> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • śniadania i kolacje w cenie
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • miejsca kultu: Lourdes i Fatima

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 499PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 04.06 – Pt 17.06 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
5,4 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,4 / 6
Ogólna ocena
z 324 opinie
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2016
Doskonała wycieczka - zwłaszcza na pierwszy wyjazd do Hiszpanii i Portugalii. Warto zwiedzić jak najwięcej, żeby mieć obraz gdzie warto wrócić a gdzie niekoniecznie :) Wycieczka udana. (...) rozwiń
Doskonała wycieczka - zwłaszcza na pierwszy wyjazd do Hiszpanii i Portugalii. Warto zwiedzić jak najwięcej, żeby mieć obraz gdzie warto wrócić a gdzie niekoniecznie :) Wycieczka udana. Program bardzo ciekawy. Podróż troszeczkę męcząca - ale tak to już jest z przejazdami nocnymi - trzeba się z tym liczyć. Drugiego dnia, w okolice Costa Brava, dotarliśmy już po godzinie 12 więc było wystarczająco dużo czasu żeby odpocząć po długiej trasie. Dodatkowym atutem była lokalizacja hotelu na Costa Brava - przy samej plaży - więc niespodziewanie mieliśmy pół dnia na plażing :) Jedzenie smaczne, choć czasami zimne. Nasz autokar: nówka sztuka nieśmigany| komfort - w zależności od lokalizacji siedzenia. Siedzenia z przodu i z samego tyłu autokaru: dosyć dużo miejsca na nogi - w pozostałych przypadkach: tego miejsca troszkę mniej. Kierowcy: genialni ! Myślę, że takich umiejętności pozazdrościłby nawet Schumacher |) Podjazd do Hotelu w Granadzie, gdzie niejednemu pewnie ciężko byłoby wyrobić osobówką - nasi Panowie kierowcy ogarnęli po mistrzowsku ! Pilotka: Pani Wiola - bardzo kompetentna, z dużą wiedzą. Jasno przedstawiała plany zwiedzania na każdy dzień i potrafiła nas zorganizować. Duży plus za ponadprogramowe wycieczki na Montserrat i do Toledo. Wycieczkę jak najbardziej można polecać innym !
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a maj 2016
Warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie Barcelony ponieważ zbyt krótki czas jest na to miasto poświęcony i nie ma możliwości zwiedzenia tego miast a oraz konieczność wysadzenia (...) rozwiń
Warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie Barcelony ponieważ zbyt krótki czas jest na to miasto poświęcony i nie ma możliwości zwiedzenia tego miast a oraz konieczność wysadzenia turystów i pokazania Placu Hiszpańskiego w Madrycie
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi maj 2016
Wycieczka w pełni spełniła oczekiwania. Dużo zwiedzania w bardzo szybkim tempie nie pozwalającym na nudę z jednej strony, a z drugiej strony tempo pozwalało znaleźć kilka chwil dla siebie. (...) rozwiń
Wycieczka w pełni spełniła oczekiwania. Dużo zwiedzania w bardzo szybkim tempie nie pozwalającym na nudę z jednej strony, a z drugiej strony tempo pozwalało znaleźć kilka chwil dla siebie. Jedyny problem to pogoda w pierwszych dniach imprezy. Czasami ilość czasu wolnego nie była odpowiednio dobrana do miejsca (czyli w konkretnych miejscach w jednych czasu wolnego brakowało a w innych było go trochę zbyt wiele)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Ciekawy program z możliwością poznania różnych regionów Hiszpanii i Portugalii. Dla osób które mają maŁo czasu aby dogŁębnie poznać jakiś region a chcą sobie wyrobić (...) rozwiń
Ciekawy program z możliwością poznania różnych regionów Hiszpanii i Portugalii. Dla osób które mają maŁo czasu aby dogŁębnie poznać jakiś region a chcą sobie wyrobić zdanie i zobaczyć najważniejsze zabytki . Swietny rekonesans po PóŁwyspie Iberyjskim.Poznanie najważniejszych i najbardziej znanych sanktuariów Europy jest dodatkowym atutem . Dobrze zorganizowany i zaplanowany program. Pilotka kompetentna i dobrze zarządzająca czasem.Dużo przekazanych informacji o historii regionu. Uczestnicy wycieczki zdyscyplinowani i nie marudzący w związku z tym humory wszystkim dopisywaly.Ogólnie intensywnie ale interesująco
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a kwiecień 2016
Wycieczka z bardzo bogatym programem zwiedzania. Można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca Półwyspu Iberyjskiego - w Hiszpanii i Portugalii. Wyjazd miał bardzo intensywny program (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo bogatym programem zwiedzania. Można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca Półwyspu Iberyjskiego - w Hiszpanii i Portugalii. Wyjazd miał bardzo intensywny program zwiedzania. Plusem tego był fakt, że naprawdę można dużo zobaczyć i zwiedzić. Zaś minusem był brak czasu, np. na spokojniejsze zwiedzenie pięknego San Sebastian czy spacer po urokliwej Granadzie ze zwiedzeniem imponującej katedry. Pani Pilotka z olbrzymią, wszechstronną wiedzą, bardzo kompetentna. Program realizowany praktycznie co do minuty, a czas wypełniony w 100%.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Wycieczka super. Bardzo atrakcyjny i intensywny program. Zwiedzanie ponadprogramowych miejscowości. Bardzo dobra forma wypoczynku dla osób pracujących umysłowo. Można się doskonale (...) rozwiń
Wycieczka super. Bardzo atrakcyjny i intensywny program. Zwiedzanie ponadprogramowych miejscowości. Bardzo dobra forma wypoczynku dla osób pracujących umysłowo. Można się doskonale 'zresetować'. Przy zwiedzaniu Porto sugerowałabym odwrócenie kolejności: najpierw zabytki a później degustacja i czas wolny gdyż po stronie nabrzeża gdzie usytuowana jest bodega można nabyć atrakcyjne wyroby rękodzieła czego nie ma po drugiej stronie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Biuro Podróży Itaka zorganizowało wspaniałą wycieczkę Viva Iberia.Zorganizowana perfekcyjnie,miasta i miejsca zwiedzane przepiękne i trzeba je zobaczyć gdyż zabytki są najwyższej (...) rozwiń
Biuro Podróży Itaka zorganizowało wspaniałą wycieczkę Viva Iberia.Zorganizowana perfekcyjnie,miasta i miejsca zwiedzane przepiękne i trzeba je zobaczyć gdyż zabytki są najwyższej klasy.Uczestniczyli 30 latkowie jak i ponad 65 latkowie i to daje pełen obraz jak dobrze była zorganizowana Viva Iberia.Wyjeżdżam najczęściej z Itaką ponieważ nigdy się nie zawiodłam co do programu i co do organizacji,już planuję gdzie znowu wyruszyć z Itaką oczywiście.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bardzo ciekawa wycieczka, aczkolwiek bardzo szybkie zwiedzanie. Można by nieco wcześniej zaczynać dzień i przeznaczyć tę godzinkę na dłuższe zwiedzanie w miastach. Na zdecydowany minus - powinno (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka, aczkolwiek bardzo szybkie zwiedzanie. Można by nieco wcześniej zaczynać dzień i przeznaczyć tę godzinkę na dłuższe zwiedzanie w miastach. Na zdecydowany minus - powinno być oprowadzanie wszędzie ze słuchawkami / przy dużej grupie był problem z usłyszeniem informacji w trakcie opowiadania np. pod zabytkami w miastach. Dobrą opcją byłby również nocleg w drodze do Hiszpanii - droga jest dość męcząca. Ogólnie wycieczka bardzo się podobała, ale szybkość zwiedzania powoduje pewien niedosyt :)
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. Pilot p. Marcin wzorowy pod każdym względem. Kierowcy o najwyższych umiejętnościach zawodowych i kulturze osobistej.Poziom programu oraz jego wykonanie oraz (...) rozwiń
Wycieczka perfekcyjnie zorganizowana. Pilot p. Marcin wzorowy pod każdym względem. Kierowcy o najwyższych umiejętnościach zawodowych i kulturze osobistej.Poziom programu oraz jego wykonanie oraz poziom usług hotelarskich i gastronomicznych sprawił, że 'wycieczka naszych marzeń' okazała się piękną i niezapomnianą rzeczywistością.Z przyjemnością wracamy do wspomnień,utrwalonych w fotografii i filmie. Opowiadamy o wycieczce znajomym serwując słynne 'patas', Z uwagi na szereg walorów imprezy polecamy ją naszym znajomym.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
Super program, super przewodnik, super towarzystwo. Uwaga jedynie do standardu autobusu -ciasny ,brak miejsca na nogi nawet krótkie. rozwiń
Super program, super przewodnik, super towarzystwo. Uwaga jedynie do standardu autobusu -ciasny ,brak miejsca na nogi nawet krótkie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 2
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Program ciekawy, zaplanowany bardzo intensywnie. Dodatkowo wiele praktycznych i organizacyjnych uwag przekazywanych przez pilota przekładało się na jakość i komfort podróży. Jedynym (...) rozwiń
Program ciekawy, zaplanowany bardzo intensywnie. Dodatkowo wiele praktycznych i organizacyjnych uwag przekazywanych przez pilota przekładało się na jakość i komfort podróży. Jedynym słabym punktem to Barcelona. Zdecydowanie zbyt mało uwagi poświęcone jednak tak niespotykanej architekturze. Sagrada Familia i jedna z kamienic Gaudiego którą oglądaliśmy z autokaru, (siedząc po lewej stronie nie widziałam jej) to zbyt mało, gdyby jeszcze dołączyć wizytę w Muzeum Picassa.... Niestety zupełnie nie poczułam klimatu Barcelony. Organizacyjnie brakowało mi informacji z którego peronu odjeżdża Bus z poszczególnych lokalizacji oraz mapy przejazdu do Figueres, i analogicznie drogę powrotną. Niestety pracownik Itaka nie dysponował takimi informacjami. Wycieczka zorganizowana w sposób profesjonalny.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Świetna organizacja, bardzo dobry i bogaty program oraz profesjonalny pilot. rozwiń
Świetna organizacja, bardzo dobry i bogaty program oraz profesjonalny pilot.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
perfekcyjnie zorganizowana, z aptekarską dokładnością oraz wyczerpującymi informacjami historycznymi i teraźniejszymi oraz panujących obyczajach w każdym miejscu pobytu i przejazdu rozwiń
perfekcyjnie zorganizowana, z aptekarską dokładnością oraz wyczerpującymi informacjami historycznymi i teraźniejszymi oraz panujących obyczajach w każdym miejscu pobytu i przejazdu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Dobrze zorganizowana. Trochę mało czasu wolnego ale coś za coś. Dziękuję pilotowi Panu Marcinowi za dodatkowe ciekawe 'warte grzechu' miejscowości.Ogólnie program bogaty, interesujący, (...) rozwiń
Dobrze zorganizowana. Trochę mało czasu wolnego ale coś za coś. Dziękuję pilotowi Panu Marcinowi za dodatkowe ciekawe 'warte grzechu' miejscowości.Ogólnie program bogaty, interesujący, pochłaniający a wiedza pilota obszerna.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 2
 • 3
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bogaty program, dobra organizacja, kompetentny pilot. Wycieczka warta polecenia i powtórzenia. rozwiń
Bogaty program, dobra organizacja, kompetentny pilot. Wycieczka warta polecenia i powtórzenia.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2015
Najwyższe kompetencje Pana Pilota wycieczki, pod każdym względem. Koordynacja całości wzorowa. Fantastyczne miejsca zgodnie z programem, a także poza nim. Jeśli czas pozwalał jak prawdziwi (...) rozwiń
Najwyższe kompetencje Pana Pilota wycieczki, pod każdym względem. Koordynacja całości wzorowa. Fantastyczne miejsca zgodnie z programem, a także poza nim. Jeśli czas pozwalał jak prawdziwi podróżnicy korzystaliśmy nieograniczenie z możliwości dodatkowo prezentowanych pięknych miejsc, jeśli tylko starczyło nam sił i otwartości. Zorganizowana grupa.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
Bardzo ciekawa poznawczo, bogata we wrażenia, dobrze zorganizowana rozwiń
Bardzo ciekawa poznawczo, bogata we wrażenia, dobrze zorganizowana
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
wspaniała wycieczka znakomicie zaplanowany program na każdy dzień, bardzo dobra organizacja, komfortowa podróż hotele i wyżywienie super rozwiń
wspaniała wycieczka znakomicie zaplanowany program na każdy dzień, bardzo dobra organizacja, komfortowa podróż hotele i wyżywienie super
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2015
bardzo dobra. jestem bardzo zadowolona z programu oraz z ogromnej wiedzy pilota P. Marcina który jest profesjonalistą w każdym calu pokazał nam więcej niż było w katalogu trasa była długa (...) rozwiń
bardzo dobra. jestem bardzo zadowolona z programu oraz z ogromnej wiedzy pilota P. Marcina który jest profesjonalistą w każdym calu pokazał nam więcej niż było w katalogu trasa była długa ale godna polecenia pomimo że w jednym z hoteli zabrakło dla niektórych jedzenia i w autokarze były trochę ciasno miedzy fotelami zwłaszcza dla tych o trochę większych gabarytach
 • 6
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2015
bardzo atrakcyjna trasa, profesjonalna obsługa pilota. bardzo dobry termin, atrakcyjnie dobrany program zwiedzania, profesjonalna na wysokim poziomie wiedzy i kultury osobistej obsługa pilota (...) rozwiń
bardzo atrakcyjna trasa, profesjonalna obsługa pilota. bardzo dobry termin, atrakcyjnie dobrany program zwiedzania, profesjonalna na wysokim poziomie wiedzy i kultury osobistej obsługa pilota wycieczki, wspaniali kierowcy
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2015
Ciekawy program. Wszystko super Bardzo dziekuje rozwiń
Ciekawy program. Wszystko super Bardzo dziekuje
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2015
Bardzo dobra. Uciążliwa jest jedynie noc w autokarze. Dobry sposób na szybkie poznanie Portugalii i Hiszpanii. Najważniejszych zabytków, historii i mentalności mieszkańców. (...) rozwiń
Bardzo dobra. Uciążliwa jest jedynie noc w autokarze. Dobry sposób na szybkie poznanie Portugalii i Hiszpanii. Najważniejszych zabytków, historii i mentalności mieszkańców. Możliwie najwięcej w niecałe dwa tygodnie.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2015
Super gitara. Pilot Marcin bomba rozwiń
Super gitara. Pilot Marcin bomba
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 549 PLN -29%
2 499pln Razem Szczegóły ceny 4 998 pln
Rezerwuj
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte