phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>>

Phuket

W skrócie

  • perła Morza Andamańskiego
  • ponad dwadzieścia białych i złotych plaż
  • posąg Wielkiego Buddy – najwyższy w Tajlandii
  • kuchnia tajska – jedna z najlepszych na świecie
  • intensywne życie nocne
  • wyspa Phi Phi z „niebiańską plażą”

Zobacz ofertę

Zwiedzanie + Wypoczywanie (6)

 

Wyspa jest jedną z największych atrakcji turystycznych kraju, ma najlepszą infrastrukturę turystyczną i regularnie przyciąga tłumy turystów. Na dwudziestu kilku pięknych plażach znajduje się kilkaset hoteli i resortów plażowych w różnej klasie, choć głównie tych z górnej i najwyższej półki. Do tego mnóstwo tu barów, restauracji i przydrogich sklepów. Phuket słynie z intensywnego życia nocnego.

Nasze miejsca: Phuket – azjatycki klimat, wspaniała architektura, mnóstwo sklepów, dobrych restauracji, dla aktywnych, na rodzinny wypoczynek, Patong – miasteczko z rozrywkową ulicą Bangla i najsłynniejszą plażą na wyspie, liczne restauracje, bary i dyskoteki, życie nocne, Mai Khao – okolice Parku Narodowego Sirinat, spokojny, rodzinny wypoczynek, Karon – rozrywkowe miasteczko, mnóstwo tras rowerowych i trekkingowych, dla aktywnych.  

Na plaży: Patong – 3-kilometrowa, szeroka, złoty piasek, najpopularniejsza na wyspie, Kata – w niewielkiej zatoczce, piaszczyste dno, blisko brzegu leży otoczona rafą koralową wyspa Ko Pu, idealna do snurkowania, Karon – 3-kilometrowa, szeroka, biały piasek, na południu piękna rafa koralowa, obok trasy rowerowe, dla aktywnych, Mai Khao – 11-kilometrowa, piaszczysta, najdłuższa na wyspie, okolice Parku Narodowego Sirinat, Nakalay – prywatna, kameralna, piaszczysta, miejscami kamienie, z molem.  

Dla aktywnych: surfi ng, rafting, windsurfi ng i kitesurfi ng, narty wodne, snurkowanie i nurkowanie – szkoły nurkowania: All 4 Diving i Big Blue Diving, golf – pola golfowe: Red Mountain, Loch Palm, trasy rowerowe.

Od kuchni: Som-Tam – pikantna sałatka z papai, Pad-Tai – smażony makaron ryżowy, Tom Yum Goong – pikantna zupa z krewetkami, Ho Mok Talay – zapiekanka z owoców morza.  

Na zakupy: targ amuletów w Phuket, promenada ze sklepami w Patong: biżuteria, kamienie szlachetne, jedwab, antyki, drewniane rzeźby.  

Spróbuj: lekcje gotowania tajskich przysmaków, przejażdżka na słoniu, spływ łodzią kanoe w dżungli Khao Sok, spacer ulicą Bangla w Patong, kąpiel pod wodospadem Kathu, nurkowanie w krystalicznej wodzie zatoki na wyspie Phi Phi, tajski boks – muay thai, przejażdżka tuk-tukiem.

Zwiedzaj: miasto Phuket z chińsko-portugalską architekturą, posąg Wielkiego Buddy na szczycie 35-metrowego wzgórza, buddyjska świątynia Wat Chalong z zachwycającą czedi, wodospad Kathu, lasy mangrowe w Parku Narodowym Sirinat, wyspa Phi Phi ze słynną Maya Bay – plażą, która „zagrała” w fi lmie „Niebiańska plaża”.  

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: nie są wymagane (dotyczy wjazdu na teren Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni).

Czas przelotu: Polska-Krabi – 11 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 6 godz.

Język: urzędowy: tajski; inne języki: angielski. Stolica: Bangkok.

Waluta: baht (THB), 1 USD = 33 THB, 1 THB = 0,029 USD.

Napięcie: 220 V.

Klimat: równikowy z porą gorącą od marca do maja, porą deszczową od czerwca do października, porą suchą od listopada do lutego.

Szczepienia: nie są wymagane.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad w restauracji – od 200 THB, piwo – od 50 THB, owoce 1 kg – od 20 THB, woda mineralna 0,5 l – od 15 THB.

Komunikacja: obowiązuje lewostronny ruch uliczny. Najczęściej cenę negocjuje się indywidualnie.

Kategoryzacja hoteli: w Tajlandii nie obowiązuje oficjalna standaryzacja hoteli; aby ułatwić orientację co do klasy hotelu oznaczyliśmy hotele gwiazdkami, wynikającymi z naszej oceny.

Depozyt hotelowy: w większości hoteli przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt (płatny w gotówce lub blokowany na karcie kredytowej) na poczet potencjalnych wydatków w hotelu.

Wycieczki lokalne: organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych. Cena wycieczki zależna od położenia hotelu.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 32 33 34 35 35 35 34 33 33 33 32 31
NOC 24 24 26 25 25 25 26 26 26 27 25 23
WODA 29 29 30 32 21 31 30 30 30 30 30 29


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Skarby Phuket – odkrywanie najcenniejszych skarbów wyspy Phuket. Zapierające dech widoki na najdalszym skrawku lądu przylądka Promthep, stylowa starówka ukryta w tętniącej lokalnym życiem stolicy, zwiedzanie jednego z największych wizerunków Buddy w Tajlandii oraz wspaniałej świątyni Chalong. Na koniec wizyta na pełnym barw i aromatów targu w Phuket. Cena - ok. 38 USD.

Phuket Fantasea – przedstawienie inspirowane tajskim bogactwem i egzotycznym dziedzictwem. Ukazuje nie tylko wdzięk i piękno Tajlandii - to teatralny styl Las Vegas połączony z nowoczesną technologią i efektami specjalnymi. Na scenie występuje kilkudziesięciu aktorów, słonie oraz tygrysy. Cena - ok. 73 USD.

Lekcje tajskiej kuchni - jednodniowy kurs gotowania, który rozpoczyna się od poznania tajskich przypraw i wizyty na lokalnym targu, a kończy poznaniem receptur najbardziej znanych, tajskich przysmaków. Kursy są przygotowane również dla wegetarian. Cena - ok. 60 USD.

Simon Cabaret - kameralny teatr znany z wyszukanych strojów i doskonałej gry aktorskiej. Na scenie wystawiane są musicale z całego świata w języku angielskim w wykonaniu słynnych ladyboys. Cena - ok. 29 USD.

Zatoka Phang Nga i wyspa Jamesa Bonda - podróż łodzią motorową, idealne połączenie zwiedzania i aktywności oraz doskonały sposób na odkrycie atrakcji zatoki Phang Nga. Zwiedzanie słynnej wyspy Jamesa Bonda, gdzie został nakręcony film "Człowiek ze złotym pistoletem". Podróż łodzią kanoe pośród lagun i jaskiń. Tradycyjny tajski obiad w niezwykłej muzułmańskiej wiosce Panyi, która mieści się na palach zanurzonych w morzu. Cena - ok. 90 USD (zawiera obiad).

4 in 1 Safari - wizyta w znajdującym się na szczycie góry Siam Safari, którego największą atrakcją są słonie. Można tu m.in. nakarmić słonie bananami, poznać ich zwyczaje, zobaczyć jak są szkolone, dowiedzieć się na czym polega zawód kornaka. Podróż na słoniu na wyżynach Chalong - niesamowite widoki na zatokę Chalong i wyspy Phi Phi. Siam Safari to jedyny obóz dla słoni w południowej Tajlandii, który otrzymał certyfikat od tajskiego rządu za wysokie standardy opieki nad zwierzętami. Wizyta na lokalnej farmie, gdzie można zobaczyć uprawę ryżu i proces tworzenia mleka kokosowego. Degustacja lokalnej kawy, obiad w formie bufetu w Siam Safari. Cena - ok. 85 USD (zawiera obiad).

Nieodkryty Phuket - zwiedzanie miasta Phuket i powrót do dawnych czasów z malowniczą przyrodą, antyczną historią i unikalną kulturą. Zwiedzanie „Hollywood Lane”, gdzie zostało nakręconych wiele klasycznych filmów. Wizyta w Muzeum Phuket Thai Hua, które prezentuje historię Chińczyków w Tajlandii. W 2008 r. muzeum otrzymało nagrodę  Siam Architect Association – prestiżowej tajskiej organizacji architektonicznej w kategorii konstrukcja i budynki publiczne. Na zakończenie dnia obiad na wzgórzu Khao Rang z unikalnym widokiem na miasto. Cena - ok. 45 USD (zawiera obiad).

Siam Niramit - światowej klasy przedstawienia oparte na tajskim dziedzictwie kulturowym. Spektakularne pokazy, w każdym z nich bierze udział ponad 100 aktorów, w ponad 500 strojach. Bogato zdobione kostiumy, efekty specjalne i zaawansowana technologia czynią każdy pokaz bardzo realistycznym i inspirującym doświadczeniem. Cena - ok. 95 USD.

Trekking na słoniu – 45-minutowa przejażdżka na słoniach w malowniczym rezerwacie Chalong z panoramicznym widokiem na zatokę i pobliskie wyspy. Informacje i ciekawostki na temat słoni oraz projektu Siam Safari powstałego w celu ochrony tych zwierząt. Na koniec karmienie i pielęgnacja słoni. Cena - ok. 65 USD.

Dawne szlaki Phuket - najlepszy sposób na poznanie wyspy oraz kultury i tradycji Phuket. Podróż wzdłuż najsłynniejszych plaż, odkrywanie mniej znanej północnej części wyspy oraz zwiedzanie najważniejszych zakątków miasta Phuket. Na zakończenie obiad w lokalnej restauracji. Cena - ok. 57 USD (zawiera obiad).

Khao Lak Safari – niesamowita przygoda i doskonała zabawa dla całej rodziny. W programie wycieczki wizyta na cichej i spokojnej plaży, spływ łodzią bambusową po rzece (pod opieką przewodnika) i czas na kąpiel. Następnie podróż na grzbietach słoni, które poruszają się z niezwykłą gracją po wąskich ścieżkach (ok. 45 min). Niezapomnianym przeżyciem zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych będzie wizyta w schronisku dla żółwi. Cena - ok. 100 USD.

Pai Tiao Tour - odkrywanie najsłynniejszych plaż na Phuket, punkty widokowe, lokalna kultura i historia. Zwiedzanie m.in. posągu Wielkiego Buddy, chińskiej świątyni, Phuket Mining Museum – muzeum górnictwa wiernie odtwarzającego historię wydobycia cyny. Tajski obiad serwowany w lokalnej restauracji. Cena - ok. 45 USD (zawiera obiad).

Wyspy Phi Phi łodzią motorową - podróż do sekretnej zatoki Maya Bay, otoczonej wapiennymi klifami, gdzie został nakręcony film "Niebiańska plaża". Pływanie i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach zatoki, jednej z najładniejszych w regionie. Następnie przystanek na plaży z niezwykle białym piaskiem. Doskonałe miejsce na odpoczynek oraz pływanie i nurkowanie - wyspy otacza piękna rafa koralowa. Cena – ok. 97 USD.

Sabai Sabai Tour - wizyta w parku, w którym żyją gibony, przy wodospadzie Bang Pae. Mieści się tam centrum, które ma na celu ochronę i zwiększenie ich populacji. Podróż łodzią na wyspę Nka Yai, spacer po okolicy. Podróż na ustronną wyspę Kakha Noi, tajski obiad i czas wolny. Cena - ok. 85 USD (zawiera obiad).

Wyspy Similan łodzią motorową - unikalne miejsce dla rodzin, miłośników przyrody, spokoju i poszukiwaczy niezapomnianych przygód. Plaża z białym piaskiem, pływanie w krystalicznej wodzie wśród kolorowych ryb. Wspinaczka na punkt widokowy lub przepłynięcie łodzią motorową wśród skał na sąsiednią wyspę. Obiad serwowany w restauracji znajdującej się w Parku Narodowym Marine. Cena - ok. 130 USD (zawiera obiad).

Wyspy Surin - podróż łodzią motorową na wyspy Surin, jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. Wizyta w wiosce „ludzi morza”, którzy zamieszkują północne Morze Andamańskie. To prawdziwy nienaruszony raj tropikalny, pełen wysp, które porastają bujne lasy, otoczonych krystalicznie czystą wodą. Przepiękne rafy koralowe, rozmaite gatunki ryb, plaże z delikatnym białym piaskiem – idealne warunki do pływania, snurkowania i odpoczynku. Cena – ok. 110 USD.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Skarby Phuket – odkrywanie najcenniejszych skarbów wyspy Phuket. Zapierające dech widoki na najdalszym skrawku lądu przylądka Promthep, stylowa starówka ukryta w tętniącej lokalnym życiem stolicy, zwiedzanie jednego z największych wizerunków Buddy w Tajlandii oraz wspaniałej świątyni Chalong. Na koniec wizyta na pełnym barw i aromatów targu w Phuket. Cena - ok. 38 USD.

Phuket Fantasea – przedstawienie inspirowane tajskim bogactwem i egzotycznym dziedzictwem. Ukazuje nie tylko wdzięk i piękno Tajlandii - to teatralny styl Las Vegas połączony z nowoczesną technologią i efektami specjalnymi. Na scenie występuje kilkudziesięciu aktorów, słonie oraz tygrysy. Cena - ok. 73 USD.

Lekcje tajskiej kuchni - jednodniowy kurs gotowania, który rozpoczyna się od poznania tajskich przypraw i wizyty na lokalnym targu, a kończy poznaniem receptur najbardziej znanych, tajskich przysmaków. Kursy są przygotowane również dla wegetarian. Cena - ok. 60 USD.

Simon Cabaret - kameralny teatr znany z wyszukanych strojów i doskonałej gry aktorskiej. Na scenie wystawiane są musicale z całego świata w języku angielskim w wykonaniu słynnych ladyboys. Cena - ok. 29 USD.

Zatoka Phang Nga i wyspa Jamesa Bonda - podróż łodzią motorową, idealne połączenie zwiedzania i aktywności oraz doskonały sposób na odkrycie atrakcji zatoki Phang Nga. Zwiedzanie słynnej wyspy Jamesa Bonda, gdzie został nakręcony film "Człowiek ze złotym pistoletem". Podróż łodzią kanoe pośród lagun i jaskiń. Tradycyjny tajski obiad w niezwykłej muzułmańskiej wiosce Panyi, która mieści się na palach zanurzonych w morzu. Cena - ok. 90 USD (zawiera obiad).

4 in 1 Safari - wizyta w znajdującym się na szczycie góry Siam Safari, którego największą atrakcją są słonie. Można tu m.in. nakarmić słonie bananami, poznać ich zwyczaje, zobaczyć jak są szkolone, dowiedzieć się na czym polega zawód kornaka. Podróż na słoniu na wyżynach Chalong - niesamowite widoki na zatokę Chalong i wyspy Phi Phi. Siam Safari to jedyny obóz dla słoni w południowej Tajlandii, który otrzymał certyfikat od tajskiego rządu za wysokie standardy opieki nad zwierzętami. Wizyta na lokalnej farmie, gdzie można zobaczyć uprawę ryżu i proces tworzenia mleka kokosowego. Degustacja lokalnej kawy, obiad w formie bufetu w Siam Safari. Cena - ok. 85 USD (zawiera obiad).

Nieodkryty Phuket - zwiedzanie miasta Phuket i powrót do dawnych czasów z malowniczą przyrodą, antyczną historią i unikalną kulturą. Zwiedzanie „Hollywood Lane”, gdzie zostało nakręconych wiele klasycznych filmów. Wizyta w Muzeum Phuket Thai Hua, które prezentuje historię Chińczyków w Tajlandii. W 2008 r. muzeum otrzymało nagrodę  Siam Architect Association – prestiżowej tajskiej organizacji architektonicznej w kategorii konstrukcja i budynki publiczne. Na zakończenie dnia obiad na wzgórzu Khao Rang z unikalnym widokiem na miasto. Cena - ok. 45 USD (zawiera obiad).

Siam Niramit - światowej klasy przedstawienia oparte na tajskim dziedzictwie kulturowym. Spektakularne pokazy, w każdym z nich bierze udział ponad 100 aktorów, w ponad 500 strojach. Bogato zdobione kostiumy, efekty specjalne i zaawansowana technologia czynią każdy pokaz bardzo realistycznym i inspirującym doświadczeniem. Cena - ok. 95 USD.

Trekking na słoniu – 45-minutowa przejażdżka na słoniach w malowniczym rezerwacie Chalong z panoramicznym widokiem na zatokę i pobliskie wyspy. Informacje i ciekawostki na temat słoni oraz projektu Siam Safari powstałego w celu ochrony tych zwierząt. Na koniec karmienie i pielęgnacja słoni. Cena - ok. 65 USD.

Dawne szlaki Phuket - najlepszy sposób na poznanie wyspy oraz kultury i tradycji Phuket. Podróż wzdłuż najsłynniejszych plaż, odkrywanie mniej znanej północnej części wyspy oraz zwiedzanie najważniejszych zakątków miasta Phuket. Na zakończenie obiad w lokalnej restauracji. Cena - ok. 57 USD (zawiera obiad).

Khao Lak Safari – niesamowita przygoda i doskonała zabawa dla całej rodziny. W programie wycieczki wizyta na cichej i spokojnej plaży, spływ łodzią bambusową po rzece (pod opieką przewodnika) i czas na kąpiel. Następnie podróż na grzbietach słoni, które poruszają się z niezwykłą gracją po wąskich ścieżkach (ok. 45 min). Niezapomnianym przeżyciem zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych będzie wizyta w schronisku dla żółwi. Cena - ok. 100 USD.

Pai Tiao Tour - odkrywanie najsłynniejszych plaż na Phuket, punkty widokowe, lokalna kultura i historia. Zwiedzanie m.in. posągu Wielkiego Buddy, chińskiej świątyni, Phuket Mining Museum – muzeum górnictwa wiernie odtwarzającego historię wydobycia cyny. Tajski obiad serwowany w lokalnej restauracji. Cena - ok. 45 USD (zawiera obiad).

Wyspy Phi Phi łodzią motorową - podróż do sekretnej zatoki Maya Bay, otoczonej wapiennymi klifami, gdzie został nakręcony film "Niebiańska plaża". Pływanie i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach zatoki, jednej z najładniejszych w regionie. Następnie przystanek na plaży z niezwykle białym piaskiem. Doskonałe miejsce na odpoczynek oraz pływanie i nurkowanie - wyspy otacza piękna rafa koralowa. Cena – ok. 97 USD.

Sabai Sabai Tour - wizyta w parku, w którym żyją gibony, przy wodospadzie Bang Pae. Mieści się tam centrum, które ma na celu ochronę i zwiększenie ich populacji. Podróż łodzią na wyspę Nka Yai, spacer po okolicy. Podróż na ustronną wyspę Kakha Noi, tajski obiad i czas wolny. Cena - ok. 85 USD (zawiera obiad).

Wyspy Similan łodzią motorową - unikalne miejsce dla rodzin, miłośników przyrody, spokoju i poszukiwaczy niezapomnianych przygód. Plaża z białym piaskiem, pływanie w krystalicznej wodzie wśród kolorowych ryb. Wspinaczka na punkt widokowy lub przepłynięcie łodzią motorową wśród skał na sąsiednią wyspę. Obiad serwowany w restauracji znajdującej się w Parku Narodowym Marine. Cena - ok. 130 USD (zawiera obiad).

Wyspy Surin - podróż łodzią motorową na wyspy Surin, jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. Wizyta w wiosce „ludzi morza”, którzy zamieszkują północne Morze Andamańskie. To prawdziwy nienaruszony raj tropikalny, pełen wysp, które porastają bujne lasy, otoczonych krystalicznie czystą wodą. Przepiękne rafy koralowe, rozmaite gatunki ryb, plaże z delikatnym białym piaskiem – idealne warunki do pływania, snurkowania i odpoczynku. Cena – ok. 110 USD.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter