Cudowne miejsce, prawdziwy, naturalny raj otoczony bujnymi palmami, z piękną, białą plażą. Resort położony jest na terenie Parku Narodowego Watamu, jednego z najpiękniejszych obszarów w całej Kenii. Urządzony ze smakiem, łączy elegancję z afrykańskim duchem. Oprócz plażowania i uprawiania sportów wodnych można tu poleniuchować przy basenie, pograć w siatkówkę czy spędzić czas na relaksie w centrum spa. Na miejscu wygodne, funkcjonalnie urządzone pokoje. Koniecznie zaplanuj czas na wizytę w malowniczym miasteczku i safari – to dopiero przygoda!
Wszystkie opinie pochodzą wyłącznie od naszych klientów. Ocena hotelu to średnia arytmetyczna ocen klientów z pytania w ankiecie „Jak oceniasz hotel”.
Nieopublikowano: 7 Wycofano: 0
4.4Pokój
4.6Wyżywienie
5.4Obsługa hotelowa
3.8Animacje
4.7Położenie
5.1Plaża
3.3Atrakcje w okolicy
4.4Jakość do ceny
3/6
Nikola, 31-40 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Jeśli chodzi o hotel, pokój to czystość nie była zadowalająca, jeśli nie dasz napiwku to nie ma na co liczyć. Tylko pościelone łóżko i umyta podłoga. W łazience przez cały wyjazd były tylko wymieniane ręczniki.. jedzenie ok, ale mały wybór, monotonne.
Ręczniki basenowe niestety w bardzo kiepskim stanie.
Hotel ogólnie nastawiony tylko na turystów z Włoch. Wszystkie animacje, muzyka tylko w ich języku.
Obsługa wspaniała, uśmiechnięta i bardzo miła :) Finalnie i tak wakacje oceniam bardzo dobrze, Kenia skradła moje serce :)
3/6
Malgorzata, powyżej 50 lat
mar 2026
Niestety pobyt w hotelu nie spełnił moich oczekiwań. Już sam dojazd był bardzo uciążliwy – około 6 godzin jazdy po bardzo złych drogach, co było męczące i nie zostało jasno przedstawione w ofercie.
Hotel odbiega od tego, jak jest prezentowany przez Itaka. Standard jest wyraźnie niższy niż na zdjęciach i w opisie. Dodatkowo przez cały pobyt obok trwała budowa, przez co było głośno i bardzo się kurzyło.
Plaża jest ładna, natomiast leżaki są w bardzo złym stanie i wymagają wymiany. Muzyka przy basenie była zdecydowanie za głośna, co utrudniało odpoczynek. Animatorzy byli bardzo męczący – szczególnie jeden z nich stale prosił turystów o dolary, co było niekomfortowe. Jeden z animatorów zachował się również nieodpowiednio po zwróceniu uwagi dotyczącej muzyki.
Jedzenie było smaczne, ale bardzo monotonne – codziennie praktycznie to samo, bez większego wyboru.
Dużym minusem były również ręczniki – zarówno basenowe, jak i w pokojach – stare, zużyte i nieprzyjemnie pachnące.
Warto również wspomnieć, że choć u mnie klimatyzacja działała poprawnie, w sąsiednim pokoju była w bardzo złym stanie i wyglądała na zagrzybioną.
Niezrozumiałe jest również to, że przy opcji all inclusive po zamknięciu restauracji kawa była dodatkowo płatna.
Jedynym dużym plusem była obsługa kelnerska – zawsze uśmiechnięta, miła i pomocna.
Ogólnie wyjazd oceniam słabo i uważam, że oferta nie jest adekwatna do rzeczywistości. Nie zdecydowałabym się ponownie na ten hotel.
4/6
Paula, 31-40 lat
mar 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel kameralny bardzo przyjemny dla par które chcą wypocząć. Niestety w tym momencie obok hotelu jest budowa co zaburza odbiór plaży oraz odpoczynek. Informacji o budowanie nie otrzymaliśmy nie przeszkadzało to bardzo ale było niekomfortowe. Wyżywienie w hotelu dobre każdy znajdzie coś dla siebie. Sporo włoskiego jedzenia i włoskich klientów więc wyżywienie mocno europejskie. Animacje w języku włoskim i bardzo średnie zbyt głośna muzyka przy basenie. Plaża piękna, każdy znajdzie dla siebie miejsce. Pracownicy hotelu bardzo mili i pomocni
1/6
Karolina, 41-50 lat
lut 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Zdecydowanie odradzam ten obiekt. Właściciel zdaje się tak bardzo tęsknić za swoim krajem, że postanowił odtworzyć Włochy w Kenii. Wybierając ten hotel, natknęłam się na opinie sugerujące faworyzowanie włoskich gości, jednak uznałam je za przesadzone.
Rzeczywistość okazała się jednak rozczarowująca. Od rana do wieczora rozbrzmiewała włoska muzyka disco polo, mimo moich próśb o lokalne, kenijskie brzmienia — w końcu byłam w Kenii. Kuchnia, telewizja i ogólna atmosfera były niemal całkowicie włoskie. Nie to jednak było najgorsze.
Najbardziej niepokojący był stosunek właściciela oraz części włoskich gości do osób innych narodowości. Nawet w zespole animatorów musiał znajdować się Włoch, ponieważ niektórzy goście nie życzyli sobie kontaktu z kenijskimi członkami zespołu. Animatorzy mają zakaz częstych rozmów z Polakami. Mają się skupiać na gościach włoskich.
Jeśli mimo wszystko zdecydują się Państwo na pobyt w tym miejscu, zdecydowanie zalecam wybór pokoju o wyższym standardzie już na początku. Prawa część ośrodka jest wyraźnie zaniedbana i sąsiaduje z placem budowy, co wiąże się z hałasem i mało atrakcyjnymi widokami. Mimo wykupienia najwyższego pakietu „all exclusive hard”, kawa była dostępna wyłącznie podczas posiłków, brakowało Coca-Coli Zero, soki nie były świeże, a posiłki serwowano w ograniczonych porcjach.
Plaża również nie spełnia oczekiwań — kąpiel jest utrudniona ze względu na pływy (odpływ rano, przypływ po południu), a także dużą ilość glonów, rafy i jeżowców.
Samo Watamu jest miejscem pięknym, jednak znacznie lepsze warunki plażowe można znaleźć około 7 km dalej — warto rozważyć hotele przy plaży Garoda.
Jedynym prawdziwym atutem tego hotelu jest jego obsługa — kenijscy pracownicy są niezwykle serdeczni, pomocni i zawsze uśmiechnięci.
Niestety, to doświadczenie w pewnym stopniu odebrało mi radość z Włoch, które dotąd darzyłam ogromną sympatią. I zrujnowało mi pobyt w Kenii.
4/6
Katarzyna, 31-40 lat
lut 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Więcej plusów niż minusów. Zależy to również od podejścia do tematu. Hotel jest bardzo kameralny, panuje w nim spokojna atmosfera. Nie było problemów z dostępem do leżaków zarówno na plaży jak i na basenie. Basen ze słoną wodą, bardzo czysty. pokoje bardzo czyste, codziennie sprzątane. Jeżeli chodzi o wyżywienie to śniadania były dość ubogie w porównaniu do polskich standardów ( hotel jest zdominowany przez Włochów). Z kolei obiady i kolacje były bardziej obfite a samo jedzenie było naprawdę przepyszne. Obsługa hotelu bardzo przyjazna, życzliwa i pomocna. I mówimy tutaj o Kenijczykach a nie o Włochach, którzy nas olewali :). Plaża przepiękna ale warto sprawdzić godziny przypływów i odpływów. Odnośnie minusów... regularna budowa nowego hotelu po sąsiedzku. Nam osobiście to nie przeszkadzało ale trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Polacy są turystami drugiego sortu i ich zakwaterowanie odbywa się zawsze w części hotelu przy budowie, z widoku na budowę. Trafiliśmy na przedwczesną porę deszczową i mieliśmy pokój na pierwszym piętrze. Okazało się, że dach hotelu jest dziurawy. Obudziliśmy się w środku nocy z mokrym łóżkiem i wodą po kostki w pokoju. Biuro Itaka bez problemu przeniosło nas po dwóch dniach do innego pokoju jednak nie miało obciachu aby następnych polskich turystów zakwaterować w tych samych pokojach, którzy również mieli basen w pokoju :). Jest również spory problem z klimatyzacją. Znajomi walczyli 3 dni o zmianę pokoju z tego powodu. Temperatury w Kenii są bardzo wysokie oraz panuje tam bardzo duża wilgotność powietrza stąd brak klimatyzacji niestety nie pozwalał na komfortowy odpoczynek. Czy polecamy ten hotel...?? Tak, jednak trzeba mieć na uwadze niedociągnięcia na które napotkaliśmy.
2/6
Marta, 41-50 lat
lut 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel odbiegał od zakładanego standardu
Mrówki w pokoju
Pokój przechodni zamiast zwykłego
Przeciekające dachy podczas ulewy
Wifi działające tylko w lobby
Przez cały czas trwała niezabezpieczona budowa - podczas pobytu powstało dodatkowe piętro
Jedzenie i obsługa Ok
Właściciel nie zapewniał zmiany pokoi i tak meldował nowych ludzi np w zalanych pokojach
Goście w Włoch byli umiejscawiani w lepszej cześci hotelu - nie przy budowie
6/6
Artur, 41-50 lat
lut 2026
No cóż chociaż sane wakacje były udane,to od Itaki dostaliśmy w prezencie pokój z widokiem z łazienki agregat ,który chodził przez cały dzień do północy. Itaka nas okłamała ,nue informując o budowie i pracach ,które odbywają się na terenie Twiga Hotel. Sam Hotel bardzo urokliwy przy pięknej plaży
5/6
Sylwia, 41-50 lat
sty 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Hotel godny polecenia.
minusy:
słona woda w basenie
czasem dlugo trzeba czekac na ręczniki plażowe
remont nowego budynku, w dzień nie przeszkadza, niestety w nocy robotnicy tez pracują
daleko od lotniska 3h drogi
slabe animacje
plusy:
dobre jedzenie
czystosc
blisko plaży
miła obsluga
POLECAM
2/6
Grzegorz, 41-50 lat
sty 2026
Hotel ma potencjał ale obecnie prowadzona jest rozbudowa u prace trwają całą dobę jest uciążliwe.
Animatorzy dają odczuć że hotel jest włoski. Można się Polacy i Czesi traktowani są jak klienci drugiej kategorii.
Jedzenie dobre mały wybór ale smaczne.
Kelnerzy to najmocniejszy punkt sympatyczni uśmiechnięci oceniam ich pracę najwyżej.
4/6
Wioleta, 31-40 lat
sty 2026
Opinia dodana w ramach Konkursu
Twiga Beach Resort & Spa – opinia po siedmio dniowym pobycie
Spędziliśmy w hotelu Twiga Beach Resort & Spa 7 dni podczas wyjazdu wypoczynkowego połączonego ze zwiedzaniem i safari. Pobyt oceniamy bardzo mieszanie – hotel ma swoje mocne strony, ale też sporo minusów, które znacząco wpływają na komfort.
Na duży plus zasługują czyste pokoje oraz bardzo dobre jedzenie. Posiłki były smaczne, różnorodne i w zupełności wystarczające – tutaj nie mamy żadnych zastrzeżeń. Również plaża prezentuje się bardzo ładnie, jest czysta i zadbana, co sprzyja wypoczynkowi.
Niestety, minusów jest dość dużo. W pokojach brakowało czajnika oraz suszarki, co przy standardzie hotelu i klimacie jest sporym niedopatrzeniem. Sam pokój był czysty, jednak cały czas wybijała kanalizacja, a wodę do spłuczki trzeba było napełniać ręcznie, co momentami było wręcz absurdalne.
Kolejnym problemem byli bardzo natrętni animatorzy, którzy zamiast uprzyjemniać pobyt, często go zakłócali. Polaków traktowali gorzej niż Włochów. Na plaży brakowało ręczników, mimo że były wydawane na karteczki – kiedy już się pojawiały, ich jakość była bardzo niska (mocno zniszczone).
W ramach all inclusive woda była wydawana w ilości 2 małych butelek (300 ml) na parę, a po dodatkową trzeba było chodzić do baru. Pod koniec godzin all inclusive zdarzały się kuriozalne sytuacje – przy zamówieniach składanych w odpowiednim czasie słyszeliśmy najpierw, że „brak czystych szklanek”, a chwilę później, że szklanki jednak są, ale zamówienie trzeba już opłacić, bo godziny all inclusive minęły.
Dużym rozczarowaniem była też obecność szczurów i karaluchów na terenie hotelu, co zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Dodatkowo przy basenie trwała budowa nowego obiektu, co obniżało komfort wypoczynku.
Podsumowując – hotel ma potencjał, świetne jedzenie i piękną plażę, ale liczne niedociągnięcia organizacyjne i techniczne mocno psują ogólne wrażenia. Ocena: 6/10.
Czy polecam? To zależy od oczekiwań – dla osób niewymagających, nastawionych głównie na zwiedzanie i safari może być w porządku, ale dla szukających komfortowego wypoczynku raczej rozczarowanie.
O Hotelu
Ogólnie
•czterogwiazdkowy•odnowiony w 2021 r.•64 pokoje, 2 piętra, 2 budynki•całodobowa recepcja
•przestronne lobby•ogród•bezpłatny internet bezprzewodowy•akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Sport i rozrywka
•boisko do siatkówki plażowej•aerobik
•aqua aerobik•animacje dla dorosłych
Basen
•basen (czynny: 10.00-18.00), nieregularny kształt, ok. 240 m², gł. do 2 m•brodzik dla dzieci, słona woda
•przy basenie bezpłatne parasole i leżaki
Spa
•za opłatą: masaże oraz zabiegi na twarz i ciało
Usługi
•kantor
•sklep z pamiątkami
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.
Kontakt
•00254/715758865
•www.twigabeachresort.com
Dostępne pokoje
Pokój deluxe 2 os.
2-os. (możliwość 1 dostawki dla 2 dzieci)
ok. 32 m²
indywidualnie sterowana klimatyzacja
łazienka (prysznic, wc; suszarka)
w cenie
Wyżywienie
Restauracje
restauracja Twiga – dania w formie bufetu i à la carte, kuchnia lokalna i międzynarodowa
lounge bar
All inclusive
śniadanie (7.30-9.30), obiad (12.30-14.30) i kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji Twiga
przekąski w wyznaczonym barze (10.00-11.00 oraz 17.00-18.00)
napoje bezalkoholowe z dystrybutora oraz wybrane lokalne napoje alkoholowe (wódka, whisky, gin, rum, brandy) w wyznaczonym barze (10.00-22.00),
wymagane noszenie opasek all inclusive
w cenie
Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
paszport (także dla dziecka) ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, musi posiadać co najmniej dwie wolne strony
elektroniczna autoryzacja wjazdu (eTA)- w celu jej uzyskania, prosimy o korzystanie z adresu: https://www.etakenya.go.ke/en. Dokument eTA muszą posiadać wszyscy pasażerowie podróżujący do Kenii, za dzieci poniżej 18 roku życia wniosek wypełnia opiekun/rodzic (polecamy wypełnić wniosek grupowy). Dokument eTA jest jednorazowy i wygasa po opuszczeniu Kenii. Opłata za eTA wynosi: ok. 30 USD w trybie standardowym lub ok. 130 USD w trybie premium (zalecanym na mniej niż 72 h przed wylotem). Przy płatności mogą być doliczone opłaty dodatkowe za obsługę.
Przy wypełnianiu formularza eTA nie można używać polskich znaków (ich użycie może skutkować problemami w uzyskaniu eTA). Dokument eTA należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko (potwierdzenie złożenia wniosku jest niewystarczające). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/kenia-wiza/.
Przedstawione warunki wjazdowe dotyczą obywateli Polski.
Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych
Czas przelotu
Polska-Mombasa ok. 10 godz.
Waluta
szyling kenijski (KSH) 1 USD= ok. 123 KSH, 1 EUR= ok. 130 KSH Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
Opieka podczas wakacji
rezydent, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy oferty ITAKA SMART).
w przypadku oferty ITAKA SMART oznaczonej symbolem - ITAKA TRAVEL EXPERT: zdalna opieka polskojęzycznych ekspertów poprzez czat, e-mail lub telefonicznie. - TRANSFER: na lotnisku po wylądowaniu przedstawiciel kontrahenta ITAKA SMART wskaże transfer do hotelu. Czas oczekiwania na transfer może wynieść ok. 1h. Kierowca informuje o nazwie hotelu i pomaga z bagażem. Informacja o transferze powrotnym dostępna będzie na dzień przed wylotem w aplikacji mobilnej ITAKA lub wiadomości e-mail.