phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияKaryntia

праздник Karyntia

Коротко о направлении

  • kultowe trasy Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim
  • nowoczesne wyciągi i doskonale przygotowane stoki
  • relaks w kompleksach termalnych
  • doskonała kuchnia regionalna
  • fantastyczne alpejskie krajobrazy
  • światowej klasy hotele

Посмотреть предложение

Spektakularne alpejskie krajobrazy, trasy znane z Mistrzostw Świata, słynne górskie termy, doskonała kuchnia i południowe słońce – czego chcieć więcej!

KARYNTIA
Aktywny, zimowy wypoczynek i błogi relaks w jednym? To możliwe! Zapraszamy do najbardziej słonecznego regionu narciarskiego południowej Austrii, gdzie zachwycają nie tylko wspaniałe widoki i znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych, ale także bogata oferta wellness ze źródłami termalnymi, które znane są z leczniczych właściwości. Zimowa Karyntia oferuje ponad 800 km tras w 24 ośrodkach narciarskich z nowoczesną infrastrukturą, a wszystko to w ramach jednego karnetu Top Ski Pass, którym objętych jest również 7 regionów we Wschodnim Tyrolu. Poza stokiem także nie brakuje atrakcji – są tu piękne trasy do narciarstwa biegowego, snowparki, nowoczesne tory saneczkowe, lodowiska i… sauny na stokach!

BAD KLEINKIRCHHEIM
Wspaniały górski klimat, duża ilość słonecznych dni w roku, doskonale przygotowane trasy narciarskie i słynne termy, sprawiają, że zimowy kurort łączy w sobie uzdrowisko i nowoczesną stację narciarską. Na pasjonatów szusowania czeka ponad 100 km tras narciarskich, w tym jeden z najbardziej stromych stoków w Alpach, słynna trasa narciarskiego Pucharu Świata, nazwa imieniem mistrza olimpijskiego – Franza Klammera. Popularne są też długie trasy zjazdowe wytyczone na zboczach góry Kaiserburg (2055 m n.p.m.). Najwyższej klasy stoki obsługiwane są przez nowoczesny system 24 wyciągów, w tym przez 4 gondole, 7 wyciągów krzesełkowych i 13 wyciągów orczykowych. Nie brakuje tu również atrakcji dla najmłodszych i początkujących narciarzy, dzięki czemu jest to miejsce chętnie wybierane na rodzinne wyjazdy. Działają tu 4 szkółki narciarskie, są trasy przygotowane specjalnie dla dzieci, snowpark i narciarskie „przedszkole”.

„ZE STOKÓW DO TERM”
Szeroka oferta wellness w hotelach i termach pozwala zregenerować siły, narciarze chętnie korzystają z basenów, saun i łaźni parowych. W Bad Kleinkirchheim znajdują się dwa znane kompleksy z basenami termalnymi: Römerbad – ma powierzchnię 12000 m², kilka basenów, w tym zewnętrznych, kilkanaście saun i centrum masażu oraz termy St. Kathrein z najdłuższą zjeżdżalnią wodną w Karyntii o długości 86 m, kilkoma basenami i saunami. Z zewnętrznych basenów można podziwiać piękną panoramę gór Nockberge oraz bajkowy, zimowy krajobraz.

NASSFELD
Jeden z 10 najlepszych austriackich kurortów zimowych, wyróżnia się różnorodnością tras, rozbudowaną infrastrukturą i doskonałą pogodą. Położony przy włoskiej granicy ma swój unikalny mikroklimat, dużą liczbę słonecznych dni oraz doskonałą alpejsko-adriatycką kuchnię, której można spróbować w jednej z 25 restauracji. Oferuje ponad 110 km świetnie przygotowanych tras, 30 nowoczesnych wyciągów krzesełkowych, orczykowych i gondoli, w tym najdłuższą kolej gondolową w Alpach - Millennium-Express, składającą się z 3 sekcji o łącznej długości 6 km. Snowboardziści będą zachwyceni snowparkiem, a pasjonaci jazdy poza szlakiem licznymi trasami do freeridu. Dla dzieci i początkujących przygotowano specjalne strefy do nauki i Funslope Park. Do tego mnóstwo atrakcji na aktywny, sportowy après ski: łyżwy na Jeziorze Pressegger See, piękne trasy cross country, tor saneczkowy czy wspinaczka.

KARYNCKIE PRZYSMAKI
Ukształtowana pod wpływem trzech kultur, austriackiej, włoskiej i słoweńskiej, kuchnia Karyntii to doskonałe połączenie najwyższej jakości produktów, tradycyjnych metod produkcji i sezonowości. Popularne miejsca, gdzie można spróbować lokalnych specjałów oraz zrelaksować się na leżaku w promieniach górskiego słońca to tradycyjne chaty na stokach zamienione w restauracje i bary, oraz typowe dla Karyntii winiarnie tzw. Buschenschenken. W słynnych karynckich chatach koniecznie spróbuj Kärnten Kasnudeln, czyli karynckich pierożków z twarogiem i ziemniakami, klasycznego alpejskiego sera Gailtal czy słynnej nalewki z pędów limby.

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.BAD KLEINKIRCHHEIM

SEZON NARCIARSKI:
grudzień – początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1100-2055 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 34 trasy narciarskie (18 km łatwych, 77 km średnich i 8 km trudnych) o łącznej długości ok. 103 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 24 wyciągi (4 gondole, 7 wyciągów krzesełkowych, 13 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 95%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 4 szkoły narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Top Ski Pass Carinthia + East Tyrol: (łącznie 891 km tras zjazdowych i 274 wyciągów w 31 regionach narciarskich (24 w Karyntii i 7 we Wschodnim Tyrolu): w niskim sezonie: dorośli: ok. 243 EUR/os., dzieci: ok. 122 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 262 EUR/os., dzieci: ok. 131 EUR/os.

 

NASSFELD

SEZON NARCIARSKI:
grudzień – połowa kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 610-2200 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 40 tras narciarskich (30 km łatwych, 69 km średnich i 11 km trudnych) o łącznej długości ok. 110 km; 130 km tras biegowych.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 30 wyciągów (5 gondoli, 9 wyciągów krzesełkowych, 16 wyciągów orczykowych).

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 6 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Ski Pass Nassfeld: w niskim sezonie: dorośli: ok. 243 EUR/os., dzieci: ok. 218 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 262 EUR/os., dzieci: ok. 183 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter