> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 897PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 15.08 – Pt 28.08 (14 dni)

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do AVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almodovara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualna degustacje lokalnych tapas mających opinie najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 195 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i we Francji: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 30 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 10 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Opinie klientów
5,4 / 6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do AVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almodovara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualna degustacje lokalnych tapas mających opinie najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 195 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i we Francji: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 30 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 10 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Ogólna ocena:
5,4 / 6
242 opinie
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
brak opisu
brak opisu
Wycieczka jest swietna,program przebogaty, fantastyczna pani pilotka z ogromna wiedza,wspaniali kierowcy, przyzwoite hotele ( jak na dwie - trzy gwiazdki) z jedzeniem nie byloby problemu gdyby posilki byly serwowane we wszystkich hotelach . Komfort bylby jeszcze wiekszy gdybsmy mogli korzystac z systemu tour guide w trakcie calej wycieczki
Bardzo ciekawy program, ogromna wiedza Pani pilot, możliwość zwiedzenia miejsc nieobjętych programem - polecam każdemu
brak opisu
wycieczka nie dla 'leniuchów'bardzo wymagająca kondycyjnie.super wyjazd grupa fenomenalnie zgrana co dało możliwość zobaczenia dodatkowo paru ciekawych miejsc.pilot pan Marcin najwyższa półka profesjonalny bardzo pomocny we wszystkich sprawach.rodzaj pasjonata olbrzymia wiedza można z nim porozmawiać dosłownie o wszystkim.również wielki szacunek dla panów kierowców żebyście państwo widzieli te ich manewry dużym bądź co bądź pojazdem w wąskich uliczkach.naprawdę polecam.uwaga trzeba brać pod uwagę temperatury w lecie
wycieczka super.grupa bardzo zgrana ,punktualna co pozwoliło nam dodatkowo zobaczyć parę ciekawych miejsc.na duże uznanie zasługuje praca pana Marcina człowiek o ogromnej wiedzy którą na dodatek potrafi dobrze przekazać.również wielkie podziękowania dla panów kierowców pełen profesjonalizm.wielkie dzięki
Wycieczka b. urozmaicona i dobrze zorganizowana. Jedynym mankamentem w mojej ocenie jest nie do końca przemyślany czas w miejscach kultu religijnego. Zrezygnowaliśmy z pobytu w przepięknym San Sebastian na rzecz wieczornej procesji w Lourdes- od tego moim zdaniem są pielgrzymki i świeckie biuro podróży powinno wziąć pod uwagę preferencje wszystkich uczestników wycieczki. Przydługi pobyt w mało atrakcyjnej Fatimie również można było zamienić na bardziej urokliwe miejsce, których na przebytej przez nas trasie było wiele. Rozumiem znaczenie miejsc kultu religijnego dla katolików i szanuję to, jednak pielgrzymkowy charakter świeckiej wycieczki nieco mnie rozczarował. Pobyt w Fatimie i Lourdes powinien być traktowany jako kolejny punkt programu- z poszanowaniem światopoglądu wszystkich uczestników. Poza tym Viva Iberia z Itaką spisała się na piątkę- wspaniali współtowarzysze, tolerancyjna pani przewodnik, kulturalni kierowcy, malownicze krajobrazy, bogactwo i przepych architektury - jest cudnie! Psycholog,41.
Program wycieczki interesujący dodatkowo dzięki Pani Wioletcie zwiedziliśmy miejsca nie objęte programem. Duży minus za hotele i jedzenie. Autokar na tak daleką trasę mógłby być wygodniejszy. Duży plus dla Panów kierowców za płynną i bezpieczną jazdę. Brakowało atrakcji związanych z kulturą kraju typu wieczoru hiszpańskiego z Flamenco lub Fado w Portugalii. No cóż, będzie trzeba raz jeszcze wrócic na Iberię. Z mojej strony osobom młodym nie polecam terminu IV/V jest zimno.
Wycieczka bardzo intensywna, dla wytrwałych. Warto było! Dodatkowo poza programem udało się zobaczyć Montserrat i Toledo. Pani pilot Violetta z ogromną wiedzą i co najważniejsze - chęcią jej przekazania, dziękuję!
Wycieczka o bardzo bogatym programie, umożliwiająca odwiedzenie bardzo ciekawych miejsc, profesjonalna opieka pilota Pani Violetty, która w sposob interesujacy opisywala odwiedzane miejscowosci i znajdujące sie w nich zabytki. Hiszpania i Portugalia to bardzo piękne kraje a wycieczka godna polecenia.
Ciekawa oferta po której czuje się niedosyt i chce się wracać ale już w konkretne miejsca.
W programie zabrakło Gibraltaru. Można było także urozmaicić program dodając np. wejście na jeden z dużych stadionów piłkarskich. Autokar był być może wygodny dla osób niskiego i średniego wzrostu. Źle działała w nim klimatyzacja, co spowodowało, że kilka osób się przeziębiło. Wyżywienie było najsłabszą stroną wyjazdu, a wyjaśnienie przewodniczki że oni tak jedzą (np. śniadania kontynentalne - kawa z rogalikiem) było mało wiarygodne zwłaszcza, że inna wycieczka przy sąsiednich stolikach miała do wyboru wędliny i inne produkty.
Wycieczka z bardzo bogatym programem poprowadzona przez niesamowicie cierpliwą i doświadczoną Panią Wiolettę .Pilot jest najważniejszym elementem wycieczki żeby była ona udana i ta taka właśnie była . Pani Wiola posiada ogromną wiedzę którą dzieliła się z nami nie tylko podczas zwiedzania ale także w trasie podczas przejazdów których było sporo . Zobaczyliśmy jeszcze dwa dodatkowe miejsca których nie było w programie , super że udało się zwiedzić Toledo , piękne miejsce .To zasługa oczywiście też zgranej grupy bo tylko zgoda wszystkich pozwoliła na zobaczenie tych dodatkowych miejsc. Na pewno polecam wykupienie wycieczki fakultatywnej do Nazare, San Pedro Moel i Batalha naprawdę Warto!! Uważam że program był tak przygotowany że był czas i na zwiedzanie i na zakupy . W autokarze można było zakupić napoje , puszczane były także filmy . Autokary na tak długą trasę mogłyby mieć jednak troszkę więcej miejsca na nogi bo przy wzroście 173cm trzeba się trochę nagimnastykować żeby te nogi gdzieś upchać |) Hotele różne od średnich 3* ale do super 4* więc jak na wycieczkę objazdową na prawdę nie można było narzekać . Wycieczkę Polecam bo warto i z super Panią Wiolą :)
Wycieczka dla osób lubiących intensywne zwiedzanie. Zdecydowanie za krótki czas na Barcelonę.Nie udało się zrealizować spaceru po dzielnicy portowej, zobaczyć hali targowej La Boqueria, a zwiedzanie a Passeig de Gracia z domami zaprojektowanymi przez Gaudiego, polegało na tym, przy jednym domu było 5 minutowa przerwa na zdjęcia, a drugi widzieliśmy przez chwilę przez szybę autobusu, bo nie było miejsca na chwilowy postój. Brak w programie oglądania Parku Guell i wizyty fakultatywnej na Camp Nou i 'Barcelony nocą' W Sewilii, zwiedzanie Parku Ameryki, polegało na tym, że Pilotka w autobusie powiedziała, że po lewej stronie, widzimy ten plac.Co to ma wspólnego z indywidualnym zwiedzaniem, o jakim mowa w programie? Za krótki czas na Madryt. Hotele w porządku, obiadokolacje tylko w dwóch hotelach podawane były w formie bufetu. W pozostałych 9, w większości podawane były udka karczka z frytkami. Biuro powinno postarać się wynegocjować z hotelami lepsze warunki żywnościowe. Największym minusem wycieczki, właściwie kompletną porażką było brak systemu Guide Tour. W rezultacie, niewiele się słyszało co mówiła Pilotka o zwiedzanych obiektach. Generalnie wycieczka nie była zła, wymaga jednak poprawy w zakresie jak wspomniałam powyżej.
Gorąco polecamy wycieczkę Viva Iberia. Plan wycieczki intensywny i napięty ale ułożony bardzo dobrze. Pilot Wycieczki, Pani Wioletta, to osoba profesjonalna w 999%, zorganizowana, konkretna i z ogromną wiedzę na każdy temat, nie ma chyba pytanie którym można byłoby ja zaskoczyć. Jedynym mankamentem w/w wycieczki są 2 śniadania kontynentalne, którymi jakby nie było Panowie się nie najedzą i nie pozyskają energii potrzebnej na wysiłek całego dnia zwiedzania. Wybierając ta wycieczkę, należy przemyśleć i wziąć pod uwagę fakt przejechania ponad 8500km w ciągu 12 dni. Ogromny szacunek i wielkie podziękowania należy złożyć na ręce Panów Kierowców ( Adam, Artur,- przejazd Polska-Hiszpania, cały okres wycieczki i powrót, Radek - przejazd Wrocław-Warszawa) i to wszystkich, którzy brali udział w naszej wycieczce. Jednym słowem cudowna wycieczka zwłaszcza dla takich początkujących podróżników jak my. Bardzo dziękujemy Pani Pilot za wspaniałe i niezapomniane przeżycia, które uświetniły naszą mocno odłożoną podróż poślubną. Jeszcze raz gorąco polecamy :) Sylwia i Michał
bardzo dobra dla podróżników
to byla moja pierwsza wycieczka zorganizowana przez biuro podróży. Jestem bardzo zadowolona z programu, przejazdów, hoteli, wyżywienia.Reweleacyjna byla przewodniczka i pilotka wycieczki, Pani Wiola. Jej znajomość języka, wiedza,znajomość historii, sposób jej przekazywania uczestnikom wycieczki, okazywana pomoc, cierpliwość, wyrozumialośc dla drobnych grzeszków kilku osób jest rewelacyjna i budzi mój podziw. Jesli byly jakieś niedoskonalości związane z przejazdami, dlugimi na niektórych trasach , Pani Wiola ciekawie opowiadala nam nam o mijanych miejscach i miejscowościach, samym wzbudzając zainteresowanie tematem, miejscem i historią z nim związaną nawet, jeśli byly to tylko anegdoty.
Sam program jest bardzo dobrze przemyślany. Wybierając wycieczkę ma się Hiszpanie i Portugalię w 'pigułce'. Pierwszy dzień zwiedzania nie jest męczący (Figueres), po nocy spędzonej w autokarze. Hotele bywały różne, ale w tej wycieczce chyba nie chodzi o 5***** tylko o miejsce przespać, wykąpać się i udać w dalszą podróż. Wyżywienie – szału nie było, czasami dostawało się bułkę, dżem na śniadanie, ale zdarzały się hotele gdzie naprawdę można było porządnie zjeść. Bardzo miło wspominam hotel i obsługę w Fatimie. Zdarzało się, że za napoje (np. wodę) trzeba było zapłacić (np. Costa Brava). Należy wspomnieć, że czasami była walka o chleb (chleba starczyło dla pierwszych osób). Problem był z klimatyzacją w autokarze. Z przodu trzeba było przykrywać się grubym kocem. W autokarze brakowało trochę miejsca na nogi. Poza klimatyzacją komfort jazdy był naprawdę na wysokiej jakości. Panowie kierowcy byli wspaniali  Natomiast Pan pilot był zmęczony całym sezonem... Co do organizacji jedyny minus jest to, że więcej czasu powinno być poświęcone na zwiedzanie Madrytu i Barcelony (można zrezygnować z innego miasteczka na rzecz tych miast). Ostatnie miasto Pampeluna była zwiedzana dzień wcześniej (inni uczestnicy wycieczek wspominali na ten temat). Wieczór flamenco – szału nie było, ale z ciekawości można iść. Miłym zaskoczeniem było zwiedzanie nieplanowanego Montserrat. Dla zwiedzających na Costa Brava i w Madrycie trzeba uważać na kieszonkowców.
Bogaty program dla ciekawych do odwiedzenia maksymalnej w tak krotkim czasie liczby miejsc. Piekne Toledo odwiedzone dodatkowo warte wlaczenia do stalego do programu wycieczki.
Wycieczka b. udana, zwiedziliśmy w krótkim czasie dwa kraje, co pozwoliło nam zapoznać się z historią każdego z nich oraz poznać najważniejsze zabytki i ciekawe miejsca, w sumie 22 miasta i miejscowości. Pani pilot - chodząca encyklopedia z wiadomościami na każdy temat podróży. Znakomita organizacja wycieczki. Seniorów mile zaskoczyły obniżki cen biletów wstępu do muzeów i innych zwiedzanych obiektów.
Liczne zmiany programowe: Ogólnie program wycieczki pod względem zwiedzanych miejsc ocenia bardzo dobrze. Zostało zrealizowane nawet więcej niż w programie (Montserrat, Toledo). Niemniej jednak, było kilka zmian programowych co do kolejności zwiedzania, które były mocno niekorzystne dla części grupy. Itaka nie była w stanie zapewnić zwiedzania Alhambry w godzinach innych niż późnym wieczorem. Spowodowało to konieczność rozpoczęcia zwiedzania około 21.45, co dla niektórych osób było niezwykle uciążliwe Jednocześnie wrażenia oraz zdjęcia z tego miejsca (przy niedostatecznym oświetleniu obiektu) pozostawiają wiele do życzenia. Ogólnie oceniam ten punkt jako porażka programu. W dniu, który miał być w całości poświęcony na Madryt, program wycieczki objął faktycznie Madryt i Eskurial. Okazało się bowiem, iż zwiedzanie Eskurialu w poniedziałek (zgodnie z programem) jest niemożliwe. Obiekt jest wtedy zamknięty. Itaka powinna wiedzieć o takich sytuacjach, ze względu na stałe godziny otwarcia obiektu. Zmiana ta spowodowała znaczące skrócenie czasu w Madrycie oraz konieczność pokonania dodatkowych kilometrów. Zamiast Eskurialu zgodnie z programem wycieczki został zrealizowany w tym dniu wyjazd do Toledo (którego nie było w programie). Zwiedzanie Pampeluny ostatniego dnia pobytu nie doszło do skutku ze względu na wymogi związane z czasem pracy kierowców. Ostatniego dnia pobytu przed wyjazdem wycieczka została zmuszona do odwiedzenia 3 miast zamiast 2 (Burgos, San Sebastian, Pampeluna) co spowodowało szaleńczą gonitwę po tych miejscach oraz brak możliwości normalnego odpoczynku w tym dniu. O tej zmianie nie zostaliśmy poinformowani do ostatniego dnia, pomimo faktu iż organizator realizował program w taki sposób co najmniej przez kilka turnusów wcześniej. Autokar (model VDL):: Siedzenia ogólnie wygodne, klimatyzacja bez zarzutu. Stanowczo brakowało miejsca na nogi. Ilość rzędów siedzeń jest zbyt duża w stosunku do długości autokaru. Przy jakikolwiek opuszczeniu oparcia siedzenia osoby ze wzrostem powyżej 1,75 nie mają co zrobić z nogami! Komfort podróży ulega znacznemu pogorszeniu. Postuluję wyjęcie 1-2 rzędów siedzeń, gdyż inaczej komfort podróży nocą jest zerowy. Nie ma co zrobić z nogami! (zwłaszcza siedząc od okna) Hotele: Standard hotelu pod Sewillą (zarówno wyżywienie jak i zakwaterowanie) był najgorszy. Zapadający się materac w łóżku, kiepsko utrzymana łazienka i bardzo słabe jedzenie. Porównanie do innych hoteli (np pod Lizboną czy w Madrycie) nie ma najmniejszego sensu. Tamte są jakby z innego świata. Komfort nieporównywalnie większy. Śniadanie kontynentalne w ostatnim dniu pomyłką. Ciężko najeść się na 30h podróż sucharkiem i dżemem. Cena: Katalogowa cena jest zbyt wygórowana. Gdyby nie promocja, nie zdecydowałbym się na wyjazd.
Ciekawa i barwna wycieczka z dużą dawką emocji i przeglądem tradycji i mieszkańców, miast i i zwiedzanych obiektów
Wycieczka bardzo ciekawa, dużo ciekawych miast i obiektów które zazwyczaj widzi się w TV lub gazetach. Gdybym miał polecić komuś ten wyjazd polecilbym w 100% bo warto przeżyć i zobaczyć tyle ciekawych miejsc
Wycieczka dla osób preferujących aktywny wypoczynek - dająca możliwość poznania zarówno większych miast, jak i mniejszych miejscowości Hiszpanii i Portugalii. Uroki zwiedzanych miejsc rekompensują trudy podróży. Program - poza zmianą w zakresie zwiedzania Pampeluny dopracowany i umożliwia poza 'grupowym' zwiedzaniem poznanie miejsc pobytu podczas czasu wolnego

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 897pln Razem Szczegóły ceny 5 794 pln
Rezerwuj
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 183 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte