> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • śniadania i kolacje w cenie
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • miejsca kultu: Lourdes i Fatima

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 779PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 18.03 – Pt 31.03 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 345 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
VIVA IBERIA - wycieczka na 5 z dużym PLUSEM ! :) Wyjazd bardzo udany. Pan Marcin - polot z doświadczeniem, profesjonalista. Hiszpania i Portugalia - piękne kraje. Dużo by opowiadać więc (...) rozwiń
VIVA IBERIA - wycieczka na 5 z dużym PLUSEM ! :) Wyjazd bardzo udany. Pan Marcin - polot z doświadczeniem, profesjonalista. Hiszpania i Portugalia - piękne kraje. Dużo by opowiadać więc najlepiej tam pojechać :) Polecam :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Ogólnie ok. Bardzo intensywna. Dużo zwiedzania.Dużo miast. Wycieczka świecka ale z możliwością pozostania w miejscach kultu religijnego. Fajne wyjazdy fakultatywne. Wyjazd ok. Można (...) rozwiń
Ogólnie ok. Bardzo intensywna. Dużo zwiedzania.Dużo miast. Wycieczka świecka ale z możliwością pozostania w miejscach kultu religijnego. Fajne wyjazdy fakultatywne. Wyjazd ok. Można poprawić organizację - pobudka o 6 i ponad godzinne czekanie na np. otwarcie katedry. Autokar dla osób poniżej 150 cm. wzrostu.Pilot - pan Marcin - super. Bardzo pomocny i cierpliwy. W większości zwiedzanych miast można znaleźć sklepy spożywcze ale i tak trzeba zabrać małe co nieco. Trzeba zabrać grubszy polar bo w Lourdes było tylko 12 C.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2016
Bardzo dobry program i kompetentny przewodnik, dysponujący ogromną wiedzą i ciekawym sposobem jej przekazywania. Komfort podróży, pomimo wysokiej klasy autokaru, na średnim poziomie. Na (...) rozwiń
Bardzo dobry program i kompetentny przewodnik, dysponujący ogromną wiedzą i ciekawym sposobem jej przekazywania. Komfort podróży, pomimo wysokiej klasy autokaru, na średnim poziomie. Na tak długą podróż odrobinę za ciasno. Za to kierowcy - to najwyższy poziom światowy. Wycieczkę można polecić każdemu, chcącemu usłyszeć i zobaczyć więcej niż w przewodnikach. Program był skonstruowany bardzo atrakcyjnie, a dodatkowo przewodnik potrafił zareagować na niespodzianki, oferując nie mniej ciekawą alternatywę. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze zarówno autokar jak i załoga wzbudziły w uczestnikach duże zaufanie. Potwierdziła to kontrola przeprowadzona przez hiszpańskie służby, sprawdzające czas pracy kierowców. Ukłony należą się również organizatorowi, który dba o przestrzeganie przez swoich pracowników obowiązujących przepisów.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2016
Wycieczka godna polecenia:-) Bogaty program, świetny pilot p.Marcin, profesjonalni kierowcy p.Bronek i p. Aleksander. serdecznie polecam rozwiń
Wycieczka godna polecenia:-) Bogaty program, świetny pilot p.Marcin, profesjonalni kierowcy p.Bronek i p. Aleksander. serdecznie polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a maj 2016
Intensywne zwiedzanie(zgodne z programem) więc niepotrzebne były komentarze niektórych uczestników. Program wycieczki rewelacyjny, bardzo urozmaicony. Doskonale przygotowany i (...) rozwiń
Intensywne zwiedzanie(zgodne z programem) więc niepotrzebne były komentarze niektórych uczestników. Program wycieczki rewelacyjny, bardzo urozmaicony. Doskonale przygotowany i dysponujący ogromną wiedzą pilot a co najważniejsze wszystkie informacje przekazywane były w sposób jasny, prosty i zrozumiały dla wszystkich (podziwiałam cierpliwość). Trasa wycieczki i program godny polecenia. Na uznanie zasługuje praca pilotki i kierowców. Punktualni i na ogół bardzo sympatyczni uczestnicy wycieczki. Reasumując spędziłam 2 tygodnie wspaniałych wakacji poznając kulturę tamtego regionu, miasta i ludzi z którymi mam nadzieje spotkać się jeszcze raz .Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę i dodatkową wycieczkę do Toledo. Pozdrawiam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Wycieczka SUPER bardzo dobrze zorganizowana. Wszystko nam się podobało, jesteśmy bardzo zadowoleni rozwiń
Wycieczka SUPER bardzo dobrze zorganizowana. Wszystko nam się podobało, jesteśmy bardzo zadowoleni
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2016
Niezapomniana przygoda, fantastyczne miejsca, poznanie kultury, historii, architektury i wspaniałej wielowiekowej tradycji Hiszpanii i Portugalii. Autokar komfortowy, Panowie kierowcy (...) rozwiń
Niezapomniana przygoda, fantastyczne miejsca, poznanie kultury, historii, architektury i wspaniałej wielowiekowej tradycji Hiszpanii i Portugalii. Autokar komfortowy, Panowie kierowcy profesjonaliści. Pani pilot Wioleta wykazała się ogromną wiedzą i łatwością jej przekazania (chyba każdy zapamiętał Izabelę Kastylijską i Joannę Szaloną :). Hotele i wyżywienie o ustalonym standardzie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Wycieczka bardzo udana. Rewelacyjna Pani Wioletta zajmująco opowiadała o zwiedzanych obiektach, trasie przejazdu i atrakcjach kulinarnych. Autobus nowy, kierowcy mili i profesjonalni. Hotele (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Rewelacyjna Pani Wioletta zajmująco opowiadała o zwiedzanych obiektach, trasie przejazdu i atrakcjach kulinarnych. Autobus nowy, kierowcy mili i profesjonalni. Hotele spełniały przewidziane standardy. Tysiące wrażeń, ale to o co zapamiętam na zawsze to: wieczorne zwiedzanie Alhambry, nocny spacer po Salamance, rejs statkiem w Porto i widok Toledo z pobliskiego wzgórza.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2016
Dotyczy terminu 23.05.3.06.2016 Autokar nowy, ładnie oznakowany czerwonym logo ITAKI - bez problemu można było go odnaleźć na parkingach lub punktach zbiórki. Niestety były problemy z (...) rozwiń
Dotyczy terminu 23.05.3.06.2016 Autokar nowy, ładnie oznakowany czerwonym logo ITAKI - bez problemu można było go odnaleźć na parkingach lub punktach zbiórki. Niestety były problemy z klimatyzacją, za bardzo wiało , szczególnie odczuwalne było to na miejscach od środka autokaru, w nocy kierowcy za bardzo chłodzili, co zmuszało do okrywania się kurtkami lub kocami, które niektórzy wycieczkowicze mieli ze sobą. Kilkukrotne uwagi do kierowców docelowo nie zmieniły komfortu klimatyzacji. Ponieważ kilka miejsc było wolnych przesiadłem się na tył autobusy pod okno , gdzie stosunkowo słabo wiało, uchroniło mnie to od kataru, bo kilka osób go załapało a i część osób zaczęła narzekać na bóle gardła. Wycieczka była intensywna, każda minuta była zaplanowana, śniadania jedliśmy miedzy 7.00 a 8.00, 15 minut ma pakowanie i wyjazd w trasę, kilka godzin zwiedzania danego miasta, do godziny wolnego czasu i przejazd do następnego miejsca. około 20.00 kolacja i tak codziennie. Wycieczka ( lubię ruch) była wspaniała, dużo zobaczyłem i dużo porobiłem zdjęć. Miejsce były wspaniałe, szczególnie wybrzeża Atlantyku , szczególnie podobało mi sie Cabo Da Roca , wspaniałe widoki i przepiękna rośliność. Zwiedziliśmy także TOLEDO , które nie było w programie - przepiękne miasto. Miejsca święte jak Fatima i Lourdes gdzie uczestniczyliśmy w procesjach i mszach świętych - wspaniałe przeżycia duchowe.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a maj 2016
Wycieczka rewelacyjna- fantastyczny program( wspaniała pogoda do tego) uprzejmi, uczynni i uśmiechnięci kierowcy (p. Olek i p. Bronek), pełna pasji i wiedzy historycznej p.Violetta - ze strony (...) rozwiń
Wycieczka rewelacyjna- fantastyczny program( wspaniała pogoda do tego) uprzejmi, uczynni i uśmiechnięci kierowcy (p. Olek i p. Bronek), pełna pasji i wiedzy historycznej p.Violetta - ze strony biura pełny profesjonalizm. Przypadkowo zebrani uczestnicy tworzyli miłą, serdeczną atmosferę i aż żal było nam się rozstać... Ale do zobaczenia na następnych wyjazdach!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2016
Doskonała wycieczka - zwłaszcza na pierwszy wyjazd do Hiszpanii i Portugalii. Warto zwiedzić jak najwięcej, żeby mieć obraz gdzie warto wrócić a gdzie niekoniecznie :) Wycieczka udana. (...) rozwiń
Doskonała wycieczka - zwłaszcza na pierwszy wyjazd do Hiszpanii i Portugalii. Warto zwiedzić jak najwięcej, żeby mieć obraz gdzie warto wrócić a gdzie niekoniecznie :) Wycieczka udana. Program bardzo ciekawy. Podróż troszeczkę męcząca - ale tak to już jest z przejazdami nocnymi - trzeba się z tym liczyć. Drugiego dnia, w okolice Costa Brava, dotarliśmy już po godzinie 12 więc było wystarczająco dużo czasu żeby odpocząć po długiej trasie. Dodatkowym atutem była lokalizacja hotelu na Costa Brava - przy samej plaży - więc niespodziewanie mieliśmy pół dnia na plażing :) Jedzenie smaczne, choć czasami zimne. Nasz autokar: nówka sztuka nieśmigany| komfort - w zależności od lokalizacji siedzenia. Siedzenia z przodu i z samego tyłu autokaru: dosyć dużo miejsca na nogi - w pozostałych przypadkach: tego miejsca troszkę mniej. Kierowcy: genialni ! Myślę, że takich umiejętności pozazdrościłby nawet Schumacher |) Podjazd do Hotelu w Granadzie, gdzie niejednemu pewnie ciężko byłoby wyrobić osobówką - nasi Panowie kierowcy ogarnęli po mistrzowsku ! Pilotka: Pani Wiola - bardzo kompetentna, z dużą wiedzą. Jasno przedstawiała plany zwiedzania na każdy dzień i potrafiła nas zorganizować. Duży plus za ponadprogramowe wycieczki na Montserrat i do Toledo. Wycieczkę jak najbardziej można polecać innym !
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a maj 2016
Warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie Barcelony ponieważ zbyt krótki czas jest na to miasto poświęcony i nie ma możliwości zwiedzenia tego miast a oraz konieczność wysadzenia (...) rozwiń
Warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie Barcelony ponieważ zbyt krótki czas jest na to miasto poświęcony i nie ma możliwości zwiedzenia tego miast a oraz konieczność wysadzenia turystów i pokazania Placu Hiszpańskiego w Madrycie
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, ze znajomymi maj 2016
Wycieczka w pełni spełniła oczekiwania. Dużo zwiedzania w bardzo szybkim tempie nie pozwalającym na nudę z jednej strony, a z drugiej strony tempo pozwalało znaleźć kilka chwil dla siebie. (...) rozwiń
Wycieczka w pełni spełniła oczekiwania. Dużo zwiedzania w bardzo szybkim tempie nie pozwalającym na nudę z jednej strony, a z drugiej strony tempo pozwalało znaleźć kilka chwil dla siebie. Jedyny problem to pogoda w pierwszych dniach imprezy. Czasami ilość czasu wolnego nie była odpowiednio dobrana do miejsca (czyli w konkretnych miejscach w jednych czasu wolnego brakowało a w innych było go trochę zbyt wiele)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2016
polecam każdemu tą wycieczkę, pozwala wyrobić opinię o kulturze, historii i ekonomi Hiszpanii i Portugali rozwiń
polecam każdemu tą wycieczkę, pozwala wyrobić opinię o kulturze, historii i ekonomi Hiszpanii i Portugali
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Wspaniale dobrany program wycieczki , piękna trasa z bardzo interesującymi zabytkami. Pomimo intensywnej realizacji programu -zmęczenia- jesteśmy bardzo zadowoleni. rozwiń
Wspaniale dobrany program wycieczki , piękna trasa z bardzo interesującymi zabytkami. Pomimo intensywnej realizacji programu -zmęczenia- jesteśmy bardzo zadowoleni.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Ciekawy program z możliwością poznania różnych regionów Hiszpanii i Portugalii. Dla osób które mają maŁo czasu aby dogŁębnie poznać jakiś region a chcą sobie wyrobić (...) rozwiń
Ciekawy program z możliwością poznania różnych regionów Hiszpanii i Portugalii. Dla osób które mają maŁo czasu aby dogŁębnie poznać jakiś region a chcą sobie wyrobić zdanie i zobaczyć najważniejsze zabytki . Swietny rekonesans po PóŁwyspie Iberyjskim.Poznanie najważniejszych i najbardziej znanych sanktuariów Europy jest dodatkowym atutem . Dobrze zorganizowany i zaplanowany program. Pilotka kompetentna i dobrze zarządzająca czasem.Dużo przekazanych informacji o historii regionu. Uczestnicy wycieczki zdyscyplinowani i nie marudzący w związku z tym humory wszystkim dopisywaly.Ogólnie intensywnie ale interesująco
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a kwiecień 2016
Wycieczka z bardzo bogatym programem zwiedzania. Można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca Półwyspu Iberyjskiego - w Hiszpanii i Portugalii. Wyjazd miał bardzo intensywny program (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo bogatym programem zwiedzania. Można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca Półwyspu Iberyjskiego - w Hiszpanii i Portugalii. Wyjazd miał bardzo intensywny program zwiedzania. Plusem tego był fakt, że naprawdę można dużo zobaczyć i zwiedzić. Zaś minusem był brak czasu, np. na spokojniejsze zwiedzenie pięknego San Sebastian czy spacer po urokliwej Granadzie ze zwiedzeniem imponującej katedry. Pani Pilotka z olbrzymią, wszechstronną wiedzą, bardzo kompetentna. Program realizowany praktycznie co do minuty, a czas wypełniony w 100%.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Wycieczka super. Bardzo atrakcyjny i intensywny program. Zwiedzanie ponadprogramowych miejscowości. Bardzo dobra forma wypoczynku dla osób pracujących umysłowo. Można się doskonale (...) rozwiń
Wycieczka super. Bardzo atrakcyjny i intensywny program. Zwiedzanie ponadprogramowych miejscowości. Bardzo dobra forma wypoczynku dla osób pracujących umysłowo. Można się doskonale 'zresetować'. Przy zwiedzaniu Porto sugerowałabym odwrócenie kolejności: najpierw zabytki a później degustacja i czas wolny gdyż po stronie nabrzeża gdzie usytuowana jest bodega można nabyć atrakcyjne wyroby rękodzieła czego nie ma po drugiej stronie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2016
Wycieczka Viva Iberia bardzo dobrze zorganizowana,zwiedzilismy duzo ciekawych miejsc i przecudnych obiektow zabytkowych. Pogoda tez nam dopisala i dlatego wycieczka nie byla meczacz mimo duzej (...) rozwiń
Wycieczka Viva Iberia bardzo dobrze zorganizowana,zwiedzilismy duzo ciekawych miejsc i przecudnych obiektow zabytkowych. Pogoda tez nam dopisala i dlatego wycieczka nie byla meczacz mimo duzej ilosci przejechanych kilometrow. Mimo mojego wieku/64 l/ czulam sie swietnie, uczestniczylam we wszystkich wycieczkach fakultatywnych. Pan Marcin,nasz pilot,swoja prace wykonywal bez najmniejszego zarzutu,chociaz kilka razy mial prawo 'wyjsc z siebie', lecz nigdy tego nie okazal. Kierowcy byli wspaniali i kompetentni,podrozowanie z Nimi,to sama przyjemnosc. Bylam juz 4 razy z Waszym Biurem na wycieczkach i jezeli zdrowie dopisze,to napewno jeszcze gdzies sie wybiore. Pozdrawiam.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Wycieczka była rewelacyjna. Wyjątkowo profesjonalny i uprzejmy pilot - pan Marcin, wspaniałe zabytki, rewelacyjne widoki, hotele o przyzwoitym standardzie złożyły się na bardzo wysoką ocenę (...) rozwiń
Wycieczka była rewelacyjna. Wyjątkowo profesjonalny i uprzejmy pilot - pan Marcin, wspaniałe zabytki, rewelacyjne widoki, hotele o przyzwoitym standardzie złożyły się na bardzo wysoką ocenę wyjazdu. Już planujemy następne podróże z Itaką bo jesteśmy pod ogromnym pozytywnym wrażeniem.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Rewelacyjna wycieczka dla wytrwałych ! Doskonały program, choć powinien także ujmować Toledo. Perfekcyjna, wspaniała Pilot - Pani Violetta, dzięki której udało się zobaczyć to mistyczne (...) rozwiń
Rewelacyjna wycieczka dla wytrwałych ! Doskonały program, choć powinien także ujmować Toledo. Perfekcyjna, wspaniała Pilot - Pani Violetta, dzięki której udało się zobaczyć to mistyczne miasto Hiszpanii. Kierowcy profesjonalni, wzbudzający podziw właścicieli aut osobowych. Towarzystwo doborowe, chłonne zdjęć w każdym możliwym miejscu. Pogoda zgodna z prognozami, w kwietniu często pada deszcz - żal z powodu braku spaceru po Lizbonie. Uwaga do centrali BP- przed dojazdem do Barcelony wskazany byłby nocleg we Francji.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Mimo, że okradziono mnie w jednym z hoteli z dokumentów i pieniędzy, była to jedna z najpiękniejszych podróży mojego życia. Bardzo bogaty program, niesamowite przeżycia. (...) rozwiń
Mimo, że okradziono mnie w jednym z hoteli z dokumentów i pieniędzy, była to jedna z najpiękniejszych podróży mojego życia. Bardzo bogaty program, niesamowite przeżycia. Chciałabym tam wrócić :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Super trasy. Cena przyzwoita. Przewodnik Pan Marcin profesjonalnie przygotowany. Dobry bardzo miły organizator. Wielki zasób wiedzy . Należy się cieszyć że spotkaliśmy go na swojej wycieczce rozwiń
Super trasy. Cena przyzwoita. Przewodnik Pan Marcin profesjonalnie przygotowany. Dobry bardzo miły organizator. Wielki zasób wiedzy . Należy się cieszyć że spotkaliśmy go na swojej wycieczce
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2016
Ciekawa i obrazowa ,profesjonalna obsługa pilota,niektóre zbyt długie przejazdy. Wycieczka godna polecenia to co zobaczyłem na długo zostanie w mojej pamięci. rozwiń
Ciekawa i obrazowa ,profesjonalna obsługa pilota,niektóre zbyt długie przejazdy. Wycieczka godna polecenia to co zobaczyłem na długo zostanie w mojej pamięci.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a kwiecień 2016
Warto ponieś trud podróży, żeby zobaczyć to co przewiduje program. Wspaniała wycieczka, godna polecenia. Byłam w kwietniowym terminie, podpowiadam żeby w tym terminie wziąć więcej (...) rozwiń
Warto ponieś trud podróży, żeby zobaczyć to co przewiduje program. Wspaniała wycieczka, godna polecenia. Byłam w kwietniowym terminie, podpowiadam żeby w tym terminie wziąć więcej cieplejszej odzieży. Pani Wioletta - przewodnik -miła. Grupa wycieczkowa zdyscyplinowana. Dziękuję.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 779pln Razem Szczegóły ceny 5 558 pln
Rezerwuj
 • Promocja ZIMA 16/17 ZIMA 16/17

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte