phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • śniadania i kolacje w cenie
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • miejsca kultu: Lourdes i Fatima

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 779PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 18.03 – Pt 31.03 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii - Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii - Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 361 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Fantastyczna wycieczka, tak dużo zobaczyliśmy. Pilot pan Marcin wspaniały człowiek. Hotele bardzo dobre, jedzenie raz lepsze raz gorsze. panowie kierowcy prawdziwi profesjonaliści. Świetna (...) rozwiń
Fantastyczna wycieczka, tak dużo zobaczyliśmy. Pilot pan Marcin wspaniały człowiek. Hotele bardzo dobre, jedzenie raz lepsze raz gorsze. panowie kierowcy prawdziwi profesjonaliści. Świetna trasa, genialna przygoda.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
26-30 lat, sam/a lipiec 2016
Wycieczka Viva Iberia to Hiszpania i Portugalia w pigułce. Program przewiduje zwiedzanie najważniejszych punktów w tych krajach. Cena jest bardzo adekwatna co do programu. Na pewno nie (...) rozwiń
Wycieczka Viva Iberia to Hiszpania i Portugalia w pigułce. Program przewiduje zwiedzanie najważniejszych punktów w tych krajach. Cena jest bardzo adekwatna co do programu. Na pewno nie zobaczy się wszystkiego i nie pooddycha atmosferą odwiedzanych miast. Ta wycieczka ma zachęcić do powrotu do wybranych miejsc na dłużej, aby się w nich zagłębić i poczuć klimat danego miejsca. Polecam jednak ten program dla osób, które szukają swojego miejsca na ziemi, lubią ruch i dynamikę. Ogólna opinia całego wyjazdu jest bardzo pozytywna. Grupa, program, praca pilota, kierowcy - nie można mieć zastrzeżeń do żadnego z tych elementów. Może pilot mógłby opowiadać nieco więcej, ale biorąc pod uwagę dynamikę wyjazdu, taka pigułka powinna wystarczyć i ewentualnie zachęcić do sięgnięcia po lekturę w zimowe wieczory i zagłębienie się w temacie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, godna polecenia. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Dobrze zaplanowana trasa, racjonalnie zorganizowany czas zwiedzania i odpoczynku, godna polecenia. Świetna praca pilota , miła atmosfera i bogaty program wycieczki wraz z miejscami kultu dobrze (...) rozwiń
Dobrze zaplanowana trasa, racjonalnie zorganizowany czas zwiedzania i odpoczynku, godna polecenia. Świetna praca pilota , miła atmosfera i bogaty program wycieczki wraz z miejscami kultu dobrze zorganizowany. Godny polecenia.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a lipiec 2016
Polecam rozwiń
Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
To trzeba przeżyć. Zdjęcia, filmy nie oddadzą czaru chwil! Lipcowe zwiedzanie półwyspu to właśnie to – myślę, że ten termin pozwala dobrze zrozumieć styl życia jego (...) rozwiń
To trzeba przeżyć. Zdjęcia, filmy nie oddadzą czaru chwil! Lipcowe zwiedzanie półwyspu to właśnie to – myślę, że ten termin pozwala dobrze zrozumieć styl życia jego mieszkańców. Wspomnienia wyjazdu wyzwalają nieustający zachwyt. Przepiękne miejsca: widok gór w Montserrat, Mezquita w Kordobie, plaża w Nazare, Sewilla i jej Plac Hiszpański…, jednak największe wrażenie zrobił na mnie Mały Rzym – Salamanka – wieczorem! Plan wycieczki Viva Iberia zapowiadał się ambitnie i taki był w czasie realizacji. Udawało się jednak wygospodarować czas wolny. Była okazja, aby bliżej zapoznać się z lokalną kuchnią, co pozostawiło w pamięci miłe wspomnienie smaku tapas. Klimat wycieczki tworzą również ludzie. Szacunek dla duetu kierowców, panów Bogdana i Darka – zawsze profesjonalni, pomocni i życzliwi oraz dla pilota – pana Marcina – świetna logistyka, a ponadto odpowiedzialność, cierpliwość i wiedza. Chapeau bas! Tak jak mówił pan Marcin, ten wyjazd to zachęta do szczegółowego poznania Hiszpanii i Portugalii – miał rację, jest tam zdecydowanie kilka miejsc, w których chciałoby się zostać na dłużej. Już marzę o powrocie…. Wyjazd godny polecenia. Bardzo ciekawa trasa dająca obraz Półwyspu Iberyjskiego.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Wspaniała wycieczka! Bardzo bogaty i atrakcyjny program - wiele przepięknych i ciekawych miejsc. Nasz pilot, pan Marcin, był rewelacyjny, najlepszy jakiego mieliśmy do tej pory na wycieczce (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka! Bardzo bogaty i atrakcyjny program - wiele przepięknych i ciekawych miejsc. Nasz pilot, pan Marcin, był rewelacyjny, najlepszy jakiego mieliśmy do tej pory na wycieczce objazdowej. Profesjonalny, świetnie zorientowany i bardzo dużo opowiadał. Brawa za ogromną wiedzę, a przy tym był bardzo sympatyczny i pomocny  Na uznanie zasługują także kierowcy – świetni fachowcy, a do tego mili i zawsze na czas w odpowiednim miejscu. Hotele i wyżywienie mile mnie zaskoczyły. Dzięki dobrej organizacji i inicjatywy pana Marcina udało nam się zobaczyć kilka miejsc spoza programu, np. Mosserat czy stadion Real Madid. Wczesny przyjazd do hotelu pod Barceloną umożliwił nam samodzielny wypad pociągiem do Barcelony na spacer i plażowanie - polecam. Chciałabym pochwalić także wycieczkę fakultatywną – bardzo bogaty program z przewidzianym czasem na plażowanie, spróbowanie lokalnych przysmaków i czasem wolnym - naprawdę warto. Ciężko wybrać co było najlepsze. W moim sercu na pewno zostanie niesamowita Barcelona, nocny spacer po Salamance z późniejszą konfrontacją z opisem pilota za dnia, widoki na Cabo da Roca (uwaga strasznie tam wieje) i wiele innych. Osobiście uważam, że w muzeum Salvadora Dali w Figueres trochę za mało czasu, ale można uznać moją ocenę za subiektywną, gdyż bardzo mi się tam podobało. Miła atmosfera, fantastyczni ludzie i niezapomniane wrażenia. Wycieczkę gorąco polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Wycieczka znakomita. Polecam wszystkim, którzy chcieliby poznać - choć w namiastce - Hiszpanię i Portugalię. Doskonały program i organizacja. Znakomite przygotowanie merytoryczne pilota. (...) rozwiń
Wycieczka znakomita. Polecam wszystkim, którzy chcieliby poznać - choć w namiastce - Hiszpanię i Portugalię. Doskonały program i organizacja. Znakomite przygotowanie merytoryczne pilota. Nowy autokar, choć niestety niewielka przestrzeń pomiędzy kolejnymi rzędami siedzeń sprawiała, że było bardzo ciasno. Znakomici kierowcy.Ewidentnie do wymiany hotel Las Vegas k. Burgos (śniadanie żenada) i do rozważenia zmiana hotelu w okolicy Madrytu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Bardzo ciekawa, atrakcyjna, pokazująca Hiszpanię i Portugalię w pigułce. Spełniła moje oczekiwania, bardzo zainteresowała mnie Hiszpanią i Portugalią. Chciałabym jeszcze tam wrócić, ale (...) rozwiń
Bardzo ciekawa, atrakcyjna, pokazująca Hiszpanię i Portugalię w pigułce. Spełniła moje oczekiwania, bardzo zainteresowała mnie Hiszpanią i Portugalią. Chciałabym jeszcze tam wrócić, ale do konkretnych regionów aby je lepiej poznać np. Andaluzja, sama Portugalia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
1. Hotele: Barcelona - beznadziejne usytuowanie. brak możliwości wyjścia z hotelu na piechotę, otoczony siecią autostrad i dróg bez chodników dla pieszych. Salamanka - bardzo dobry (...) rozwiń
1. Hotele: Barcelona - beznadziejne usytuowanie. brak możliwości wyjścia z hotelu na piechotę, otoczony siecią autostrad i dróg bez chodników dla pieszych. Salamanka - bardzo dobry hotel, miła obsługa i bardzo dobre jedzenie. Madryt - hotel Posadas de Espana Pinto - natychmiast do wymiany - bardzo niemiła obsługa, niedobre jedzenie, obskurny. Burgos - Las Vegas - bardzo przeciętny motel dla kierowców. 2. Wyżywienie - bardzo zróżnicowane, w niektórych hotelach wyżywienie bardzo dobre z winem do kolacji, w niektórych bardzo skromne z płatną wodą. 3. Komfort podróży - krótkie przerwy na czas wolny - 45 minut nie wystarczy na zamówienie jedzenia i zjedzenie go w hiszpańskiej knajpce. Wycieczka bardzo atrakcyjna pod względem ilości miejsc zwiedzonych w Hiszpanii i Portugalii, ale trochę męcząca. Mało przewidzianego czasu wolnego na posiedzenie w knajpkach, pokosztowanie spokojnie tapas i odczucia atmosfery zwiedzanych miejsc - ciągle w biegu. Bardzo dobry przewodnik pan Marcin - szeroka wiedza, chęć pokazania wszystkich interesujących miejsc - nawet nadprogramowych, zawsze pomocny, troszczący się o grupę i chętny do udzielania wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie pytania. Kierowcy: pan Bogdan i pan Darek - profesionaliści, bardzo mili, pomocni i dbający o pasażerów i o autokar.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Ciekawa, pełna niezapomnianych wrażeń oraz napięty program wzbogacający dotychczasową wiedzę. rozwiń
Ciekawa, pełna niezapomnianych wrażeń oraz napięty program wzbogacający dotychczasową wiedzę.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Wyjątkowo interesująca i zapewniająca ogrom wrażeń wycieczka.Bardzo bogaty program zwiedzania, cuda sztuki i architektury. Piękne miasta i krajobrazy. Dobre wyżywienie i przyzwoite hotele. (...) rozwiń
Wyjątkowo interesująca i zapewniająca ogrom wrażeń wycieczka.Bardzo bogaty program zwiedzania, cuda sztuki i architektury. Piękne miasta i krajobrazy. Dobre wyżywienie i przyzwoite hotele. Znakomity pilot. Polecam !! Nawet brak noclegów tranzytowych nie jest w stanie zepsuć radości z dokonanego wyboru tej właśnie wycieczki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Super wycieczka ! Bardzo dobra propozycja dla zwiedzania półwyspu iberyjskiego rozwiń
Super wycieczka ! Bardzo dobra propozycja dla zwiedzania półwyspu iberyjskiego
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Super wycieczka, fantastyczna ekipa z Itaki, kierowcy panowie Bronisław i Aleksander fantastyczni. Zawsze nienagannie ubrani i sprawni. Bardzo pomocni w załadunku i wyładunku walizek z autokaru. (...) rozwiń
Super wycieczka, fantastyczna ekipa z Itaki, kierowcy panowie Bronisław i Aleksander fantastyczni. Zawsze nienagannie ubrani i sprawni. Bardzo pomocni w załadunku i wyładunku walizek z autokaru. Siedzieliśmy z żoną bardzo blisko przodu, ja zawodowo zajmuję się bezpieczeństwem ruchu dr. i motoryzacją, Brawo za takich profesjonalnych i bezpiecznych kierowców. Widziałem, ich w naprawdę momentami ciężkiej pracy. Teraz dwa słowa o naszym pilocie, pan Marcin jest klasą dla siebie. Perfekcyjnie przygotowany, nienagannie ubrany, dbający o realizację programu, można rzec do bólu. Zawsze uśmiechnięty, posiadający gigantyczną wiedzę o zwiedzanych obiektach. Ponieważ nasza grupa 52 osoby była bardzo zdyscyplinowana i punktualna to udało się zobaczyć parę dodatkowych obiektów poza programem. Wycieczka wspaniała, największym mankamentem jest sam dojazd do Hiszpanii a potem powrót. W moim przypadku to prawie dwie doby w autobusie. Były oczywiście przerwy, ale swoje trzeba było niestety odsiedzieć. Na granicy Portugalii i Hiszpanii przeżyliśmy kontrolę hiszpańskiej inspekcji transportu drogowego, podłączyli się swoim urządzeniem do komputera autobusu zapisującego czas pracy kierowców i co i wszystko Ok. a sprawdzali 45 dni wstecz. Nasza kontrola trwała 15 min i w dalszą drogę. Inne pojazdy niestety zostały i były szczegółowo sprawdzane. A propos kolejny raz przydała się znajomość języków pan Marcina, sam nie wiem ale mówi chyba oprócz polskiego w jeszcze 4 językach i ich dialektach. To prawdziwe szczęście podróżować z taką załogą, a chcę tylko powiedzieć, że nie była to nasza pierwsza wycieczka objazdowa. Podróżowaliśmy po różnych krajach i kontynentach, ale pierwszy raz polski pilot nie potrzebował tłumacza lokalnego. Jeszcze raz wielkie dzięki dla całego zespołu Itaki za organizację wyjazdu a przede wszystkim za bardzo profesjonalną obsługę wycieczki Viwa Iberia.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Bardzo piękne i ciekawe miejsca. Wiele pięknych krajobrazów i zabytków. Możliwość zwiedzenia dodatkowych miejsc nie ujętych w programie wycieczki: Gór Monserrat oraz małego, (...) rozwiń
Bardzo piękne i ciekawe miejsca. Wiele pięknych krajobrazów i zabytków. Możliwość zwiedzenia dodatkowych miejsc nie ujętych w programie wycieczki: Gór Monserrat oraz małego, posiadającego swój klimat miasteczka Lerma, Piękna Dolina Poległych - miejsce również nie ujęte w programie wycieczki. W niektórych miejscach zabytki oglądane były tylko z zewnątrz, a chciałoby się zobaczyć je również w środku np. Sagrada Familia, Casa Mila czy Casa Batllo w Barcelonie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
VIVA IBERIA - wycieczka na 5 z dużym PLUSEM ! :) Wyjazd bardzo udany. Pan Marcin - polot z doświadczeniem, profesjonalista. Hiszpania i Portugalia - piękne kraje. Dużo by opowiadać więc (...) rozwiń
VIVA IBERIA - wycieczka na 5 z dużym PLUSEM ! :) Wyjazd bardzo udany. Pan Marcin - polot z doświadczeniem, profesjonalista. Hiszpania i Portugalia - piękne kraje. Dużo by opowiadać więc najlepiej tam pojechać :) Polecam :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Ogólnie ok. Bardzo intensywna. Dużo zwiedzania.Dużo miast. Wycieczka świecka ale z możliwością pozostania w miejscach kultu religijnego. Fajne wyjazdy fakultatywne. Wyjazd ok. Można (...) rozwiń
Ogólnie ok. Bardzo intensywna. Dużo zwiedzania.Dużo miast. Wycieczka świecka ale z możliwością pozostania w miejscach kultu religijnego. Fajne wyjazdy fakultatywne. Wyjazd ok. Można poprawić organizację - pobudka o 6 i ponad godzinne czekanie na np. otwarcie katedry. Autokar dla osób poniżej 150 cm. wzrostu.Pilot - pan Marcin - super. Bardzo pomocny i cierpliwy. W większości zwiedzanych miast można znaleźć sklepy spożywcze ale i tak trzeba zabrać małe co nieco. Trzeba zabrać grubszy polar bo w Lourdes było tylko 12 C.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Bardzo dobry program i kompetentny przewodnik, dysponujący ogromną wiedzą i ciekawym sposobem jej przekazywania. Komfort podróży, pomimo wysokiej klasy autokaru, na średnim poziomie. Na (...) rozwiń
Bardzo dobry program i kompetentny przewodnik, dysponujący ogromną wiedzą i ciekawym sposobem jej przekazywania. Komfort podróży, pomimo wysokiej klasy autokaru, na średnim poziomie. Na tak długą podróż odrobinę za ciasno. Za to kierowcy - to najwyższy poziom światowy. Wycieczkę można polecić każdemu, chcącemu usłyszeć i zobaczyć więcej niż w przewodnikach. Program był skonstruowany bardzo atrakcyjnie, a dodatkowo przewodnik potrafił zareagować na niespodzianki, oferując nie mniej ciekawą alternatywę. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze zarówno autokar jak i załoga wzbudziły w uczestnikach duże zaufanie. Potwierdziła to kontrola przeprowadzona przez hiszpańskie służby, sprawdzające czas pracy kierowców. Ukłony należą się również organizatorowi, który dba o przestrzeganie przez swoich pracowników obowiązujących przepisów.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2016
Wycieczka godna polecenia:-) Bogaty program, świetny pilot p.Marcin, profesjonalni kierowcy p.Bronek i p. Aleksander. serdecznie polecam rozwiń
Wycieczka godna polecenia:-) Bogaty program, świetny pilot p.Marcin, profesjonalni kierowcy p.Bronek i p. Aleksander. serdecznie polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
wycieczka udana duzo ciekawych miejsc. troszkę w pośpiechu. bardzo udany wyjazd,chętnie pojedzemy kolejny raz pozdrowienia z Vancouver rozwiń
wycieczka udana duzo ciekawych miejsc. troszkę w pośpiechu. bardzo udany wyjazd,chętnie pojedzemy kolejny raz pozdrowienia z Vancouver
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a maj 2016
Intensywne zwiedzanie(zgodne z programem) więc niepotrzebne były komentarze niektórych uczestników. Program wycieczki rewelacyjny, bardzo urozmaicony. Doskonale przygotowany i (...) rozwiń
Intensywne zwiedzanie(zgodne z programem) więc niepotrzebne były komentarze niektórych uczestników. Program wycieczki rewelacyjny, bardzo urozmaicony. Doskonale przygotowany i dysponujący ogromną wiedzą pilot a co najważniejsze wszystkie informacje przekazywane były w sposób jasny, prosty i zrozumiały dla wszystkich (podziwiałam cierpliwość). Trasa wycieczki i program godny polecenia. Na uznanie zasługuje praca pilotki i kierowców. Punktualni i na ogół bardzo sympatyczni uczestnicy wycieczki. Reasumując spędziłam 2 tygodnie wspaniałych wakacji poznając kulturę tamtego regionu, miasta i ludzi z którymi mam nadzieje spotkać się jeszcze raz .Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę i dodatkową wycieczkę do Toledo. Pozdrawiam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Wycieczka SUPER bardzo dobrze zorganizowana. Wszystko nam się podobało, jesteśmy bardzo zadowoleni rozwiń
Wycieczka SUPER bardzo dobrze zorganizowana. Wszystko nam się podobało, jesteśmy bardzo zadowoleni
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2016
Niezapomniana przygoda, fantastyczne miejsca, poznanie kultury, historii, architektury i wspaniałej wielowiekowej tradycji Hiszpanii i Portugalii. Autokar komfortowy, Panowie kierowcy (...) rozwiń
Niezapomniana przygoda, fantastyczne miejsca, poznanie kultury, historii, architektury i wspaniałej wielowiekowej tradycji Hiszpanii i Portugalii. Autokar komfortowy, Panowie kierowcy profesjonaliści. Pani pilot Wioleta wykazała się ogromną wiedzą i łatwością jej przekazania (chyba każdy zapamiętał Izabelę Kastylijską i Joannę Szaloną :). Hotele i wyżywienie o ustalonym standardzie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Wycieczka bardzo udana. Rewelacyjna Pani Wioletta zajmująco opowiadała o zwiedzanych obiektach, trasie przejazdu i atrakcjach kulinarnych. Autobus nowy, kierowcy mili i profesjonalni. Hotele (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Rewelacyjna Pani Wioletta zajmująco opowiadała o zwiedzanych obiektach, trasie przejazdu i atrakcjach kulinarnych. Autobus nowy, kierowcy mili i profesjonalni. Hotele spełniały przewidziane standardy. Tysiące wrażeń, ale to o co zapamiętam na zawsze to: wieczorne zwiedzanie Alhambry, nocny spacer po Salamance, rejs statkiem w Porto i widok Toledo z pobliskiego wzgórza.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Dotyczy terminu 23.05.3.06.2016 Autokar nowy, ładnie oznakowany czerwonym logo ITAKI - bez problemu można było go odnaleźć na parkingach lub punktach zbiórki. Niestety były problemy z (...) rozwiń
Dotyczy terminu 23.05.3.06.2016 Autokar nowy, ładnie oznakowany czerwonym logo ITAKI - bez problemu można było go odnaleźć na parkingach lub punktach zbiórki. Niestety były problemy z klimatyzacją, za bardzo wiało , szczególnie odczuwalne było to na miejscach od środka autokaru, w nocy kierowcy za bardzo chłodzili, co zmuszało do okrywania się kurtkami lub kocami, które niektórzy wycieczkowicze mieli ze sobą. Kilkukrotne uwagi do kierowców docelowo nie zmieniły komfortu klimatyzacji. Ponieważ kilka miejsc było wolnych przesiadłem się na tył autobusy pod okno , gdzie stosunkowo słabo wiało, uchroniło mnie to od kataru, bo kilka osób go załapało a i część osób zaczęła narzekać na bóle gardła. Wycieczka była intensywna, każda minuta była zaplanowana, śniadania jedliśmy miedzy 7.00 a 8.00, 15 minut ma pakowanie i wyjazd w trasę, kilka godzin zwiedzania danego miasta, do godziny wolnego czasu i przejazd do następnego miejsca. około 20.00 kolacja i tak codziennie. Wycieczka ( lubię ruch) była wspaniała, dużo zobaczyłem i dużo porobiłem zdjęć. Miejsce były wspaniałe, szczególnie wybrzeża Atlantyku , szczególnie podobało mi sie Cabo Da Roca , wspaniałe widoki i przepiękna rośliność. Zwiedziliśmy także TOLEDO , które nie było w programie - przepiękne miasto. Miejsca święte jak Fatima i Lourdes gdzie uczestniczyliśmy w procesjach i mszach świętych - wspaniałe przeżycia duchowe.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 349 Pln -17%
2 779pln Razem Szczegóły ceny 5 558 pln
Rezerwuj
 • Promocja ZIMA 16/17 ZIMA 16/17

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter