phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 399PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 08.10 – Pt 21.10 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii - Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Obowiązkowe opłaty: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii - Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Obowiązkowe opłaty: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 379 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
wycieczka udana,mogę polecać rozwiń
wycieczka udana,mogę polecać
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Wycieczka bardzo się nam podobała. Program bogaty, realizacja zgodna z programem a nawet program został przekroczony( np. wjazd na Mont Serrat). Standard hoteli zadowalający, wyżywienia (...) rozwiń
Wycieczka bardzo się nam podobała. Program bogaty, realizacja zgodna z programem a nawet program został przekroczony( np. wjazd na Mont Serrat). Standard hoteli zadowalający, wyżywienia również.Praca pilota p.Marcina zasługuje na najwyższe uznanie. Polecamy gorąco ten wyjazd , choć wymaga od uczestników dobrej kondycji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
bogaty program, spokojne zwiedzanie. wycieczka bardzo dobrze zorganizowana rozwiń
bogaty program, spokojne zwiedzanie. wycieczka bardzo dobrze zorganizowana
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Wycieczka intensywna, bogaty program. Napewno trzeba liczyć się z dłuuuuugimi przejazdami pomiędzy zwiedzanymi miejscami, ale piękne widoki, nowe smaki, urocze zabytki - rekompensują trudy (...) rozwiń
Wycieczka intensywna, bogaty program. Napewno trzeba liczyć się z dłuuuuugimi przejazdami pomiędzy zwiedzanymi miejscami, ale piękne widoki, nowe smaki, urocze zabytki - rekompensują trudy podróży. Pani pilot Wioleta posiada ogromną wiedzę, panowie kierowcy Bronek i Alek- na szóstkę z plusem:). Wyjazd bardzo udany, polecam:)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Bardzo ciekawa propozycja dla osób lubiących spędzać urlop aktywnie. Każdy może znaleźć coś dla siebie - zarówno przepiękna architektura, niezwykłe krajobrazy jak i kultura (...) rozwiń
Bardzo ciekawa propozycja dla osób lubiących spędzać urlop aktywnie. Każdy może znaleźć coś dla siebie - zarówno przepiękna architektura, niezwykłe krajobrazy jak i kultura zapewniają wiele wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Wspaniale zaplanowana wycieczka - w krótkim czasie można poznać kulturę, zabytki, architekturę zarówno Hiszpanii jak i Portugalii, podziwiać przepiękne widoki, skosztować lokalnych potraw. Moc wrażeń, niezapomniane wspomnienia. Pani Przewodnik oraz kierowcy bardzo kompetentni i pomocni. Hotele i wyżywienie bardzo dobre. Autokar komfortowy ale i tak podróż trochę uciążliwa - w tak dalekiej podróży trudno o komfort. Coś za coś:)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
wycieczka z bogatym programem, dobrze zorganizowana. wyjazd ciekawy dobrze zorganizowany, poza pierwszym dniem - przyjazd do hotelu o godz. 13,00 w odległości 10 km od Barcelony lub plaży. brak (...) rozwiń
wycieczka z bogatym programem, dobrze zorganizowana. wyjazd ciekawy dobrze zorganizowany, poza pierwszym dniem - przyjazd do hotelu o godz. 13,00 w odległości 10 km od Barcelony lub plaży. brak możliwości wydostania się z hotelu (wokół autostrady , taksówki nie docierały) popołudnie zmarnowane, nawet indywidualnie nie można było nic zorganizować. Wskazane byłoby zorganizowanie tego czasu dla chętnych, nawet za dodatkową opłatą
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Wycieczka marzenie! Program bardzo napięty, więc czasu mało, ale mimo tego razem z córką wspaniale się bawiłyśmy. Hotele zgodne z opisem, autokar wyjątkowo komfortowy oraz bardzo uprzejmi (...) rozwiń
Wycieczka marzenie! Program bardzo napięty, więc czasu mało, ale mimo tego razem z córką wspaniale się bawiłyśmy. Hotele zgodne z opisem, autokar wyjątkowo komfortowy oraz bardzo uprzejmi i kontaktowi kierowcy (co jest rzadkością). Pilotka, pani Wioletta, posiada dużą wiedzę i chętnie się nią dzieliła. Jesteśmy ogromnie zadowolone!. Wycieczka zdecydowanie godna polecenia, a nawet powtórzenia!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Wycieczka super udana, tylko dowóz z Poznania , w którym trzeba było czekać na Busa bez szybkiego powiadomienia nie było udane. Bardzo intensywna wycieczka ale spowodowana trasą (...) rozwiń
Wycieczka super udana, tylko dowóz z Poznania , w którym trzeba było czekać na Busa bez szybkiego powiadomienia nie było udane. Bardzo intensywna wycieczka ale spowodowana trasą jaka była do pokonania
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
bardzo ciekawa, lecz za mało czasu wolnego w najważniejszych miejscach np w Barcelonie. Niepotrzebnie w to miejsce za dużo czasu w Monserrat. organizacja i trasa super. Pilotowi brakowało (...) rozwiń
bardzo ciekawa, lecz za mało czasu wolnego w najważniejszych miejscach np w Barcelonie. Niepotrzebnie w to miejsce za dużo czasu w Monserrat. organizacja i trasa super. Pilotowi brakowało polotu. Wiedza obszerna, ale brak umiejętności przekazania jej w ciekawy sposób. Kierowcy na medal, zawsze w pogotowiu. Autokar super.
 • 5
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
bogaty program i uzupełniony przez pilota na prośbę uczestników - Hiszpania zachwycająca, wysoki standard hoteli ( z wyjątkiem jednego - Las Vegas Bourges), wyżywienia dobre, bo w (...) rozwiń
bogaty program i uzupełniony przez pilota na prośbę uczestników - Hiszpania zachwycająca, wysoki standard hoteli ( z wyjątkiem jednego - Las Vegas Bourges), wyżywienia dobre, bo w większości bufetowe, miła atmosfera grupy. bardzo dobra opinia dla całości
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a sierpień 2016
Bardzo fajna wycieczka , naprawde polecam osobą które chca zobaczyć w krótkim czasie bardzo wiele pięknych miejsc . Super wycieczka mogę szczerze polecić wszystkim zainteresowanym (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka , naprawde polecam osobą które chca zobaczyć w krótkim czasie bardzo wiele pięknych miejsc . Super wycieczka mogę szczerze polecić wszystkim zainteresowanym osobą :)
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Wycieczka bardzo udana, dużo zwiedzania. Ciekawy repertuar miejsc. Niestety nie wszędzie można robić zdjęcia.Podróżując pomiędzy kolejnymi miejscowościami można odpocząć. Pani przewodnik (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, dużo zwiedzania. Ciekawy repertuar miejsc. Niestety nie wszędzie można robić zdjęcia.Podróżując pomiędzy kolejnymi miejscowościami można odpocząć. Pani przewodnik -Wioletta kompetentna, uprzejma, miła posiadająca ogromną wiedzę na temat zwiedzanych miejsc. Pogoda super. Szkoda że czas tak szybko minął. Polecam. Wycieczka bardzo udana, dużo zwiedzania. Autokar- fotele wygodne dla osób niewysokich do 170cm wzrostu, mogłoby być trochę więcej miejsca między fotelami, sprawna klimatyzacja !!! Pani przewodnik -Wioletta kompetentna, uprzejma, miła posiadająca ogromną wiedzę na temat zwiedzanych miejsc. Pogoda super. Polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Jedynym minusem wycieczki był hotel las Vegas w Burgas, poza tym jestem zachwycona. Trudy wycieczki są wpisane w taki typ wycieczki i nie ma sensu na ten temat dyskutować. Ilość wrażeń i (...) rozwiń
Jedynym minusem wycieczki był hotel las Vegas w Burgas, poza tym jestem zachwycona. Trudy wycieczki są wpisane w taki typ wycieczki i nie ma sensu na ten temat dyskutować. Ilość wrażeń i odwiedzanych miejsc rekompensuje wszystko :-). Ogólnie? Było super!!! Jestem zachwycona :-)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Bardzo dobrze zorganizowana, dobrze poprowadzona w bardzo dobrej atmosferze. Jeden hotel Las Vegas poniżej wymagań (przede wszystkim brak klimatyzacji), problemem był dostęp w hotelach do (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana, dobrze poprowadzona w bardzo dobrej atmosferze. Jeden hotel Las Vegas poniżej wymagań (przede wszystkim brak klimatyzacji), problemem był dostęp w hotelach do napojów zimnych i kawy. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, dobrze poprowadzona w bardzo dobrej atmosferze. Przede wszystkim jest to zasługa p. Wioletty Sitarskiej-pilota i bardzo kompetentnego przewodnika.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Program wycieczki bardzo bogaty, z atrakcjami spoza pakietu podstawowego, które wprowadziła Pani Pilot - co nam bardzo odpowiadało. Cudowne miejsca typu: kawałek nieba na Ziemi, (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo bogaty, z atrakcjami spoza pakietu podstawowego, które wprowadziła Pani Pilot - co nam bardzo odpowiadało. Cudowne miejsca typu: kawałek nieba na Ziemi, sympatyczna atmosfera, pozytywnie nastawieni uczestnicy. Wyżywienie zróżnicowane, smaczne, z elementami kuchni regionalnej. Na uwagę zasługuje też profesjonalizm Panów Kierowców (jedynie Pan Leszek, który jechał z Norymbergii do Polski był mało odpowiedzialny - szarpał, gwałtownie hamował i rozmawiał przez telefon!!!). Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. W przyszłości wskazane byłoby, aby Pilot miała przygotowane (np. w postaci kartki dla każdego) podstawowe słownictwo przydatne w zwiedzanym kraju typu zwroty grzecznościowe itp., gdyż nie każdy uczestnik jest poliglotą. Reasumując wycieczka godna zaproponowania innym. Wyjazd bardzo udany. W przyszłości będę zainteresowana Państwa podobnymi ofertami.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2016
Organizując wyjazd prywatnie nie miałbym szans zobaczyć tak wiele zachowując relatywnie niski koszt. Na pierwszy rzut oka to wycieczka dla młodych i sprawnych - daleko, długi przejazd, (...) rozwiń
Organizując wyjazd prywatnie nie miałbym szans zobaczyć tak wiele zachowując relatywnie niski koszt. Na pierwszy rzut oka to wycieczka dla młodych i sprawnych - daleko, długi przejazd, potencjalne upały. W praktyce to wycieczka dla osób zachowawczych, starszych. Program stara się godzić różne potrzeby, ale osoba zdrowa i wysportowana będzie miała niedosyt ruchu. Za dużo czasu w hotelu, za mało na zwiedzanie. Czas na przejazdy jest nienegocjowalny z racji odległości. Ja wróciłem niewybiegany. Za mało czasu wolnego. Za strachu przed upałem do autokaru wracaliśmy najpóźniej o 16ej - ogromna strata. Hotel w Burgos poniżej standardu - do wymiany. W hotelach biuro rezerwuje pokoje dla palących - błąd, tylko kilka osób paliło. Wycieczka pokazuje Iberię z perspektywy katolickiej, za dużo akcentów religijnych. Wyjątkiem jest genialny przewodnik po Alhambrze - Michael. Lourdes przygnębiające - wolałbym dodatkowy nocleg na południu, najchętniej na Gibraltarze. Pani Violetta 'Giblartar' dobrze zorganizowana, grzeczna, kompetentna, ale nie ma duszy gawędziarza.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
HOLA ! VIVA IBERIA to „bez słodzenia” profesjonalnie zorganizowana wycieczka, która dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i cudownych chwil. Wspaniałe widoki oraz miejsca w (...) rozwiń
HOLA ! VIVA IBERIA to „bez słodzenia” profesjonalnie zorganizowana wycieczka, która dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i cudownych chwil. Wspaniałe widoki oraz miejsca w których zatrzymał się czas, dobra hiszpańska, portugalska oraz francuska kuchnia. Hotele naprawdę przyzwoite, zawsze czysto, wygodnie, smacznie i co najważniejsze klimatyzowane, co naprawdę pomaga w gorące dni. Wycieczka pozostaje głęboko w pamięci. Przynajmniej nam, to co przeżyliśmy, co widzieliśmy i co sfotografowaliśmy, dopiero teraz po upływie miesiąca dociera do nas, jak wiele zwiedziliśmy. Nad całością wycieczki czuwał bardzo dobry pilot p. Marcin. Pełen profesjonalizm. Pan Marcin wykazywał się solidną wiedzą z poczuciem studenckiego humoru. Ponadto zawsze pomocny, uprzejmy człowiek o bardzo wysokiej kulturze osobistej, jednym słowem „fachowiec”. Nie ukrywamy, że właśnie osoba p. Marcina upiększyła wycieczkę pod każdym względem. Wycieczka była tak regulowana, aby uczestnikom wszystko odpowiadało np. wcześniejsze zwiedzanie, tak aby uniknąć upału i tłumu ludzi itp. … można by wymienić wiele – po prostu wszystko spasowane jak w szwajcarskim zegarku. I tu nie ma przesady. Kierowcy (p. Bronek i p. Alek) wykazujący się wieloletnim doświadczeniem znali trasę wycieczki jak „własną kieszeń”. Czuliśmy się z nimi bezpiecznie. W czasie wycieczki zwiedziliśmy 3 kraje: Hiszpanię, Portugalię, Francję – LOURDES. Na naszą uwagę zwróciły szczególnie takie miasta jak: Barcelona miejsce, które urzekło nasze serca. Wspaniała architektura, pięknie wkomponowane w miasto palmy, port , plaża ….. na samą myśl robi nam się ciepło na serduszku. Walencja jej zabytki oraz wspaniała hala targowa z różnościami, czego tam nie było!?! Sewilla to kolejna perełka wyjazdu. Plac hiszpański zapiera dech….. natomiast Alkazar – pałac królewski i ogrody – rewelacja. Salamanka – spacer wśród wieczornych iluminacji ,miasto tętni życiem po zmierzchu- super, Nazare, San Pedro de moel, czy słynne Cabo da Roca to przepiękne miejsca w Portugali – klify, widoki na Ocean Atlantycki z cudownymi rozbijającymi się falami – mile wspominamy. Fatima i Lourdes –miejsca kultu Maryjnego, niezapomniane przeżycia sfery duchowej gorąco polecamy. Madryt – nowoczesne miasto przypominające Nowy Jork. San Sebastian – nadmorski kurort, gdzie można podziwiać architekturę, plażę, liczne kawiarenki oraz restauracje ze słynnymi „Tapas” – (przekąski rożnego rodzaju) warto spróbować. Na wzgórzu miasta, czuwa pomnik Chrystusa (podobnie jak w Rio de Janeiro). Piękny widok. Duże pozytywne wrażenie zrobiła na nas Alhambra położona u stóp Sierra Nevada, jej ogrody, pałace – mnóstwo kultury arabskiej – można by tam kręcić filmy tematyczne, takie jak: „Baśnie z 1001 nocy”. Cudeńko. To tylko niektóre z atrakcji tej cudownej przygody, nie wspominając wspaniałych widoków z autokaru przemierzając z miasta do miasta. Chcielibyśmy jeszcze dodać, że podczas wycieczki byliśmy mile zaskoczeni niespodziankami ze strony organizatora . A jakimi? To mały sekret – było super. Z tego co wiemy zawsze jest niespodzianka. Codziennie mieliśmy nocleg w innym hotelu – (fajne urozmaicenie), wyjątkiem był pobyt w Fatimie, gdyż tam spędziliśmy dwie noce. Uważamy, że to bardzo dobra decyzja organizatora, gdyż akurat była to połowa turnusu. Po tygodniu intensywnego zwiedzania nastąpiła chwila na duchowe wyciszenie w miejscu, w którym MARYJA ukazała się trzem pastuszkom – Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Dla nas chrześcijan i nie tylko wspaniałym przeżyciem była możliwość uczestniczenia we Mszy świętej, nabożeństwie różańcowym oraz wieczornej procesji za figurą Maryi. Proszę sobie wyobrazić, wspaniała iluminacja lampionów wznoszona przez wiernych podczas wieczornej procesji to wspaniały widok. Tam trzeba być i czuć to. Drugim miastem, które zrobiło na nas również ogromne przeżycie duchowe było Lourdes we Francji. W tymże miejscu Maryja ukazała się 14 – letniej Bernardeccie. Być w tym miejscu, mogąc dotknąć groty – miejsca objawień, uczestniczyć we Mszy świętej i procesji… Na samą myśl dreszcze idą z emocji (oczywiście pozytywne). Można zachwalać w nieskończoność pozytywy tejże wycieczki, ale to nie jest to samo, co być tam na miejscu i widzieć na żywo. Każdego z osobna zachęcamy szczerze do przygody z Viva Iberią i zarazem życzymy, aby udało im się zobaczyć to co my. Bardzo mile zaskoczeni byliśmy uprzejmością Hiszpan i Portugalczyków, naprawdę życzliwi ludzie, zawsze uśmiechnięci, pełni radości życia, pewnie ma na to wpływ – słońce i co za tym idzie dużo witaminy „D”. Co ważne? Hotele były tak usytuowane, że prawie zawsze była możliwość skorzystania z lokalnych marketów. I o dziwo, w niektórych marketach, było taniej niż w Polsce. Zrobiliśmy około 5000 zdjęć, nakręciliśmy mnóstwo filmików. Ale tak naprawdę wszystko mamy zachowane głęboko w sercu. VIVA IBERIA jest godna polecenia, kto pojedzie raz, będzie chciał powrócić, choćby do wybranego miejsca, które się spodobało – Naprawdę warto! Niezapomniane chwile z Itaką pozostaną nam na zawsze głęboko w sercu. Dziękujemy za wspaniałą przygodę, która zadecydowała, że na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z Państwa ofert, które są bardzo atrakcyjne. Serdecznie pozdrawiamy całą załogę autokaru VIVA IBERIA w dniach 30.07.- 12. 08. 2016 r. na czele z p. Marcinem. Monika i Mariusz Zielińscy – Muchas gracias y saludos!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a lipiec 2016
'Viva Iberia' to Hiszpania i Portugalia w pigułce, dla początkujących. Bardzo ciekawa podróż dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają oba kraje. Wycieczka ta daje (...) rozwiń
'Viva Iberia' to Hiszpania i Portugalia w pigułce, dla początkujących. Bardzo ciekawa podróż dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają oba kraje. Wycieczka ta daje możliwość ogólnego zapoznania się z Półwyspem Iberyjskim, jego najważniejszymi miejscami i zabytkami/atrakcjami. Żeby poznać szczegóły trzeba tu powrócić, ale już do konkretnego regionu. W pierwszym dniu wycieczki jest dziura, czas wolny po wczesnym przyjeździe do hotelu pod Barceloną. Dobrze byłoby jakoś zatkać tę dziurę, np. przejazd przez Andorę i krótkie zwiedzanie tego księstwa. Wycieczka dobrze zorganizowana, kompetentny pilot, profesjonalni kierowcy, hotele odpowiednie do oferty 2*/3*. Wyżywienie adekwatne do klasy hotelu. Trochę mało czasu wolnego żeby pójść zarówno na dodatkowy spacer, jak i do restauracji. No, ale coś za coś. Duża porcja atrakcji, ale w szybkim tempie. Jak dla mnie, to zabrakło trochę więcej informacji ze strony pilota na temat Hiszpanii i Portugalii, tzn. informacji dotyczących historii, tradycji, kultury i bieżącej sytuacji obu państw. Zabrakło mi też filmów video na temat odwiedzanych miast i zabytków/atrakcji, które utrwaliłyby i pogłębiłyby pozyskaną w trakcie zwiedzania wiedzę. Wycieczka fakultatywna do Toledo byłaby bardziej efektowna i ciekawa, gdyby była prowadzona przez przewodnika.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Fantastyczna wycieczka, tak dużo zobaczyliśmy. Pilot pan Marcin wspaniały człowiek. Hotele bardzo dobre, jedzenie raz lepsze raz gorsze. panowie kierowcy prawdziwi profesjonaliści. Świetna (...) rozwiń
Fantastyczna wycieczka, tak dużo zobaczyliśmy. Pilot pan Marcin wspaniały człowiek. Hotele bardzo dobre, jedzenie raz lepsze raz gorsze. panowie kierowcy prawdziwi profesjonaliści. Świetna trasa, genialna przygoda.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4 / 6
26-30 lat, sam/a lipiec 2016
Wycieczka Viva Iberia to Hiszpania i Portugalia w pigułce. Program przewiduje zwiedzanie najważniejszych punktów w tych krajach. Cena jest bardzo adekwatna co do programu. Na pewno nie (...) rozwiń
Wycieczka Viva Iberia to Hiszpania i Portugalia w pigułce. Program przewiduje zwiedzanie najważniejszych punktów w tych krajach. Cena jest bardzo adekwatna co do programu. Na pewno nie zobaczy się wszystkiego i nie pooddycha atmosferą odwiedzanych miast. Ta wycieczka ma zachęcić do powrotu do wybranych miejsc na dłużej, aby się w nich zagłębić i poczuć klimat danego miejsca. Polecam jednak ten program dla osób, które szukają swojego miejsca na ziemi, lubią ruch i dynamikę. Ogólna opinia całego wyjazdu jest bardzo pozytywna. Grupa, program, praca pilota, kierowcy - nie można mieć zastrzeżeń do żadnego z tych elementów. Może pilot mógłby opowiadać nieco więcej, ale biorąc pod uwagę dynamikę wyjazdu, taka pigułka powinna wystarczyć i ewentualnie zachęcić do sięgnięcia po lekturę w zimowe wieczory i zagłębienie się w temacie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, godna polecenia. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, dobrze zorganizowana, godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Dobrze zaplanowana trasa, racjonalnie zorganizowany czas zwiedzania i odpoczynku, godna polecenia. Świetna praca pilota , miła atmosfera i bogaty program wycieczki wraz z miejscami kultu dobrze (...) rozwiń
Dobrze zaplanowana trasa, racjonalnie zorganizowany czas zwiedzania i odpoczynku, godna polecenia. Świetna praca pilota , miła atmosfera i bogaty program wycieczki wraz z miejscami kultu dobrze zorganizowany. Godny polecenia.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
31-40 lat, sam/a lipiec 2016
Polecam rozwiń
Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
To trzeba przeżyć. Zdjęcia, filmy nie oddadzą czaru chwil! Lipcowe zwiedzanie półwyspu to właśnie to – myślę, że ten termin pozwala dobrze zrozumieć styl życia jego (...) rozwiń
To trzeba przeżyć. Zdjęcia, filmy nie oddadzą czaru chwil! Lipcowe zwiedzanie półwyspu to właśnie to – myślę, że ten termin pozwala dobrze zrozumieć styl życia jego mieszkańców. Wspomnienia wyjazdu wyzwalają nieustający zachwyt. Przepiękne miejsca: widok gór w Montserrat, Mezquita w Kordobie, plaża w Nazare, Sewilla i jej Plac Hiszpański…, jednak największe wrażenie zrobił na mnie Mały Rzym – Salamanka – wieczorem! Plan wycieczki Viva Iberia zapowiadał się ambitnie i taki był w czasie realizacji. Udawało się jednak wygospodarować czas wolny. Była okazja, aby bliżej zapoznać się z lokalną kuchnią, co pozostawiło w pamięci miłe wspomnienie smaku tapas. Klimat wycieczki tworzą również ludzie. Szacunek dla duetu kierowców, panów Bogdana i Darka – zawsze profesjonalni, pomocni i życzliwi oraz dla pilota – pana Marcina – świetna logistyka, a ponadto odpowiedzialność, cierpliwość i wiedza. Chapeau bas! Tak jak mówił pan Marcin, ten wyjazd to zachęta do szczegółowego poznania Hiszpanii i Portugalii – miał rację, jest tam zdecydowanie kilka miejsc, w których chciałoby się zostać na dłużej. Już marzę o powrocie…. Wyjazd godny polecenia. Bardzo ciekawa trasa dająca obraz Półwyspu Iberyjskiego.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2016
Wspaniała wycieczka! Bardzo bogaty i atrakcyjny program - wiele przepięknych i ciekawych miejsc. Nasz pilot, pan Marcin, był rewelacyjny, najlepszy jakiego mieliśmy do tej pory na wycieczce (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka! Bardzo bogaty i atrakcyjny program - wiele przepięknych i ciekawych miejsc. Nasz pilot, pan Marcin, był rewelacyjny, najlepszy jakiego mieliśmy do tej pory na wycieczce objazdowej. Profesjonalny, świetnie zorientowany i bardzo dużo opowiadał. Brawa za ogromną wiedzę, a przy tym był bardzo sympatyczny i pomocny  Na uznanie zasługują także kierowcy – świetni fachowcy, a do tego mili i zawsze na czas w odpowiednim miejscu. Hotele i wyżywienie mile mnie zaskoczyły. Dzięki dobrej organizacji i inicjatywy pana Marcina udało nam się zobaczyć kilka miejsc spoza programu, np. Mosserat czy stadion Real Madid. Wczesny przyjazd do hotelu pod Barceloną umożliwił nam samodzielny wypad pociągiem do Barcelony na spacer i plażowanie - polecam. Chciałabym pochwalić także wycieczkę fakultatywną – bardzo bogaty program z przewidzianym czasem na plażowanie, spróbowanie lokalnych przysmaków i czasem wolnym - naprawdę warto. Ciężko wybrać co było najlepsze. W moim sercu na pewno zostanie niesamowita Barcelona, nocny spacer po Salamance z późniejszą konfrontacją z opisem pilota za dnia, widoki na Cabo da Roca (uwaga strasznie tam wieje) i wiele innych. Osobiście uważam, że w muzeum Salvadora Dali w Figueres trochę za mało czasu, ale można uznać moją ocenę za subiektywną, gdyż bardzo mi się tam podobało. Miła atmosfera, fantastyczni ludzie i niezapomniane wrażenia. Wycieczkę gorąco polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 549 Pln -32%
2 399pln Razem Szczegóły ceny 4 798 pln
Rezerwuj
 • Promocja Last minute Last minute

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter