phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияVal di Fiemme

праздник Val di Fiemme

Коротко о направлении

 • słynne ośrodki narciarskie
 • doskonale przygotowane trasy
 • profesjonalny halfpipe
 • dużo atrakcji aprѐs ski
 • spektakularne widoki
 • włączony do obszaru narciarskiego Dolomiti Superski

Посмотреть предложение

Narty (4)

Hotel Liz Val di Fiemme

-16% 26 538 Rub
22 282Rub
 • idealny na wypoczynek we dwoje
 • blisko centrum Predazzo
 • strefa wellness z siłownią
 • punkt wypadowy na stoki
 • ЗИМА 22/23

Hotel Corona Val di Fiemme

-17% 33 333 Rub
27 667Rub
 • kameralna atmosfera
 • cicha i spokojna okolica
 • smaczna, lokalna kuchnia
 • miła obsługa
 • ЗИМА 22/23

Hotel Stella Alpina Val di Fiemme

-19% 35 385 Rub
28 436Rub
 • kameralny
 • strefa wellness
 • dobrze skomunikowany z głównymi ośrodkami Val di Fiemme
 • w tradycyjnym, alpejskim stylu
 • ЗИМА 22/23

Hotel Lagorai Resort & Spa Val di Fiemme

-12% 42 308 Rub
36 897Rub
 • elegancki i stylowy
 • komfortowe pokoje
 • strefa wellness i 2 baseny
 • ЗИМА 22/23

Spektakularne widoki na Dolomity, słynne ośrodki narciarskie, wspaniale przygotowane stoki i kultowe trasy, nowoczesne wyciągi, smaczna lokalna kuchnia i życzliwość mieszkańców.

VAL DI FIEMME
Spektakularne widoki na Dolomity, słynne ośrodki narciarskie, wspaniale przygotowane stoki i kultowe trasy, nowoczesne wyciągi, smaczna lokalna kuchnia i życzliwość mieszkańców.

DOLINA PŁOMIENI
Jedna z najpiękniejszych dolin we Włoszech, położona w północno-wschodniej części regionu Trentino, między masywem Latemar, łańcuchem górskim Lagorai i majestatycznym szczytami Palle di San Martino. Region Val di Fiemme obejmuje 5 ośrodków narciarskich: Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Role, Passo Lavazѐ-Oclini oraz największy Ski Center Latemar i jest dobrze znany fanom sportów zimowych – na skoczni w Predazzo zwycięstwo świętowali Adam Małysz i Kamil Stoch, a na Alpe Cermis Justyna Kowalczyk. Na narciarzy czeka tu 115 km znakomicie przygotowanych tras, w większości łatwych i o średniej trudności. Trasy położone na wysokości 860-2489 m n.p.m., obsługiwane są przez 45 nowoczesnych wyciągów. W każdym z ośrodków jest szkółka narciarska i specjalnie zabezpieczone place do nauki jazdy dla najmłodszych. Region Val di Fiemme jest włączony do obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, gdzie na narciarzy czeka łącznie aż 1200 km tras!

SKI CENTER LATEMAR
Największy ośrodek narciarski regionu, obejmuje 49 km nartostrad z fantastycznymi widokami na malownicze Dolomity. Tereny narciarskie położone są na wysokości 1550-2489 m n.p.m. Można się tu dostać się z 3 miejscowości: Obereggen, Predazzo i Pampeago. Łącznie w ośrodku jest 40 tras (22 średnie, 10 łatwych i 8 trudnych) obsługiwanych przez 18 wyciągów. Na miejscu jest także snowpark z 80 metrowym halfpipem, 16 metrowym „mega kickerem” oraz serią niższych ramp do wyskoków.

ALPE CERMIS
Położony w samym sercu Val di Fiemme, oferuje wiele atrakcji dla dużych i małych. Jest tu 27 km tras zjazdowych (17 tras: 8 łatwych, 7 średnich i 2 trudne), obsługiwanych przez 7 nowoczesnych wyciągów. Do tras można się dostać bezpośrednio z Cavalese. Ze szczytu Paion (2250 m n.p.m.) prowadzą długie, szerokie i często zaskakująco puste trasy. Na wymagających narciarzy czeka kultowa trasa Olimpia – ok. 7,5 km długości, z różnicą poziomów 1400 m. Na miejscu są fantastyczne schroniska, w których spróbujesz lokalnych przysmaków, jest stadion zimowy z lodowiskiem, działają szkółki narciarskie, a ogromną atrakcją dla dzieciaków jest CermisLandia – park zabaw na śniegu z przedszkolem.

ALPE LUSIA – BELLAMONTE
Na stokach Alpe Lusia, położonych w 2 dolinach: Fassa i Fiemme, czeka łącznie 30 km słonecznych tras o różnym poziomie trudności (13,5 km łatwych, 13,5 km średnich i 3 km trudnych). Można tu dostać się z Bellamonte. To świetne miejsce nie tylko dla narciarzy, ale także dla snowboardzistów – na amatorów jazdy na desce czeka fantastyczny snowpark.

SPRÓBUJ…
…nocnej jazdy na nartach – w Alpe Cermis czeka 2,5 km oświetlonych tras, a w Obereggen – 1,5 km oraz 2,5 km toru saneczkowego. W Obereggen po zmroku warto także wybrać się na wędrówkę w rakietach śnieżnych. Na miłośników mocniejszych wrażeń na zboczach Predazzo czeka Alpine Coaster Gardone – bobslej pędzący po krętym torze z prędkością 40 km/h. Dzieciakom frajdę sprawią jazda na snowbike’u i zjazd w dół na oponie.

LOKALNE PRZYSMAKI
Spróbuj regionalnych specjałów w miejscowych restauracjach: speck – surowej szynki maczanej w soli, suszonej i wędzonej na zimno, strangolapreti – tradycyjnego szpinakowego gnocchi z czerstwego pieczywa, z odrobiną ricotty, parmezanu i jajkami, canederli – knedli z czerstwego chleba z dodatkami, polenty oraz zuppa di orzo – zupy w stylu polskiego krupniku. Zakończ dzień deserem strauben (tyrolskie naleśniki podawane z cukrem pudrem i marmoladą) oraz kieliszkiem lokalnego wina. W przerwach między szusowaniem po stoku skosztuj bombardino – gęstego likieru podawanego na gorąco z bitą śmietaną albo hugo – musującego, wytrawnego wina z syropu z białego bzu i odrobiną wody.

Czas przelotu: Polska-Włochy: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 2,2-2,5 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.



SEZON NARCIARSKI – LATEMAR-OBEREGGEN:
koniec listopada-połowa kwietnia:


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1550-2489 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 40 tras (22 średnie, 10 łatwych i 8 trudnych) o łącznej długości ok. 49 km.
WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 18 wyciagów (2 gondole, 14 wyciągów krzesełkowych, 2 wyciągi orczykowe).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100%
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 36000 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
1 szkółka narciarska.

 

SEZON NARCIARSKI – ALPE LUSIA:
koniec listopada-połowa kwietnia.

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1184-2340 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 22 trasy (11 łatwych, 7 średnich i 4 trudne) o łącznej długości ok. 30 km.
WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 8 wyciągów (4 gondole, 3 wyciągi krzesełkowe, 1 wyciąg orczykowy).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 98%
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 16600 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 3 szkółki narciarskie.

 

SEZON NARCIARSKI – ALPE CERMIS:
koniec listopada-połowa kwietnia:

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 860-2250 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 17 tras (8 łatwych, 7 średnich i 2 trudne) o łącznej długości ok. 27 km.
WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 7 wyciągów (3 gondole, 3 wyciągi krzesełkowe, 1 wyciąg orczykowy).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100%.
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 13300 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
1 szkółka narciarska.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):

Val di Fiemme/Obereggen: (łącznie 115 km tras zjazdowych i 45 wyciągów w regionach narciarskich: Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo Rolle)
niski sezon: dorośli – ok. 217 EUR/os., dzieci – ok. 152 EUR/os.;
wysoki sezon: dorośli – ok. 272 EUR/os., dzieci – ok. 190 EUR/os.

Dolomiti Superski: (łącznie ok. 1200 km tras zjazdowych i 450 wyciągów w 12 regionach narciarskich):
niski sezon: dorośli – ok. 259 EUR/os., dzieci – ok. 182 EUR/os.;
wysoki sezon: dorośli – ok. 324 EUR/os., dzieci – ok. 227 EUR/os.

Valle Silver: łącznie 390 km tras zjazdowych i 150 wyciągów w regionach narciarskich: Val di Fassa/Carezza, Alpe Lusia San Pellegrino/Falcade, San Martino di Castrozza/Passo Rolle i Val di Fiemme/Obereggen:
niski sezon: dorośli – ok. 234 EUR/os., dzieci – ok. 164 EUR/os.;
wysoki sezon: dorośli – ok. 292 EUR/os., dzieci – ok. 205 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter