> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
PLN

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do AVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almodovara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualna degustacje lokalnych tapas mających opinie najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 195 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i we Francji: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 30 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 10 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Opinie klientów
5,4 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do AVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almodovara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualna degustacje lokalnych tapas mających opinie najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 195 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i we Francji: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 30 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 10 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Ogólna ocena:
5,4 / 6
254 opinie
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Wycieczka ma bardzo bogaty program, za jednym razem zwiedzamy praktycznie cały Półwysep Iberyjski. Oczywiście ze względu na ten program i duże odległości do pokonania nie możemy spędzić np. całego 1 dnia w Barcelonie. Na poszczególne miasta mamy od 2 do 5 godzin. Zaliczamy najważniejsze miejsca. Dużo pięknych widoków. Dużo informacji i ciekawostek. Możemy zobaczyć jak różna jest Hiszpania i Portugalia. Sporo czasu w autokarze.
Wycieczka godna polecenia, przy tym stosunku ceny do jakości trudno narzekać na cokolwiek. Bardzo dobra praca pilota i kierowców, zasługująca na ocenę przynajmniej 7.
Dodatkowo Monserat i Toledo, za to dzięki pani Wioletcie. Nie żałuję wyjazdu. Jednak nie zdecyduję się już na wyjazd autokarem. Zbyt męczące. Zaskoczyło mnie, że bolał nie kręgosłup, a kolana i kości biodrowe. Wracam do wyjazdów samolotem. Do biura Itaka nie mam zastrzeżeń, radziłabym jednak coś zrobić z posiłkami w hotelach w Hiszpanii - w początkowych dniach wycieczki ciut. Jedzenie, jakim karmią Hiszpanie tylko Polaków - skandaliczne, czasem wolałam czegoś nie zjeść. Inne nacje miały inne jedzenie, pierwszy raz mnie to spotkało. Wolałabym żeby biuro nie zakupiło śniadań i kolacji w tych hotelach - czyli same noclegi, i sama kupić sobie posiłek w restauracji, czy barze, lub może lepiej zorganizować kolację na mieście, a na sam nocleg do hotelu, generalnie to jakoś poprawić. Osobom planującym wyjazd polecam zabrać z Polski parę konserw, albo dodatkową gotówkę tylko na jakieś jedzenie. Zawsze się przydadzą, gdy stwierdzicie, że tego nie tknąłby nawet wasz pies. Rozumiem, że biuro rezerwując lepszy hotel (jeśli chodzi o posiłki) podniesie cenę, ale wolałabym tego, co podawali w Hiszpanii nie jeść i nie płacić za to, albo dopłacić, albo kupić w restauracji kolację. W Portugalii dużo lepiej. Widoki rekompensują niedogodności.
Komfort podróży oceniony nisko z powodu braku noclegu w drodze tam i powrotnej. Noclegi spędzone w autokarze są znacznym utrudnieniem i wczasowicz potrzebuje dużo czasu aby odzyskać siły na dalsze zwiedzanie. Wyższa cena i noclegi po drodze byłyby rozwiązaniem wskazanym. Może czasami hotel powinien być usytuowany w miejscu, gdzie podróżnik ma dostęp do sklepu, chodzi o możliwość zakupu napoju, owoców, czy pieczywa, bo przeważnie takiej możliwości nie było. Rewelacyjny przewodnik-Pani Wioletta.
Trasa wycieczki bardzo interesująca, choć nieco męcząca. Pani Pilot okazała się bardzo profesjonalną i pomocną osobą. Podróż odbyła się w komfortowych warunkach, dzięki spokojnej i bezpiecznej pracy kierowców. Hotele na dość wysokim poziomie. Jedynym minusem było moim zdaniem wyżywienie. Za mało urozmaicone, w niektóry hotelach nie donosili jedzenia i brakowało pewnych potraw dla części grupy.
Bardzo dobrze oceniam wycieczkę, a organizatorom doradziłabym tylko jedną rzecz, oczywiście rozumiem że to kwestia kosztów, aby więcej hoteli było w centrum miast, te wieczory które można było jeszcze spędzić nocą w mieście były dodatkowym bonusem. Dziękuję
Bardzo dużo wrażeń, dobra organizacja, może aż nazbyt obszerny program, stąd trochę mało wolnego czasu lub hotele w większości daleko od centrum - brak możliwości wieczornego samodzielnego zwiedzania
Wycieczka bardzo interesująca, ale tylko dla wytrwałych.
wycieczka super dla 'prawdziwych' turystów lubiących intensywne zwiedzanie.
Bardzo dobry
brak opisu
brak opisu
brak opisu
brak opisu
Wycieczka jest swietna,program przebogaty, fantastyczna pani pilotka z ogromna wiedza,wspaniali kierowcy, przyzwoite hotele ( jak na dwie - trzy gwiazdki) z jedzeniem nie byloby problemu gdyby posilki byly serwowane we wszystkich hotelach . Komfort bylby jeszcze wiekszy gdybsmy mogli korzystac z systemu tour guide w trakcie calej wycieczki
Bardzo ciekawy program, ogromna wiedza Pani pilot, możliwość zwiedzenia miejsc nieobjętych programem - polecam każdemu
brak opisu
wycieczka nie dla 'leniuchów'bardzo wymagająca kondycyjnie.super wyjazd grupa fenomenalnie zgrana co dało możliwość zobaczenia dodatkowo paru ciekawych miejsc.pilot pan Marcin najwyższa półka profesjonalny bardzo pomocny we wszystkich sprawach.rodzaj pasjonata olbrzymia wiedza można z nim porozmawiać dosłownie o wszystkim.również wielki szacunek dla panów kierowców żebyście państwo widzieli te ich manewry dużym bądź co bądź pojazdem w wąskich uliczkach.naprawdę polecam.uwaga trzeba brać pod uwagę temperatury w lecie
wycieczka super.grupa bardzo zgrana ,punktualna co pozwoliło nam dodatkowo zobaczyć parę ciekawych miejsc.na duże uznanie zasługuje praca pana Marcina człowiek o ogromnej wiedzy którą na dodatek potrafi dobrze przekazać.również wielkie podziękowania dla panów kierowców pełen profesjonalizm.wielkie dzięki
Wycieczka b. urozmaicona i dobrze zorganizowana. Jedynym mankamentem w mojej ocenie jest nie do końca przemyślany czas w miejscach kultu religijnego. Zrezygnowaliśmy z pobytu w przepięknym San Sebastian na rzecz wieczornej procesji w Lourdes- od tego moim zdaniem są pielgrzymki i świeckie biuro podróży powinno wziąć pod uwagę preferencje wszystkich uczestników wycieczki. Przydługi pobyt w mało atrakcyjnej Fatimie również można było zamienić na bardziej urokliwe miejsce, których na przebytej przez nas trasie było wiele. Rozumiem znaczenie miejsc kultu religijnego dla katolików i szanuję to, jednak pielgrzymkowy charakter świeckiej wycieczki nieco mnie rozczarował. Pobyt w Fatimie i Lourdes powinien być traktowany jako kolejny punkt programu- z poszanowaniem światopoglądu wszystkich uczestników. Poza tym Viva Iberia z Itaką spisała się na piątkę- wspaniali współtowarzysze, tolerancyjna pani przewodnik, kulturalni kierowcy, malownicze krajobrazy, bogactwo i przepych architektury - jest cudnie! Psycholog,41.
Program wycieczki interesujący dodatkowo dzięki Pani Wioletcie zwiedziliśmy miejsca nie objęte programem. Duży minus za hotele i jedzenie. Autokar na tak daleką trasę mógłby być wygodniejszy. Duży plus dla Panów kierowców za płynną i bezpieczną jazdę. Brakowało atrakcji związanych z kulturą kraju typu wieczoru hiszpańskiego z Flamenco lub Fado w Portugalii. No cóż, będzie trzeba raz jeszcze wrócic na Iberię. Z mojej strony osobom młodym nie polecam terminu IV/V jest zimno.
Wycieczka bardzo intensywna, dla wytrwałych. Warto było! Dodatkowo poza programem udało się zobaczyć Montserrat i Toledo. Pani pilot Violetta z ogromną wiedzą i co najważniejsze - chęcią jej przekazania, dziękuję!
Wycieczka o bardzo bogatym programie, umożliwiająca odwiedzenie bardzo ciekawych miejsc, profesjonalna opieka pilota Pani Violetty, która w sposob interesujacy opisywala odwiedzane miejscowosci i znajdujące sie w nich zabytki. Hiszpania i Portugalia to bardzo piękne kraje a wycieczka godna polecenia.
Ciekawa oferta po której czuje się niedosyt i chce się wracać ale już w konkretne miejsca.
W programie zabrakło Gibraltaru. Można było także urozmaicić program dodając np. wejście na jeden z dużych stadionów piłkarskich. Autokar był być może wygodny dla osób niskiego i średniego wzrostu. Źle działała w nim klimatyzacja, co spowodowało, że kilka osób się przeziębiło. Wyżywienie było najsłabszą stroną wyjazdu, a wyjaśnienie przewodniczki że oni tak jedzą (np. śniadania kontynentalne - kawa z rogalikiem) było mało wiarygodne zwłaszcza, że inna wycieczka przy sąsiednich stolikach miała do wyboru wędliny i inne produkty.

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 195 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte