Bardzo popularny wśród naszych Gości, którzy doceniają świetne położenie i dobry serwis hotelowy. Do ślicznego Cefalù dojść można mniej więcej w 20 min, spacerowym krokiem, przyjemną nadmorską promenadą lub dojechać komunikacją publiczną spod hotelu. Zabytkowe miasteczko uwiedzie każdego kolorowymi uliczkami i niezliczonymi miejscami do zabawy i jedzenia. Romantyczny widok na La Rocca, majestatyczną skałę, dominującą nad Cefalù, podziwiać można także z hotelowej plaży i zadbanego basenu.
blisko zabytkowego Cefalù
plaża niedaleko hotelu
zadbany basen
malowniczo położony
Położenie hotelu
Okolica
•ok. 1,5 km od centrum CEFALÙ z z restauracjami, barami i sklepami
•ok. 3 km od Parco della Rocca di Cefalù
•ok. 30 km od Castelbuono z XIV-wiecznym zamkiem
Komunikacja
•stacja kolejowa w Cefalù ok. 2,5 km od hotelu (regionalne połączenia do Palermo)
Odległość od lotniska
•ok. 96 km od lotniska w Palermo
Okolica
•ok. 1,5 km od centrum CEFALÙ z z restauracjami, barami i sklepami
•ok. 3 km od Parco della Rocca di Cefalù
•ok. 30 km od Castelbuono z XIV-wiecznym zamkiem
Komunikacja
•stacja kolejowa w Cefalù ok. 2,5 km od hotelu (regionalne połączenia do Palermo)
Odległość od lotniska
•ok. 96 km od lotniska w Palermo
Plaże
Plaża publiczna
•wydzielona część hotelowa
•piaszczysto-żwirowo-kamienista (ilość kamieni jest uzależniona od pory roku, zalecane obuwie ochronne)
•zejście ok. 100 schodami
•bezpłatne parasole i leżaki (w przybliżonym terminie: 01.06-30.09, ilość parasoli i leżaków ograniczona)
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki i menu w restauracji•wydzielona część w basenie•animacje
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
2 099 zł
+30 zł (TFG i TFP)
Najniższa cena z 30 dni:2 399 zł /os.-12%
Last Minute
LATO 26
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
4.3/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 67 Wycofano: 0
3.9Pokój
3.8Wyżywienie
4.6Obsługa hotelowa
3.3Animacje
5.1Położenie
4.3Plaża
4.5Atrakcje w okolicy
4.2Jakość do ceny
5/6
Bartlomiej, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel w starym stylu, zapach muzealny i antyków. Pierwsze wrażenie słabe ale ma to jakiś swój urok. Plaże super obsługa też.
3/6
Justyna, powyżej 50 lat
cze 2026
Pokój czysty, codziennie sprzątany. Monotonne śniadania, brak wyboru pieczywa. tylko jeden rodzaj bagietki, brak owoców.
6/6
Bożena, powyżej 50 lat
cze 2026
Wloskie wakacje jak ze snu! Hotel Santa Lucia a Le Sabbie D' oro skradł moje serce, a jego genialna lokalizacja tuż obok historycznego Cefalù to absolutny strzał w dziesiątkę! Bliskość tego miasteczka pozwalała mi wraz z mężem na codzienne ucieczki do świata wąskich, klimatycznych uliczek, z których każda skrywa inną tajemnicę. Wieczory powrót z zabytkowego centrum do komfortowego hotelu, pyszne jedzenie i szum morza to definicja włoskiego Dolce Vita. Połaczenie plażowania z tak bliskim dostępembdo zabytkowego raju daje 10/10. Dodajmy do tego świetna obsługę, pyszne jedzenie i relaks przy szumie fal. Wygrana w ankiecie to moje największe marzenie by znów zgubić sie w uliczkach Cegalù!
5/6
Anna, 31-40 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel sam w sobie jest starszy,ale pokoje czyste i codziennie sprzątane. Nam się udało mieć pokój z widokiem na morze bez dopłaty! Jedzenie: to nie jest all inclusive w Egipcie i proszę o tym pamiętać przy wyborze hotelu. Śniadanie jak to we Włoszech na słodko ( Włosi rano nie jedzą warzyw!) kolację: codziennie makarony (2 rodzaje) mięso , przystawki i deser. 20 min spacerem na plażę w jedną stronę w tym około 100 schodów. Z minusów: na plaży nie ma toalety. Plaża jest około 1 km od hotelu. Wycieczki: wejście na Etnę to nie spacer jak jest to przedstawiane: trzeba mieć dobrą kurtkę i buty trekkingowe tam jest zimno, bardzo silny wiatr i często pada grad. Lepiej wybrać Sycylię nieznaną z wersją miasta Polina a do Palermo pojechać pociągiem. Ogólnie wyjazd udany.
4/6
Maria, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Czytając różne opinie, trochę się wahałam przy wyborze tego hotelu, przekonała mnie przede wszystkim świetna lokalizacja i niższa cena w porównaniu z innymi hotelami. Muszę jednak uczciwie przyznać, że jestem mile zaskoczona. Od przekroczenia progu tego hotelu czułam się w nim bardzo dobrze. To prawda, że obiekt przydałoby się odświeżyć, ale to co dla mnie jest ważniejsze to atmosfera i obsługa. Wszyscy mieli i pomocni. W moim pokoju na początku był permanentny hałas ze spłuczki w toalecie i ciekła woda, ale gdy to zgłosiłam natychmiast przyszedł technik i naprawił. Później za jakiś czas jeszcze przyszedł zapytać czy jest w porządku. Jeśli jest problem z ładowaniem telefonu można w recepcji pożyczyć wtyczke dostosowującą napięcie, kaucja wynosi 5 euro (nazwa to adattatore). Pokój był codziennie sprzątany, ręczniki i pościel zmieniane, podłoga zmywana. W restauracji także widać było, że się starają. Na początku pobytu sięgnęłam po filiżankę, która okazała się wyszczerbiona i natychmiast zauważył to pan z obsługi, prosząc bym ją mu oddała i wzięła inną.
Z pokoju jestem zadowolona, przestronny 3 osobowy z balkonem i bajecznym widokiem na morze i Cefalù. Pokój był narożny, dość jasny, z trzema oknami. Najpiękniejsze widoki były wcześnie rano, cudowne wschody słońca, nieraz na horyzoncie można było dostrzec Wyspy Liparyjskie. Na balkonie były plastikowe krzesła, można było suszyć na nich mokre rzeczy. Pociąg był uciążliwy rano, ponieważ spałam przy otwartym oknie jako że nie znoszę klimatyzacji. Na szczęście w nocy nie jeździł. Ogólnie jeżdżą krótkie osobowe składy, niektóre długości tramwaju, zdarzają się jednak też intercity i takie, które naprawdę pędzą. Jest tylko jeden tor, ruch pociągów jest naprzemienny. W ciągu dnia zwykle byłam poza hotelem, więc tylko te poranne pociągi, ale dało się z tym żyć.
Bardzo miło korzystało mi się z basenu. Był czysty i zadbany. Do 1.60 m głębokości. Bez trudu mogłam zawsze znaleźć wolny leżak i parasol. Animacji było mało na początku czerwca.
W kwestii jedzenia każdy ma jakieś preferencje, ja akurat jem raczej mniej i potrawy przeważnie mi smakowały. Tylko często pytałam co jest w danej potrawie, bo niestety nie było podpisane. Pytałam o jajecznicę i usłyszałam od pracownika restauracji, że jest z jajek z dodatkiem mleka. Słodkie dodatki śniadaniowe niestety są słabe, sztuczne jakieś, podobnie soki o smaku owoców, mocno przesłodzone zresztą. Moim niespełnionym marzeniem hotelowym pozostało dobre cappuccino, ale espresso było smaczne. Podawano świeże warzywa: sałatę, ogórki, pomidory (ale jakieś bardzo blade). Wśród owoców przeważały brzoskwinie, udało mi się trafić na słodkie i soczyste, były też z puszki. Naprawdę wspaniałe były cytryny, prawdziwe sycylijskie pachnące! Serwowane na śniadanie do herbaty i kolację jako dodatek do ryb potrafiły też nadać wodzie wyjątkowy smak i nic nie gasiło tak dobrze pragnienia po gorącym dniu.
Są na pewno rzeczy do poprawienia, ale ogólnie podobało mi się w tym hotelu i bym wróciła. Polecam!
6/6
Justyna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel położony w doskonałej lokalizacji . Pokój z cudownym widokiem na morze, który sprawiał że każdy dzień był wyjątkowy. Codziennie sporządzany i wymieniane ręczniki. Cały obiekt spełnia standardy typowego hotelu 4 gwiazdkowego. Jestem bardzo zadowolona z pobytu i z przyjemnością wróciłabym tam ponownie .
1/6
Joanna, powyżej 50 lat
cze 2026
Z przykrością muszę podzielić się moimi bardzo negatywnymi spostrzeżeniami.
W folderach i na stronach hotelu reklamowany jest nowoczesny , elegancki obiekt. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Pod wyremontowaną elewacją znaleźliśmy pokoje w stanie technicznym i z wyposarzeniem z przed 40 lat.!
Do hotelu dojechaliśmy po północy, mocno zmęczeni podrużą. po dokonaniu formalności udaliśmy się do przydzielonego pokoju, i tu nieprzyjemna niespodzianka- pokój wręcz ochydny, brudne usmarowane ściany, niedomyte okna, widok z okna na dach przybudówki z jakimiś maszynami!
Meble pamietające poprzedni wiek, zniszczone, wręcz odpychające ! Miałem wrażenie że ulokowano nas w jakimś pokoju dla pracowników !
Oczywiście natychmiast zainterweniowaliśmy domagając się zmiany pokoju. Pani recepcjonistka ze zrozumieniem podeszła do problemu ,a na moją uwagę że spodziewaliśmy sie hotelu na poziomie 3 europejskich gwiazdek a dostaliśmy trzy afrykańskie , z uśmiechem odpowiedziała że w afryce są lepsze hotele...
Po wielu perturbacjach, zwiedzaniu kolejnych pokoi będących w podobnym stanie dostaliśmy pokój który według obsługi był najlepszy ale za spora dopłatą.
Reasumując tak brudnego, zaniedbanego hotelu jeszcze w historii naszych podróży nie widzielismy ! a zwiedzilismy w ciągu 40 lat wszystkie kontynenty i podróżowaliśmy z różnymi biurami w różnych konfiguracjach.
Największym winowajcą w tej sytuacji jest niestety Itaka ! Organizator powinien rzetelnie informować o stanie hotelu, i jego jakości! Polski turysta to nie ten sam klient który 30 lat temu godził się na wszystko byle by odpocząć w ciepłych krajach. Dzisiaj mamy takie same wymagania jak wszyscy europejczycy! proszę o tym pamietać w przyszości.
Uwagi mamy też do wyżywienia, bardzo monotonne, jajecznica z proszku , mortadela i wyschniety żółty ser na sniadania to trochę słabe. W podównaniu z turcja egiptem czy nawet Tunezją to żenujaco niski poziom. W kraju serów i warzyw poza gołdą i pomidorami nie było nic!
Jedyny atut to przyzwoity serwis plażowy- leżaki, parasole i opieka ratowników na bardzo dobrym poziomie.
5/6
Sylwia, powyżej 50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Największym hotelu atutem bez jest lokalizacja. Położony jest naprawdę niedaleko malowniczego Cefalu, dokąd można dojść ładną promenadą wzdłuż morza. Miasteczko przepiękne 🙂. Po drodze mijamy odcinek plaży należący do hotelu - bezpłatne leżaki i parasole, woda czysta a plaża piaszczysta z głazami i trochę kamieni, ale na tyle dużych i gładkich, że buty do wody raczej zbędne. Z Cefalu można pociągiem dotrzeć do Palermo - bilet 7.10€ w jedną stronę do nabycia w automacie na stacji. Pociąg kursuje praktycznie co godzinę, punktualny i klimatyzowany.
Pokoje w hotelu w większości z balkonem i pięknym widokiem, ale można trafić na widok trochę mniej ciekawy i bez balkonu - za dopłatą około 100€ dadzą lepszy. Jedzenie (szczególnie śniadania) to najsłabszy element, monotonne i mało urozmaicone.
W pokojach sprawna klimatyzacja, są czyste i systematycznie sprzątane. Ogólnie obsługa bardzo miła.
Reasumując - naprawdę warto, bo lokalizacja hotelu to rewelacyjna baza wypadowa do zwiedzania Sycylii, tym bardziej że oferta wycieczek oferowanych przez itakę jest ciekawa i w dobrej cenie. No i świetna pilotka wycieczek p. Ela 🙂
3/6
Marta, 26-30 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel z zewnatrz ladny, niestety po wejsciu na dzien dobry odstrasza brudny poplamiony dywan…
Najgorsze bylo jedzenie- bo do pokoju mozna doplacic 100€ i go zmienic na takiego z widokiem na moze czy basen. Plus ze pokoj codziennie byl sprzatany a posciel i reczniki wymieniane :)
Jedzenie to spory minus. Na sniadanie cosziennie tosty szynki, sery, jogurt, gotowane jajko i jakecznica z proszku.
Na kolacje przez caly tydzien nie bylo nawet pizzy.. byla salata, pomidory, ogorek zielony- brak oliwek, brak owocow. Byly dwa rodzaje makaronu i nie wiedziec czemu łosos i jakies miesa pieczeniowe ale maly wybor. Kolacja trwala tylko od 19:30-21…
Z hotelu na plaze/ promenade prowadza 102 schody w dol, ktore trzeba ponownie pokonac w drodze powrotnej. Uwaga wejscia do wody sa raczej kamieniste, ok 10 minut dalej jest lagodne poaszczyste zejscie ale juz za lezaki trzeba placic 15€, ale jest bar z jedzeniem i piciem. Plaza numer 14, ktora nalezy do hotelu ma wlasnie kamienie jezeli chodzi o wejscie do wody oraz brak baru.
5/6
Anna, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Cudowna lokalizacja, miła obsługa .
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•zadbany•odnowiony w 2006 r., 2014 r. (restauracja) i w 2016-2018 r. (remont elewacji)•257 pokoi, 2 połączone ze sobą budynki: 6 i 3 piętra, windy•hol
•całodobowa recepcja•taras z widokiem na morze•bezpłatny internet bezprzewodowy w pobliżu recepcji•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Sport i rozrywka
•tenis stołowy
•animacje dla dorosłych i dla dzieci (15.06-15.09)
Basen
•basen, słodka woda, ok. 325 m², gł. 0,9-1,6 m•wydzielona część dla dzieci
•wymagane noszenie czepków (możliwość zakupu w recepcji)•przy basenie bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR/ręcznik; każda wymiana płatna: ok. 5 EUR)
Kontakt
•www.lesabbiedoro.it
Godziny zakwaterowania
•zameldowanie od 14.00
•wymeldowanie do 11.00
Dostępne pokoje
Pokój 2 os.
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
zadbany
ok. 18 m²
klimatyzowany (15.06-15.09)
w cenie
Pokój 2 os. balkon
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
zadbany
ok. 18 m²
klimatyzowany (15.06-15.09)
+600 zł /pokój
Pokój 2 os. balkon, widok na morze
2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek)
zadbany
ok. 18 m²
klimatyzowany (15.06-15.09)
+1 200 zł /pokój
Wyżywienie
Restauracje
restauracja – bufet i obsługa kelnerska, dostępne foteliki i menu dla dzieci, potrawy wegetariańskie
bar Santa Lucia, Blu Bar, bar przy basenie (1.06-30.09)
2 posiłki
śniadanie (7.30-9.30) i kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu
napoje do kolacji dodatkowo płatne
w cenie
Half board plus
śniadanie (7.30-9.30) i kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu
do kolacji limitowane woda i wino
+400 zł /łącznie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Obowiązkowy podatek turystyczny
wysokość podatku zależy od regionu i kategoryzacji hotelu, wynosi ok. 7,50–20 EUR/osobę (powyżej 12 roku życia) za cały pobyt.
Podatek jest płatny na miejscu.
Czas przelotu
Polska-Palermo/Katania/Comiso ok. 2 godz., 45 min.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu.
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.
Każde miasto i wioska na Sycylii mają swojego świętego patrona, na cześć którego organizowane jest „festino”. Całe miasto na ten czas jest ozdabianie świetlnymi dekoracjami, a figura świętego obnoszona jest w procesji po mieście. Zabawy i koncerty trwają do późnej nocy i zakończone są spektakularnym pokazem sztucznych ogni!! Podczas wakacji koniecznie sprawdź czy gdzieś w okolicy nie odbywa się taka festa. Będzie to niezapomniane doświadczenie, gdyż Sycylijczycy zabawie oddają się całym sercem.
Pokazy mody Dolce & Gabbana
Na Sycylii urodził się Domenico Dolce, współzałożyciel domu mody Dolce & Gabbana. Akcenty sycylijskie mocno wpłynęły na projektowane przez nich stroje, przesycone mocnymi kolorami. Pokazy mody D&G organizowane były przed katedrą w Monreale, w antycznej świątyni Concordii w Agrigento, w Syrakuzach i Palermo. Zawsze jest to wielkie wydarzenie, ściągające celebrytów z całego świata.
Lista UNESCO
Czy wiesz, że na Sycylii znajduje się aż 7 miejsc wpisanych na listę UNESCO? Nie ma szans, abyś podczas wakacji nie zobaczył przynajmniej jednego z nich!
Pistacje
Sycylia jest jedynym regionem we Włoszech, gdzie uprawia się orzeszki pistacjowe. Co ciekawe, Sycylijczycy zawdzięczają tę wyjątkową roślinę Arabom, którzy przywieźli i rozpowszechnili ją na wyspie w XVIII w. Na zboczach Etny, w okolicach miasteczka Bronte, znajdują się duże gaje pistacjowe, a krzewy rosną wprost na lawie wulkanicznej. Pistacje dodawane są nie tylko do ciasteczek i deserów, ale robione jest z niego pesto do makaronu, likiery i słodkie kremy.
Wulkany
Jeśli chcesz poczuć potęgę natury, to nie może Cię zabraknąć na wulkanie. We Włoszech znajdują się aż 3 czynne wulkany, z czego 2 na Sycylii! Potężna Etna zapiera dech, a Stromboli na Wyspach Liparyjskich wybucha co 20 minut.
Corleone
O Corleone słyszał każdy, kogo interesuje tematyka mafijna! Mario Puzo, autor książki Ojciec Chrzestny nadał takie nazwisko fikcyjnej rodzinie gangsterów, a Francis Ford Coppola na podstawie książki nakręcił trylogię filmową i rozsławił Corleone na cały świat! Sami Sycylijczycy o mafii mówią niechętnie, natomiast faktem jest, że to właśnie z tego miasteczka pochodzą najsłynniejsi bossowie mafijni La Cosa Nostra.
Katakumby Kapucyńskie w Palermo
To jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc w mieście. Początkowo w kryptach klasztoru chowano tylko mnichów. Z czasem katakumby stały się prestiżowym miejscem pochówku dla bogatych mieszkańców Palermo. Wszystkie ciała były wcześniej balsamowane, a następnie ubierane w piękne stroje z epoki i układane w niszach w ścianach katakumb. To tu znajduje się najlepiej zachowane ciało na świecie: mumia 2-letniej Rosalii Lombardo, nazywanej „Śpiącą Królewną”.
Targi w Palermo
Aby poznać prawdziwy charakter Sycylijczyków wybierz się na jeden z 3 targów w Palermo. Mercato di Capo, Ballaro i Vucciria znajdują się na Starym Mieście, tryskają kolorami, energią i różnorodnością warzyw, owoców, ryb oraz mięsa. To w tych miejscach zjesz najlepszy „street food” sycylijski. Niezwykle klimatyczne miejsca.
Greckie świątynie i teatry
Najwspanialsze greckie świątynie zobaczysz na Sycylii! Większość miast ma swój rodowód sięgający czasów antycznych, a świetnie zachowane świątynie greckie i teatry są wizytówką wyspy. Agrigento, Taormina, Segesta, Selinunt i Syrakuzy to miejsca, gdzie zachowały się spektakularne, przemawiające do wyobraźni, zespoły świątyń i teatrów greckich.
Produkcja win
„Wino to życie” – powiedział rzymski senator Petroniusz. Sycylia jest największym i najbardziej górzystym regionem Włoch. Żyzne i wulkaniczne gleby na zboczach Etny oraz zamiłowanie tutejszych winiarzy do autochtonicznych szczepów winorośli, powoduje, że wyspa może pochwalić się produkcją win, które są przypisane tylko do regionu Sycylii. Nero d’Avola, Grillo, Inzolia, Catarratto to najpopularniejsze szczepy winorośli na wyspie. Każdy amator win znajdzie tu coś dla siebie!