phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Search Results> >

Timur na Jedwabnym Szlaku

Offer advantages

 • 4 miasta Jedwabnego Szlaku objęte patronatem UNESCO
 • wieczór folklorystyczny w Bucharze
 • kolorowe bazary z oryginalnymi wyrobami, okazja do zakupu pięknych pamiątek z podróży

Timur na Jedwabnym Szlaku Code: TASTIMU

Route
PLN
Itaka

Timur na Jedwabnym Szlaku Code: TASTIMU Uzbekistan

Location on the map Route

Taszkent • Samarkanda • Urgut • Szahrisabz • Buchara • Chiwa • Taszkent
Legendarne miasta Jedwabnego Szlaku w podróżniczej trasie po Uzbekistanie, wspaniała wędrówka po kraju, gdzie wielka przeszłość spotyka się z postkomunistyczną rzeczywistością. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Taszkencie, pięknie położonej stolicy, gdzie poza licznymi budowlami „ku czci” zachowało się wiele ciekawych miejsc. Dalej trasa prowadzi do Samarkandy, która za panowania średniowiecznego władcy Tamerlana, zwanego także Timurem, stała się najpiękniejszym architektonicznie miastem Azji. Magiczna atmosfera tego miejsca jak z orientalnych baśni pobudza wyobraźnię i inspiruje. Wszystkie legendy, wielka historia i orientalny czar objawiają się tu i skłaniają do refleksji o świecie, który przemija. Na każdym kroku czuje się osobę Timura, zdobywcy i tyrana o duszy artysty, i do tej pory w budowlach dominują turkus i błękit - ulubione barwy władcy. Timur urodził się w Szahrisabz, kolejnym mieście na trasie, pomnik władcy jest tradycyjnym miejscem fotografii nowożeńców. Buchara, największe i najważniejsze miasto Jedwabnego Szlaku, to kolejna podróż w czasie, dziesiątki madras i meczetów, klimatyczny plac Lab-i Hauz, twierdza Ark - miasto w mieście, miejsca, które na długo zostają w pamięci. Stare Miasto Chiwy, nazywanej muzeum na wolnym powietrzu, to jeden z najlepiej zachowanych zespołów zabytków w całej Azji, labirynt uliczek, nastrojowe zaułki przenoszą w świat kupców z Jedwabnego Szlaku. Trasa w Uzbekistanie: ok. 1350 km plus przelot wewnętrzny.

Description

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Taszkentu. Transfer do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, ponad 2-milionowego miasta leżącego u stóp Tien-Szanu: plac Chast Imam - religijne centrum miasta: XVI-wieczna madrasa Barak Chan; mauzoleum Kaffal Szaszi z XVI w.; Muzeum Biblioteki Mujie Mubarek z jedną z najstarszych kopii Koranu na świecie, zwaną Koranem Osmana; meczet Szeich Tillja; uznawany za najlepszy w mieście bazar Chorsu; madrasa Kukeldasz; madrasa Abdul Khasim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAMARKANDY, Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na Listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Po drodze przystanek w URGUT, miasteczku oddalonym o 40 km od Samarkandy. Wizyta na największym w regionie tradycyjnym bazarze, który słynie z lokalnego rzemiosła. Wspaniała okazja nie tylko do zrobienia zakupów, ale i do obserwacji codziennego życia i poznania tradycji handlowych, które w Uzbekistanie mają długą historię. Można tu znaleźć oryginalne przedmioty i pamiątki, m.in.: biżuterię, dywany, ceramikę, odzież lub odwiedzić tradycyjną herbaciarnię i poznać tutejszą kulturę picia tego szlachetnego napoju. Spacer po placu Registan, który jest perłą uzbeckiej architektury. Plac uważany jest za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami, będące symbolem nie tylko samego miasta, ale całego Jedwabnego Szlaku. Przy placu można podziwiać wspaniałe budowle: madrasy, świątynie, pałace i imponujące Mauzoleum Timura. Zwiedzanie Mauzoleum Gur-i Mir, miejsca spoczynku Timura. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorze błękitu i turkusu, kolorach dominujących w zabudowie Starego Miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie: meczet Bibi Chanum, gdzie spoczywa żona Timura; nekropolia Szah-i Zinda, będąca jednym z najcenniejszych zabytków miasta, zaliczana do cudów sztuki timurydzkiej, na rozległej nekropolii można zobaczyć piękne, bogato zdobione mauzolea ważnych osobistości z najbliższego otoczenia Timura; obserwatorium Uług Bega, które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej; muzeum Afrasiab, znajdujące się przy stanowisku archeologicznym o tej samej nazwie, muzeum zasłynęło z malowideł ściennych odnalezionych podczas wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta; grób uznawany za miejsce spoczynku proroka Daniela, którego szczątki, jak głosi legenda, miał sprowadzić do Samarkandy sam Timur. Wizyta w lokalnej wytwórni papieru, gdzie rzemieślnicy przy produkcji wykorzystują dawne tradycyjne metody. Właśnie w Samarkandzie, ważnym ośrodku rzemiosła i handlu, w VI w. powstała pierwsza w świecie arabskim wytwórnia papieru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Buchary trasą, którą w przeszłości pokonywały karawany - jedną z odnóg Jedwabnego Szlaku, przez pustynię Kyzył-kum, której nazwa oznacza czerwony piasek. W krajobrazie wyróżniają się wydmy i odległe góry. Przejazd do SZAHRISABZ - Zielonego Miasta, w którym urodził się Timur. Zwiedzanie: Ak Saraj - Biały Pałac Timura, ten główny zabytek miasta, którego budowa trwała 20 lat, miał służyć wodzowi za letnią rezydencję, pośrodku imponującego zespołu pałacowego wznosi się pomnik Timura; meczet Kok Gumbaz, wzniesiony przez Uług Bega, z wielką błękitną kopułą; pozostałość Dorut Siadat - pomnika Timurydów, gdzie pochowani zostali członkowie rodu. Szahrisabz zostało objęte patronatem UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie BUCHARY - Kopuły Islamu - jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na Listę UNESCO: plac Lab-i Hauz czyli Wokół Sadzawki, najładniejsza część miasta, gdzie niegdyś wokół źródła wody w okolicznych karawanserajach zatrzymywali się kupcy i pielgrzymi, a dziś jest miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców; madrasa Kukeldasz, największa w Azji Środkowej; meczet Kaljan, mieszczący 10 tys. wiernych; minaret Kaljan - najokazalsza budowla miasta; twierdza Ark, licząca 2 tys. lat, wokół której powstało miasto; więzienie Zindon; mauzoleum Ismaila Samaniego - architektoniczna perełka z X w. Spacer po dzielnicy żydowskiej. Wieczorem udział w występach folklorystycznych, które odbywają się w okresie letnim w madrasie Divanbegi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie: Letni Pałac Emira - rezydencja ostatniego emira Buchary; Muzeum Sztuki Zdobniczej znajdujące się na terenie zespołu pałacowego; zespół Bachauddin Nakszbandija, centrum sufickie, ośrodek życia religijnego Buchary. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub zakupy na jednym z barwnych i klimatycznych bazarów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHIWY, w przeszłości ważnego przystanku dla karawan przemierzających pustynne piaski, według legendy założonej przez syna Noego. Chiwa jako pierwsza z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na Listę UNESCO. Miasto, jedno z najlepiej zachowanych na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Chiwy: bajecznie zdobiony zespół pałacowy Tasz Chauli, czyli Kamienny Pałac; meczet Piątkowy, który słynie z pięknie rzeźbionych drewnianych kolumn; Kunja Ark - cytadela licząca niespełna półtora wieku, zachwycająca architekturą i kolorami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do TASZKENTU. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście: plac Niepodległości, na którym do roku 1992 wznosił się największy w ZSRR pomnik Lenina, gmach Opery i Baletu im. Aliszer Nawoi; pomnik Trzęsienia Ziemi, upamiętniający wielki kataklizm, który w 1966 r. prawie zrównał miasto z ziemią. Wizyta na jednej ze stacji metra, które warte są zobaczenia ze względu na bogate i oryginale dekoracje. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

Buchara - w okresie letnim w madrasie Divanbegi odbywają się występy folklorystyczne i pokazy mody

9 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 2 w Taszkencie, 2 w Samarkandzie, 3 w Bucharze, 2 w Chiwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Taszkent-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • lokalni przewodnicy •bilety wstępu • ubezpieczenie KL i NW

 1. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Uzbekistanu. Potrzebne dokumenty należy dostarczyć pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88, z dopiskiem WIZY, najpóźniej na 15 dni przed wylotem, lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 280 PLN/os.
 2. Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Chiwa-Taszkent: ok. 490 PLN (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 3. Napiwki: ok. 4 USD/dzień.
 4. Miejsce pokazu folklorystycznego może ulec zmianie.
Region information

Uzbekistan

Zabytkowe miasta, Jedwabny Szlak, słynny Taszkent czy Samarkanda – najpiękniejsze miasto Azji to tylko wstęp do wspaniałej przygody, na jaką zaprasza Uzbekistan.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Taszkentu. Transfer do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, ponad 2-milionowego miasta leżącego u stóp Tien-Szanu: plac Chast Imam - religijne centrum miasta: XVI-wieczna madrasa Barak Chan; mauzoleum Kaffal Szaszi z XVI w.; Muzeum Biblioteki Mujie Mubarek z jedną z najstarszych kopii Koranu na świecie, zwaną Koranem Osmana; meczet Szeich Tillja; uznawany za najlepszy w mieście bazar Chorsu; madrasa Kukeldasz; madrasa Abdul Khasim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAMARKANDY, Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na Listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Po drodze przystanek w URGUT, miasteczku oddalonym o 40 km od Samarkandy. Wizyta na największym w regionie tradycyjnym bazarze, który słynie z lokalnego rzemiosła. Wspaniała okazja nie tylko do zrobienia zakupów, ale i do obserwacji codziennego życia i poznania tradycji handlowych, które w Uzbekistanie mają długą historię. Można tu znaleźć oryginalne przedmioty i pamiątki, m.in.: biżuterię, dywany, ceramikę, odzież lub odwiedzić tradycyjną herbaciarnię i poznać tutejszą kulturę picia tego szlachetnego napoju. Spacer po placu Registan, który jest perłą uzbeckiej architektury. Plac uważany jest za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami, będące symbolem nie tylko samego miasta, ale całego Jedwabnego Szlaku. Przy placu można podziwiać wspaniałe budowle: madrasy, świątynie, pałace i imponujące Mauzoleum Timura. Zwiedzanie Mauzoleum Gur-i Mir, miejsca spoczynku Timura. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorze błękitu i turkusu, kolorach dominujących w zabudowie Starego Miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie: meczet Bibi Chanum, gdzie spoczywa żona Timura; nekropolia Szah-i Zinda, będąca jednym z najcenniejszych zabytków miasta, zaliczana do cudów sztuki timurydzkiej, na rozległej nekropolii można zobaczyć piękne, bogato zdobione mauzolea ważnych osobistości z najbliższego otoczenia Timura; obserwatorium Uług Bega, które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej; muzeum Afrasiab, znajdujące się przy stanowisku archeologicznym o tej samej nazwie, muzeum zasłynęło z malowideł ściennych odnalezionych podczas wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta; grób uznawany za miejsce spoczynku proroka Daniela, którego szczątki, jak głosi legenda, miał sprowadzić do Samarkandy sam Timur. Wizyta w lokalnej wytwórni papieru, gdzie rzemieślnicy przy produkcji wykorzystują dawne tradycyjne metody. Właśnie w Samarkandzie, ważnym ośrodku rzemiosła i handlu, w VI w. powstała pierwsza w świecie arabskim wytwórnia papieru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Buchary trasą, którą w przeszłości pokonywały karawany - jedną z odnóg Jedwabnego Szlaku, przez pustynię Kyzył-kum, której nazwa oznacza czerwony piasek. W krajobrazie wyróżniają się wydmy i odległe góry. Przejazd do SZAHRISABZ - Zielonego Miasta, w którym urodził się Timur. Zwiedzanie: Ak Saraj - Biały Pałac Timura, ten główny zabytek miasta, którego budowa trwała 20 lat, miał służyć wodzowi za letnią rezydencję, pośrodku imponującego zespołu pałacowego wznosi się pomnik Timura; meczet Kok Gumbaz, wzniesiony przez Uług Bega, z wielką błękitną kopułą; pozostałość Dorut Siadat - pomnika Timurydów, gdzie pochowani zostali członkowie rodu. Szahrisabz zostało objęte patronatem UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie BUCHARY - Kopuły Islamu - jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na Listę UNESCO: plac Lab-i Hauz czyli Wokół Sadzawki, najładniejsza część miasta, gdzie niegdyś wokół źródła wody w okolicznych karawanserajach zatrzymywali się kupcy i pielgrzymi, a dziś jest miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców; madrasa Kukeldasz, największa w Azji Środkowej; meczet Kaljan, mieszczący 10 tys. wiernych; minaret Kaljan - najokazalsza budowla miasta; twierdza Ark, licząca 2 tys. lat, wokół której powstało miasto; więzienie Zindon; mauzoleum Ismaila Samaniego - architektoniczna perełka z X w. Spacer po dzielnicy żydowskiej. Wieczorem udział w występach folklorystycznych, które odbywają się w okresie letnim w madrasie Divanbegi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie: Letni Pałac Emira - rezydencja ostatniego emira Buchary; Muzeum Sztuki Zdobniczej znajdujące się na terenie zespołu pałacowego; zespół Bachauddin Nakszbandija, centrum sufickie, ośrodek życia religijnego Buchary. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub zakupy na jednym z barwnych i klimatycznych bazarów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHIWY, w przeszłości ważnego przystanku dla karawan przemierzających pustynne piaski, według legendy założonej przez syna Noego. Chiwa jako pierwsza z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na Listę UNESCO. Miasto, jedno z najlepiej zachowanych na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Chiwy: bajecznie zdobiony zespół pałacowy Tasz Chauli, czyli Kamienny Pałac; meczet Piątkowy, który słynie z pięknie rzeźbionych drewnianych kolumn; Kunja Ark - cytadela licząca niespełna półtora wieku, zachwycająca architekturą i kolorami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do TASZKENTU. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście: plac Niepodległości, na którym do roku 1992 wznosił się największy w ZSRR pomnik Lenina, gmach Opery i Baletu im. Aliszer Nawoi; pomnik Trzęsienia Ziemi, upamiętniający wielki kataklizm, który w 1966 r. prawie zrównał miasto z ziemią. Wizyta na jednej ze stacji metra, które warte są zobaczenia ze względu na bogate i oryginale dekoracje. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
11. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

WYDARZENIA:Buchara - w okresie letnim w madrasie Divanbegi odbywają się występy folklorystyczne i pokazy mody

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 2 w Taszkencie, 2 w Samarkandzie, 3 w Bucharze, 2 w Chiwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot: Warszawa-Taszkent-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • lokalni przewodnicy •bilety wstępu • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Uzbekistanu. Potrzebne dokumenty należy dostarczyć pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88, z dopiskiem WIZY, najpóźniej na 15 dni przed wylotem, lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 280 PLN/os.
 2. Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Chiwa-Taszkent: ok. 490 PLN (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).
 3. Napiwki: ok. 4 USD/dzień.
 4. Miejsce pokazu folklorystycznego może ulec zmianie.

Currently unavailable

Call Center

 • callcenter.tel_pl
 • +48 77 4476707
 • mon-fri 8-17

Share

Facebook Google+

Why with us?

 1. Complete price — our prices never contain any hidden fees
 2. Online booking 24/7

Security

Data in the booking process, protect and encrypt by certificate

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter