Hotel Gran Palladium Sicilia Resort & Spa (ex. Fiesta Resort Sicilia)
5.1/6
5.1/6
Włochy, Sycylia
Hotel Gran Palladium Sicilia Resort & Spa (ex. Fiesta Resort Sicilia)
5.1/6
LATO 26
Dlaczego warto wybrać ten hotel
Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Gości. Piękny tropikalny ogród, który prowadzi wprost na plażę, fantazyjne baseny, międzynarodowa atmosfera, świetna kuchnia, bogaty program rozrywkowy oraz znakomite animacje dla dzieci stwarzają idealne warunki do wypoczynku dla całej rodziny. Mimo wysokiego standardu zachowuje pogodny, wakacyjny klimat.
bogaty program animacji
miniklub i minidisco
doskonała kuchnia i serwis hotelowy
zatopiony w zieleni
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 4 km od niedużej miejscowości CAMPOFELICE DI ROCCELLA z kilkoma restauracjami, barami i sklepami
•ok. 15 km od Cefalu
•we wspaniałym, egzotycznym ogrodzie
Komunikacja
•przystanek autobusowy w pobliżu hotelu
•busy hotelowe do Cefalu, Termini Imerse i Palermo (płatne; właściwy termin i częstotliwość kursowania busów określa hotel)
Odległość od lotniska
•ok. 70 km od lotniska w Palermo
Okolica
•ok. 4 km od niedużej miejscowości CAMPOFELICE DI ROCCELLA z kilkoma restauracjami, barami i sklepami
•ok. 15 km od Cefalu
•we wspaniałym, egzotycznym ogrodzie
Komunikacja
•przystanek autobusowy w pobliżu hotelu
•busy hotelowe do Cefalu, Termini Imerse i Palermo (płatne; właściwy termin i częstotliwość kursowania busów określa hotel)
Odległość od lotniska
•ok. 70 km od lotniska w Palermo
Plaże
Plaża prywatna
bezpośrednio przy hotelu (do ok. 300 m w zależności od zakwaterowania)
•zadbana
•piaszczysto-żwirkowo-kamienista
•kamieniste zejście do morza
•zalecane obuwie ochronne
•dojście ścieżką przez ogród
•bezpłatne leżaki i parasole (ilość leżaków i parasoli ograniczona)
Dla dzieci
Udogodnienia
•opiekunka•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•basen•plac zabaw•baby club (1-3 lata)•miniklub (4-11 lat)•junior club (12-16 lat)•minidisco•animacje
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
7 219 zł
+30 zł (TFG i TFP)
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
5.1/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 16 Wycofano: 0
5Pokój
5Wyżywienie
5.2Obsługa hotelowa
4.4Animacje
4.4Położenie
4.1Plaża
2.9Atrakcje w okolicy
4.5Jakość do ceny
4/6
Elzbieta, powyżej 50 lat
cze 2026
plaża kamienista brak wejścia, mały 0,5 szer. po mościk wejściowy jeden, bardzo miłe pokojowe, kapryśna obsługa stołówki, brak tv polskiej, naciąganie opłaty za restauracje tematyczne. ładne baseny , miła obsługa w barach, dobrze zorganizowane wycieczki, wyżywienie przeciętne, żadnych zmian menu
6/6
Maryla, powyżej 50 lat
kwi 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pokoj duży, ładnie wyposażony, duża łazienka, super oświetlenie, bardzo wygodne łóżko. Personel dbał o czystość. Pokój codziennie był sprzątany . Posiłki w formie bufetu szwedzkiego były bardzo smaczne, urozmaicone. Każdy mógł wybrać to co lubi. Plaża bardziej kamienista niż piaszczysta. Do kompania w morzu potrzebne sa buty do kąpieli.
6/6
Małgorzata, 20-25 lat
wrz 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Świetny hotel, bardzo czysty. Ogromny obszar, zadbany. Jedzenie pyszne, duży wybór. Obsługa bardzo miła, dobra znajomość angielskiego.
6/6
Boguslaw, 41-50 lat
wrz 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Super, Super...
4/6
Izabela, powyżej 50 lat
sie 2025
Czysto,plaża szara ,woda szara,plaża kamienista,uwaga na rodzaj pokoju.Mieliśmy dostać pokój z widokiem na ogród a dostaliśmy z widokiem na rampę rozładunkową kuchni i parking
5/6
Bartłomiej, 31-40 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pokoje były gruntownie sprzątane, posiłki jak na Sycylię monotonne, pokój znacznie za mały dla 3 osób. Wszędzie daleko, hotel na uboczu. Do Cefalu taksówka hotelowa 40 euro, do Palermo 120 Euro, na lotnisko 160 euro.
5/6
Daniel, 31-40 lat
lip 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel przestronny, dużo miejsca do spacerowania. Położony w oddali od różnych atrakcji. Transport jedynie busem hotelowym. Obiekt czysty, choć zastawa w restauracji pozostawia wiele do życzenia. Każdy znajdzie dla siebie miejsce do odpoczynku. Obsługa bardzo miła i pomocna.
5/6
Rafał, 31-40 lat
lip 2025
Hotel ok, chociaż sporo osób z obsługi nie mówi po angielsku. Mało leżaków przy basenach.
6/6
Katarzyna, powyżej 50 lat
lip 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Fantastyczny, bardzo urokliwy, wygodny, świetnie zorganizowany i bardzo czysty hotel położony wśród soczystej zieleni palm i pinii oraz obsypanych różnokolorowymi kwiatami oleandrów i bugenwilli. Przemiła obsługa we wszystkich hotelowych przestrzeniach: od recepcji, przez restauracje, baseny, po ogrodników, organizatorów aktywności sportowo-rozrywkowych i sprzątaczki. Codzienne sprzątanie pokoju i wymiana ręczników. Woda codziennie dostarczana do pokoju przez panów z obsługi obiektu: ilość butelek wedle życzenia gościa.
Mieszkaliśmy w przestronnym domku typu bungalow deluxe (korytarz z obszerną szafą i sporą ilością wieszaków, łazienka m.in. z prysznicem i bidetem, pokój z wygodnym dwuosobowym łóżkiem, długą konsolą, telewizorem z telewizją satelitarną). Klimatyzacja, firanki i zasłonki nieprzepuszczające światła. Przed domkiem mały taras ze stolikiem i dwoma fotelami. Na ścianie domku dwuprętowa suszarka do ręczników i ubrań. Taras otoczony roślinnością (palmy, oleandry, rozmaryn). Mnóstwo śpiewających ptaków, czasem malutkie jaszczurki sycylijskie (tzw. zwinki).
Wyżywienie bardzo różnorodne. Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu w restauracji Sicania położonej w głównej części budynku. Posiłek można zjeść w środku lub na tarasie - zgodnie z życzeniem gościa. Każdego dnia tygodnia inna oferta kolacji tematycznych (od włoskich, sycylijskich, hiszpańskich, meksykańskich po orientalne i amerykańskie). Do obiadu i kolacji wino (białe, czerwone, różowe, musujące) lub inne napoje na życzenie gościa (woda, soki, cola etc.). Przy śniadaniu dystrybutory z napojami ciepłymi i zimnymi. Posiłki do wyboru z bogatej oferty bufetu oraz przygotowywane na bieżąco (makarony, pizze, omlety, potrawy z grilla). Spora oferta dań regionalnych (owoce morza, miejscowe warzywa, owoce, sery etc.). Jestem fanką miejscowych deserów: od lodów po typowe dla regionu ciasta i ciastka. Na terenie resoru położone są poza tym trzy restauracje a la carte. Stolik należy zarezerwować przez aplikację hotelową. W trakcie tego pobytu byliśmy we włoskiej i orientalnej i obydwie polecamy. Lepiej rezerwację zrobić od razu po przyjechaniu do hotelu, ponieważ pula rezerwacyjna często szybko się wypełnia. Poza tym na terenie resortu przy basenach zlokalizowane są bary z napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi i lodami (część lodów w ofercie all inclusive, inne dodatkowo płatne). Warto też skorzystać z oferty baru sportowego, który jest czynny codziennie od godz. 15 do 2 i pozwala na szybkie zaspokojenie głodu między głównymi posiłkami bądź w nocy.
W obiekcie znajdują się trzy duże baseny (poza odrębnym dla małych dzieci) - dwa z nich są otwarte dla wszystkich, jeden - dla gości Signature Level. Ręczniki są dostępne za kartę, którą każdy gość dostaje w momencie zameldowania (do zwrotu w momencie wymeldowania). Plaża należąca do obiektu, parasole ze stolikami i leżaki do dyspozycji gości. Plaża kamienisto-żwirowo-piaszczysta. Warto zaopatrzyć się w obuwie ochronne, ponieważ dno morskie przy brzegu jest też kamieniste. Woda przejrzysta o komfortowej temperaturze.
W centralnym budynku hotelowym zlokalizowany jest mały, ale całkiem dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami i produktami odzieżowymi, higienicznymi, żywnościowymi, zabawkami i butami (można tu kupić m.in. buty ochronne, które wspomniałam wyżej).
Bogata oferta sportowo-rozrywkowa dla gości o różnych zainteresowaniach i preferencjach: od gimnastyki w basenie, tenisa, siatkówki, przez sporty wodne (lekcje nurkowania) po ofertę rozrywek dla dzieci różnych grup wiekowych, nocne przedstawienia i koncerty (godz. 22-23) i dyskoteki przy plaży. Przed przyjechaniem warto spojrzeć na stronę hotelu i pobrać aplikację z aktualną ofertą gastronomiczno-rozrywkową i innymi niezbędnymi informacjami.
Z resortu regularnie kursują autobusy m.in. do Palermo i Cefalu. Szczególnie polecam wypad do tej drugiej miejscowości, która leży stosunkowo niedaleko i jest bardzo urokliwa (to największa atrakcja turystyczna w tej okolicy). Do Palermo natomiast raczej warto wybrać się z wycieczką zorganizowaną.
To był nasz czwarty pobyt w Grand Palladium w Campofelice di Roccella i zamierzamy wrócić tam za rok po raz kolejny. Bardzo przyjemne i świetnie zorganizowane miejsce z bardzo sympatycznym i otwartym personelem. A do tego niezapomniane wschody i zachody słońca (które - mam wrażenie - są miejscowym rytuałem, ponieważ co roku gromadzą wiernych obserwatorów). Gorąco polecam!
5/6
Barbara, powyżej 50 lat
cze 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo przyjazny. Pokój w budynku głównym bardzo zadbany , czysty. Obsługa bardzo profesjonalna. Jedyny minus , że z ITAKI wyjeżdżaliśmy wielokrotnie i zawsze jest problem z pokojem. W tym hotelu dopłacałam dodatkową kwotę , aby być w budynku głównym. Zakwaterowano nas w budynku boczny z widokiem na śmietniki . Po długich rozmowach otrzymaliśmy pokój , który spełnił nasze oczekiwania. Tym bardziej że hotel nie miał pełnego obłożenia chciano nas zakwaterować w pokoju w którym czuć było nieprzyjemne zapachy.
Czystość w pokojach , stołówce i posiłki zasługują na najwyższą ocenę
O Hotelu
Ogólnie
•pięciogwiazdkowy•odnowiony w 2020 r.•składa się z dwóch części: Grand Palladium Garden Beach (2 budynki, 3 piętra, 2 windy) i Grand Palladium Sicilia (budynek główny i 18 mniejszych budynków, do 4 pięter, 4 windy), 356 pokoi, w tym 102 bungalowy•eleganckie lobby z barem•całodobowa recepcja•parking (ilość miejsc ograniczona)
•centrum konferencyjne dla 200 osób•rozległy ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy•udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express•przy zakwaterowaniu wymagany depozyt (blokowany na karcie kredytowej/debetowej) na poczet potencjalnych wydatków w hotelu: ok. 300 EUR/pokój
•plac zabaw dla dzieci•baby club (1-3 lata, wymagana rezerwacja)•miniklub (4-11 lat)•junior club (12-16 lat)•wieczorne programy rozrywkowe w amfiteatrze•piano bar•dyskoteka•minidisco•całodzienne animacje dla dorosłych i dla dzieci, część programów rozrywkowych dostępna jest w okresie 15.06-15.09
Basen
•3 baseny (w tym jeden wyłącznie dla Gości pokoi Signature Level deluxe bungalow i Signature Level deluxe), słodka woda: ok. 600 m², gł. 1,4 m, ok. 455 m², gł. 1,7 m, ok. 430 m², gł. 1,6 m•basen dla dzieci, ok. 56 m², gł. do 0,4 m
•przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki plażowe•kryty basen z jacuzzi
Spa
•dla osób powyżej 18. roku życia•wymagana wcześniejsza rezerwacja
•za opłatą: sauna, masaże, prysznic wrażeń, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało
Usługi
•room-service•opiekunka do dziecka (na zamówienie)•pralnia
•sklep z pamiątkami•wypożyczalnia samochodów i rowerów
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•Brak danych
Dostępne pokoje
Pokój deluxe 2 os. widok na basen
2-os. (możliwość 1 dostawki dla dziecka)
ok. 23-27 m²
klimatyzowany
łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka)
w cenie
Wyżywienie
Restauracje
restauracja główna Sicania – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, śródziemnomorska i sycylijska, dania wegetariańskie, inne diety na zamówienie przed przyjazdem, show cooking
3 restauracje à la carte, wymagana wcześniejsza rezerwacja (do 12.00 danego dnia, w miarę wolnych miejsc): Portofino – kuchnia włoska (czynna sezonowo), Dorado – dania mięsne z grilla, Chang Thai – kuchnia azjatycka
na terenach hotelowych: 5 barów, w tym bar przy plaży i Sports Bar
All inclusive
śniadanie (7.30-10.30), obiad (13.00-15.00), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu, w wyznaczonej restauracji lub kolacja w restauracji à la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
do posiłków na życzenie butelkowana woda gazowana lub niegazowana, lokalne piwo, dodatkowo butelka wybranego wina: białego, czerwonego lub różowego
ciepłe i zimne przekąski w wyznaczonym miejscu (12.00-16.00)
lody w barze przy basenie (11.00-19.00)
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
wysokość podatku zależy od regionu i kategoryzacji hotelu, wynosi ok. 7,50–20 EUR/osobę (powyżej 12 roku życia) za cały pobyt.
Podatek jest płatny na miejscu.
Czas przelotu
Polska-Palermo/Katania/Comiso ok. 2 godz., 45 min.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu.
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
Każde miasto i wioska na Sycylii mają swojego świętego patrona, na cześć którego organizowane jest „festino”. Całe miasto na ten czas jest ozdabianie świetlnymi dekoracjami, a figura świętego obnoszona jest w procesji po mieście. Zabawy i koncerty trwają do późnej nocy i zakończone są spektakularnym pokazem sztucznych ogni!! Podczas wakacji koniecznie sprawdź czy gdzieś w okolicy nie odbywa się taka festa. Będzie to niezapomniane doświadczenie, gdyż Sycylijczycy zabawie oddają się całym sercem.
Pokazy mody Dolce & Gabbana
Na Sycylii urodził się Domenico Dolce, współzałożyciel domu mody Dolce & Gabbana. Akcenty sycylijskie mocno wpłynęły na projektowane przez nich stroje, przesycone mocnymi kolorami. Pokazy mody D&G organizowane były przed katedrą w Monreale, w antycznej świątyni Concordii w Agrigento, w Syrakuzach i Palermo. Zawsze jest to wielkie wydarzenie, ściągające celebrytów z całego świata.
Lista UNESCO
Czy wiesz, że na Sycylii znajduje się aż 7 miejsc wpisanych na listę UNESCO? Nie ma szans, abyś podczas wakacji nie zobaczył przynajmniej jednego z nich!
Pistacje
Sycylia jest jedynym regionem we Włoszech, gdzie uprawia się orzeszki pistacjowe. Co ciekawe, Sycylijczycy zawdzięczają tę wyjątkową roślinę Arabom, którzy przywieźli i rozpowszechnili ją na wyspie w XVIII w. Na zboczach Etny, w okolicach miasteczka Bronte, znajdują się duże gaje pistacjowe, a krzewy rosną wprost na lawie wulkanicznej. Pistacje dodawane są nie tylko do ciasteczek i deserów, ale robione jest z niego pesto do makaronu, likiery i słodkie kremy.
Wulkany
Jeśli chcesz poczuć potęgę natury, to nie może Cię zabraknąć na wulkanie. We Włoszech znajdują się aż 3 czynne wulkany, z czego 2 na Sycylii! Potężna Etna zapiera dech, a Stromboli na Wyspach Liparyjskich wybucha co 20 minut.
Corleone
O Corleone słyszał każdy, kogo interesuje tematyka mafijna! Mario Puzo, autor książki Ojciec Chrzestny nadał takie nazwisko fikcyjnej rodzinie gangsterów, a Francis Ford Coppola na podstawie książki nakręcił trylogię filmową i rozsławił Corleone na cały świat! Sami Sycylijczycy o mafii mówią niechętnie, natomiast faktem jest, że to właśnie z tego miasteczka pochodzą najsłynniejsi bossowie mafijni La Cosa Nostra.
Katakumby Kapucyńskie w Palermo
To jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc w mieście. Początkowo w kryptach klasztoru chowano tylko mnichów. Z czasem katakumby stały się prestiżowym miejscem pochówku dla bogatych mieszkańców Palermo. Wszystkie ciała były wcześniej balsamowane, a następnie ubierane w piękne stroje z epoki i układane w niszach w ścianach katakumb. To tu znajduje się najlepiej zachowane ciało na świecie: mumia 2-letniej Rosalii Lombardo, nazywanej „Śpiącą Królewną”.
Targi w Palermo
Aby poznać prawdziwy charakter Sycylijczyków wybierz się na jeden z 3 targów w Palermo. Mercato di Capo, Ballaro i Vucciria znajdują się na Starym Mieście, tryskają kolorami, energią i różnorodnością warzyw, owoców, ryb oraz mięsa. To w tych miejscach zjesz najlepszy „street food” sycylijski. Niezwykle klimatyczne miejsca.
Greckie świątynie i teatry
Najwspanialsze greckie świątynie zobaczysz na Sycylii! Większość miast ma swój rodowód sięgający czasów antycznych, a świetnie zachowane świątynie greckie i teatry są wizytówką wyspy. Agrigento, Taormina, Segesta, Selinunt i Syrakuzy to miejsca, gdzie zachowały się spektakularne, przemawiające do wyobraźni, zespoły świątyń i teatrów greckich.
Produkcja win
„Wino to życie” – powiedział rzymski senator Petroniusz. Sycylia jest największym i najbardziej górzystym regionem Włoch. Żyzne i wulkaniczne gleby na zboczach Etny oraz zamiłowanie tutejszych winiarzy do autochtonicznych szczepów winorośli, powoduje, że wyspa może pochwalić się produkcją win, które są przypisane tylko do regionu Sycylii. Nero d’Avola, Grillo, Inzolia, Catarratto to najpopularniejsze szczepy winorośli na wyspie. Każdy amator win znajdzie tu coś dla siebie!