phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияKronplatz

праздник Kronplatz

Коротко о направлении

 • doskonale przygotowana infrastruktura narciarska
 • trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności
 • świetnie wyposażone snowparki
 • bardzo urozmaicony obszar narciarski
 • przyjazny dla rodzin z dziećmi
 • pocztówkowe widoki
 • rozbudowana  oferta spa i wellness

Посмотреть предложение

Narty (2)

Hotel Muhlener Hof Kronplatz

-14% 45 000 Rub
38 436Rub
 • wypoczynek z rodziną
 • w centrum Molini di Tures
 • komfortowe pokoje
 • strefa wellness z basenem krytym
 • baza wypadowa do ośrodka narciarskiego Kronplatz
 • ЗИМА 22/23

Hotel Brunnerhof Kronplatz

-17% 54 487 Rub
44 846Rub
 • kameralny, rodzinna atmosfera
 • typowy górski klimat
 • komfortowo urządzone pokoje
 • ЗИМА 22/23

Numer 1 wśród regionów narciarskich Południowego Tyrolu, doskonale znany miłośnikom białego szaleństwa. Niepowtarzalny, niezwykle urozmaicony krajobraz, aż 3 ośrodki narciarskie ze słynnym szczytem Kronplatz i supernowoczesnymi wyciągami to zapowiedź cudownych, narciarskich wrażeń!

KRONPLATZ
Wielki Kronplatz z charakterystycznym wierzchołkiem, z którego roztacza się zjawiskowa panorama Dolomitów i południowej części głównego łańcucha Alp, to centralny punkt słynnego ośrodka. Prawdziwą gratką dla wytrawnych narciarzy jest aż 5 czarnych tras – jedna z nich to miejsce rozgrywek Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet! Otoczony kilkunastoma miejscowościami wypoczynkowymi i klimatycznym, średniowiecznym miasteczkiem Bruneck, zaprasza wszystkich pasjonatów zimowych sportów. W ośrodku narciarskim: ok. 120 km tras zjazdowych i 32 wyciągi.

SPEIKBODEN
To świetne miejsce dla średniozaawansowanych narciarzy, snowboardzistów i miłośników freestyle. Blisko połowa tras to trasy niebieskie, działa tu zimowy plac zabaw, snowpark, szeroka trasa do jazdy carvingiem i tory saneczkowe. Bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne zapewnia wiele atrakcji nawet najbardziej wymagającym. W ośrodku narciarskim: 38 km tras zjazdowych i 8 wyciągów.

KLAUSBERG
Jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodków we Włoszech. Szerokie i urozmaicone trasy, taśmy narciarskie, tory do zjazdów, igloo, a dla nieco starszych snowpark i Alpine Coaster to gwarancja świetnej zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ośrodku narciarskim: 34 km tras zjazdowych i 8 wyciągów.

RODZINNIE I SPORTOWO
Region Kronplatz oferuje łącznie ok. 190 km tras obsługiwanych przez 48 wyciągów – każdy znajdzie tu stoki idealne dla siebie! Szczególnie przyjazny dla rodzin – szkółki narciarskie, zajęcia z instruktorami, a także trampoliny i ściany wspinaczkowe to doskonaly pomysł na spędzenie wolnego czasu z dzieciakami. Szczególnie warto odwiedzić Croniworld, Kids Safety Park czy Family Funpark. A jak relaks, to koniecznie w kompleksie basenowym Cron 4 w Riscone i rekreacyjnym Cascade w Campo Tures.

I JESZCZE WIĘCEJ
Świetnie przygotowane stoki i atrakcje après ski to nie wszystko, co ma do zaoferowania Kronplatz. Na samym szczycie słynnej góry (2275 m n.p.m.) znajdują się 2 muzea: MMM Corones – oryginalnie zaprojektowane, jest ukoronowaniem projektu legendarnego himalaisty Reinholda Messnera i LUMEN – wyjątkowe muzeum górskiej fotografii. Koniecznie odwiedź te miejsca!

ZIMOWE PRZYSMAKI
Spróbuj tyrolskiej kuchni – jest pyszna, prawdziwa i wyrazista! Oprócz tradycyjnej, alpejskiej, odczuwalne są wpływy śródziemnomorskie i ladyńskie. W lokalnych restauracjach i schroniskach można m.in. spróbować kaspress knodel suppe, czyli bulionu z knedlami, grillowanego koziego sera z warzywami i risotto z gruszką, a na deser germknödel – ciasto drożdżowe ze śliwką i kremem waniliowym posypane makiem... pycha!

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Riscone – malownicze miasteczko położone u podnóża (Plan de Corones, 2275 m n.p.m.) dobrze skomunikowane z atrakcjami narciarskimi regionu Kronplatz, bogate zaplecze sportowe i szeroki wachlarz usług spa i wellness sprawia, że to miejsce idealne dla miłośników ruchu, relaksu i zimowych rozrywek.

Na stoku: Kronplatz – 32 wyciągi, 116 km tras o różnym stopniu zaawansowania: niebieskich z pięknymi widokami przeznaczonych dla początkujących narciarzy, czerwonych dla średniozaawansowanych i czarnych dla zaawansowanych i wymagających narciarzy; świetnie przygotowane snowparki: Easy Park o powierzchni 18 000 m² i Jib Park o powierzchni 6 000 m², halfpipy, pipedragon, raile, funboxy, quarterpipy i pro-jumpy, podzielone na 4 obszary: dla początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych i dla rodzin z dziećmi; Kids Safety Park dla dzieci; 200 km idealnie przygotowanych i urozmaiconych tras narciarstwa biegowego.

Spróbuj: szaleństwo w snowparku, zjazd na torze saneczkarskim, zimowy trekking malowniczymi górskimi trasami, lot paralotnią ponad ośnieżonymi szczytami, relaks w spa, pyszna, tyrolska kuchnia.

Czas przelotu: Polska-Włochy: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2-2,5 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – KRONPLATZ:
koniec listopada – koniec kwietnia.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
935 – 2510 m n.p.m.

Całkowita długość tras narciarskich: trasy o łącznej długości ok. 190 km (68 tras łatwych, 42 średnich, 37 trudnych), ok. 200 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 100 %.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
48 wyciągów (26 gondoli, 14 wyciągów krzesełkowych, 8 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: Kronplatz: ok. 76 tyś. os./godz., Speikboden: ok. 13 tyś. os./godz., Klausberg: ok. 15 tyś. os./godz.
SZKÓŁKI NARCIARSKIE: ok. 10 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (ZA 6 DNI)
Kronplatz
Niski sezon: dorośli: ok. 241 EUR/os., dzieci: ok. 168 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli: ok. 301 EUR/os., dzieci: ok. 211 EUR/os.
Dolomiti Superski
(łącznie ok. 1220 km tras zjazdowych i 450 wyciągów w 12 regionach narciarskich)
Niski sezon: dorośli: ok. 259 EUR/os., dzieci: ok. 182 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli: ok. 324 EUR/os., dzieci: ok. 292 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter