phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Наши предложенияАзербайджан

Отпуск в Азербайджан

Коротко о направлении

  • perła Kaukazu – Baku z baśniowym pałacem i „szklanymi domami”
  • kawior, baklava i tradycyjnie wyrabiane dywany
  • pola naftowe, błotne wulkany i świątynie ognia
  • skalne rysunki Qobustanu wpisane na listę UNESCO i płonące skały Janar Dah
  • wyjątkowe restauracje z tradycyjną kuchnią w dawnych miejscach postoju karawan

Посмотри предложения

Nazywany krainą wiecznego ognia Azerbejdżan, kojarzy się głównie z naftowym imperium. Narodziły się tu wielkie fortuny m.in. Rotschildów i braci Nobel, a kosmopolityczne i wielokulturowe Baku, dzięki ogromnym złożom „czarnego złota”, zostało nazwane perłą Kaukazu. Ciekawostką jest to, że dość duży wpływ na wygląd stolicy mieli polscy architekci, którzy zaprojektowali większość pięknych gmachów w stylu bakijskiej secesji.  W krajobraz miasta wpisują się także karawanseraje, będące niegdyś miejscami odpoczynku karawan, które przemierzały Jedwabny Szlak. Dzisiaj to restauracje pod gołym niebem z tradycyjną azerbejdżańską kuchnią. Starówka Baku z bajkowym pałacem Szirwanszachów wpisana na listę UNESCO kontrastuje z nowoczesnymi szklanymi wieżowcami.  Azerbejdżan zaskakuje jednak nie tylko architekturą. Na terenie kraju mieści się kilka stref klimatycznych, które gwarantują niezwykłą ilość rozmaitych krajobrazów – w kilka godzin z nadmorskiego Baku można dojechać do subtropikalnych lasów, malowniczo położonych górskich wiosek i wąwozów lub ośnieżonych szczytów Wielkiego Kaukazu. Na liście „miejsc do zobaczenia” powinny znaleźć się też płonące skały Janar Dah, Świątynia Ognia Ateszgiach oraz, słynący z wulkanów błotnych i cennych znalezisk archeologicznych Qobustan ze wspaniałymi skalnymi rysunkami wpisanymi na listę UNESCO.

Wizy: Przypominamy o konieczności załatwienia formalności wizowych przed wylotem/wyjazdem do Azerbejdżanu.
Wizę można uzyskać:
1) za pośrednictwem B.P. ITAKA wysyłając dane na adres e-mail: wiza@itaka.pl
B. P. ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu.
   1. skan pierwszej strony paszportu (w bardzo dobrej jakości, format pliku: PDF, paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Azerbejdżanu, musi posiadać co najmniej dwie wolne strony)
   2. pełny adres zamieszkania (ulica, kod pocztowy, miasto, województwo)
2) online za pośrednictwem platformy internetowej E-TOURIST VISA:
https://www.evisa.gov.az/en/
Opłata za wizę wynosi: 23 USD/os., płatności można dokonać przy użyciu karty kredytowej lub debetowej.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Azerbejdżanu oraz musi posiadać conajmniej dwie wolne strony.
 
B.P. Itaka nie pośredniczy w wyrabianiu wiz dla obcokrajowców.
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na terminowość dostarczania dokumentów do wizy gdyż zbyt późne dostarczenie dokumentów może spowodować odmowę wizy.
Osoby posiadające w paszporcie pieczątke wjazdową z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu.
Należy pamiętać, że w Azerbejdżanie przy pobytach przekraczających 10 dni istnieje wymóg rejestrowania pobytu (obowiązek meldunkowy). Rejestracji można dokonać drogą elektroniczną na stronie http://en.e.migration.gov.az/ lub osobiście we właściwym ze względu na miejsce pobytu biurze Państwowej Służby Migracyjnej. Rejestracja jest bezpłatna
 
Powyższe dokumenty należy przesłać na adres mailowy wiza@itaka.pl najpóźniej na 20 dni przed wylotem do Azerbejdżanu (obowiązuje data dostarczenia maila).
 
Promesy wizowe wręczone zostaną Klientom na lotnisku w dniu wylotu, na ich podstawie klient otrzyma wizę na granicy .
B.P. Itaka pobiera opłatę za promesę wizową i pośrednictwo w jej uzyskaniu w wysokości: 159PLN.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter