> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 789PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Sob 09.04 – Pt 22.04 (14 dni)

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Opinie klientów
5,4 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków; katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej; pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami; Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do San Pedro de Moel, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidulane zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILA, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
Położenie na mapie
Ogólna ocena:
5,4 / 6
288 opinii
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
brak opisu
brak opisu
bardzo dobra. jestem bardzo zadowolona z programu oraz z ogromnej wiedzy pilota P. Marcina który jest profesjonalistą w każdym calu pokazał nam więcej niż było w katalogu trasa była długa ale godna polecenia pomimo że w jednym z hoteli zabrakło dla niektórych jedzenia i w autokarze były trochę ciasno miedzy fotelami zwłaszcza dla tych o trochę większych gabarytach
bardzo atrakcyjna trasa, profesjonalna obsługa pilota. bardzo dobry termin, atrakcyjnie dobrany program zwiedzania, profesjonalna na wysokim poziomie wiedzy i kultury osobistej obsługa pilota wycieczki, wspaniali kierowcy
Ciekawy program. Wszystko super Bardzo dziekuje
Bardzo dobra. Uciążliwa jest jedynie noc w autokarze. Dobry sposób na szybkie poznanie Portugalii i Hiszpanii. Najważniejszych zabytków, historii i mentalności mieszkańców. Możliwie najwięcej w niecałe dwa tygodnie.
W skrócie 3 razy K- Kościoły, Katedry, Klasztory. Ale czego można się spodziewać po tych krajach. Program idealny dla osób, które traktują ten wyjazd jako podstawę do powrotu w najpiękniejszy dla siebie region. Wbrew temu, do czego dotarłem na forum przed wyjazdem chciałbym zdementować opinię o standardach Hoteli oraz wyżywieniu(w niektórych Hotelach jest możliwość skorzystania z kąpieli w basenie po wyczerpującym dniu). Zaskoczył mnie poziom pokoi i obsługi na trasie. Wyżywienie było wyśmienite i pozwalało nabrać sił na cały aktywny dzień(wyjątek obiad pod Barceloną). Spodziewałem się większej aktywności fizycznej, natomiast nie pozwalało na to odległości pokonywane pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Jedynym mankamentem jest podejście pilota, który potraktował ten wyjazd bardziej jako pielgrzymkę. To jest wycieczka nie pielgrzymka. Tym bardziej, że ze mną jechały osoby innego wyznania oraz nie będące gorliwie wierzącymi. Zabrakło wypośrodkowania, a wystarczyłoby podanie przez pilota krótkich informacji dotyczących kultury, kuchni, tradycji itp. danego regionu. Zaciekawienie wycieczkowiczów choćby podstawowymi zwrotami dla danego kraju. Trzeba jednak przyznać, że plusem pilota było nadprogramowo zabranie nas na Montserat i miejscowości Lerma. Podsumowując wyjazd naprawdę udany, pozwalający poznać zabytki, architekturę ale pozostawiający niedosyt jeżeli chodzi o obyczaje oraz o przekaz informacji przez pilota. Jeśli mogę doradzić to polecam wybrać się na własną rękę do centrum Barcelony po zameldowaniu się w Hotelu i zaczerpnięcia kąpieli w morzu Śródziemnym. Pozdrawiam i życzę miłych wspomnień, takich jak ja z moją ukochaną:)
Ciekawy program wycieczki umożliwiający poznanie wielu miejsc w Hiszpanii i Portugalii, zachęcający do powrotu indywidualnie bądź w zorganizowanej grupie.
Program bardzo bogaty i długie przejazdy - stąd mało czasu wolnego. Zdecydowanie za krótki czas na Barcelonę. Hotele przeważnie daleko od centrum - brak możliwości wieczornego samodzielnego zwiedzania. Punktualna grupa i fenomenalni kierowcy - co dało możliwość zobaczenia dodatkowo paru ciekawych miejsc. Pilot - bezkonkurencyjny pan Marcin to człowiek o ogromnej wiedzy, którą na dodatek potrafi dobrze i ciekawie przekazać. Szkoda tylko, że Itaka nie posiada systemu tour guide. Wycieczka bardzo wymagająca kondycyjnie - polecam każdemu kto lubi dużo zwiedzać.
brak opisu
brak opisu
Wycieczka bardzo piękna. Odwiedzane miejsca urzekają i pozostaną w pamięci na długo. Jeśli mogłabym cos zasugerować to więcej czasu na odpoczynek w San Sebastian (może Burgos w dniu poprzedzającym a na Donostię przynajmniej z pół dnia).
Szczerze polecam, na Viva Iberia warto pojechać dwa razy. Ilość malowniczych krajobrazów, zabytków, informacji po prostu przytłacza. Od dwóch tygodni segreguję zdjęcia oraz filmy i potrwa to jeszcze przynajmniej tydzień. Dziękuję!
brak opisu
Wycieczka bardzo ciekawa, doskonale zorganizowana, wszystko przebiegało bardzo płynie. Bardzo profesjonalny pilot oraz niezwykle mili i uczyni kierowcy.
Wycieczka 'Viva Iberia' to doskonała propozycja na pierwsze spotkanie z półwyspem iberyjskim. W ciągu dwóch tygodni odwiedzamy duże miasta i małe miejscowości znajdujące się niekiedy w różnych wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, z różnymi tradycjami i zasadami, dzięki czemu przekonujemy się jak różnorodnym jest ona krajem. Natomiast po przekroczeniu granicy z Portugalią, wielu turystów na pewno odczuje jak bardzo różni się styl życia tego kraju od stylu życia mieszkańców Hiszpanii. Większość odwiedzanych miejsc można zaliczyć do tzw. 'perełek' Hiszpanii, które niezmiennie zachwycają swoją architekturą i miejską infrastrukturą. Jest to wycieczka, na której każdy turysta znajdzie coś dla siebie: osoby religijne na pewno znajdą przyjemność w chwilach wyciszenia w odwiedzanych kościołach, osoby interesujące się architekturą będą zachwycone zarówno wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym odwiedzanych obiektów, znajdzie się też również coś dla miłośników przyrody, morskich klimatów, czy też obserwatorów stylu życia mieszkańców. Równie wielką przyjemność w zwiedzaniu odnajdą również osoby odwiedzające półwysep iberyjski kolejny raz, ponieważ w czasie programowe zwiedzania mogą oddalić się by zrealizować własne priorytety.
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Super pilot, oby więcej takich ludzi z pasją na wycieczkach! Hotele i wyżywienie bardzo dobre z wyjątkiem dwóch ostatnich hoteli w Burgos i Lurt. Hotel w Burgos ok, ale słabszy od poprzednich. Natomiast hotel w Lurt miał bardzo złe wyżywienie - kolacja była wręcz nie jadalna. Menu wypisane na ścianie brzmiało apetycznie, a rzeczywistość okazała się zgoła inna. Myślę, że warto zmienić ten hotel, bo jako ten kończący całą wycieczkę, pozostawia złe wrażenie. Gdyby był pierwszy na trasie, to wszyscy by o nim zapomnieli do końca wycieczki, a jak jest na końcu, to niepotrzebnie zostawia złe wrażenie, bo reszta hoteli była naprawdę bardzo dobra.
Wycieczka ma bardzo bogaty program, za jednym razem zwiedzamy praktycznie cały Półwysep Iberyjski. Oczywiście ze względu na ten program i duże odległości do pokonania nie możemy spędzić np. całego 1 dnia w Barcelonie. Na poszczególne miasta mamy od 2 do 5 godzin. Zaliczamy najważniejsze miejsca. Dużo pięknych widoków. Dużo informacji i ciekawostek. Możemy zobaczyć jak różna jest Hiszpania i Portugalia. Sporo czasu w autokarze.
Wycieczka godna polecenia, przy tym stosunku ceny do jakości trudno narzekać na cokolwiek. Bardzo dobra praca pilota i kierowców, zasługująca na ocenę przynajmniej 7.
Wycieczka ciekawa program bogaty plus hotele blisko miejsc zwiedzania.Wszystkim ktorzy wybieraja sie sie na wycieczke polecam Viva Iberia jest ona godna polecenia.Dużo pieknych widokow i atrakcji.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wycieczki, pracy pilota i kierowców. Według mnie można byłoby zmienić: więcej wolnego czasu na plażowanie w miejscowościach kurortowych, wycieczkę fakultatywną ograniczyć do wyjazdu do Nazare i tam dać możliwość odpoczynku. Potrzebny jest taki dzień w środku wycieczki, która ma tak napięty program.
Bardzo ciekawa trasa. Brak u przewodnika/pilota wycieczki mikrofonu, powodował, że większa część turystów nie słyszała co mówi. Generalnie pani przewodnik/pilot miała kilka razy na dzień tzw focha. Hotele niestety oddalone ( w większości) znacząco od miasta, usytuowane tak że nie było gdzie wyjść wieczorem i trzeba było bardzo wcześnie wstawać aby dojechać do miasta. Autokar bez WIFI, co wydawać by się mogło standardem obecnie. Bardzo ciasny i niewygodny jak na taką trasę.
WYcieczka w bardzo ciekawe miejsca, dość dobrze zaplanowana
za tą cenę warto jechać
Dodatkowo Monserat i Toledo, za to dzięki pani Wioletcie. Nie żałuję wyjazdu. Jednak nie zdecyduję się już na wyjazd autokarem. Zbyt męczące. Zaskoczyło mnie, że bolał nie kręgosłup, a kolana i kości biodrowe. Wracam do wyjazdów samolotem. Do biura Itaka nie mam zastrzeżeń, radziłabym jednak coś zrobić z posiłkami w hotelach w Hiszpanii - w początkowych dniach wycieczki ciut. Jedzenie, jakim karmią Hiszpanie tylko Polaków - skandaliczne, czasem wolałam czegoś nie zjeść. Inne nacje miały inne jedzenie, pierwszy raz mnie to spotkało. Wolałabym żeby biuro nie zakupiło śniadań i kolacji w tych hotelach - czyli same noclegi, i sama kupić sobie posiłek w restauracji, czy barze, lub może lepiej zorganizować kolację na mieście, a na sam nocleg do hotelu, generalnie to jakoś poprawić. Osobom planującym wyjazd polecam zabrać z Polski parę konserw, albo dodatkową gotówkę tylko na jakieś jedzenie. Zawsze się przydadzą, gdy stwierdzicie, że tego nie tknąłby nawet wasz pies. Rozumiem, że biuro rezerwując lepszy hotel (jeśli chodzi o posiłki) podniesie cenę, ale wolałabym tego, co podawali w Hiszpanii nie jeść i nie płacić za to, albo dopłacić, albo kupić w restauracji kolację. W Portugalii dużo lepiej. Widoki rekompensują niedogodności.

Sprawdź cenę

2
0
 • Dojazd własny
Cena/os.: 2 789pln Razem Szczegóły ceny 5 578 pln
Rezerwuj
 • Promocja Lato 2016 Lato 2016

Infolinia

 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 193 200 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte