phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияPaganella

праздник Paganella

Коротко о направлении

 • malownicze widoki na szczyty Dolomitów Brenta
 • trasy na wszystkich poziomach trudności
 • słynna trasa Olimpionica 2
 • bogata oferta après-ski
 • możliwe legalne zjazdy freeridowe
 • kameralna atmosfera

Посмотреть предложение

Narty (5)

Ariston Lake View Hotel Paganella

-15% 24 231 Rub
20 487Rub
 • wypoczynek we dwoje
 • położony przy jeziorze Molveno
 • klimatyczny i zadbany
 • baza wypadowa do wyciągów narciarskich
 • ЗИМА 21/22

Hotel Dal Bon Paganella

-14% 27 308 Rub
23 308Rub
 • blisko wyciągów
 • smaczna kuchnia
 • rodzinna atmosfera
 • ЗИМА 21/22

Hotel Du Lac Vital Mountain Paganella

-14% 31 282 Rub
26 641Rub
 • polecany dla rodzin
 • blisko jeziora, z widokiem na góry
 • komfortowe pokoje
 • 2 eleganckie restauracje
 • baza wypadowa do ośrodka Paganella
 • ЗИМА 21/22

Hotel Fontanella Paganella

-14% 56 538 Rub
48 179Rub
 • spektakularny widok na jezioro Molveno
 • nowoczesne i eleganckie wnętrza
 • rodzinna i kameralna atmosfera – na miejscu tylko 32 pokoje
 • doskonała kuchnia
 • ЗИМА 21/22

SASSDEI My Active Suite Hotel Paganella

-14% 67 179 Rub
57 154Rub
 • w centrum malowniczego Andalo
 • bezpośrednio przy dolnej stacji gondoli
 • przestronne, nowoczesne pokoje
 • kryty basen i centrum wellness
 • restauracja z kuchnią regionalną
 • ЗИМА 21/22

Zachwycająca panorama majestatycznych, sięgających chmur szczytów Dolomitów Brenta, kameralna atmosfera, nowoczesne wyciągi  oraz doskonale przygotowane, szerokie i zróżnicowane trasy – witaj w Paganelli, narciarskim raju z niebiańskimi widokami!

GÓRY I CHMURY
Paganella (2125 m n.p.m.) to masyw w zachodniej części regionu Trentino. U jego stóp znajdują się ośrodki narciarskie: Andalo (1050 m n.p.m.) i Fai della Paganella (1038 m n.p.m.). Trasy zjazdowe przebiegają na zachodnim stoku masywu, bezdrzewnym w górnych partiach. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na granitowe szczyty Dolomitów Brenta. Spowite chmurami lub błyszczące w słońcu, niezmiennie urzekają narciarzy. Wyjątkowe walory tutejszej przyrody chroni Park Przyrody Adamello Brenta, gdzie przez cały rok można wędrować górskimi trasami. Ze szczytu Paganelli rozciąga się niezwykły widok na pasma górskie i słynne jezioro Garda.

ANDALO
Urocze miasteczko, doskonałe dla rodzin z dziećmi. W centrum znajdują się stacje początkowe kilku wyciągów narciarskich. Są tu sklepy i klimatyczne restauracje, a także liczne atrakcje après ski, jak np. lodowisko i centrum sportowe z basenem o wymiarach olimpijskich, a w odległości spaceru od centrum leży niewielkie jezioro Andalo. Wieczorami miło będzie usiąść przy kieliszku wina czy smacznej kolacji w jednej z nastrojowych knajpek i cieszyć się urokami zimowego wypoczynku w pięknych Dolomitach.

FAI DELLA PAGANELLA I MOLVENO
Położona na zboczu Paganelli, na naturalnym tarasie, Fai della Paganella zachwyca wspaniałą panoramą gór i alpejskim klimatem. To miejsce idealne  dla każdego: amatorów sportów zimowych, rodzin z dziećmi, jak i miłośników relaksu w pięknej scenerii. Nowoczesne wyciągi i kameralna atmosfera to główne atuty Fai della Paganella. Molveno to malownicza miejscowość nad jeziorem o tej samej nazwie. Bardzo popularna w sezonie letnim, zimą staje się spokojna i jest doskonałą propozycją dla wszystkich fanów natury i wypoczynku z dala od gwarnych kurortów. To także dobra baza wypadowa na stoki Paganelli. Na spokojny wypoczynek zaprasza również położone na wschodnim zboczu Paganelli Cavedago, z tradycyjnymi gospodarstwami i gościnną, góralską atmosferą.

POCZUJ WOLNOŚĆ!
Paganella to doskonałe miejsce dla amatorów mocnych wrażeń, freestylu i freeridu! To, co niedozwolone w innych regionach, tutaj jest możliwe – w towarzystwie przewodnika można zjechać ze szczytu Paganelli poza wyznaczonymi trasami. Paganella należy do obszaru narciarskiego Skirama Dolimiti Adamello Brenta, dając możliwość jazdy na najpiękniejszych stokach zachodniego Trentino, z różnorodnymi i doskonale przygotowanymi trasami. Na wybranych trasach można pojeździć również w nocy. Coś dla siebie znajdą tutaj też narciarze biegowi, na których czekają dobrze przygotowane malownicze trasy z pięknymi widokami.

MISTRZOWSKIE MIEJSCE
Jeżeli lubisz prawdziwe wyzwania, możesz spróbować sił na słynnej trasie Olimpionica 2 – uważanej za jedną z najbardziej wymagających technicznie tras w całym regionie Trentino, a na pewno najtrudniejszej w całej Paganelli. Nie jest nazywana trasą mistrzów bez powodu – od lat regularnie trenuje tutaj norweska reprezentacja, a także takie sławy, jak Bode Miller czy Lindsay Vonn. Cała trasa ma ok. 2 km długości, a różnica w wysokościach wynosi ok. 1000 m.  

AKTYWNIE PO NARTACH
Dla wszystkich, którym wystarczy sił po szaleństwach na stoku, lub po prostu dla szukających urozmaicenia, doskonałą propozycją będzie centrum sportowe w Andalo, w którym można pojeździć na łyżwach, popływać w basenie lub zagrać w piłkę. Warto również zobaczyć znajdujące się w okolicy zamki, jak np. Belfort w Spormaggiore, wybrać się na wędrówkę w rakietach śnieżnych albo skorzystać z profesjonalnych zabiegów w centrach spa.

ROZGRZEJ SIĘ!
Jeżeli trochę zmarzniesz na stoku, idealną rozgrzewką będą lokalne przysmaki! Regionalna alpejska kuchnia jest połączeniem smaków włoskich i austriackich, z akcentami śródziemnomorskimi i ladyńskimi. Koniecznie spróbuj ciemnego chleba, tradycyjnych gnocchi i polenty z dodatkami. Do miejscowych przysmaków należy też speck – wędzona szynka, canederli – knedle z czerstwego chleba i gęsty likier bombardino, podawany na gorąco z bitą śmietaną. Idealnym dopełnieniem posiłków będą lokalne, czerwone wina i rzemieślnicze piwa.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Czas lokalny: czas polski.

Czas przelotu: Polska – Włochy: ok. 2 godz.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna, do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – Paganella:
koniec listopada – początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1050 – 2125 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: trasy o łącznej długości ok. 50 km (11 tras łatwych, 17 średnich, 1 trudna), ok. 10 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100%.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
18 wyciągów (3 gondole, 11 wyciągów krzesełkowych, 4 taśmy narciarskie).
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 27 000 os./godz.
SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 4 szkółki narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):

Paganella:

Niski sezon: dorośli: ok. 198 EUR/os., dzieci: ok. 99 EUR/os.
Wysoki sezon: dorośli: ok. 230 EUR/os., dzieci: ok. 115 EUR/os.

Skirama Dolomiti Adamello Brenta:
Niski sezon: dorośli: ok. 278 EUR/os., dzieci: ok. 139 EUR/os.
Wysoki sezon: dorośli: ok. 312 EUR/os., dzieci: ok. 156 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter