phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Результаты Поиска Poczuj Chile, smakuj Peru

Преимущества предложения

 • Santiago de Chile i Lima
 • pustynia Atacama
 • El Tatio trzecie największe skupisko gejzerów na świecie
 • świątynie Inków
 • Machu Picchu

Poczuj Chile, smakuj Peru Код: SCLCHPE

Маршрут
228 109PLN
Взрослые: 2 wyżywienie zgodnie z programem Пт 01.01 – Вт 12.01.21
Itaka
 • Promocja ЗИМА 20/21 ЗИМА 20/21

Poczuj Chile, smakuj Peru

 • Promocja ЗИМА 20/21 ЗИМА 20/21
Код: SCLCHPE
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chile.

2. DZIEŃ. SANTIAGO DE CHILE
Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd do centrum SANTIAGO DE CHILE, jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem urbanistycznym miast w Ameryce Południowej. Drapacze chmur przeplatają się tu z charakterystyczną dla Chile niską zabudową. Zwiedzanie: plac Konstytucji z pałacem La Moneda – siedzibą rządu, Plaza de Armas, przy którym znajdują się m.in. Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora i zabytkowy budynek Poczty Główniej. Przejście na wzgórze Santa Lucia – jeden z najchętniej odwiedzanych parków publicznych stolicy. Spacer dzielnicą Lastarria, gdzie w jednej z klimatycznych kawiarenek warto wypić popołudniową kawę. Wjazd na wzgórze San Cristobal, skąd rozciąga się imponująca panorama miasta z majestatycznymi szczytami Andów w tle. Na wzgórzu wznosi się ogromna figura Matki Boskiej, która czuwa nad całym miastem. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. CALAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA – DOLINA ŚMIERCI – SAN PEDRO DE ATACAMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Santiago de Chile, przelot do miejscowości CALAMA. Przejazd do DOLINY KSIĘŻYCOWEJ, w Górach Solnych, gdzie powstało wiele pięknych form wyerodowanych w kolorowym gipsie, glinie i soli. Przejazd przez DOLINĘ ŚMIERCI, zwaną również Doliną Marsową ze względu na kosmiczny wygląd otaczających ją form skalnych. Krótki postój obok ciekawego tworu skalnego Trzy Marie, który wygląda jak posąg. Dalej SAN PEDRO DE ATACAMA – małe miasteczko położone kilka kilometrów od Zwrotnika Koziorożca, jest to również archeologiczna stolica Chile obfitująca we wspaniałe krajobrazy. Spacer po miasteczku z widokiem na wulkan Licancabur. Zwiedzanie zabytkowego kościoła z 1774 r. Wizyta w Muzeum Meteorytów mieszczącego meteoryty znalezione na pustyni Atacama. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. SALAR DE ATACAMA – TOCONAO – NARODOWY REZERWAT LOS FLAMENCOS
Śniadanie. Wyjazd do wyschniętego słonego jeziora SALAR DE ATACAMA na wysokości 2305 m n.p.m., największego obszaru solnego w Chile, o powierzchni ponad 3 tys. km². W oddali widać ośnieżone wulkany, wśród nich jeden z najwyższych – Licancabur. Przejazd nad laguny Miscanti i Miniques, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., u podnóża wygasłych wulkanów. Obiad. Przejazd do miasteczka TOCONAO, oazy na pustyni, z uprawą wielu gatunków owoców. Przejście do kościoła z charakterystyczną dzwonnicą wykonaną z drzewa kaktusowego. Przystanek w miasteczku z domkami z kamienia wulkanicznego – liparytu. Przejazd nad lagunę Chaxa na terenie NARODOWEGO REZERWATU LOS FLAMENCOS, gdzie można podziwiać trzy z sześciu istniejących gatunków flamingów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka nad jezioro termalne Cejtar. Powrót do hotelu, nocleg

5. DZIEŃ. GEJZERY EL TATIO – CASPANA – CALAMA
Wykwaterowanie. Wczesny wyjazd (ok. 3.00 rano) do GEJZERÓW EL TATIO. El Tatio to najwyżej położone pole 80 gejzerów na świecie – 4320 m. n.p.m. O wschodzie słońca można tu podziwiać niezwykły spektakl: tworzące się niezwykłe refleksy świetlne na skutek przenikania się promieni słonecznych z kłębami pary wodnej. Pióropusze wody i pary z gejzerów dochodzą nawet do 10 m wysokości. Kąpiel w naturalnych basenach z wodą termalną, której temperatura wynosi ok. 45° C. Śniadanie w formie pikniku. Przejazd do wioski CASPANA położonej 3200 m n.p.m. Wioska liczy około 400 mieszkańców, odznacza się charakterystycznym dla tego regionu układem budynków. W Caspana główną działalnością jest rolnictwo, do dnia dzisiejszego można tam zobaczyć duże tarasy, na których uprawia się jabłonie i brzoskwinie. Dalej zwiedzanie kościoła San Francisco de Chiu-Chiu z XVII w., który należy do narodowego dziedzictwa Chile. Przejazd do CALAMA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Cuzco. Zwiedzanie CUZCO: Plaza de Armas – główny plac z katedrą z największym dzwonem w Ameryce Południowej, kościół Towarzystwa Jezusowego, pozostałości dawnej Świątyni Słońca – Qoricancha, gdzie składano mumie władców inkaskich. Fakultatywnie, za dodatkową opłatą na miejscu Zwiedzanie Katedry i Kaplicy Triumfu – to jedno z arcydzieł peruwiańskiej sztuki kolonialnej. W katedrze znajduje się ogromy srebrny ołtarz i złota monstrancja z kamieniami szlachetnymi. Dalej przejście do dzielnicy San Blas, gdzie inkowie wznieśli świątynię poświęconą zmarłym cesarzom. Dzielnica słynie z białych domów z niebieskimi drzwiami, malowniczych kawiarenek i barów, często z muzyką na żywo. Wizyta na głównym rynku Cuzco Mercado Central de San Pedro, założonym w 1925 r. i zaprojektowanym przez Gustawa Eiffla. Na rynku można znaleźć świeże, typowe dla regionu owoce, warzywa, mięso i miejscowe rękodzieło. Przejazd do hotelu, powitalny drink, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. CUZCO – AWANACANCHA – PISAC – AGUAS CALIENTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Świętej Doliny Inków, która była niegdyś rdzeniem imperium Inków. Następnie wizyta w AWANACANCHA, znanej z hodowli wielu gatunków lam i alpak. Awanacancha jest kolebką peruwiańskiego przemysłu tkackiego, gdzie można zaobserwować wszystkie etapy produkcji peruwiańskich tkanin. Dalej przejazd do malowniczej andyjskiej wioski PISAC, słynącej z indyjskiego targu rzemieślniczego, prawdziwego kolorowego i folklorystycznego spektaklu. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd do Ollantaytambo, skąd dalej podróż będzie kontynuowana pociągiem do AGUAS CALIENTES, wioski u podnóża Machu Picchu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. MACHU PICCHU – OLLANTAYTAMBO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Zaginionego Miasta Inków, wpisanego na listę UNESCO – MACHU PICCHU, uznawanego za jeden z 7 cudów świata. Miasto odkryte w 1911 r. przez Hirama Bingham’a, kryjące wiele tajemnic, jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Unikatowe położenie i geniusz konstrukcji sprawił, że Machu Picchu jest jednym z największych cudów świata. Zwiedzanie: dzielnica pałaców, łaźnie, dzielnica więzienia, dzielnica Trzech Bram. Powrót do Aguas Calientes. Następnie przejazd pociągiem do OLLANTAYTAMBO. Zakwaterowanie w luksusowych namiotach, położonych w pięknych naturalnych ogrodach z typową dla tego regionu roślinnością. Kolacja "pod gwiazdami" z widokiem na spektakularne Andy. Nocleg.

9. DZIEŃ. CHINCHERO – CUZCO – SACSAYHUAMAN – Q’ENQO – TAMBOMACHAY – PUCA PUCARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHINCHERO, gdzie wyrabiane są narodowe peruwiańskie ubrania. Przejazd do CUZCO. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie południowej części Cuzco. Przejazd do stanowisk archeologicznych SACSAYHUAMAN, Q’ENQO, TAMBOMACHAY i PUCA PUCARA. Tambomachay (łaźnie Inków): miejsce, do którego przybywali Inkowie, aby odprawić niektóre rytuały religijne. Puca Pucara to dawny inkaski fort wojskowy, zbudowany z czerwonego kamienia. Q’enqo to stanowisko archeologiczne którego szczególność polega na monolitycznej budowie. Byłby poświęcony kultowi Pumy (boga wojny). Na szczególną uwagę zasługuje amfiteatr i jaskinia wyposażoną w ołtarz, na którym składano zwierzęta. Sacsayhuaman, imponująca forteca Inków położona na naturalnym cyplu na wysokości 3700 metrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. CUZCO – LIMA.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do LIMY. Spacer po stolicy Peru, „Miasta Trzech Króli”, leżącego 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń. Założona w 1535 r. przez konkwistadora Francisco Pizarro, olśniewa kolonialną architekturą wpisaną na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: Plaza Mayor (Plaza de Armas), uznawany za miejsce narodzin Limy z reprezentacyjnymi budynkami – Pałac Rządowy, Pałac Arcybiskupi i katedra. Przejście na Plaza San Martin, jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych w Limie. Wizyta w Muzeum Larco (Museo Arqueológico Rafael Larco Herrera). Jedno z głównych muzeów w Limie, założone przez peruwiańskiego archeologa Rafaela Larco Hoyle'a, prezentuje wiele dzieł sztuki prekolumbijskiej. Ponad 45 000 dzieł różnego gatunku (rzeźby, tkaniny, ceramika i biżuteria) obejmuje prawie 4000 lat historii i wielu kultur, w tym Cupisnique, Lambayeque, Virú, chimú i inca. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

4 noclegi w Chile, 5 noclegi w Peru w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 1 nocleg w ekskluzywnych namiotach „Glamping" - Glamour Camping (w każdym jest łóżko, prywatna łazienka z prysznicem z ciepłą i zimną wodą oraz toaleta; w namiotach jest prąd i ogrzewanie) • wyżywienie: 9 śniadań, 2 kolacje, 2 obiady • przeloty: Warszawa-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Calama, Calama-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Cuzco (Peru), Cuzco-Lima (Peru), Lima-Warszawa

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 130 USD.
 2. Opłaty fakultatywne na miejscu: wycieczka nad jezioro termalne CEJTAR – 95 USD, Zwiedzanie Katedry i Kaplicy Triumfu - 15 USD, wycieczka do stanowisk archeologicznych SACSAYHUAMAN, Q’ENQO, TAMBOMACHAY oraz PUCA PUCARA - 60 USD.
 3. Ze względu na niskie temperatury w godzinach porannych przy Gejzerach El Tatio (ok. 0-5° C), należy zabrać odpowiednią odzież, m.in.: ciepłą kurtkę, ciepłe spodnie, czapkę i rękawiczki.
 4. Ze względu na bardzo wysokie temperatury występujące w dzień na pustyni Atacama (35-40 °C), należy zabrać m.in.: nakrycie głowy chroniące przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, krem z bardzo wysokim filtrem UV, wygodne buty trekingowe, plecak.
 5. Jeżeli dziecko poniżej 18 roku życia podróżuje tylko z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym wymagane jest uprzednie uzyskanie stosownego pozwolenia notarialnego od drugiego niepodróżującego rodzica lub obu rodziców oraz posiadanie odpisu aktu urodzenia dziecka z apostille. 6. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki – 4320 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Информация о регионе

Чили

Chilijski poeta Pablo Neruda, pieszczotliwie określał swoją ojczyznę mianem „chudego kraju”. Jakby przyklejony do wybrzeża Pacyfiku i potężnego łańcucha Andów, mieści w sobie niezwykłą różnorodność krajobrazów - od smaganych wiatrami wierzchołków Andów Patagońskich, poprzez niedostępną krainę fiordów, zielone regiony z licznymi jeziorami .

Расположение на карте Маршрут

​Santiago de Chile • Calama • Dolina Księżycowa • Dolina Śmierci • San Pedro de Atacama • Salar de Atacama • Toconao • Narodowy Rezerwat Los Flamencos • Gejzery El Tatio • Caspana • Calama • Cuzco • Awanacancha • Pisac • Aguas Calientes • Machu Picchu • Ollantaytambo • Chinchero • Cuzco • Sacsayhuaman • Q’enqo • Tambomachay • Puca Pucara • Cuzco • Lima

Chile i Peru w prawie dwutygodniowym, urozmaiconym programie, pokazującym te fascynujące kraje zarówno od strony bogatej historii, jak i piękna przyrody czy wspaniałych cywilizacji, które przeminęły, pozostawiając intrygujące zabytki. Zjawiskowa pustynia Atacama z wszechobecną sylwetką wulkanu Licancabur i księżycowymi pejzażami. Spektakularne gejzery El Tatio, Dolina Księżycowa i laguna Chaxa z tysiącami flamingów to widoki na zawsze pozostające w pamięci. Na trasie dwie metropolie: kosmopolityczne Santiago de Chile i piękna Lima, stolica Peru. W programie są także tak słynne miejsca jak Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków i jeden z nowych cudów świata oraz Cusco – dawna stolica Inków. Trasa w krajach zwiedzanych: 7820 km

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chile.
2. DZIEŃ. SANTIAGO DE CHILE
Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd do centrum SANTIAGO DE CHILE, jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem urbanistycznym miast w Ameryce Południowej. Drapacze chmur przeplatają się tu z charakterystyczną dla Chile niską zabudową. Zwiedzanie: plac Konstytucji z pałacem La Moneda – siedzibą rządu, Plaza de Armas, przy którym znajdują się m.in. Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora i zabytkowy budynek Poczty Główniej. Przejście na wzgórze Santa Lucia – jeden z najchętniej odwiedzanych parków publicznych stolicy. Spacer dzielnicą Lastarria, gdzie w jednej z klimatycznych kawiarenek warto wypić popołudniową kawę. Wjazd na wzgórze San Cristobal, skąd rozciąga się imponująca panorama miasta z majestatycznymi szczytami Andów w tle. Na wzgórzu wznosi się ogromna figura Matki Boskiej, która czuwa nad całym miastem. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. CALAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA – DOLINA ŚMIERCI – SAN PEDRO DE ATACAMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Santiago de Chile, przelot do miejscowości CALAMA. Przejazd do DOLINY KSIĘŻYCOWEJ, w Górach Solnych, gdzie powstało wiele pięknych form wyerodowanych w kolorowym gipsie, glinie i soli. Przejazd przez DOLINĘ ŚMIERCI, zwaną również Doliną Marsową ze względu na kosmiczny wygląd otaczających ją form skalnych. Krótki postój obok ciekawego tworu skalnego Trzy Marie, który wygląda jak posąg. Dalej SAN PEDRO DE ATACAMA – małe miasteczko położone kilka kilometrów od Zwrotnika Koziorożca, jest to również archeologiczna stolica Chile obfitująca we wspaniałe krajobrazy. Spacer po miasteczku z widokiem na wulkan Licancabur. Zwiedzanie zabytkowego kościoła z 1774 r. Wizyta w Muzeum Meteorytów mieszczącego meteoryty znalezione na pustyni Atacama. Zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. SALAR DE ATACAMA – TOCONAO – NARODOWY REZERWAT LOS FLAMENCOS
Śniadanie. Wyjazd do wyschniętego słonego jeziora SALAR DE ATACAMA na wysokości 2305 m n.p.m., największego obszaru solnego w Chile, o powierzchni ponad 3 tys. km². W oddali widać ośnieżone wulkany, wśród nich jeden z najwyższych – Licancabur. Przejazd nad laguny Miscanti i Miniques, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., u podnóża wygasłych wulkanów. Obiad. Przejazd do miasteczka TOCONAO, oazy na pustyni, z uprawą wielu gatunków owoców. Przejście do kościoła z charakterystyczną dzwonnicą wykonaną z drzewa kaktusowego. Przystanek w miasteczku z domkami z kamienia wulkanicznego – liparytu. Przejazd nad lagunę Chaxa na terenie NARODOWEGO REZERWATU LOS FLAMENCOS, gdzie można podziwiać trzy z sześciu istniejących gatunków flamingów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka nad jezioro termalne Cejtar. Powrót do hotelu, nocleg
5. DZIEŃ. GEJZERY EL TATIO – CASPANA – CALAMA
Wykwaterowanie. Wczesny wyjazd (ok. 3.00 rano) do GEJZERÓW EL TATIO. El Tatio to najwyżej położone pole 80 gejzerów na świecie – 4320 m. n.p.m. O wschodzie słońca można tu podziwiać niezwykły spektakl: tworzące się niezwykłe refleksy świetlne na skutek przenikania się promieni słonecznych z kłębami pary wodnej. Pióropusze wody i pary z gejzerów dochodzą nawet do 10 m wysokości. Kąpiel w naturalnych basenach z wodą termalną, której temperatura wynosi ok. 45° C. Śniadanie w formie pikniku. Przejazd do wioski CASPANA położonej 3200 m n.p.m. Wioska liczy około 400 mieszkańców, odznacza się charakterystycznym dla tego regionu układem budynków. W Caspana główną działalnością jest rolnictwo, do dnia dzisiejszego można tam zobaczyć duże tarasy, na których uprawia się jabłonie i brzoskwinie. Dalej zwiedzanie kościoła San Francisco de Chiu-Chiu z XVII w., który należy do narodowego dziedzictwa Chile. Przejazd do CALAMA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Cuzco. Zwiedzanie CUZCO: Plaza de Armas – główny plac z katedrą z największym dzwonem w Ameryce Południowej, kościół Towarzystwa Jezusowego, pozostałości dawnej Świątyni Słońca – Qoricancha, gdzie składano mumie władców inkaskich. Fakultatywnie, za dodatkową opłatą na miejscu Zwiedzanie Katedry i Kaplicy Triumfu – to jedno z arcydzieł peruwiańskiej sztuki kolonialnej. W katedrze znajduje się ogromy srebrny ołtarz i złota monstrancja z kamieniami szlachetnymi. Dalej przejście do dzielnicy San Blas, gdzie inkowie wznieśli świątynię poświęconą zmarłym cesarzom. Dzielnica słynie z białych domów z niebieskimi drzwiami, malowniczych kawiarenek i barów, często z muzyką na żywo. Wizyta na głównym rynku Cuzco Mercado Central de San Pedro, założonym w 1925 r. i zaprojektowanym przez Gustawa Eiffla. Na rynku można znaleźć świeże, typowe dla regionu owoce, warzywa, mięso i miejscowe rękodzieło. Przejazd do hotelu, powitalny drink, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. CUZCO – AWANACANCHA – PISAC – AGUAS CALIENTES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Świętej Doliny Inków, która była niegdyś rdzeniem imperium Inków. Następnie wizyta w AWANACANCHA, znanej z hodowli wielu gatunków lam i alpak. Awanacancha jest kolebką peruwiańskiego przemysłu tkackiego, gdzie można zaobserwować wszystkie etapy produkcji peruwiańskich tkanin. Dalej przejazd do malowniczej andyjskiej wioski PISAC, słynącej z indyjskiego targu rzemieślniczego, prawdziwego kolorowego i folklorystycznego spektaklu. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd do Ollantaytambo, skąd dalej podróż będzie kontynuowana pociągiem do AGUAS CALIENTES, wioski u podnóża Machu Picchu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. MACHU PICCHU – OLLANTAYTAMBO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Zaginionego Miasta Inków, wpisanego na listę UNESCO – MACHU PICCHU, uznawanego za jeden z 7 cudów świata. Miasto odkryte w 1911 r. przez Hirama Bingham’a, kryjące wiele tajemnic, jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Unikatowe położenie i geniusz konstrukcji sprawił, że Machu Picchu jest jednym z największych cudów świata. Zwiedzanie: dzielnica pałaców, łaźnie, dzielnica więzienia, dzielnica Trzech Bram. Powrót do Aguas Calientes. Następnie przejazd pociągiem do OLLANTAYTAMBO. Zakwaterowanie w luksusowych namiotach, położonych w pięknych naturalnych ogrodach z typową dla tego regionu roślinnością. Kolacja "pod gwiazdami" z widokiem na spektakularne Andy. Nocleg.
9. DZIEŃ. CHINCHERO – CUZCO – SACSAYHUAMAN – Q’ENQO – TAMBOMACHAY – PUCA PUCARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHINCHERO, gdzie wyrabiane są narodowe peruwiańskie ubrania. Przejazd do CUZCO. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie południowej części Cuzco. Przejazd do stanowisk archeologicznych SACSAYHUAMAN, Q’ENQO, TAMBOMACHAY i PUCA PUCARA. Tambomachay (łaźnie Inków): miejsce, do którego przybywali Inkowie, aby odprawić niektóre rytuały religijne. Puca Pucara to dawny inkaski fort wojskowy, zbudowany z czerwonego kamienia. Q’enqo to stanowisko archeologiczne którego szczególność polega na monolitycznej budowie. Byłby poświęcony kultowi Pumy (boga wojny). Na szczególną uwagę zasługuje amfiteatr i jaskinia wyposażoną w ołtarz, na którym składano zwierzęta. Sacsayhuaman, imponująca forteca Inków położona na naturalnym cyplu na wysokości 3700 metrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. CUZCO – LIMA.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do LIMY. Spacer po stolicy Peru, „Miasta Trzech Króli”, leżącego 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń. Założona w 1535 r. przez konkwistadora Francisco Pizarro, olśniewa kolonialną architekturą wpisaną na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: Plaza Mayor (Plaza de Armas), uznawany za miejsce narodzin Limy z reprezentacyjnymi budynkami – Pałac Rządowy, Pałac Arcybiskupi i katedra. Przejście na Plaza San Martin, jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych w Limie. Wizyta w Muzeum Larco (Museo Arqueológico Rafael Larco Herrera). Jedno z głównych muzeów w Limie, założone przez peruwiańskiego archeologa Rafaela Larco Hoyle'a, prezentuje wiele dzieł sztuki prekolumbijskiej. Ponad 45 000 dzieł różnego gatunku (rzeźby, tkaniny, ceramika i biżuteria) obejmuje prawie 4000 lat historii i wielu kultur, w tym Cupisnique, Lambayeque, Virú, chimú i inca. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
12. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 4 noclegi w Chile, 5 noclegi w Peru w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 1 nocleg w ekskluzywnych namiotach „Glamping" - Glamour Camping (w każdym jest łóżko, prywatna łazienka z prysznicem z ciepłą i zimną wodą oraz toaleta; w namiotach jest prąd i ogrzewanie) • wyżywienie: 9 śniadań, 2 kolacje, 2 obiady • przeloty: Warszawa-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Calama, Calama-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Cuzco (Peru), Cuzco-Lima (Peru), Lima-Warszawa

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 130 USD.
 2. Opłaty fakultatywne na miejscu: wycieczka nad jezioro termalne CEJTAR – 95 USD, Zwiedzanie Katedry i Kaplicy Triumfu - 15 USD, wycieczka do stanowisk archeologicznych SACSAYHUAMAN, Q’ENQO, TAMBOMACHAY oraz PUCA PUCARA - 60 USD.
 3. Ze względu na niskie temperatury w godzinach porannych przy Gejzerach El Tatio (ok. 0-5° C), należy zabrać odpowiednią odzież, m.in.: ciepłą kurtkę, ciepłe spodnie, czapkę i rękawiczki.
 4. Ze względu na bardzo wysokie temperatury występujące w dzień na pustyni Atacama (35-40 °C), należy zabrać m.in.: nakrycie głowy chroniące przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, krem z bardzo wysokim filtrem UV, wygodne buty trekingowe, plecak.
 5. Jeżeli dziecko poniżej 18 roku życia podróżuje tylko z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym wymagane jest uprzednie uzyskanie stosownego pozwolenia notarialnego od drugiego niepodróżującego rodzica lub obu rodziców oraz posiadanie odpisu aktu urodzenia dziecka z apostille. 6. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki – 4320 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Детали предложения

Twój wybór wczasów

Poczuj Chile, smakuj Peru

zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
273 953 Rub
Вы экономите: 45 845 RUB
Взрослый
228 109rub
Общая сумма sprawdź szczegóły ceny 456 217 rub razem
Вы экономите 45 845 RUB
Заказать
Вы перейдете к безопасному процессу бронирования
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter