Dedykowany dla dorosłych, zjawiskowo położony na nadmorskim klifie z fantastycznym widokiem na ocean, jest idealną propozycją na niezapomniane wakacje we dwoje. Komfort wypoczynku gwarantują utrzymane w jasnej kolorystyce, nowoczesne i przestronne pokoje, a do dyspozycji jest elegancka restauracja i bar. Dodatkowo Goście hotelu mogą korzystać z atrakcji i udogodnień kompleksu La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness: pięknie zaprojektowanych basenów, profesjonalnego centrum spa czy bogatego zaplecza sportowo-rekreacyjnego.
tylko dla dorosłych (16+)
tuż przy oceanie
bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne
udogodnienia kompleksu La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness
Położenie hotelu
Okolica
•na nadmorskim klifie
•na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy
•w rejonie Fuencaliente
Komunikacja
•przystanek autobusowy przy hotelu (ok. 2 EUR/Los Canarios lub Faro de Fuencaliente)
Odległość od lotniska
•ok. 33 km od lotniska w Santa Cruz de la Palma
Okolica
•na nadmorskim klifie
•na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy
•w rejonie Fuencaliente
Komunikacja
•przystanek autobusowy przy hotelu (ok. 2 EUR/Los Canarios lub Faro de Fuencaliente)
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
5 299 zł
+30 zł (TFG i TFP)
Najniższa cena z 30 dni:5 399 zł /os.-1%
Last Minute
LATO 26
W cenie wakacji
przelot
transfer z i na lotnisko
pobyt w hotelu
bagaż rejestrowany
opieka rezydenta
ubezpieczenie
Ocena hotelu
5.3/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 0 Wycofano: 0
5.2Pokój
5.2Wyżywienie
5.4Obsługa hotelowa
3.8Animacje
4.9Położenie
3.5Plaża
3.3Atrakcje w okolicy
4.7Jakość do ceny
6/6
Piotr, 41-50 lat
cze 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest bardzo ładny, utrzymany w czystości, jedzenie bardzo dobre. Dojazd jest po serpentynach, dla niektórych osób jet to uciążliwe, mające problem z jazdą samochodem. Widoki zachodu słońca przepiękne.
6/6
Karolina, 26-30 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wyspa z bardzo różnorodnym krajobrazem. Sam hotel robi ogromne wrażenie. Położony na klifie z którego można oglądać zachody słońca. W części Esecia cisza i spokój. Pokoje czyste, codziennie sprzątane, ręczniki również codziennie wymieniane. W łazienkach znajdują się zarówno wanna i prysznic oraz hotelowe płyny do kąpieli. Klimatyzacja łatwa w obsłudze ale niestety ma problem z szybkim schłodzeniem pomieszczenia dlatego jedyną opcją było pozostawienie karty w pokoju pod naszą nieobecność tak aby klimatyzacja działała ciągle. Łóżko ogromne i bardzo wygodne, myślę, że miało 2 metry szerokości a może nawet więcej. Na ogromny plus moskitiera w pokoju dzięki czemu można było zostawić otwarte okno na noc. Dla gości z części Esencia jest osobna restauracja Origen w której odbywają się śniadania i kolacje. Szkoda jedynie, że nie ma tam również obiadów na które trzeba chodzić do budynku głównego gdzie czasem potrafią robić się kolejki. Tam jednak również znajduje się wydzielona część dla gości Esencia gdzie panuje większy spokój oraz jest duża dostępność stolików. W restauracji Origen codziennie kolacje tematyczne: meksykańska, azjatycka.. Jedzenie bardzo dobre, różnorodne. Oprócz posiłków w restauracjach głównych jedzenie jest dostępne również w restauracji nad basenem. Ogromny wybór i dostępne późne śniadanie. Lody dostępne do obiadu i kolacji z różnymi posypkami i syropami. Jedyne czego mogę się przyczepić to kawa. Każda była po prostu okropna. Menu z drinkami również teoretycznie bardzo rozbudowane, w praktyce nawet drink taki jak mohito jest dodatkowo płatny. Nie ma co liczyć również na kawę mrożoną. Ogólnie napoje były raczej na minus, dostępne sztuczne napoje gazowane i niegazowane, cola nawet nie przypominała coli. Pierwszy raz spotkałam się również z automatem do nalewania drinków, który funkcjonował w części głównej. Ważna informacja to brak wody butelkowanej. Na terenie hotelu funkcjonują nalewaki wody pitnej więc dobrze jest wyposażyć się w swoją butelkę wielorazową, bądź większy kubek podróżny. Kompleks basenów jest po prostu świetny, są nawet baseny z podgrzewaną wodą. Duża ilość leżaków. Bardzo fajne, duże ręczniki basenowe dostępne są do wypożyczenia w SPA za kaucją. Z codziennych animacji aqua aerobik, water polo, siatkówka. Wieczorne animacje były trochę słabsze: pokaz magika, muzyka na żywo, tańce ludowe lub bingo. Sytuację ratował pianista, który umilał czas w hotelowym lobby. Na terenie hotelu funkcjonuje też siłownia w której codziennie rano odbywa się stretching a wieczorem joga. Dostępne korty do tenisa i padla. W hotelu funkcjonuje wypożyczalnia samochodów. Faktyczne hotel jest odosobniony, do miasta trzeba dojechać autobusem ponieważ ogromna liczba serpentyn, przewyższeń i brak chodnika utrudnia dojście na pieszo. Świetnym pomysłem na samodzielną wycieczkę jest wulkan san Antonio, który znajduje się ok. 4 przystanki od hotelu. Na miejscu muzeum i możliwość zejścia szlakiem turystycznym do miejscowości El Faro, kilka kilometrów ale droga prowadzi jedynie w dół więc jest przyjemnie i bardzo malowniczo. Wieczorem można się wybrać również na promenadę, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Ogólnie obiekt czysty i zadbany. Na pewno wrócę do tego hotelu i pomimo różnych opinii w których widnieje informacja, że nie warto dopłacać do części Esencia ja uważam inaczej. Hotel godny polecenia.
5/6
Dawid, 41-50 lat
maj 2026
Bardzo dobry hotel w rozsądnej cenie. bardzo duża ilość miejsca gdzie można wypocząć . Dobre jedzenie i obsługa hotelowa. Hotel godny polecenia.
5/6
Agnieszka, powyżej 50 lat
sty 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel w pięknym zadbanym ogrodzie, pokoje przestronne i czyste, łóżko wygodne. W łazience duży prysznic i oddzielnie wanna. Ręczniki i kosmetyki słabej jakości- wyłącznie żel all in one. Jedzenie dobre i wystarczający wybór nawet dla wymagających gości. Brakowało ciągle soków, kelnerzy proponowali wodę gazowaną i niegazowaną było też dużo napojów gazowanych. To dla mnie minus. Mieliśmy all inclusive i ich system zamawiania soków był zagadkowy i niewygodny. Baseny świetne i dużo, jeden podgrzewany. Plaża słaba ale na La Palmie nie można wymagać plaży bo są inne atuty. Olbrzymim plusem była dla mnie muzyka na żywo. Cudowny młody pianista wyczyniał cuda na fortepianie. Formuła Essentia gdzie część hotelu tylko dla dorosłych i oddzielna restauracja to świetne rozwiazanie. Spokój i dużo przestrzeni w restauracji i przy basenach. Wypożyczenie samochodu w hotelu drogie, zdecydowanie polecam wypożyczenie na lotnisku
6/6
Barbara, powyżej 50 lat
gru 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jestem zadowolony z większości serwisu. usługi warte ceny. Uważam tylko, że hotel powinien serwować wina z La Palmy i mieć możliwość zakupu w barze lepszych alkoholi. Poza tym w shopie wino z La Palmy kosztowało 22 Euro, a w kiosku poza tylko kilka euro. To przegięcie.
6/6
Aleksander, 41-50 lat
wrz 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel malowniczo położony, pokoje przestronne i czyste regularnie sprzątane. Jedzenie smaczne lecz bywa monotonne. Baseny czyste i jest dużo miejsca. Szczególnie polecam opcje tylko dla dorosłych. Ogólnie obiekt duży ale nie jest tłoczno. Z minusów do plaży trzeba się przespacerować z pół godzinki, hotel położony nad klifem pośrodku plantacji bananów. Jak ktoś lubię leniuchować przy basenie o uwielbia spacery gorąco polecam. Przemiła obsługa.
4/6
Paulina, 41-50 lat
wrz 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel usytuowany w bardzo urokliwym miejscu. Mieszkalismy w strefie tylko dla dorosłych za którą musieliśmy extra dopłacić, a i tak wchodzili na nią ludzie z innymi opaskami, a obsługa nic sobie z tego nie robiła. W czasie posiłków często brakowało szklanek a jeśli były to brudne. Animacje to porażaka, ale co wymagać w europejskim hotelu (to nie Dominikana). Obsługa bardzo miła i pomocna. Hotel typu zobaczyć i nie wrócić.
5/6
Zuzanna, 31-40 lat
wrz 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel w stylu kolonijnym, niektore elementy np. w holu mogą sprawiać wrazenie przytłaczających lecz pokoje urzadzone są nowocześnie, jasno i komfortowo. W wyposażeniu mała lodówka, czajnik, szklanki i kilka herbat; w łazience suszarka, mydło w płynie i żel do kąpieli. W szafie sporo wieszaków, dodatkowe kołdry i poduszki.
Pokoje były codziennie sprzątane bardzo dokładnie.
Personel przyjazny, pomocny.
Sniadania dosyc nudne, obiady powtarzalne ale szło skomponować rozne, kolacje czasem były "tematyczne" np. kuchnia azjatycka, arabska. hiszpańska. Do kolacji ogromny wybór deski serów i słodkości. Czasem miałam wrażenie iż słodkiego było wiecej niż pozycji kolacyjnych.
Niestety minusy także były np często brakowało sztucców lub były brudne z zaschnętymi resztkami, a także ZAWSZE pozatykane solniczki. Przy tak wilgotnym klimacie trzeba by pomyślec o innym rozwiązaniu!
Połozenie hotelu na plus tylko dla kogos kto zbytnio niechce sie ruszac z hotelu. W koło kompletnie nic nie ma poza bananami, nie ma nawet mozliwosci zejscia do morza. Najblizsze plaze oddalone o kilka kilometrow wiec bez auta ani rusz lub dojazd autobusem a kursuje ich tylko kilka na dzień.
Na terenie hotelu byly dwa sklepiki z drobnymi pamiatkami, podstawowymi srodkami higieny osobistej czy kilkoma rodzajami przekasek. Brakowało mi tam jakis pozycji napojów butelkowanych
Lezaków było duzo, atrakcje niestety dosyc słabo. Kalendarz atrakcji nie zawsze zgrywał sie z tym co bylo na ich stronie internetowej, ale plakaty byly rozwieszane codziennie w holu
Czy warto doplacac i wziac opcję ESENCIA? Moim zdaniem tak. Dla osob które jadą odpocząć ta opcja to idealne wyciszenie. Spokoj zarówno na basenach jak i w strefie jadalnianej. Jestem zadowolona, ze skorzystalismy z Esencii
6/6
Dominika, 31-40 lat
sie 2025
W hotelu było czysto .. nie było też tłoczno . Polecam wykupić pokój w strefie tylko dla dorosłych. Jak ktoś chce odpocząć od krzyczących dzieci i tłumu na basenie ..są osobne baseny bar i restauracja . Jedzenie urozmaicone i pyszne . Hotel jest na klifie także widok niesamowity .
6/6
Przemyslaw, powyżej 50 lat
sie 2025
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel jest bardzo malowniczo położony na zboczu nad oceanem. Wybraliśmy go ze względu na to, że przyjmuje tylko dorosłych i rzeczywiście okazał się być komfortowym miejscem do wypoczynku. Stanowi część Hotelu Princess, ale jest dużo spokojniejszy, mniej zatłoczony i bardziej elegancki - z osobną restauracją przy oceanie i własnym barem oraz dużym basenem, przy którym nigdy nie brakuje leżaków. W ogodach hotelowych można podziwiać egzotyczną roslinność, pokoje są czyściutkie i wygodne, widok na morze mieliśmy piękny i generalnie hotel spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Szkoda tylko, że Coral Bar nad morzem zamykał się o 18.00 i wieczorami było dość tłoczno w jedynym dostępnym barze w lobby. Brak animacji w hotelu pozwalał zrelaksować się w spokoju.
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•należy do kompleksu La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness•kompleks zbudowany w 2004 r., odnowiony w 2019/2020 r.•łącznie na terenie kompleksu: 487 pokoi, 11 budynków, do 3 pięter, windy w budynku głównym•przestronne lobby•całodobowa recepcja•wyłącznie dla Gości hotelu Esencia de La Palma: prywatna strefa z lobby•sala telewizyjna•przechowalnia bagażu
•parking•sala konferencyjna dla maks. 300 osób•taras z widokiem na ocean•rozległy ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express•goście mogą korzystać z infrastruktury hotelu La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness•hotel przyjmuje tylko gości powyżej 16. roku życia
•centrum fitness ze sprzętem do crossfitu•dyskoteka•kilka razy w tygodniu animacje: zajęcia sportowo-rekreacyjne i wieczorne programy rozrywkowe (program animacji i ich częstotliwość mogą ulec zmianie)•za opłatą: 6 kortów tenisowych (ok. 6 EUR/godz., wypożyczenie sprzętu: ok. 3 EUR/godz.), bilard, minigolf
Basen
•na terenie kompleksu: 7 basenów, część przedzielona mostkami, 1 z basenów sezonowo podgrzewany, wszystkie baseny ze słodką wodą, o łącznej powierzchni ok. 5500 m², gł. 1,2 -1,6 m
•przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki (każda wymiana ok. 0,5 EUR)
Spa
•wstęp od 18 lat, płatny: ok. 15 EUR/wejście•czynne: 10.00-19.00•Thermal Circuit – kryty basen, słodka woda, ok. 100 m², gł. 1,3 m, częściowo podgrzewany•bicze wodne•hydromasaż•jacuzzi
•punkt internetowy (ok. 6 EUR/dzień)•kantor•sklep z pamiątkami
•minimarket•pralnia•wypożyczalnia rowerów i samochodów
Kontakt
•www.princess-hotels.com
Wyżywienie
Restauracje
restauracja Origin – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, nieczynna do 06.07.2025 r., posiłki będą serwowane w restauracji Food Market w części przeznaczonej dla gości hotelu Esencia; podczas kolacji, oprócz dań w formie bufetu, goście hotelu Esencia będą mieli możliwość zamówienia mięsa lub ryby serwowanej do stolika
Coral Bar
All inclusive
śniadanie (8.00-10.00), obiad (12.30-15.00), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu w restauracji Origin
przekąski i lody w wyznaczonym barze (12.30-18.00)
wybrane lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe podczas posiłków i pomiędzy posiłkami w wyznaczonych barach (10.30-23.00)
wymagane noszenie opasek all inclusive
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
ważny dowód osobisty lub paszport (także dla dziecka) Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Czas przelotu
Polska-La Palma ok. 5 godz. 30 min.
Waluta
euro (EUR)
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.