> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • śniadania i kolacje w cenie
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • miejsca kultu: Lourdes i Fatima

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 773PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 18.03 – Pt 31.03 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
5,4 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 318 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Biuro Podróży Itaka zorganizowało wspaniałą wycieczkę Viva Iberia.Zorganizowana perfekcyjnie,miasta i miejsca zwiedzane przepiękne i trzeba je zobaczyć gdyż zabytki są najwyższej (...) rozwiń
Biuro Podróży Itaka zorganizowało wspaniałą wycieczkę Viva Iberia.Zorganizowana perfekcyjnie,miasta i miejsca zwiedzane przepiękne i trzeba je zobaczyć gdyż zabytki są najwyższej klasy.Uczestniczyli 30 latkowie jak i ponad 65 latkowie i to daje pełen obraz jak dobrze była zorganizowana Viva Iberia.Wyjeżdżam najczęściej z Itaką ponieważ nigdy się nie zawiodłam co do programu i co do organizacji,już planuję gdzie znowu wyruszyć z Itaką oczywiście.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bardzo ciekawa wycieczka, aczkolwiek bardzo szybkie zwiedzanie. Można by nieco wcześniej zaczynać dzień i przeznaczyć tę godzinkę na dłuższe zwiedzanie w miastach. Na zdecydowany minus - powinno (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, aczkolwiek bardzo szybkie zwiedzanie. Można by nieco wcześniej zaczynać dzień i przeznaczyć tę godzinkę na dłuższe zwiedzanie w miastach. Na zdecydowany minus - powinno być oprowadzanie wszędzie ze słuchawkami / przy dużej grupie był problem z usłyszeniem informacji w trakcie opowiadania np. pod zabytkami w miastach. Dobrą opcją byłby również nocleg w drodze do Hiszpanii - droga jest dość męcząca. Ogólnie wycieczka bardzo się podobała, ale szybkość zwiedzania powoduje pewien niedosyt :)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. Pilot p. Marcin wzorowy pod każdym względem. Kierowcy o najwyższych umiejętnościach zawodowych i kulturze osobistej.Poziom programu oraz jego wykonanie oraz (...) rozwiń
Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. Pilot p. Marcin wzorowy pod każdym względem. Kierowcy o najwyższych umiejętnościach zawodowych i kulturze osobistej.Poziom programu oraz jego wykonanie oraz poziom usług hotelarskich i gastronomicznych sprawił, że 'wycieczka naszych marzeń' okazała się piękną i niezapomnianą rzeczywistością.Z przyjemnością wracamy do wspomnień,utrwalonych w fotografii i filmie. Opowiadamy o wycieczce znajomym serwując słynne 'patas', Z uwagi na szereg walorów imprezy polecamy ją naszym znajomym.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
Super program, super przewodnik, super towarzystwo. Uwaga jedynie do standardu autobusu -ciasny ,brak miejsca na nogi nawet krótkie. rozwiń
Super program, super przewodnik, super towarzystwo. Uwaga jedynie do standardu autobusu -ciasny ,brak miejsca na nogi nawet krótkie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 2
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Program ciekawy, zaplanowany bardzo intensywnie. Dodatkowo wiele praktycznych i organizacyjnych uwag przekazywanych przez pilota przekładało się na jakość i komfort podróży. Jedynym (...) rozwiń
Program ciekawy, zaplanowany bardzo intensywnie. Dodatkowo wiele praktycznych i organizacyjnych uwag przekazywanych przez pilota przekładało się na jakość i komfort podróży. Jedynym słabym punktem to Barcelona. Zdecydowanie zbyt mało uwagi poświęcone jednak tak niespotykanej architekturze. Sagrada Familia i jedna z kamienic Gaudiego którą oglądaliśmy z autokaru, (siedząc po lewej stronie nie widziałam jej) to zbyt mało, gdyby jeszcze dołączyć wizytę w Muzeum Picassa.... Niestety zupełnie nie poczułam klimatu Barcelony. Organizacyjnie brakowało mi informacji z którego peronu odjeżdża Bus z poszczególnych lokalizacji oraz mapy przejazdu do Figueres, i analogicznie drogę powrotną. Niestety pracownik Itaka nie dysponował takimi informacjami. Wycieczka zorganizowana w sposób profesjonalny.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Świetna organizacja, bardzo dobry i bogaty program oraz profesjonalny pilot. rozwiń
Świetna organizacja, bardzo dobry i bogaty program oraz profesjonalny pilot.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
perfekcyjnie zorganizowana, z aptekarską dokładnością oraz wyczerpującymi informacjami historycznymi i teraźniejszymi oraz panujących obyczajach w każdym miejscu pobytu i przejazdu rozwiń
perfekcyjnie zorganizowana, z aptekarską dokładnością oraz wyczerpującymi informacjami historycznymi i teraźniejszymi oraz panujących obyczajach w każdym miejscu pobytu i przejazdu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Dobrze zorganizowana. Trochę mało czasu wolnego ale coś za coś. Dziękuję pilotowi Panu Marcinowi za dodatkowe ciekawe 'warte grzechu' miejscowości.Ogólnie program bogaty, interesujący, (...) rozwiń
Dobrze zorganizowana. Trochę mało czasu wolnego ale coś za coś. Dziękuję pilotowi Panu Marcinowi za dodatkowe ciekawe 'warte grzechu' miejscowości.Ogólnie program bogaty, interesujący, pochłaniający a wiedza pilota obszerna.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 2
 • 3
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bogaty program, dobra organizacja, kompetentny pilot. Wycieczka warta polecenia i powtórzenia. rozwiń
Bogaty program, dobra organizacja, kompetentny pilot. Wycieczka warta polecenia i powtórzenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
Najwyższe kompetencje Pana Pilota wycieczki, pod każdym względem. Koordynacja całości wzorowa. Fantastyczne miejsca zgodnie z programem, a także poza nim. Jeśli czas pozwalał jak prawdziwi (...) rozwiń
Najwyższe kompetencje Pana Pilota wycieczki, pod każdym względem. Koordynacja całości wzorowa. Fantastyczne miejsca zgodnie z programem, a także poza nim. Jeśli czas pozwalał jak prawdziwi podróżnicy korzystaliśmy nieograniczenie z możliwości dodatkowo prezentowanych pięknych miejsc, jeśli tylko starczyło nam sił i otwartości. Zorganizowana grupa.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bardzo ciekawa poznawczo, bogata we wrażenia, dobrze zorganizowana rozwiń
Bardzo ciekawa poznawczo, bogata we wrażenia, dobrze zorganizowana
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
wspaniała wycieczka znakomicie zaplanowany program na każdy dzień, bardzo dobra organizacja, komfortowa podróż hotele i wyżywienie super rozwiń
wspaniała wycieczka znakomicie zaplanowany program na każdy dzień, bardzo dobra organizacja, komfortowa podróż hotele i wyżywienie super
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2015
bardzo dobra. jestem bardzo zadowolona z programu oraz z ogromnej wiedzy pilota P. Marcina który jest profesjonalistą w każdym calu pokazał nam więcej niż było w katalogu trasa była długa (...) rozwiń
bardzo dobra. jestem bardzo zadowolona z programu oraz z ogromnej wiedzy pilota P. Marcina który jest profesjonalistą w każdym calu pokazał nam więcej niż było w katalogu trasa była długa ale godna polecenia pomimo że w jednym z hoteli zabrakło dla niektórych jedzenia i w autokarze były trochę ciasno miedzy fotelami zwłaszcza dla tych o trochę większych gabarytach
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
bardzo atrakcyjna trasa, profesjonalna obsługa pilota. bardzo dobry termin, atrakcyjnie dobrany program zwiedzania, profesjonalna na wysokim poziomie wiedzy i kultury osobistej obsługa pilota (...) rozwiń
bardzo atrakcyjna trasa, profesjonalna obsługa pilota. bardzo dobry termin, atrakcyjnie dobrany program zwiedzania, profesjonalna na wysokim poziomie wiedzy i kultury osobistej obsługa pilota wycieczki, wspaniali kierowcy
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2015
Ciekawy program. Wszystko super Bardzo dziekuje rozwiń
Ciekawy program. Wszystko super Bardzo dziekuje
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
Bardzo dobra. Uciążliwa jest jedynie noc w autokarze. Dobry sposób na szybkie poznanie Portugalii i Hiszpanii. Najważniejszych zabytków, historii i mentalności mieszkańców. (...) rozwiń
Bardzo dobra. Uciążliwa jest jedynie noc w autokarze. Dobry sposób na szybkie poznanie Portugalii i Hiszpanii. Najważniejszych zabytków, historii i mentalności mieszkańców. Możliwie najwięcej w niecałe dwa tygodnie.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Super gitara. Pilot Marcin bomba rozwiń
Super gitara. Pilot Marcin bomba
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Oczekiwania moje w większości się pokryły z tym co zostało nam pokazane. rozwiń
Oczekiwania moje w większości się pokryły z tym co zostało nam pokazane.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Hiszpania i Portugalia w pigułce dla aktywnych turystów. Ogrom zabytków i wrażeń. Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca znajdują się w planie wycieczki. Nic dodać nic ująć tylko (...) rozwiń
Hiszpania i Portugalia w pigułce dla aktywnych turystów. Ogrom zabytków i wrażeń. Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca znajdują się w planie wycieczki. Nic dodać nic ująć tylko pakować walizkę i w drogę, a nikt nie będzie żałować!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
4 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
W skrócie 3 razy K- Kościoły, Katedry, Klasztory. Ale czego można się spodziewać po tych krajach. Program idealny dla osób, które traktują ten wyjazd jako podstawę do (...) rozwiń
W skrócie 3 razy K- Kościoły, Katedry, Klasztory. Ale czego można się spodziewać po tych krajach. Program idealny dla osób, które traktują ten wyjazd jako podstawę do powrotu w najpiękniejszy dla siebie region. Wbrew temu, do czego dotarłem na forum przed wyjazdem chciałbym zdementować opinię o standardach Hoteli oraz wyżywieniu(w niektórych Hotelach jest możliwość skorzystania z kąpieli w basenie po wyczerpującym dniu). Zaskoczył mnie poziom pokoi i obsługi na trasie. Wyżywienie było wyśmienite i pozwalało nabrać sił na cały aktywny dzień(wyjątek obiad pod Barceloną). Spodziewałem się większej aktywności fizycznej, natomiast nie pozwalało na to odległości pokonywane pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Jedynym mankamentem jest podejście pilota, który potraktował ten wyjazd bardziej jako pielgrzymkę. To jest wycieczka nie pielgrzymka. Tym bardziej, że ze mną jechały osoby innego wyznania oraz nie będące gorliwie wierzącymi. Zabrakło wypośrodkowania, a wystarczyłoby podanie przez pilota krótkich informacji dotyczących kultury, kuchni, tradycji itp. danego regionu. Zaciekawienie wycieczkowiczów choćby podstawowymi zwrotami dla danego kraju. Trzeba jednak przyznać, że plusem pilota było nadprogramowo zabranie nas na Montserat i miejscowości Lerma. Podsumowując wyjazd naprawdę udany, pozwalający poznać zabytki, architekturę ale pozostawiający niedosyt jeżeli chodzi o obyczaje oraz o przekaz informacji przez pilota. Jeśli mogę doradzić to polecam wybrać się na własną rękę do centrum Barcelony po zameldowaniu się w Hotelu i zaczerpnięcia kąpieli w morzu Śródziemnym. Pozdrawiam i życzę miłych wspomnień, takich jak ja z moją ukochaną:)
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a sierpień 2015
Ciekawy program wycieczki umożliwiający poznanie wielu miejsc w Hiszpanii i Portugalii, zachęcający do powrotu indywidualnie bądź w zorganizowanej grupie. rozwiń
Ciekawy program wycieczki umożliwiający poznanie wielu miejsc w Hiszpanii i Portugalii, zachęcający do powrotu indywidualnie bądź w zorganizowanej grupie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Program bardzo bogaty i długie przejazdy - stąd mało czasu wolnego. Zdecydowanie za krótki czas na Barcelonę. Hotele przeważnie daleko od centrum - brak możliwości wieczornego (...) rozwiń
Program bardzo bogaty i długie przejazdy - stąd mało czasu wolnego. Zdecydowanie za krótki czas na Barcelonę. Hotele przeważnie daleko od centrum - brak możliwości wieczornego samodzielnego zwiedzania. Punktualna grupa i fenomenalni kierowcy - co dało możliwość zobaczenia dodatkowo paru ciekawych miejsc. Pilot - bezkonkurencyjny pan Marcin to człowiek o ogromnej wiedzy, którą na dodatek potrafi dobrze i ciekawie przekazać. Szkoda tylko, że Itaka nie posiada systemu tour guide. Wycieczka bardzo wymagająca kondycyjnie - polecam każdemu kto lubi dużo zwiedzać.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 773pln Razem Szczegóły ceny 5 546 pln
Rezerwuj
 • Promocja ZIMA 16/17 ZIMA 16/17

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte