phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Karyntia

Wakacje Karyntia

W skrócie

 • kultowe trasy Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim
 • nowoczesne wyciągi i doskonale przygotowane stoki
 • relaks w kompleksach termalnych
 • doskonała kuchnia regionalna
 • fantastyczne alpejskie krajobrazy
 • światowej klasy hotele

Zobacz ofertę

Narty (4)

Aparthotel Alpenlandhof Aparthotel Alpenlandhof Karyntia

-9% 1 349 Pln
1 219Pln
 • w centrum Bad Kleinkirchheim
 • kameralny i zadbany
 • przestronne studia i apartamenty
 • blisko do wyciągów i term St. Kathrein

Hotel Sonnalm Hotel Sonnalm Karyntia

-9% 2 549 Pln
2 299Pln
 • blisko wyciągu i centrum Bad Klenkirchheim
 • kameralny
 • przestronne pokoje
 • eleganckie centrum wellness
 • basen zewnętrzny

Hotel Kolmhof Hotel Kolmhof Karyntia

-9% 2 649 Pln
2 389Pln
 • blisko wyciągu i centrum Bad Kleinkirchheim
 • przestronne pokoje
 • eleganckie centrum wellness
 • basen zewnętrzny

Hotel Almrausch Hotel Almrausch Karyntia

-9% 3 049 Pln
2 749Pln
 • blisko wyciągu
 • centrum wellness z bogatą ofertą zabiegów
 • eleganckie, przestronne pokoje
 • basen zewnętrzny

Spektakularne alpejskie krajobrazy, trasy znane z Mistrzostw Świata, słynne górskie termy, doskonała kuchnia i południowe słońce – czego chcieć więcej!

KARYNTIA
Aktywny, zimowy wypoczynek i błogi relaks w jednym? To możliwe! Zapraszamy do najbardziej słonecznego regionu narciarskiego południowej Austrii, gdzie zachwycają nie tylko wspaniałe widoki i znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych, ale także bogata oferta wellness ze źródłami termalnymi, które znane są z leczniczych właściwości. Zimowa Karyntia oferuje ponad 800 km tras w 24 ośrodkach narciarskich z nowoczesną infrastrukturą, a wszystko to w ramach jednego karnetu Top Ski Pass, którym objętych jest również 7 regionów we Wschodnim Tyrolu. Poza stokiem także nie brakuje atrakcji – są tu piękne trasy do narciarstwa biegowego, snowparki, nowoczesne tory saneczkowe, lodowiska i… sauny na stokach!

BAD KLEINKIRCHHEIM
Wspaniały górski klimat, duża ilość słonecznych dni w roku, doskonale przygotowane trasy narciarskie i słynne termy, sprawiają, że zimowy kurort łączy w sobie uzdrowisko i nowoczesną stację narciarską. Na pasjonatów szusowania czeka ponad 100 km tras narciarskich, w tym jeden z najbardziej stromych stoków w Alpach, słynna trasa narciarskiego Pucharu Świata, nazwa imieniem mistrza olimpijskiego – Franza Klammera. Popularne są też długie trasy zjazdowe wytyczone na zboczach góry Kaiserburg (2055 m n.p.m.). Najwyższej klasy stoki obsługiwane są przez nowoczesny system 24 wyciągów, w tym przez 4 gondole, 7 wyciągów krzesełkowych i 13 wyciągów orczykowych. Nie brakuje tu również atrakcji dla najmłodszych i początkujących narciarzy, dzięki czemu jest to miejsce chętnie wybierane na rodzinne wyjazdy. Działają tu 4 szkółki narciarskie, są trasy przygotowane specjalnie dla dzieci, snowpark i narciarskie „przedszkole”.

„ZE STOKÓW DO TERM”
Szeroka oferta wellness w hotelach i termach pozwala zregenerować siły, narciarze chętnie korzystają z basenów, saun i łaźni parowych. W Bad Kleinkirchheim znajdują się dwa znane kompleksy z basenami termalnymi: Römerbad – ma powierzchnię 12000 m², kilka basenów, w tym zewnętrznych, kilkanaście saun i centrum masażu oraz termy St. Kathrein z najdłuższą zjeżdżalnią wodną w Karyntii o długości 86 m, kilkoma basenami i saunami. Z zewnętrznych basenów można podziwiać piękną panoramę gór Nockberge oraz bajkowy, zimowy krajobraz.

NASSFELD
Jeden z 10 najlepszych austriackich kurortów zimowych, wyróżnia się różnorodnością tras, rozbudowaną infrastrukturą i doskonałą pogodą. Położony przy włoskiej granicy ma swój unikalny mikroklimat, dużą liczbę słonecznych dni oraz doskonałą alpejsko-adriatycką kuchnię, której można spróbować w jednej z 25 restauracji. Oferuje ponad 110 km świetnie przygotowanych tras, 30 nowoczesnych wyciągów krzesełkowych, orczykowych i gondoli, w tym najdłuższą kolej gondolową w Alpach - Millennium-Express, składającą się z 3 sekcji o łącznej długości 6 km. Snowboardziści będą zachwyceni snowparkiem, a pasjonaci jazdy poza szlakiem licznymi trasami do freeridu. Dla dzieci i początkujących przygotowano specjalne strefy do nauki i Funslope Park. Do tego mnóstwo atrakcji na aktywny, sportowy après ski: łyżwy na Jeziorze Pressegger See, piękne trasy cross country, tor saneczkowy czy wspinaczka.

KARYNCKIE PRZYSMAKI
Ukształtowana pod wpływem trzech kultur, austriackiej, włoskiej i słoweńskiej, kuchnia Karyntii to doskonałe połączenie najwyższej jakości produktów, tradycyjnych metod produkcji i sezonowości. Popularne miejsca, gdzie można spróbować lokalnych specjałów oraz zrelaksować się na leżaku w promieniach górskiego słońca to tradycyjne chaty na stokach zamienione w restauracje i bary, oraz typowe dla Karyntii winiarnie tzw. Buschenschenken. W słynnych karynckich chatach koniecznie spróbuj Kärnten Kasnudeln, czyli karynckich pierożków z twarogiem i ziemniakami, klasycznego alpejskiego sera Gailtal czy słynnej nalewki z pędów limby.

Czas przelotu: Polska-Austria: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: niemiecki; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i włosku.

Napięcie: 230 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 5 EUR.

Opłata klimatyczna: w Austrii obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,6-3 EUR os./dzień.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. BAD KLEINKIRCHHEIM

SEZON NARCIARSKI:
grudzień – początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1100-2055 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 34 trasy narciarskie (18 km łatwych, 77 km średnich i 8 km trudnych) o łącznej długości ok. 103 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 24 wyciągi (4 gondole, 7 wyciągów krzesełkowych, 13 wyciągów orczykowych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 95%

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 4 szkoły narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Top Ski Pass Carinthia + East Tyrol: (łącznie 891 km tras zjazdowych i 274 wyciągów w 31 regionach narciarskich (24 w Karyntii i 7 we Wschodnim Tyrolu): w niskim sezonie: dorośli: ok. 243 EUR/os., dzieci: ok. 122 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 262 EUR/os., dzieci: ok. 131 EUR/os.

 

NASSFELD

SEZON NARCIARSKI:
grudzień – połowa kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 610-2200 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 40 tras narciarskich (30 km łatwych, 69 km średnich i 11 km trudnych) o łącznej długości ok. 110 km; 130 km tras biegowych.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 30 wyciągów (5 gondoli, 9 wyciągów krzesełkowych, 16 wyciągów orczykowych).

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 6 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Ski Pass Nassfeld: w niskim sezonie: dorośli: ok. 243 EUR/os., dzieci: ok. 218 EUR/os.; w wysokim sezonie: dorośli: ok. 262 EUR/os., dzieci: ok. 183 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter