Wspaniały, tropikalny krajobraz, plaża z białym piaskiem i lazurowy ocean – przygotuj się na podróż życia na południowym wybrzeżu niezwykłej Kenii! Pięknie zaaranżowane baseny, otoczone strzelistymi palmami, są idealnym wyborem na schłodzenie się podczas upalnych dni, a ciekawa oferta masaży i zabiegów gwarantuje pełne odprężenie. To doskonała propozycja również dla fanów golfa, którzy chętnie wybierają te miejsce, by móc pograć w niesamowitych okolicznościach przyrody! Panuje tu prawdziwie egzotyczny klimat – styl nowoczesny harmonijnie łączy się z drewnianymi elementami, ogród pełen jest tropikalnej roślinności, a z hotelowej restauracji można podziwiać widoki na bezkresny Ocean Indyjski i ciągnącą się wzdłuż niego słynną plażę Diani. Obudź się przy szumie fal, wybierz się w kulinarną podróż smakując kuchni regionalnej i międzynarodowej oraz zapomnij o trudach dnia codziennego i łap niezapomniane chwile w jednym z najpiękniejszych zakątków na Ziemi!
położony w egzotycznym ogrodzie
piękna plaża z białym piaskiem
przestronne i stylowe pokoje
baseny i pole golfowe
Położenie hotelu
Okolica
•na południowym wybrzeżu Kenii
•ok. 900 m od sklepów i barów
•ok. 30 km od Rezerwatu Narodowego Shimba Hills
Odległość od lotniska
•ok. 43 km od lotniska w Mombasie
Okolica
•na południowym wybrzeżu Kenii
•ok. 900 m od sklepów i barów
•ok. 30 km od Rezerwatu Narodowego Shimba Hills
Odległość od lotniska
•ok. 43 km od lotniska w Mombasie
Plaże
Diani Beach - Plaża publiczna
•publiczna
•z wydzieloną częścią hotelową o długości ok. 120 m
•biały piasek
•łagodne zejście do morza
•bezpośrednio przy hotelu
•bezpłatne parasole i leżaki
•występują pływy charakterystyczne dla regionu
Dla dzieci
Udogodnienia
•foteliki w restauracji•łóżeczko dla dziecka do 2 lat•plac zabaw•animacje•miniklub Simba Kid’s Club (5-10 lat)•klub dla nastolatków (11-14 lat)•opiekunka
Nowa Itaka sp. z o.o.Projekt serwisu i wykonanie Axabee.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży ITAKA 2026. Jeśli korzystasz z naszego z serwisu, akceptujesz nasz Regulamin.
Ocena hotelu
5.4/6
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 9 Wycofano: 0
4.6Pokój
5.3Wyżywienie
5.5Obsługa hotelowa
3.9Animacje
5.7Położenie
5.6Plaża
4.1Atrakcje w okolicy
4.9Jakość do ceny
6/6
Bartosz, 26-30 lat
maj 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt przebiegł bez zarzutu. Codzienne sprzątanie, wybór jedzenia ogromny, nie do przejedzenia. Obsługa zawsze pomocna. Mieliśmy awarię klimatyzacji w pokoju. Od czasu zgłoszenia nie minęło 15 minut, przyszedł pan z obsługi i naprawił od ręki. Sam hotel wizualnie robi wrażenie. W 80% zrobiony jest z drewna. Reszta to kamień. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na małpy. Na terenie hotelu jest ich mnóstwo. Nie należy ich karmić ani dotykać, ponieważ mogą przenosić choroby, a druga sprawa, trzeba bardzo pilnować swoich rzeczy- lubią podkradać. Plaża bardzo czysta, tylko trzeba uodpornić się na lokalsów, którzy trochę nachalnie próbują wciskać różne upominki, oczywiście nie za darmo. W skali 1-6 oceniamy nasz wyjazd 5,5/6. Najlepszy hotel w tamtej okolicy.
5/6
Ewa, 31-40 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w hotelu w Kenii był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Już od pierwszych chwil zachwyciły nas przepiękne widoki, wyjątkowy klimat i atmosfera tego miejsca. Kenia oczarowała nas swoją naturą, słońcem i krajobrazami, które na długo zostaną w pamięci.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje obsługa hotelowa. Osoby odpowiedzialne za posiłki były bardzo życzliwe, uśmiechnięte i pomocne, a pracownicy sprzątający zawsze starali się, aby goście czuli się komfortowo. Dzięki nim pobyt był dużo przyjemniejszy i bardziej rodzinny.
Niestety, nie wszystko było idealne. Największym minusem były warunki w pokoju, szczególnie łazienka, która wymaga pilnej poprawy. Niedogodności w tym miejscu były naprawdę uciążliwe i mocno obniżyły komfort pobytu.
Mimo tych problemów, wyjazd do Kenii wspominamy bardzo dobrze. Piękne widoki, cudowna atmosfera i pomocna obsługa sprawiły, że był to wyjątkowy czas. Hotel ma ogromny potencjał — wystarczy poprawić standard pokoi i łazienek, aby pobyt był naprawdę perfekcyjny.
6/6
Julita, 41-50 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel bardzo przyjemny z przecudnym ogrodem w którym znajduje się najstarszy baobab w całej Kenii. Cudowny widok na ocean i smaczne jedzenie.
6/6
Martyna, 31-40 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
To była nasza kolejna przygoda z ITAKĄ. Wybór hotelu Diamonds Leisure Beach & Golf Resort to strzał w 10 z małymi minusami! TRANSFER – bezpośrednio po odebraniu bagażu i wyjściu z hali przylotów trafiliśmy na przedstawiciela biura ITAKA, który to wskazał nam busa do hotelu oraz wręczył kopertę z podstawowymi informacjami. Bagaże zostały zabezpieczone przez kierowcę (niektóre były przewożone na dachu). W busie zapewniona była woda dla wszystkich pasażerów. W drodze do hotelu pomocnik kierowcy opowiadał nam o Mombasie oraz lokalnych zwyczajach (w języku angielskim). ZAMELDOWANIE – po dotarciu do hotelu zostaliśmy powitani wodą kokosową oraz zimnymi ręczniczkami o przepięknym zapachu mentolu. Obsługa hotelu zajęła się bagażem, a pracownicy recepcji zameldowali nas i wręczyli klucze do pokoju (otrzymaliśmy również kartę informacyjną dotyczącą restauracji, godzin pracy, posiłków oraz hasło do WiFi). Każdy został zaprowadzony do swojego pokoju, a bagaże zostały sprawnie dostarczone przez pracowników hotelu. POKÓJ – wybraliśmy opcję bustani 2 os. Pokój był bardzo przestronny, wyposażony w szafę, telewizor, lodówkę, bezpłatny sejf, klimatyzację, moskitierę, wiatrak sufitowy, suszarkę do włosów, zestaw kawowy oraz wodę do spożycia (nie zaleca się płukania zębów wodą z kranu). W przypadku tropikalnego deszczu pod ręką jest również parasol, z którym można wybrać się np. na kolację. Pokój w niedalekiej przyszłości powinien zostać odświeżony – jednak my nie mieliśmy na co narzekać. Posiadał duży balkon z uroczym widokiem na bajeczny, tropikalny ogród i basen. Pokój był sprzątany codziennie, natomiast MINI BAR, który miał być w cenie codziennie uzupełniany, niestety nie był. Po naszej interwencji w recepcji został on uzupełniony. Natomiast bez problemu można było zabrać z baru napoje w butelce, aby sobie je przynieść do pokoju. My 24h na dobę mieliśmy wpiętą do kontaktu mugę aby zabezpieczyć się przed komarami, jednak teren hotelu musi być czymś pryskany, ponieważ przez cały wyjazd zobaczyliśmy może jednego komara. RECEPCJA – pracownicy recepcji posługują się biegle językiem angielskim, są niezwykle pomocni, przyjaźnie nastawieni pomimo tego, że często im zawracaliśmy głowę. W recepcji można wymienić walutę (USD na KES, po dobrym kursie), można tam wypożyczyć nieodpłatnie przejściówkę do gniazdka elektrycznego (natomiast lepiej się w nie zaopatrzyć przed wyjazdem ponieważ ich ilość jest ograniczona lub mieć ze sobą powerbanka. SPOTKANIE Z REZYDENTEM - pierwszego dnia pobytu odbyło się spotkanie z rezydentem – panią Ewą, która opowiedziała nam o hotelu, możliwościach, wycieczkach, na co zwrócić uwagę, wymieniła się z nami swoim telefonem i powiedziała jak się kontaktować na wypadek sytuacji awaryjnych. Na tym samym spotkaniu można było kupić wycieczki fakultatywne opisane w dalszej części. HOTEL – teren hotelu jest ogromny. W całości pięknie zagospodarowany w stylu tropikalnym z bajeczną roślinnością oraz zwierzętami. Dominują MAŁPY, które bywają uciążliwe. Nie zaleca się przemieszczania z jakimikolwiek jedzeniem, nie można ich dokarmiać, ponieważ stają się agresywne. Należy tutaj wspomnieć, że w hotelu pracują ochroniarze, których głównym zadaniem jest odstraszanie małp przy pomocy gumowych proc. Zdarzyła nam się sytuacja, że nie mogliśmy wyjść rano z pokoju, ponieważ na balkonie mieliśmy 3 małpy a przed drzwiami około 7. Zadzwoniliśmy na recepcję i niezwłocznie został do nas skierowany ochroniarz, aby przeprowadzić nas na śniadanie. Nie zalecamy również pozostawiania ubrań na balkonie lub otwartych drzwi balkonowych i okien ze względu na te urocze zwierzątka. Są one zdolne również do wypicia napoju lub zabrania jedzenia z talerza, ale też interesują się torbami przy leżakach. Jeżeli ktoś miałby jednak potrzebę zabrać jakieś jedzenie do pokoju może poprosić ochronę o przejście z nimi. My zalecamy chowanie rzeczy pod leżakiem. Oczywiście cenne rzeczy pozostawiając w sejfie. W cenę pobytu wliczona jest darmowa LEKCJA GOLFA (1 godzina, o godzinie 10:00). Należy się na nią zapisać w recepcji dzień wcześniej – najlepiej rano, ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie hotelu znajduje się kilka BASENÓW o bardzo różnej głębokości – każdy znajdzie coś dla siebie, informacja o głębokości znajduje się w wielu miejscach, znajdzie się miejsce dla osób chcących porzucać frisbee jak i dla tych, którzy chcą ponurkować. Przy każdym basenie znajduje się punkt pobierania ręczników basenowych (darmowe, bez kaucji, ilość dowolna, bez ograniczeń co do wymieniania). Ponadto obsługa hotelu widząc, że chce się zająć leżak sama przygotowuje miejsce, dostarczając ręczniki (my mieliśmy zazwyczaj przygotowane 2 na osobę). Z miejscami przy basenie bywało różnie – były dni, że bez problemu o każdej porze były dostępne, a bywało też tak, że lepiej było pójść rano i coś sobie zająć. Jeżeli chodzi o działanie WIFI ze względu na ogromny obszar hotelu nie jest ono takie samo w każdym miejscu. Nam w pokoju prawie w ogóle nie działało, przy basenie bywało różnie, natomiast w recepcji, przy głównym barze było idealne. Nie sprawiało nam to problemu, gdyż głównym celem był wypoczynek. PLAŻA – przepiękna, szeroka, z białym piaskiem. O leżaki bywało ciężej niż o te przy basenie ze względu na przyjemny wiatr od oceanu. Na plaży znajdowały się 2 bary, centrum sportów wodnych (z darmowymi kajakami i SUPami). Na plus – bliskość do straganów z lokalnymi pamiątkami, rękodziełami, na minus duża liczba tzw. beach boy-ów, którzy próbują sprzedać różne atrakcje, produkty lub po prostu proszą o pieniądze. Nie wchodzą oni natomiast w strefę leżaków, gdyż ta jest strzeżona przez ochronę hotelu. Spacer wzdłuż oceanu poza strefę hotelową jest zatem niezalecany, jednakże jeżeli ktoś się zdecyduje musi wykazać się asertywnością. W porze nocnej wyjście na plażę jest raczej zakazane. OCEAN – woda jest krystalicznie czysta i gorąca z piaszczystym płytkim dnem. Co było dla nas zaskoczeniem – to częstotliwość odpływów (2 dziennie). Brak zatem możliwości oglądania rybek bo woda cofała się około 500 metrów. Natomiast dzięki temu można skorzystać z tzw. morskiego safari – zobaczyć z bliska rozgwiazdę, ogórka morskiego, kraby i inne zwierzęta (tutaj też trzeba uważać bardzo na „naciągaczy”, a ewentualną cenę za oprowadzenie ustalić z góry przez rozpoczęciem spaceru). Na plaży można spotkać wielbłądy, zrobić zdjęcia z masajami, skosztować świeżej wody kokosowej oraz ekstremalnych skoków ze spadochronem. RESTAURACJA – czynna niemalże cały dzień, ogromny wybór jedzenia, napojów oraz wszelkich dodatków (bakalie, sosy – przepyszne, owoce, warzywa oraz świeże soki i witaminowe shoty). Każdy znajdzie coś dla siebie. Większość jedzenia przyrządzana jest na miejscu w sposób określony przez gości. Owoce morza trafiają się dosyć często. Miejsca w restauracji znajdują się zarówno wewnątrz jak i na tarasie z cudownym widokiem na ocean. Napoje do stolików dostarcza obsługa. Zdarzają się sytuacje, że pod koniec posiłku obsługa przynosi do podpisania rachunek – jest to standardowa procedura w wielu hotelach – rachunek jest na 0 zł, należy go jedynie podpisać. Jeżeli ktoś jest fanem kuchni indyjskiej na pewno doceni chlebek naan wypiekany na miejscu w specjalnym piecu. Na wyróżnienie zasługuje możliwość spożycia śniadania nawet o godzinie 05:30 (pomimo pracy od godziny 07:30), ze względu na np. na wyjazd na safari, istnieje również możliwość zamówienie lunch boxa (z której my nie skorzystaliśmy). Dzień wcześniej do godz. 17:00 wystarczy zgłosić to w recepcji. Dodatkowo w hotelu znajduje się pizzeria czynna w wyznaczonych godzinach (możliwość zamówień na wynos). W pizzerii dostępne jest kilka rodzajów pizzy oraz sałatki. Należy tutaj pamiętać o tym, że kilka pozycji jest w ofercie All Inclusive, a pozostałe są płatne, natomiast jest to wyraźnie zaznaczone w karcie, więc nie ma możliwości, że zostanie się oszukanym. A`la Carte – raz na pobyt, restauracja znajduje się na plaży, wymagany wcześniejszy zapis w recepcji, do wyboru menu mięsne lub rybne. Kolacja składa się z przystawki, głównego dania oraz deseru. Jeżeli jest się parą można zamówić dwa różne menu. Dania zmieniają się co kilka dni, warto pójść nawet dla samego klimatu tego miejsca – biegające kraby są przeurocze. BARY – dostępne w kilku miejscach, m.in. na plaży, w basenie, w lobby. Menu w barach dostępne jest po zeskanowaniu kodu QR, który jest w wielu miejscach, również znajdują się tutaj pozycje AI i AIP (te są dodatkowo płatne). Drinki są przepyszne w szczególności traditional DAWA, woda serwowana jest w butelkach co jest ogromnym plusem (zwłaszcza gazowana). W barze przy basenie nie ma ogromnego wyboru, natomiast barman robi drinki, których nie ma nawet w menu co również jest zaletą. Świetną opcją jest bar w basenie, do którego można podpłynąć i w cieniu dachu ze strzechy schłodzić się zimnym drinkiem. Podobno nie zaleca się picia drinków z lodem, natomiast nam przez cały pobyt nic się nie przydarzyło. ANIMACJE – kilka ofert skierowanych do gości w różnym wieku. Dla dzieci dwa pomieszczenia z całodniowymi atrakcjami z rozróżnieniem na najmłodszych i młodych dorosłych. Dla najstarszych muzyka na żywo oraz dancingi (nawet z polskimi hitami) zarówno w lobby jak i na tarasie – raczej jest to hotel spokojny, gdzie można wypocząć. WYCIECZKI FAKULTATYWNE – najlepszą opcją skorzystania z wycieczek jest zapisanie się podczas spotkania z rezydentem, można również to zrobić przez aplikację ITAKA, oferta jest ogromna i można wybrać coś typowo dla siebie. Można również skorzystać z hotelowej oferty SPA (odpłatnie). My skorzystaliśmy z oferty rezydenta – wybraliśmy wycieczkę półdniową do Mombasy oraz 2-dniowe safari z noclegiem w niezapomnianym miejscu jakim jest Salt Lick Lodge (domki na palach). Ta wycieczka zrobiła na nas największe wrażenie oraz sprawiła że będziemy o niej pamiętać do końca życia. Polskojęzyczny przewodnik Ryszard – człowiek orkiestra – przesiadał się pomiędzy jeepami w trakcie wycieczki – natomiast w naszym przypadku był z nami tylko pierwszego dnia do pierwszego postoju. Nie mniej jednak, kierowca naszego jeepa Eryk mówił płynnie po angielsku i starał się jak tylko mógł aby zapewnić nam najlepsze wrażenia. Podczas Safarii widzieliśmy lwy z kociętami, antylopy, gazele, słonie, żyrafy - a wszystko to na wyciągnięcie ręki. Pomimo tego, że byliśmy sceptycznie nastawieni do nocnego safari, również się na nie zapisaliśmy, dzięki czemu widzieliśmy rodzinę lwów. Pomimo zapowiadanych opadów deszczu oraz wysokich traw pogoda nam dopisała, a obecność trawy spowodowała, że wszędzie dookoła pasły się dzikie zwierzęta. Podczas safari w pojeździe dostępna jest cały czas woda, a dach jeepa jest otwierany co zwiększa doznania. Wracając do wycieczki po Mombasie jest to doskonała okazja aby poczuć miejscowy klimat, zobaczyć jak wytwarzane są rękodzieła oraz spróbować lokalnych street foodów. Tutaj pogoda chciała nam pokrzyżować plany, jednakże dzięki naszej przewodniczce pani Dominice wszystko przebiegło doskonale i zobaczyliśmy to co było w planie zwiedzania. W hotelu znajduje się kilka SKLEPIKÓW/BUTIKÓW, gdzie można kupić niezapomniane pamiątki oraz ubrania szyte na miarę na miejscu. W bezpośredniej okolicy hotelu jest również targowisko miejskie oraz market, do którego można dojechać lokalnym tuk-tukiem lub taksówką, które można zamówić w recepcji, złapać przed hotelem lub skorzystać z ubera. Jeżeli chodzi o zakup pamiątek można również tego dokonać na tarasie hotelu gdzie okresowo wystawiają się miejscowi/masajowie, przy czym należy pamiętać o targowaniu się – my kupiliśmy przepiękny obraz za 45 USD pomimo początkowej ceny 200 USD. Na zakończenie pobytu, należy pamiętać o wymeldowaniu się do godziny 10:00, bagaże można przechować w bezpiecznym miejscu za darmo, do dyspozycji jest pokój kąpielowy, na który nie trzeba się zapisywać. Jest osobny dla kobiet i mężczyzn, w pokojach tych dostępne są ręczniki, kosmetyki, brak suszarki do włosów. Znajduje się on blisko przechowalni bagażu. Pomimo wcześniejszej informacji, o braku all inclusive od godziny 10, nic takiego nie miało miejsca i mogliśmy korzystać z całej oferty hotelu – nikt nie zabiera opasek. PODSUMOWUJĄC – cieszymy się z wyboru tego hotelu. Uwielbiamy roślinność i naturę, a teren tego hotelu wygląda, pachnie i brzmi jak tropikalny las. Opis hotelu jak i zdjęcia zamieszczone w ofercie są zgodne z rzeczywistością. Jeżeli ktoś lubi greckie „siga-siga” to tutaj pokocha lokalne „pole-pole”. Czy Kenia jest dla wszystkich? Stanowczo uważamy, że nie bo jest to ogromna różnica kulturowa, należy pamiętać, że ludzie mieszkający w okolicy żyją niejednokrotnie za 0,5 USD/dziennie. Jednakże jeżeli chodzi o pobyt w tym hotelu oraz wrażenia z wycieczek zostaną one z nami na zawsze. ITAKA – po raz kolejny dziękujemy za niezapomniane wakacje i do zobaczenia, mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku.
6/6
Michał, 26-30 lat
mar 2026
Najlepszy hotel i obsługa z jakimi miałem przyjemność mieć do czynienia.
5/6
Kamila, 41-50 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Byłam z mamą w marcu. Wszyscy pracownicy są przede wszystkim bardzo mili, grzeczni i uśmiechnięci. W hotelu i restauracji czysto, wszystkie posiłki bardzo smaczne i gorące, talerze też podgrzewane. Pokoje skromne, ale to detal (nie chciałabym widzieć, jak mieszkają w swoich mieszkaniach i co jadają na co dzień ci wszyscy „podróżnicy”, co krytykują pokoje i jedzenie !).
Kenijki są przepiękne.:-) Warto zamówić w recepcji kierowcę, który będzie woził na zakupy i czekał na miejscu pod każdym sklepem. Warto kupić wyroby artystyczne, kawę, herbatę oraz mydła.
Małpy są przecudowne, psotne, hotel ma ogród i cudowną plażę – klimat boski. Na pewno wrócimy, gorąco polecamy hotel. Pracownikom warto dawać napiwki. Wycieczka na safari dwudniowe – koniecznie, super frajda i przeżycie. Zwłaszcza domki na palach.Na nic nie można narzekać.Pozdrawiamy
5/6
Elzbieta, powyżej 50 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel położony w tropikalnym ogrodzie. Pokoje znajdują się w budynkach wiekszych i mniejszych rozrzuconych pp całym ogrodzie.pokoje w roznym standarcie i wielkościach, ale przyjemne. Recepcja i restauracja bardzo ładna i estetyczna. Obsługa hotelu bardzo miła, w tempie ,,pole pole,,.posiłki smaczne i roznorodne. Jest mięsko, jest rybka, warzywa, napoje. Plaża po schodkach w dól , przepiękna. Bar z napojami swietny i drugi mniej swietny. Lezaki zawsze sie znajdą. Miejscowi handlarze zaczepiają ale są w porządku. Basenow mnostwo rozrzuconych po całym terenie, woda cudowna. Kilka ma bary. Małpy roznych gatunkow są wszechobecne na terenie hotelu. Male sympatyczne, duze groźniejsze, szukają jedzenie przy lezakach. Są jakies gady- chyba zmije ok 1m wylegujące sie na sciezkach przy domach, moga przestraszyc. Ogolnie ok.
6/6
Oliwia, 26-30 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Pobyt w tym hotelu w Kenii był absolutnie magiczny i na długo pozostanie w mojej pamięci. To miejsce zachwyca już od pierwszych chwil — przepięknie położone, w pełnej harmonii z naturą. Zieleń, egzotyczna roślinność i… urocze małpki, które można spotkać na terenie hotelu, tworzą niesamowity, autentyczny klimat.
Widoki zapierają dech w piersiach — szczególnie te na ocean, który wygląda jak z pocztówki. Prywatna, strzeżona plaża daje poczucie komfortu i spokoju, dzięki czemu można naprawdę się zrelaksować i cieszyć każdą chwilą.
Na szczególne wyróżnienie zasługują ludzie — niesamowicie życzliwi, uśmiechnięci i pomocni. Personel dba o każdy detal i sprawia, że gość czuje się wyjątkowo. Pokoje są piękne, zadbane i bardzo komfortowe — idealne miejsce na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.
To nie był zwykły wyjazd — to było doświadczenie, które zostaje w sercu. Z całego serca polecam ten hotel każdemu, kto marzy o prawdziwym raju na ziemi 🌴
5/6
Marcin, 41-50 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel świetnie położony. Czystość oceniam na 5. Obsługa także na wysokim poziomie.
6/6
Magdalena, 41-50 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Wakacje były wspaniałe, hotel polecam w 100%, pracownicy pomocni i uśmiechnięci, jedzenie pyszne a plaża rajska. Sama organizacja i komunikacja z Itaka godna polecenia.
•centrum konferencyjne The Kielani z 5 salami konferencyjnymi dla ok. 600 os.•tropikalny ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, Amex
Sport i rozrywka
•piłka plażowa•tenis stołowy•bilard•rzutki•miniklub Simba Kid’s Club (5-10 lat)
•klub dla nastolatków (11-14 lat)•animacje dla dorosłych i dzieci•sporty wodne: kajaki, SUP, rowerki wodne•za opłatą: 18-dołkowe pole golfowe, pozostałe sporty wodne i centurm nurkowe
Basen
•4 baseny, w tym z widokiem na morze
•przy basenach bezpłatne leżaki i ręczniki
Usługi
•room-service•lekarz na wezwanie•opiekunka do dziecka (na zamówienie)
•pralnia•sklep z pamiątkami•butik
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•www.diamondsresorts.com
Spa
•za opłatą: zajęcia fitness, masaże, zabiegi na twarz
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
paszport (także dla dziecka) ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, musi posiadać co najmniej dwie wolne strony
elektroniczna autoryzacja wjazdu (eTA)- w celu jej uzyskania, prosimy o korzystanie z adresu: https://www.etakenya.go.ke/en. Dokument eTA muszą posiadać wszyscy pasażerowie podróżujący do Kenii, za dzieci poniżej 18 roku życia wniosek wypełnia opiekun/rodzic (polecamy wypełnić wniosek grupowy). Dokument eTA jest jednorazowy i wygasa po opuszczeniu Kenii. Opłata za eTA wynosi: ok. 30 USD w trybie standardowym lub ok. 130 USD w trybie premium (zalecanym na mniej niż 72 h przed wylotem). Przy płatności mogą być doliczone opłaty dodatkowe za obsługę.
Przy wypełnianiu formularza eTA nie można używać polskich znaków (ich użycie może skutkować problemami w uzyskaniu eTA). Dokument eTA należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko (potwierdzenie złożenia wniosku jest niewystarczające). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/kenia-wiza/.
Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Czas przelotu
Polska-Mombasa ok. 10 godz.
Waluta
szyling kenijski (KSH) 1 USD= ok. 123 KSH, 1 EUR= ok. 130 KSH Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.