phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Na południe od Niagary

Atuty oferty

 • 2 dni na Manhattanie
 • Filadelfia i Waszyngton – pierwsza i obecna stolica USA
 • Kraina Amiszów
 • Boston i Cambridge
 • Wodospad Niagara – najsłynniejszy wodospad świata
 • stylowe Niagara-on-the-Lake
 • Toronto – największe miasto Kanady

Na południe od Niagary Kod: NYCYORK

Trasa
7 999PLN
Dorośli: 2 śniadania Pt 14.07 – Nd 23.07 (10 dni)
Itaka

Na południe od Niagary Kod: NYCYORK Stany Zjednoczone \ Kanada

Położenie na mapie Trasa

Filadelfia • Waszyngton • Hrabstwo Lancaster • Nowy Jork • Boston • Cambridge • Wodospad Niagara • Niagara-on-the-Lake • Toronto

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i Kanady to wspaniałe metropolie i zachwycająca przyroda, miejsca wpisane w fascynującą historię obu krajów. W programie największe i najpiękniejsze miasta, których imponująca architektura i tempo życia stały się wyznacznikiem nowoczesności. Na urozmaiconej trasie są miejsca związane z historią wojny secesyjnej, różnorodnością kulturową i … Niagara – jedna z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. Wycieczka przygotowana jest dla Klientów, którzy odwiedzili już z ITAKĄ zachodnie wybrzeże USA i dla tych, którzy chcą rozpocząć poznawanie Stanów od wschodniego wybrzeża. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2650 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie FILADELFII, pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych, jednej z największych metropolii kraju. Spacer po historycznym centrum miasta - miejscu narodzin Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiedzanie Independence Hall, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. To właśnie tu Thomas Jefferson, Benjamin Franklin i John Adams przygotowali i opublikowali Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych, także tu uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Wizyta w Independence National Historical Parc, gdzie mieści się budynek ze słynnym Liberty Bell, który biciem obwieszczał najważniejsze  wydarzenia w historii USA. Spacer po Society Hill, eleganckiej dzielnicy z zabudową w stylu kolonialnym i gregoriańskim, stanowiącej jedną z najbardziej malowniczych części miasta, której mieszkańcem był Tadeusz Kościuszko. Wizyta w Christ Church – miejscu pochówku „założycieli” USA, m.in. Benjamina Franklina. Spacer Elfreth’s Alley – nazywaną najstarszą ulicą domów mieszkalnych. Przejazd pod Museum of Art, na słynne schody które zagrały w filmie o sławnym pięściarzu, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie WASZYNGTONU – stolicy USA. Wzgórze Kapitolu z budynkiem Kongresu i wizyta w Bibliotece Kongresu, gdzie znajduje się m.in. rękopis projektu Deklaracji Niepodległości. Historyczny budynek dworca kolejowego Union Station. Biały Dom – siedziba prezydenta USA. Mauzoleum Thomasa Jeffersona, skąd można zobaczyć m.in. pomnik Washingtona. Memoriał Lincolna, przed którym przemawiali Prezydent Kennedy i Martin Luter. Pomnik Alberta Einsteina. Wieczorny spacer po Georgetown, zabytkowej dzielnicy z piękną zabudową, brukowanymi ulicami, licznymi butikami, kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ARLINGTON. Wizyta na Cmentarzu Narodowym powstałym w czasie wojny secesyjnej. Spoczywają tu żołnierze polegli w czasie wojen światowych oraz w czasie wojen z Wietnamem i Koreą. Na cmentarzu Arlington zostali też pochowani prezydent John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy-Onassis i generał G. Marshall. Przejazd pod Pentagon. Wyjazd do hrabstwa Lancaster zamieszkałego przez Amiszów – fascynująca podróż przez krainę, gdzie czas zatrzymał się dawno temu, a mieszkańcy starannie pielęgnują tradycje i swoją odmienność. Oryginalne dorożki na metalowych kołach i kuchnia przygotowywana według starych, domowych recept, którą będzie można skosztować. Ciekawostki dotyczące ludzi nie używających guzików ani prądu, prowadzących tryb życia jak ich przodkowie kilkaset lat temu. Przejazd do Nowego Jorku. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO JORKU: Central Park – ogromna oaza zieleni położona niemal w samym centrum Manhattanu, Dakota House, w którym mieszkał John Lenon z Yoko Ono, katedra św. Patryka. Czas wolny przy Rockefeller Center. Spacer Piątą Aleją, najdroższą ulicą, z ekskluzywnymi sklepami i hotelami, uważaną za najbardziej kosmopolityczne miejsce na świecie. Wizyta w Grand Central Terminal – najsłynniejszym dworcu kolejowym oraz w Bibliotece Miejskiej. Następne w programie słynne: Medison Square Garden, Metropolitan Opera i Carnegie Hall. Wieczorny spacer po magicznym, oświetlonym milionami neonów, centrum Manhattanu: Broadway, Times Square, Avenue of The Americas. Wjazd na Empire State Building, jeden z najsłynniejszych drapaczy chmur. Panorama miasta rozpościerająca się z poziomu 86. piętra zapiera dech w piersiach. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Dolnego Manhattanu w okolice Ratusza Miejskiego i Sądu Najwyższego skąd roztacza się niezwykły widok na Most Brookliński, łączący Brooklyn z Manhattanem. Wizyta w 9/11 Memorial czyli miejscu znanym jako Ground Zero, gdzie do 11 września 2001 r. stały bliźniacze wieże. Rejs statkiem na wyspę ze Statuą Wolności, skąd można podziwiać miasto od strony zatoki. Wizyta na Wall Street i w Federal Hall, gdzie ślubowanie składał Pierwszy Prezydent USA – Jerzy Waszyngton. Wizyta w kościele Trójcy Świętej i w zimowych ogrodach. Spacer po urokliwych Little Italy, SoHo oraz Placu Waszyngtona – symbolicznym początku 5th Ave. Przejazd na nabrzeże 86, gdzie m.in. zacumowany jest lotniskowiec Intrepid oraz w miejsce przygotowane do cumowania Titanica. Czas wolny w dzielnicy TriBeCa, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOSTONU, ogromnej amerykańskiej metropolii o europejskim charakterze. Spacer: New City Hall, Faneuil Hall Marketplace – miejsce spotkań zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów, Old State House – dawna siedziba brytyjskiego rządu kolonialnego, City Hall, King’s Chapel, malowniczy Boston Waterfront z New England Aquarium i pięknymi molo. Przejazd przez Harvard Bridge przerzucony nad Charles River do CAMBRIDGE. Spacer po miasteczku uniwersyteckim jednej z najznakomitszych uczelni świata – Harvardu. Przejazd do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad WODOSPAD NIAGARA – jedną z największych atrakcji turystycznych Ameryki Północnej. Położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Spacer trasami widokowymi i na platformy widokowe. Rejs statkiem Harnblower, pływającym w górę rzeki ku ścianom Wodospadu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczego NIAGARA ON THE LAKE, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Ameryki Północnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do TORONTO, największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: CN Tower – wjazd windą na wieżę wyrastającą 553 metry nad taflę jeziora. Następnie w programie: stadion Skydome; the University of Toronto; the Law Courts; the Ontario Parliament; Yorkville, Forest Hill i Casa Loma; Harbourfront i Queens Quay. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

10. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

8 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot: Warszawa-Nowy Jork, Toronto-Warszawa • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd komfortowym mikrobusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, napiwki: ok 4 USD/dzień.
 2. Wizy: obywatele RP muszą posiadać wizę wydaną przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Aktualne informacje „jak ubiegać się o wizę” podane są na stronie internetowej Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
4,6 / 6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Informacje o regionie

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone – światowe mocarstwo, trzeci pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie to fascynujący tygiel, w którym przenika się wiele ras, kultur i zwyczajów. Fascynuje wspaniała przyroda ze słynnym Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu i nadzieja na spełnienie własnego „american dream”.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie FILADELFII, pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych, jednej z największych metropolii kraju. Spacer po historycznym centrum miasta - miejscu narodzin Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiedzanie Independence Hall, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. To właśnie tu Thomas Jefferson, Benjamin Franklin i John Adams przygotowali i opublikowali Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych, także tu uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Wizyta w Independence National Historical Parc, gdzie mieści się budynek ze słynnym Liberty Bell, który biciem obwieszczał najważniejsze  wydarzenia w historii USA. Spacer po Society Hill, eleganckiej dzielnicy z zabudową w stylu kolonialnym i gregoriańskim, stanowiącej jedną z najbardziej malowniczych części miasta, której mieszkańcem był Tadeusz Kościuszko. Wizyta w Christ Church – miejscu pochówku „założycieli” USA, m.in. Benjamina Franklina. Spacer Elfreth’s Alley – nazywaną najstarszą ulicą domów mieszkalnych. Przejazd pod Museum of Art, na słynne schody które zagrały w filmie o sławnym pięściarzu, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie WASZYNGTONU – stolicy USA. Wzgórze Kapitolu z budynkiem Kongresu i wizyta w Bibliotece Kongresu, gdzie znajduje się m.in. rękopis projektu Deklaracji Niepodległości. Historyczny budynek dworca kolejowego Union Station. Biały Dom – siedziba prezydenta USA. Mauzoleum Thomasa Jeffersona, skąd można zobaczyć m.in. pomnik Washingtona. Memoriał Lincolna, przed którym przemawiali Prezydent Kennedy i Martin Luter. Pomnik Alberta Einsteina. Wieczorny spacer po Georgetown, zabytkowej dzielnicy z piękną zabudową, brukowanymi ulicami, licznymi butikami, kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ARLINGTON. Wizyta na Cmentarzu Narodowym powstałym w czasie wojny secesyjnej. Spoczywają tu żołnierze polegli w czasie wojen światowych oraz w czasie wojen z Wietnamem i Koreą. Na cmentarzu Arlington zostali też pochowani prezydent John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy-Onassis i generał G. Marshall. Przejazd pod Pentagon. Wyjazd do hrabstwa Lancaster zamieszkałego przez Amiszów – fascynująca podróż przez krainę, gdzie czas zatrzymał się dawno temu, a mieszkańcy starannie pielęgnują tradycje i swoją odmienność. Oryginalne dorożki na metalowych kołach i kuchnia przygotowywana według starych, domowych recept, którą będzie można skosztować. Ciekawostki dotyczące ludzi nie używających guzików ani prądu, prowadzących tryb życia jak ich przodkowie kilkaset lat temu. Przejazd do Nowego Jorku. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO JORKU: Central Park – ogromna oaza zieleni położona niemal w samym centrum Manhattanu, Dakota House, w którym mieszkał John Lenon z Yoko Ono, katedra św. Patryka. Czas wolny przy Rockefeller Center. Spacer Piątą Aleją, najdroższą ulicą, z ekskluzywnymi sklepami i hotelami, uważaną za najbardziej kosmopolityczne miejsce na świecie. Wizyta w Grand Central Terminal – najsłynniejszym dworcu kolejowym oraz w Bibliotece Miejskiej. Następne w programie słynne: Medison Square Garden, Metropolitan Opera i Carnegie Hall. Wieczorny spacer po magicznym, oświetlonym milionami neonów, centrum Manhattanu: Broadway, Times Square, Avenue of The Americas. Wjazd na Empire State Building, jeden z najsłynniejszych drapaczy chmur. Panorama miasta rozpościerająca się z poziomu 86. piętra zapiera dech w piersiach. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Dolnego Manhattanu w okolice Ratusza Miejskiego i Sądu Najwyższego skąd roztacza się niezwykły widok na Most Brookliński, łączący Brooklyn z Manhattanem. Wizyta w 9/11 Memorial czyli miejscu znanym jako Ground Zero, gdzie do 11 września 2001 r. stały bliźniacze wieże. Rejs statkiem na wyspę ze Statuą Wolności, skąd można podziwiać miasto od strony zatoki. Wizyta na Wall Street i w Federal Hall, gdzie ślubowanie składał Pierwszy Prezydent USA – Jerzy Waszyngton. Wizyta w kościele Trójcy Świętej i w zimowych ogrodach. Spacer po urokliwych Little Italy, SoHo oraz Placu Waszyngtona – symbolicznym początku 5th Ave. Przejazd na nabrzeże 86, gdzie m.in. zacumowany jest lotniskowiec Intrepid oraz w miejsce przygotowane do cumowania Titanica. Czas wolny w dzielnicy TriBeCa, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOSTONU, ogromnej amerykańskiej metropolii o europejskim charakterze. Spacer: New City Hall, Faneuil Hall Marketplace – miejsce spotkań zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów, Old State House – dawna siedziba brytyjskiego rządu kolonialnego, City Hall, King’s Chapel, malowniczy Boston Waterfront z New England Aquarium i pięknymi molo. Przejazd przez Harvard Bridge przerzucony nad Charles River do CAMBRIDGE. Spacer po miasteczku uniwersyteckim jednej z najznakomitszych uczelni świata – Harvardu. Przejazd do hotelu i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad WODOSPAD NIAGARA – jedną z największych atrakcji turystycznych Ameryki Północnej. Położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Spacer trasami widokowymi i na platformy widokowe. Rejs statkiem Harnblower, pływającym w górę rzeki ku ścianom Wodospadu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczego NIAGARA ON THE LAKE, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Ameryki Północnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do TORONTO, największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: CN Tower – wjazd windą na wieżę wyrastającą 553 metry nad taflę jeziora. Następnie w programie: stadion Skydome; the University of Toronto; the Law Courts; the Ontario Parliament; Yorkville, Forest Hill i Casa Loma; Harbourfront i Queens Quay. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
10. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 8 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot: Warszawa-Nowy Jork, Toronto-Warszawa • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd komfortowym mikrobusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, napiwki: ok 4 USD/dzień.
 2. Wizy: obywatele RP muszą posiadać wizę wydaną przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Aktualne informacje „jak ubiegać się o wizę” podane są na stronie internetowej Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
Opinie klientów
4,6 / 6
Ogólna ocena
z 5 opinii
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
100%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
Dobrze zorganizowana bardzo dużo zobaczyłam przewodnik pan Rafał bardzo kompetenty z doświadczeniem wszędzie zdążył i dużo nam opowiadał. Polecam dużo zwiedzania otwiera okno na wschodnią stronę (...) rozwiń
Dobrze zorganizowana bardzo dużo zobaczyłam przewodnik pan Rafał bardzo kompetenty z doświadczeniem wszędzie zdążył i dużo nam opowiadał. Polecam dużo zwiedzania otwiera okno na wschodnią stronę Ameryki w pigułce
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
wycieczka interesująca dzięki pilotowi {Rafał} polskiemu. Piloci amerykańscy - zero. Wyjazd na tą wycieczkę uważamy z żoną za udany , mimo napiętego planu wycieczki . rozwiń
wycieczka interesująca dzięki pilotowi {Rafał} polskiemu. Piloci amerykańscy - zero. Wyjazd na tą wycieczkę uważamy z żoną za udany , mimo napiętego planu wycieczki .
 • 5
 • 4
 • 1
 • 1
 • 1
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2017
Witam Serdecznie , Wycieczka super ! rozwiń
Witam Serdecznie , Wycieczka super !
 • 6
 • 2
 • 1
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a maj 2017
Bardzo fajna wycieczka. Różnorodność odwiedzanych miejsc. Jednak niektóre miejsca tylko 'dotknięte', a chętnie spędziłoby się tam dłużej czasu, np. Central Park, 5th Avenue w NYC, (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka. Różnorodność odwiedzanych miejsc. Jednak niektóre miejsca tylko 'dotknięte', a chętnie spędziłoby się tam dłużej czasu, np. Central Park, 5th Avenue w NYC, Ground Zero Museum. Dodatkowo powinno być więcej czasu na zakupy w outletach :)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
10 899 Pln -26%
7 999pln Razem Szczegóły ceny 15 998 pln
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter