phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Na południe od Niagary

Atuty oferty

 • 2 dni na Manhattanie
 • Filadelfia i Waszyngton – pierwsza i obecna stolica USA
 • Kraina Amiszów
 • Boston i Cambridge
 • Wodospad Niagara – najsłynniejszy wodospad świata
 • stylowe Niagara-on-the-Lake
 • Toronto – największe miasto Kanady

Na południe od Niagary Kod: NYCYORK

Trasa
PLN
Itaka

Na południe od Niagary Kod: NYCYORK Stany Zjednoczone \ Kanada

Położenie na mapie Trasa

Filadelfia • Waszyngton • Hrabstwo Lancaster • Nowy Jork • Boston • Cambridge • Wodospad Niagara • Niagara-on-the-Lake • Toronto

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i Kanady to wspaniałe metropolie i zachwycająca przyroda, miejsca wpisane w fascynującą historię obu krajów. W programie największe i najpiękniejsze miasta, których imponująca architektura i tempo życia stały się wyznacznikiem nowoczesności. Na urozmaiconej trasie są miejsca związane z historią wojny secesyjnej, różnorodnością kulturową i … Niagara – jedna z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. Wycieczka przygotowana jest dla Klientów, którzy odwiedzili już z ITAKĄ zachodnie wybrzeże USA i dla tych, którzy chcą rozpocząć poznawanie Stanów od wschodniego wybrzeża. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2650 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie FILADELFII, pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych, jednej z największych metropolii kraju. Spacer po historycznym centrum miasta - miejscu narodzin Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiedzanie Independence Hall, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. To właśnie tu Thomas Jefferson, Benjamin Franklin i John Adams przygotowali i opublikowali Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych, także tu uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Wizyta w Independence National Historical Parc, gdzie mieści się budynek ze słynnym Liberty Bell, który biciem obwieszczał najważniejsze  wydarzenia w historii USA. Spacer po Society Hill, eleganckiej dzielnicy z zabudową w stylu kolonialnym i gregoriańskim, stanowiącej jedną z najbardziej malowniczych części miasta, której mieszkańcem był Tadeusz Kościuszko. Wizyta w Christ Church – miejscu pochówku „założycieli” USA, m.in. Benjamina Franklina. Spacer Elfreth’s Alley – nazywaną najstarszą ulicą domów mieszkalnych. Przejazd pod Museum of Art, na słynne schody które zagrały w filmie o sławnym pięściarzu, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie WASZYNGTONU – stolicy USA. Wzgórze Kapitolu z budynkiem Kongresu i wizyta w Bibliotece Kongresu, gdzie znajduje się m.in. rękopis projektu Deklaracji Niepodległości. Historyczny budynek dworca kolejowego Union Station. Biały Dom – siedziba prezydenta USA. Mauzoleum Thomasa Jeffersona, skąd można zobaczyć m.in. pomnik Washingtona. Memoriał Lincolna, przed którym przemawiali Prezydent Kennedy i Martin Luter. Pomnik Alberta Einsteina. Wieczorny spacer po Georgetown, zabytkowej dzielnicy z piękną zabudową, brukowanymi ulicami, licznymi butikami, kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ARLINGTON. Wizyta na Cmentarzu Narodowym powstałym w czasie wojny secesyjnej. Spoczywają tu żołnierze polegli w czasie wojen światowych oraz w czasie wojen z Wietnamem i Koreą. Na cmentarzu Arlington zostali też pochowani prezydent John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy-Onassis i generał G. Marshall. Przejazd pod Pentagon. Wyjazd do hrabstwa Lancaster zamieszkałego przez Amiszów – fascynująca podróż przez krainę, gdzie czas zatrzymał się dawno temu, a mieszkańcy starannie pielęgnują tradycje i swoją odmienność. Oryginalne dorożki na metalowych kołach i kuchnia przygotowywana według starych, domowych recept, którą będzie można skosztować. Ciekawostki dotyczące ludzi nie używających guzików ani prądu, prowadzących tryb życia jak ich przodkowie kilkaset lat temu. Przejazd do Nowego Jorku. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO JORKU: Central Park – ogromna oaza zieleni położona niemal w samym centrum Manhattanu, Dakota House, w którym mieszkał John Lenon z Yoko Ono, katedra św. Patryka. Czas wolny przy Rockefeller Center. Spacer Piątą Aleją, najdroższą ulicą, z ekskluzywnymi sklepami i hotelami, uważaną za najbardziej kosmopolityczne miejsce na świecie. Wizyta w Grand Central Terminal – najsłynniejszym dworcu kolejowym oraz w Bibliotece Miejskiej. Następne w programie słynne: Medison Square Garden, Metropolitan Opera i Carnegie Hall. Wieczorny spacer po magicznym, oświetlonym milionami neonów, centrum Manhattanu: Broadway, Times Square, Avenue of The Americas. Wjazd na Empire State Building, jeden z najsłynniejszych drapaczy chmur. Panorama miasta rozpościerająca się z poziomu 86. piętra zapiera dech w piersiach. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Dolnego Manhattanu w okolice Ratusza Miejskiego i Sądu Najwyższego skąd roztacza się niezwykły widok na Most Brookliński, łączący Brooklyn z Manhattanem. Wizyta w 9/11 Memorial czyli miejscu znanym jako Ground Zero, gdzie do 11 września 2001 r. stały bliźniacze wieże. Rejs statkiem na wyspę ze Statuą Wolności, skąd można podziwiać miasto od strony zatoki. Wizyta na Wall Street i w Federal Hall, gdzie ślubowanie składał Pierwszy Prezydent USA – Jerzy Waszyngton. Wizyta w kościele Trójcy Świętej i w zimowych ogrodach. Spacer po urokliwych Little Italy, SoHo oraz Placu Waszyngtona – symbolicznym początku 5th Ave. Przejazd na nabrzeże 86, gdzie m.in. zacumowany jest lotniskowiec Intrepid oraz w miejsce przygotowane do cumowania Titanica. Czas wolny w dzielnicy TriBeCa, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOSTONU, ogromnej amerykańskiej metropolii o europejskim charakterze. Spacer: New City Hall, Faneuil Hall Marketplace – miejsce spotkań zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów, Old State House – dawna siedziba brytyjskiego rządu kolonialnego, City Hall, King’s Chapel, malowniczy Boston Waterfront z New England Aquarium i pięknymi molo. Przejazd przez Harvard Bridge przerzucony nad Charles River do CAMBRIDGE. Spacer po miasteczku uniwersyteckim jednej z najznakomitszych uczelni świata – Harvardu. Przejazd do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad WODOSPAD NIAGARA – jedną z największych atrakcji turystycznych Ameryki Północnej. Położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Spacer trasami widokowymi i na platformy widokowe. Rejs statkiem Harnblower, pływającym w górę rzeki ku ścianom Wodospadu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczego NIAGARA ON THE LAKE, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Ameryki Północnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do TORONTO, największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: CN Tower – wjazd windą na wieżę wyrastającą 553 metry nad taflę jeziora. Następnie w programie: stadion Skydome; the University of Toronto; the Law Courts; the Ontario Parliament; Yorkville, Forest Hill i Casa Loma; Harbourfront i Queens Quay. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

10. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

8 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot: Warszawa-Nowy Jork, Toronto-Warszawa • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd komfortowym mikrobusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, napiwki: ok 4 USD/dzień.
 2. Wizy: obywatele RP muszą posiadać wizę wydaną przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Aktualne informacje „jak ubiegać się o wizę” podane są na stronie internetowej Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
4,9 / 6
93% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Informacje o regionie

Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone – światowe mocarstwo, trzeci pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie to fascynujący tygiel, w którym przenika się wiele ras, kultur i zwyczajów. Fascynuje wspaniała przyroda ze słynnym Parkiem Narodowym Wielkiego Kanionu i nadzieja na spełnienie własnego „american dream”.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie FILADELFII, pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych, jednej z największych metropolii kraju. Spacer po historycznym centrum miasta - miejscu narodzin Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiedzanie Independence Hall, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. To właśnie tu Thomas Jefferson, Benjamin Franklin i John Adams przygotowali i opublikowali Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych, także tu uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Wizyta w Independence National Historical Parc, gdzie mieści się budynek ze słynnym Liberty Bell, który biciem obwieszczał najważniejsze  wydarzenia w historii USA. Spacer po Society Hill, eleganckiej dzielnicy z zabudową w stylu kolonialnym i gregoriańskim, stanowiącej jedną z najbardziej malowniczych części miasta, której mieszkańcem był Tadeusz Kościuszko. Wizyta w Christ Church – miejscu pochówku „założycieli” USA, m.in. Benjamina Franklina. Spacer Elfreth’s Alley – nazywaną najstarszą ulicą domów mieszkalnych. Przejazd pod Museum of Art, na słynne schody które zagrały w filmie o sławnym pięściarzu, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie WASZYNGTONU – stolicy USA. Wzgórze Kapitolu z budynkiem Kongresu i wizyta w Bibliotece Kongresu, gdzie znajduje się m.in. rękopis projektu Deklaracji Niepodległości. Historyczny budynek dworca kolejowego Union Station. Biały Dom – siedziba prezydenta USA. Mauzoleum Thomasa Jeffersona, skąd można zobaczyć m.in. pomnik Washingtona. Memoriał Lincolna, przed którym przemawiali Prezydent Kennedy i Martin Luter. Pomnik Alberta Einsteina. Wieczorny spacer po Georgetown, zabytkowej dzielnicy z piękną zabudową, brukowanymi ulicami, licznymi butikami, kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ARLINGTON. Wizyta na Cmentarzu Narodowym powstałym w czasie wojny secesyjnej. Spoczywają tu żołnierze polegli w czasie wojen światowych oraz w czasie wojen z Wietnamem i Koreą. Na cmentarzu Arlington zostali też pochowani prezydent John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy-Onassis i generał G. Marshall. Przejazd pod Pentagon. Wyjazd do hrabstwa Lancaster zamieszkałego przez Amiszów – fascynująca podróż przez krainę, gdzie czas zatrzymał się dawno temu, a mieszkańcy starannie pielęgnują tradycje i swoją odmienność. Oryginalne dorożki na metalowych kołach i kuchnia przygotowywana według starych, domowych recept, którą będzie można skosztować. Ciekawostki dotyczące ludzi nie używających guzików ani prądu, prowadzących tryb życia jak ich przodkowie kilkaset lat temu. Przejazd do Nowego Jorku. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO JORKU: Central Park – ogromna oaza zieleni położona niemal w samym centrum Manhattanu, Dakota House, w którym mieszkał John Lenon z Yoko Ono, katedra św. Patryka. Czas wolny przy Rockefeller Center. Spacer Piątą Aleją, najdroższą ulicą, z ekskluzywnymi sklepami i hotelami, uważaną za najbardziej kosmopolityczne miejsce na świecie. Wizyta w Grand Central Terminal – najsłynniejszym dworcu kolejowym oraz w Bibliotece Miejskiej. Następne w programie słynne: Medison Square Garden, Metropolitan Opera i Carnegie Hall. Wieczorny spacer po magicznym, oświetlonym milionami neonów, centrum Manhattanu: Broadway, Times Square, Avenue of The Americas. Wjazd na Empire State Building, jeden z najsłynniejszych drapaczy chmur. Panorama miasta rozpościerająca się z poziomu 86. piętra zapiera dech w piersiach. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Dolnego Manhattanu w okolice Ratusza Miejskiego i Sądu Najwyższego skąd roztacza się niezwykły widok na Most Brookliński, łączący Brooklyn z Manhattanem. Wizyta w 9/11 Memorial czyli miejscu znanym jako Ground Zero, gdzie do 11 września 2001 r. stały bliźniacze wieże. Rejs statkiem na wyspę ze Statuą Wolności, skąd można podziwiać miasto od strony zatoki. Wizyta na Wall Street i w Federal Hall, gdzie ślubowanie składał Pierwszy Prezydent USA – Jerzy Waszyngton. Wizyta w kościele Trójcy Świętej i w zimowych ogrodach. Spacer po urokliwych Little Italy, SoHo oraz Placu Waszyngtona – symbolicznym początku 5th Ave. Przejazd na nabrzeże 86, gdzie m.in. zacumowany jest lotniskowiec Intrepid oraz w miejsce przygotowane do cumowania Titanica. Czas wolny w dzielnicy TriBeCa, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Powrót do hotelu i nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOSTONU, ogromnej amerykańskiej metropolii o europejskim charakterze. Spacer: New City Hall, Faneuil Hall Marketplace – miejsce spotkań zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów, Old State House – dawna siedziba brytyjskiego rządu kolonialnego, City Hall, King’s Chapel, malowniczy Boston Waterfront z New England Aquarium i pięknymi molo. Przejazd przez Harvard Bridge przerzucony nad Charles River do CAMBRIDGE. Spacer po miasteczku uniwersyteckim jednej z najznakomitszych uczelni świata – Harvardu. Przejazd do hotelu i nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad WODOSPAD NIAGARA – jedną z największych atrakcji turystycznych Ameryki Północnej. Położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Spacer trasami widokowymi i na platformy widokowe. Rejs statkiem Harnblower, pływającym w górę rzeki ku ścianom Wodospadu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczego NIAGARA ON THE LAKE, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Ameryki Północnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do TORONTO, największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: CN Tower – wjazd windą na wieżę wyrastającą 553 metry nad taflę jeziora. Następnie w programie: stadion Skydome; the University of Toronto; the Law Courts; the Ontario Parliament; Yorkville, Forest Hill i Casa Loma; Harbourfront i Queens Quay. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
10. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 8 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot: Warszawa-Nowy Jork, Toronto-Warszawa • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • przejazd komfortowym mikrobusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy: ok. 320 USD, napiwki: ok 4 USD/dzień.
 2. Wizy: obywatele RP muszą posiadać wizę wydaną przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Aktualne informacje „jak ubiegać się o wizę” podane są na stronie internetowej Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Stanów Zjednoczonych.
 3. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.
Położenie na mapie
Opinie klientów
4,9 / 6
Ogólna ocena
z 13 opinii
93%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
93%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi wrzesień 2017
Intensywny program pozwolił na odwiedzenie wielu miejsc. Dobra przewodniczka! Zareagowała na uwagę o niesprawnym mikrofonie w autokarze i na drugi dzień załatwiła zestaw z mikrofonem. Dodatkowo (...) rozwiń
Intensywny program pozwolił na odwiedzenie wielu miejsc. Dobra przewodniczka! Zareagowała na uwagę o niesprawnym mikrofonie w autokarze i na drugi dzień załatwiła zestaw z mikrofonem. Dodatkowo zaproponowała ponadprogramowy spacer po moście Brooklińskim i po manhattanie, co okazało się dla mnie największym przeżyciem na całej wycieczce.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Intensywna pogoń za marzeniami, świetne miejsca, ciekawi lokalni przewodnicy. Kilka drobnych poprawek w logistycznym ułożeniu planu wycieczki zrobi z niej cudowną podróż. Cześć Wam ! (...) rozwiń
Intensywna pogoń za marzeniami, świetne miejsca, ciekawi lokalni przewodnicy. Kilka drobnych poprawek w logistycznym ułożeniu planu wycieczki zrobi z niej cudowną podróż. Cześć Wam ! Dzień 1. Filadelfia : cudownie - nie spodziewaliśmy, że Filadelfia tak nam się spodoba. Lokalny pilot przebrany w kostium z XIX w świetnie oprowadził nas po historycznym centrum miasta. Ocena : 10/10 Dzień 2. Waszyngton : plan zmienił się trochę więc dzień zaczęliśmy od cmentarza w Arlington. Następnie w planie było centrum czyli budynek Kongresu, Białego Domu, Memoriał Lincolna itp. Postanowiłem odłączyć się od wycieczki i spod cmentarza przeszedłem trasę na linii Memoriał Lincolna- pomnik Washingtona-Biały Dom-Konkres-Mauzoleum Thomasa. Bez przewodnika, bez przygotowania - miasto ma bardzo łatwy układ i nie sposób się zgubić. Przy okazji odwiedziłem dwa muzea których nie było w planie i poczułem klimat miasta spacerując nim zamiast przejeżdżać autokarem pomiędzy najważniejszymi punktami. Następnie razem z resztą wycieczki pojechaliśmy od Georgetown. Polecamy rejs rzeką Potomak z Georgetown pod Pentagon. Ocena 10/10 Dzień 3 Lancaster ' Farma i dom Amieszów' przejazd z Waszyngtonu przez Lancaster do Nowego Yorku. Po drodze zwiedzanie farmy i domu Amiszów w którym mieszkali do początku lat 20, XX w. W skrócie : godzinne oprowadzenie po 3 pokojach, kuchni i salonie przez przewodnika i opowieść o Amiszach plus farma która oczywiście już teraz jest zarządzana przez innych ludzi , a nie niej kilka koników, kur , kaczek i innych wiejskich zwierzaków. Ocena 2/10 - szkoda tracić cenny czas tylko na tą farmę. Dużo lepszym rozwiązaniem byłby wczesny wyjazd z Waszyngtonu do Nowego Yorku i zamiast 2 dni w NYC , byłyby 3 ( dwa zgodnie z planem plus jeden dla siebie - kto o tym nie marzy ) PS. Zamiast do hotelu tego wieczoru pojechaliśmy na Manhattan, a był 11 września czyli rocznica uderzenia z budynki WTC. Przeszliśmy przez most Brookliński do Memoriału WTC, podziwiajac na niebie dwa ogromne słupy światła, przypominające kształtem zniszczone wieże WTC, świeteła do nieba. Podziękowania dla Panii Anii - naszej opiekunki która zabrała nas nadprogramowo tego dnia co centrum . Dzień 4 i 5 Nowy York : marzenia są po to żeby je spełniać ! Było cudownie. Razem z dziewczyną zarezerwowaliśmy dodatkowo hotel w centrum na 5 Alei , dzięki temu zobaczyliśmy uroki NYC nocą , naprawdę warto, przy okazji były zaręczyny na dachu Rockeffeler Center nocą :) Następnego dnia dołączyliśmy do grupy, żeby ponownie o 15.00 odłączyć się | mieliśmy rezerwacje na 30 minutowy lot helikopterem nad miastem , polecamy ogromnie ! PS. Dwa intensywne dni do zdecydowania za mało ( tak jak pisałem wcześniej można zamienić Lancaster na jeden dzień wolny w NYC, cała 20 osobowa ekipa była takiego samego zdania ) Ocena 10/10 Dzień 6 Boston : 6 godzina wycieczka z NYC do Bostonu, plus 2 godziny podróży jeszcze wieczorem w kierunku Niagary plus 6 godzin następnego dnia : bardzo długa trasa.... Boston i Cambridge super tylko za mała, za krótko, za szybko.. Ocena 6/10 Dzień 7 Niagara Falls Super wodospad, super hotel , super miasteczko :( Ocena 10/10 Dzień 8 Toronto: CN Tower plus 1 godziny przejazd autokarem przez miasto i to wszystko czyli duże rozczarowanie , musieliśmy być na lotnisku już o 15.00 Ocena 2/10 PS. Myślę, że warto pomyśleć nad zmianą programu i ominąć Boston - na dojazd tam tracimy cały dzień. Dzięki bezpośredniej podróży z NYC do Niagary zyskamy 1 pełny dzień który moglibyśmy spędzić w Toronto. Dzięki temu moglibyśmy to piękne miasto zobaczyć bliżej kosztem Bostonu - też jest piękny - tutaj chodzi o ogromną odległość którą trzeba zrobić żeby na chwilę być w Bostonie. Ogólne wrażenie super ! Pani Ania - opiekunka nie zawiodła i zawsze stawała na wysokości zadania. Minusem wycieczki był mało-komfortowy autokar : brak zawieszenie przez co odczuwalny były wszystkie nierówności. Polecamy podróż ! Warto ją jednak troszeczkę upgradować na własne życzenie :)
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2017
Bardzo sprawnie przeprowadzona, bardzo dobra organizacja , świetny pilot, program interesujący. Bardzo udana wycieczka rozwiń
Bardzo sprawnie przeprowadzona, bardzo dobra organizacja , świetny pilot, program interesujący. Bardzo udana wycieczka
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
2 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka pod względem programu i trasy bez zarzutu można powiedzieć super. Całe dobre zdanie na temat tej nie taniej wycieczki popsuły pozostałe elementy tzn. hotele w których byliśmy (...) rozwiń
Wycieczka pod względem programu i trasy bez zarzutu można powiedzieć super. Całe dobre zdanie na temat tej nie taniej wycieczki popsuły pozostałe elementy tzn. hotele w których byliśmy kwaterowani to poniżej standardu,to gdzie mieszkaliśmy można by nazwać hostelami, które były położone na obrzeżach miast, bez żadnych udogodnień brak windy co było sprawiło trudność we wniesieniu bagażu na piętra, do okolicznych atrakcji można ironicznie zaliczyć fakt, że nocując tam miało się wrażenie że się śpi na autostradzie ponieważ ich lokalizacja miała takie miejsce.Na pocieszenie dla uczestników wycieczki na koniec by mieli dobre wspomnienia jest jedyny hotel, który spełniał nasze oczekiwanie to hotel w Niagarze. CZARNA TRUMNA bo takie otrzymał miano to autobus który nam został przydzielony na przejazdy to nieporozumienie - autobus nie posiadał luku bagażowego i nasze bagaże były przez Pana kierowcę ładowana na tył naszego autobusu. Przy mocniejszym hamowaniu walizki przemieszczały się po autobusie - towarzysze podróży je ponownie układali - dobrze się stało,że nie doszło do wypadku.Poza tym w autobusie nie było klimatyzacji- był jedynie nawiew jak kierowca włączył po pewnym czasie robiło się bardzo zimno, a jak wyłączył można było się udusić,autobus miał w oknach żaluzje, które były uszkodzone i aby odsłonić okna by podziwiać prezentowane przez Panią Kingę ciekawostki musieliśmy blokować je pustymi butelkami po wodzie mineralnej - to miał być komfort? Jedyny plus to nasza opiekunka grupy Pani Kinga - wspaniała dziewczyna z ogromną wiedzą darem przekazywania jej innym - właściwa osoba postawiona na tym miejscu-BRAWO
 • 5
 • 2
 • 2
 • 1
 • 1
 • 2
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Bardzo profesjonalna pilotka. Ciekawy program. Dobra organizacja. rozwiń
Bardzo profesjonalna pilotka. Ciekawy program. Dobra organizacja.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
wycieczka zawiera duże walory poznawcze, program bardzo obszerny, więc zwiedzanie intensywne i dla nas trochę męczące (71, 77 lat).ponadto nie dopisała pogoda, było zimno i czasami bardzo (...) rozwiń
wycieczka zawiera duże walory poznawcze, program bardzo obszerny, więc zwiedzanie intensywne i dla nas trochę męczące (71, 77 lat).ponadto nie dopisała pogoda, było zimno i czasami bardzo deszczowo, wróciliśmy przeziębieni, a zakatarzeni jesteśmy do tej pory.Czy w tym terminie zawsze w tym rejonie jest taka pogoda? Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, którymi dzielimy się z przyjaciółmi.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
Wycieczka bardzo fajna. Polecam. Program wycieczki dosyć napięty ale w 100% doskonale zrealizowany. Przesyłam podziękowania dla wspaniałego pilota wycieczki Rafała. rozwiń
Wycieczka bardzo fajna. Polecam. Program wycieczki dosyć napięty ale w 100% doskonale zrealizowany. Przesyłam podziękowania dla wspaniałego pilota wycieczki Rafała.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
Świetna wycieczka, program bardzo bogaty, dostarczający mnóstwa niezapomnianych przeżyć. Nie ma miejsca na nudę. polecam serdecznie. rozwiń
Świetna wycieczka, program bardzo bogaty, dostarczający mnóstwa niezapomnianych przeżyć. Nie ma miejsca na nudę. polecam serdecznie.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
Dobrze zorganizowana bardzo dużo zobaczyłam przewodnik pan Rafał bardzo kompetenty z doświadczeniem wszędzie zdążył i dużo nam opowiadał. Polecam dużo zwiedzania otwiera okno na wschodnią stronę (...) rozwiń
Dobrze zorganizowana bardzo dużo zobaczyłam przewodnik pan Rafał bardzo kompetenty z doświadczeniem wszędzie zdążył i dużo nam opowiadał. Polecam dużo zwiedzania otwiera okno na wschodnią stronę Ameryki w pigułce
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
wycieczka interesująca dzięki pilotowi {Rafał} polskiemu. Piloci amerykańscy - zero. Wyjazd na tą wycieczkę uważamy z żoną za udany , mimo napiętego planu wycieczki . rozwiń
wycieczka interesująca dzięki pilotowi {Rafał} polskiemu. Piloci amerykańscy - zero. Wyjazd na tą wycieczkę uważamy z żoną za udany , mimo napiętego planu wycieczki .
 • 5
 • 4
 • 1
 • 1
 • 1
 • 2
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2017
Witam Serdecznie , Wycieczka super ! rozwiń
Witam Serdecznie , Wycieczka super !
 • 6
 • 2
 • 1
 • 4
 • 3
 • 3
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a maj 2017
Bardzo fajna wycieczka. Różnorodność odwiedzanych miejsc. Jednak niektóre miejsca tylko 'dotknięte', a chętnie spędziłoby się tam dłużej czasu, np. Central Park, 5th Avenue w NYC, (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka. Różnorodność odwiedzanych miejsc. Jednak niektóre miejsca tylko 'dotknięte', a chętnie spędziłoby się tam dłużej czasu, np. Central Park, 5th Avenue w NYC, Ground Zero Museum. Dodatkowo powinno być więcej czasu na zakupy w outletach :)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń

Aktualnie brak ofert

Zobacz inne:

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter