phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Результаты Поиска Tajemnice Etiopii

Преимущества предложения

 • kompleks zamków w Gonder
 • rejs po jeziorze Tana
 • ósmy cud świata – wykute w skale kościoły w Lalibeli
 • słynne stelle w Axum
 • wizyty w wioskach plemion Amhara i Omoro
 • spektakularne krajobrazy

Tajemnice Etiopii Код: ADDTAJE

Маршрут
229 051PLN
Взрослые: 2 2 posiłki Пт 07.10 – Ср 19.10.22
Itaka
 • Promocja ОБНОВЛЕНИЕ ЦЕН ОБНОВЛЕНИЕ ЦЕН

Tajemnice Etiopii

 • Promocja ОБНОВЛЕНИЕ ЦЕН ОБНОВЛЕНИЕ ЦЕН
Код: ADDTAJE
4.7 /6
91% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Хорошее соотношение цена/качество
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Addis Abeby. Transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ. DEBRE MARKOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na północ do Debre Markos. Wizyta w Debre Libanos Monastery, pięknie położonym kompleksie klasztornym. Niezapomnianym widokiem jest wąwóz Nilu Błękitnego, który skalą porównywalny jest z Wielkim Kanionem. Wieczorem przyjazd do DEBRE MARKOS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. BAHIR DAR – TISS ABAY – WODOSPAD TISS ISSAT
Śniadanie. Przejazd do BAHIR DAR i zakwaterowanie w hotelu. Po wczesnym obiedzie (za dodatkową opłatą) wyjazd do miasteczka TISS ABAY – nazwa ta w języku amharskim znaczy "dymiąca woda". Spacer nad WODOSPAD TISS ISSAT na Nilu Błękitnym. Przy najwyższym stanie rzeki rozciąga się on na szerokości około 400 m. Woda spada z wysokości ok. 45 metrów sprawiając wrażenie unoszącego się dymu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO TANA – GONDER – FASIL GHEBBI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na rejs łodzią po JEZIORZE TANA, największym zbiorniku wodnym w Etiopii o powierzchni ok. 3600 km². Na jeziorze znajduje się 37 wysp, a na 20 z nich wybudowane są kościoły i klasztory Kościoła Etiopskiego. Wizyta w klasztorze Ura Kidane Mehret, który ozdobiony jest pięknymi, kolorowymi freskami. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja krzyży, datowana na XVI w. Następnie przejazd do GONDER, miasta leżącego na Wyżynie Abisyńskiej, które król Fasiledes ogłosił swoją stolicą. Po drodze można podziwiać górskie widoki oraz lokalną ludność przy codziennych obowiązkach. Zwiedzanie warownego miasta FASIL GHEBBI, wpisanego na listę UNESCO, zwanego również „afrykańskim Camelotem”. Kompleks zamków – rezydencji cesarzy Etiopii zachwyca swą wspaniałą architekturą, wielkością i rozmachem. Kościół Debre Berhan Selassie, którego sufit ozdobiony jest słynnymi, pięknymi freskami aniołów, a ściany scenami biblijnymi. Następnie w programie łaźnie cesarza Fasiledesa – ogromny basen, napełniany wodą podczas Epifanii. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. P.N. SEMIEN
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Axum. Droga wiedzie wśród malowniczo postrzępionych grzbietów gór Semien, wzdłuż zachodniej części PARKU NARODOWEGO SEMIEN, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pośród wielu gatunków zwierząt i ptaków najliczniej występują tu dżelady z rodziny małp wąskonosych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. AXUM
Śniadanie. Zwiedzanie AXUM, stolicy pierwszego państwa etiopskiego, miasta Królowej Saby i Arki Przymierza. Pozostałości starożytnego miasta zostały wpisane na listę UNESCO. Wizyta w parku archeologicznym ze słynnymi Stellami z Axum. Następnie Kościół Matki Boskiej z Góry Syjon (niedostępny do zwiedzania wewnątrz), który powstał na miejscu świątyni wybudowanej w XVII w. przed władcę Fasiladesa. W kościele znajduje się kaplica Arki Przymierza. Po południu w programie ruiny pałacu i grobowców króla Kaleba i Gebre Meskel oraz ruiny legendarnego pałacu królowej Saby. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. YEHA – ADIGRAT – WUKRO CHERKOS – DEBRE DAMO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Mekelle, pośród górzystego krajobrazu Tigraju. Pierwsze mijane miasto to Adua, w okolicy którego pod koniec XIX w. Etiopczycy odnieśli zwycięstwo nad armią włoską. Wizyta w YEHA, dziś skupisku kamiennych domków. Na uwagę zasługuje kamienna świątynia datowana na ok. V w. p.n.e. Krótka wizyta w ADIGRAT – kosmopolitycznym mieście w rejonie Tigraj. Zwiedzanie wykutego w skale kościoła WUKRO CHERKOS oraz kościoła DEBRE DAMO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. WIOSKA PLEMIENIA AMHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową, przez górzysty teren Amhary. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA AMHARA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. LALIBELA
Śniadanie. Zwiedzanie LALIBELI, miasta znanego na całym świecie z wykutych w skale kościołów, dawniej zwanej Roha. Święte miasto dla Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Dzisiejsza nazwa pochodzi od cesarza Lalibeli – budowniczego słynnych kościołów wykutych w skale. Całodzienne zwiedzanie słynnych XII- i XIII-wiecznych kościołów, uważanych za ósmy cud świata, które zostały wpisane na listę UNESCO. Ponad ośmiowiekowe monastyry wprawiają w zachwyt rozmachem, kunsztem wykonania i pięknem architektury. Jest to nadal ważny ośrodek kultu kościoła Koptyjskiego, a ludzie z daleka pielgrzymują do niego podczas świąt. Budynki połączone są siecią labiryntów i dróżek. W ścianach wokół kościołów wydrążone są otwory, w których nocują mnisi podczas pielgrzymek. Wieczorem warto wybrać się do jednego z miejscowych barów, gdzie można posłuchać tradycyjnej muzyki i śpiewu, podziwiać pokazy tańca, a także spróbować sił w lokalnym tańcu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. KLASZTOR HAJK ISTAFANOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii, zamieszkiwanych przez plemię Amhara. W kilku miejscach szczególnie wartych uwiecznienia okazja do krótkich postojów i pamiątkowych zdjęć. Krótka wizyta w klasztorze HAJK ISTAFANOS (wstęp tylko dla mężczyzn) nad jeziorem Hajk, nieopodal malowniczo położonego pośród zielonych wzgórz miasta o tej samej nazwie. Pochodzący z XIII w. klasztor jest ważnym ośrodkiem religijnym, odgrywał też dużą rolę w różnych okresach historii Etiopii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. WIELKI RÓW AFRYKAŃSKI – WIOSKA PLEMIENIA OROMO – DEBRE BIRHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż WIELKIEGO ROWU AFRYKAŃSKIEGO. Postoje w punktach widokowych. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA OROMO. Wizyta w DEBRE BIRHAN i w miarę możliwości zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościołów w Etiopii. Przejazd do Addis Abeby i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej etiopskiej restauracji z lokalną kuchnią i pokazem tańców z różnych regionów Etiopii. Powrót do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ. ADDIS ABEBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ADDIS ABEBY, stolicy Etiopii założonej w 1886 r. przez króla Menelika II. Miasto jest trzecią najwyżej położoną stolicą na świecie, z panującym cały rok przyjemnym klimatem. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się skamieniały szkielet Lucy – australopiteka sprzed 3 milionów lat. Następnie w programie katedra św. Trójcy, przepięknie zdobiona, o bogatej architekturze, miejsce spoczynku ostatniego cesarza Etiopii. Wjazd na górę Entoto, z której podziwiać można wspaniałą panoramę miasta. Kolacja. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

11 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami i moskitierami • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • transfery i przejazdy zgodnie z programem • rejs po jeziorze Tana • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 300 USD, napiwki: ok. 7 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Obywatele polscy mogą wystąpić o wizę poprzez system „e-visa” dostępny pod adresem www.evisa.gov.et. Potrzebna wolna strona w paszporcie i paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Etiopii.

Информация о регионе

Эфиопия

Etiopia intryguje egzotyczną przyrodą i fascynującą kulturą, to inna rzeczywistość, w której czas się zatrzymał. Plemiona o oryginalnych zwyczajach, tajemnicze obrzędy i ciekawa architektura, pozwalają poznać z bliska prawdziwą Afrykę.

Расположение на карте Маршрут

Debre Markos • Bahir Dar • Tiss Abay • Wodospad Tiss Issat • Jezioro Tana • Gonder • Fasil Ghebbi • Park Narodowy Semien • Axum • Yeha • Adigrat • Wukro Cherkos • Debre Damo • Wioska plemienia Amhara • Lalibela • Hajk Istafanos • Wielki Rów Afrykański • Wioska plemienia Oromo • Debre Birhan • Addis Abeba
Ziemia obiecana Rastafarian, kraj czarnego chrześcijaństwa to wspaniała historia, udokumentowana ważnymi stanowiskami archeologicznymi i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wyjątkowe miejsca wpisane na listę UNESCO, skalne kościoły Lalibeli – ósmy cud świata, Gonder – afrykański Camelot, Stelle w Axum, rejs po jeziorze Tana oraz wyprawa do wodospadu nad Nilem Błękitnym to tylko część atrakcji znakomicie zaplanowanej wyprawy. Wspaniałym dopełnieniem dni pełnych wrażeń będzie pożegnalna kolacja z degustacją lokalnej kuchni i pokazem tradycyjnych tańców. Trasa w Etiopii: ok. 2800 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Addis Abeby. Transfer do hotelu i nocleg.
2. DZIEŃ. DEBRE MARKOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na północ do Debre Markos. Wizyta w Debre Libanos Monastery, pięknie położonym kompleksie klasztornym. Niezapomnianym widokiem jest wąwóz Nilu Błękitnego, który skalą porównywalny jest z Wielkim Kanionem. Wieczorem przyjazd do DEBRE MARKOS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. BAHIR DAR – TISS ABAY – WODOSPAD TISS ISSAT
Śniadanie. Przejazd do BAHIR DAR i zakwaterowanie w hotelu. Po wczesnym obiedzie (za dodatkową opłatą) wyjazd do miasteczka TISS ABAY – nazwa ta w języku amharskim znaczy "dymiąca woda". Spacer nad WODOSPAD TISS ISSAT na Nilu Błękitnym. Przy najwyższym stanie rzeki rozciąga się on na szerokości około 400 m. Woda spada z wysokości ok. 45 metrów sprawiając wrażenie unoszącego się dymu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. JEZIORO TANA – GONDER – FASIL GHEBBI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na rejs łodzią po JEZIORZE TANA, największym zbiorniku wodnym w Etiopii o powierzchni ok. 3600 km². Na jeziorze znajduje się 37 wysp, a na 20 z nich wybudowane są kościoły i klasztory Kościoła Etiopskiego. Wizyta w klasztorze Ura Kidane Mehret, który ozdobiony jest pięknymi, kolorowymi freskami. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja krzyży, datowana na XVI w. Następnie przejazd do GONDER, miasta leżącego na Wyżynie Abisyńskiej, które król Fasiledes ogłosił swoją stolicą. Po drodze można podziwiać górskie widoki oraz lokalną ludność przy codziennych obowiązkach. Zwiedzanie warownego miasta FASIL GHEBBI, wpisanego na listę UNESCO, zwanego również „afrykańskim Camelotem”. Kompleks zamków – rezydencji cesarzy Etiopii zachwyca swą wspaniałą architekturą, wielkością i rozmachem. Kościół Debre Berhan Selassie, którego sufit ozdobiony jest słynnymi, pięknymi freskami aniołów, a ściany scenami biblijnymi. Następnie w programie łaźnie cesarza Fasiledesa – ogromny basen, napełniany wodą podczas Epifanii. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. P.N. SEMIEN
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Axum. Droga wiedzie wśród malowniczo postrzępionych grzbietów gór Semien, wzdłuż zachodniej części PARKU NARODOWEGO SEMIEN, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pośród wielu gatunków zwierząt i ptaków najliczniej występują tu dżelady z rodziny małp wąskonosych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
6. DZIEŃ. AXUM
Śniadanie. Zwiedzanie AXUM, stolicy pierwszego państwa etiopskiego, miasta Królowej Saby i Arki Przymierza. Pozostałości starożytnego miasta zostały wpisane na listę UNESCO. Wizyta w parku archeologicznym ze słynnymi Stellami z Axum. Następnie Kościół Matki Boskiej z Góry Syjon (niedostępny do zwiedzania wewnątrz), który powstał na miejscu świątyni wybudowanej w XVII w. przed władcę Fasiladesa. W kościele znajduje się kaplica Arki Przymierza. Po południu w programie ruiny pałacu i grobowców króla Kaleba i Gebre Meskel oraz ruiny legendarnego pałacu królowej Saby. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. YEHA – ADIGRAT – WUKRO CHERKOS – DEBRE DAMO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Mekelle, pośród górzystego krajobrazu Tigraju. Pierwsze mijane miasto to Adua, w okolicy którego pod koniec XIX w. Etiopczycy odnieśli zwycięstwo nad armią włoską. Wizyta w YEHA, dziś skupisku kamiennych domków. Na uwagę zasługuje kamienna świątynia datowana na ok. V w. p.n.e. Krótka wizyta w ADIGRAT – kosmopolitycznym mieście w rejonie Tigraj. Zwiedzanie wykutego w skale kościoła WUKRO CHERKOS oraz kościoła DEBRE DAMO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. WIOSKA PLEMIENIA AMHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową, przez górzysty teren Amhary. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA AMHARA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. LALIBELA
Śniadanie. Zwiedzanie LALIBELI, miasta znanego na całym świecie z wykutych w skale kościołów, dawniej zwanej Roha. Święte miasto dla Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Dzisiejsza nazwa pochodzi od cesarza Lalibeli – budowniczego słynnych kościołów wykutych w skale. Całodzienne zwiedzanie słynnych XII- i XIII-wiecznych kościołów, uważanych za ósmy cud świata, które zostały wpisane na listę UNESCO. Ponad ośmiowiekowe monastyry wprawiają w zachwyt rozmachem, kunsztem wykonania i pięknem architektury. Jest to nadal ważny ośrodek kultu kościoła Koptyjskiego, a ludzie z daleka pielgrzymują do niego podczas świąt. Budynki połączone są siecią labiryntów i dróżek. W ścianach wokół kościołów wydrążone są otwory, w których nocują mnisi podczas pielgrzymek. Wieczorem warto wybrać się do jednego z miejscowych barów, gdzie można posłuchać tradycyjnej muzyki i śpiewu, podziwiać pokazy tańca, a także spróbować sił w lokalnym tańcu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. KLASZTOR HAJK ISTAFANOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii, zamieszkiwanych przez plemię Amhara. W kilku miejscach szczególnie wartych uwiecznienia okazja do krótkich postojów i pamiątkowych zdjęć. Krótka wizyta w klasztorze HAJK ISTAFANOS (wstęp tylko dla mężczyzn) nad jeziorem Hajk, nieopodal malowniczo położonego pośród zielonych wzgórz miasta o tej samej nazwie. Pochodzący z XIII w. klasztor jest ważnym ośrodkiem religijnym, odgrywał też dużą rolę w różnych okresach historii Etiopii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. WIELKI RÓW AFRYKAŃSKI – WIOSKA PLEMIENIA OROMO – DEBRE BIRHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż WIELKIEGO ROWU AFRYKAŃSKIEGO. Postoje w punktach widokowych. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA OROMO. Wizyta w DEBRE BIRHAN i w miarę możliwości zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościołów w Etiopii. Przejazd do Addis Abeby i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej etiopskiej restauracji z lokalną kuchnią i pokazem tańców z różnych regionów Etiopii. Powrót do hotelu. Nocleg.
12. DZIEŃ. ADDIS ABEBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ADDIS ABEBY, stolicy Etiopii założonej w 1886 r. przez króla Menelika II. Miasto jest trzecią najwyżej położoną stolicą na świecie, z panującym cały rok przyjemnym klimatem. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się skamieniały szkielet Lucy – australopiteka sprzed 3 milionów lat. Następnie w programie katedra św. Trójcy, przepięknie zdobiona, o bogatej architekturze, miejsce spoczynku ostatniego cesarza Etiopii. Wjazd na górę Entoto, z której podziwiać można wspaniałą panoramę miasta. Kolacja. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami i moskitierami • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • transfery i przejazdy zgodnie z programem • rejs po jeziorze Tana • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 300 USD, napiwki: ok. 7 USD/os./dzień.
 2. Wizy: Obywatele polscy mogą wystąpić o wizę poprzez system „e-visa” dostępny pod adresem www.evisa.gov.et. Potrzebna wolna strona w paszporcie i paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Etiopii.
Отзывы клиентов (21)

Общий рейтинг

4.7/6

Клиенты отметили :

 • Хорошее соотношение цена/качество
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
91%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.7
 • 4.7
 • 4.4
 • 3.1
 • 3.4
 • 5.0

Показать отзывы от:

5/6
41-50 lat, Пары Февраль 2020
Bardzo ciekawy kraj i zdecydowanie warty poznania. Wycieczka raczej trudna. Ze względu na czas spędzony w autokarze i stan dróg na pewno nie dla osób mających problemy z kręgosłupem. Wszystkie (...) развернуть
Bardzo ciekawy kraj i zdecydowanie warty poznania. Wycieczka raczej trudna. Ze względu na czas spędzony w autokarze i stan dróg na pewno nie dla osób mających problemy z kręgosłupem. Wszystkie niedogodności wynagrodzą jednak wspaniałe krajobrazy z absolutną perełką jaką jest wodospad na Nilu Błękitnym oraz kontakty z ludźmi. W Etiopii nie ma wielu miejsc do zwiedzania ale takie miejsca jak Aksum, Lalibela, Debre Damo czy Gondar trzeba zobaczyć. Licząc na komfort hoteli i wyżywienie trzeba brać pod uwagę że to Afryka, biedny kraj i nie oczekiwać luksusu. Trzeba uważać się za szczęściarza jeśli autokar po drodze się nie popsuje. Nie ma w nim półek nad siedzeniami więc bagaż podręczny na trasie powinien być jak najmniejszy.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Январь 2020
Etiopia ciekawy kraj,wczesne wyjazdy,długie przejazdy po fatalnych drogach.Bus niezbyt wygodny,hotele dobre,wyżywienie dobre. развернуть
Etiopia ciekawy kraj,wczesne wyjazdy,długie przejazdy po fatalnych drogach.Bus niezbyt wygodny,hotele dobre,wyżywienie dobre.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 2
 • 3
свернуть
1/6
50+ lat, Пары Январь 2020
dzien w dzien po 12 godzin w 20 osobowym busie klimatyzacja wylaczana bo busik nie mial sily na podjazdach okno kiwrowca non stop sobie otwieral w srodku duszno pelno pylu zadnego dnia (...) развернуть
dzien w dzien po 12 godzin w 20 osobowym busie klimatyzacja wylaczana bo busik nie mial sily na podjazdach okno kiwrowca non stop sobie otwieral w srodku duszno pelno pylu zadnego dnia odpoczynku jakas porazka najgorsza wycieczka w moim zyciu nie polecam
 • 1
 • 4
 • 4
 • 1
 • 1
свернуть
5/6
41-50 lat, Сам/сама Январь 2020
Super WYPRAWA :) Etiopia jest Piękna - Pozytywne Zaskoczenie :) -Wspaniałe Góry, Przepiękne Widoki, Dzikie Dżelady na Wzgórzach, Zabytki niespotykane nigdzie indziej, Przełomy NILU,...……. . (...) развернуть
Super WYPRAWA :) Etiopia jest Piękna - Pozytywne Zaskoczenie :) -Wspaniałe Góry, Przepiękne Widoki, Dzikie Dżelady na Wzgórzach, Zabytki niespotykane nigdzie indziej, Przełomy NILU,...……. . Historia tego Kraju ściśle powiązana z Biblią, Królestwo AXUM- to dopiero Niespodzianka w dopełnieniu Historii. SUPER PILOT - Pani Magda :) Polecam Wszystkim - Etiopia Wielka Przygoda :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Январь 2020
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana. Słowa uznania dla pilotki Magdy i lokalnego pilota Kadu. Gorąco polecam ten wyjazd wszystkim ludziom ciekawym świata. развернуть
Wycieczka bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana. Słowa uznania dla pilotki Magdy i lokalnego pilota Kadu. Gorąco polecam ten wyjazd wszystkim ludziom ciekawym świata.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Январь 2020
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
свернуть
6/6
31-40 lat, Сам/сама Январь 2020
Wycieczka bardzo fajna ciekawe miejsca i krajobrazy. Super przewodnik Pani Magdalena. Ostatni wieczór wizyta w "lokalnej" resteuracji porażka tłoczno i bez klimatu. развернуть
Wycieczka bardzo fajna ciekawe miejsca i krajobrazy. Super przewodnik Pani Magdalena. Ostatni wieczór wizyta w "lokalnej" resteuracji porażka tłoczno i bez klimatu.
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Ноябрь 2019
Pragnę podzielić się z Bracią Podróżniczą szeregiem uwag i spostrzeżeń dotyczących niedawnej mej podróży po Etiopii. Na wstępie zaznaczam, że Szanowne Siostry i Bracia Podróżnicy mogą mieć inne (...) развернуть
Pragnę podzielić się z Bracią Podróżniczą szeregiem uwag i spostrzeżeń dotyczących niedawnej mej podróży po Etiopii. Na wstępie zaznaczam, że Szanowne Siostry i Bracia Podróżnicy mogą mieć inne niźli ja doświadczenia i odczucia – wszak każdy z nas jest inny i bądźmy wdzięczni za to. Zatem to, co zapisane niżej, nie może traktowane być jako nieomylny osąd. Pragnę bardzo, by wypowiedź moja jako taki skład i sens posiadała; dlatego też podzielę ją tematycznie, ażeby wszystko było czytelne i jasne. Pilot. Nasz polski pilot z Itaki, Pan Juliusz, który zdrobniale Julkiem się nazywać kazał, jest człowiekiem niezwykle subtelnym i grzecznym; posiada duże doświadczenie w pracy z klientami, o czym świadczy cierpliwość i spokój, w jaki obchodzi się z najbardziej krnąbrnymi i marudzącymi osobnikami. Wielką dodatkową zaletą Pana Julka jest także to, że o ile dla klientów łagodny, to dla kontrahentów Itaki, miejscowych przewodników, obsługi wszelkiej maści zamienia się w człowieka surowego, wymagającego i nieustępliwego. Jest Pan Juliusz człowiekiem sympatycznym i dostępnym, posiada dużą wiedzę z różnych dziedzin życia, a także wrażliwość. Wiele jego uwag i spostrzeżeń było cennych i odkrywczych. Jedyne, nad czym Pan Juliusz powinien popracować, to nad tym, by mówić z większą werwą. Miejscowy przewodnik. Tu, Drodzy Wagabundzi, będę rozpływał się w zaletach, bo przewodnik miejscowy na najpiękniejszy wieniec laurowy zasługuje. Kadu – takie oto imię onego cudownego, ciepłego, troskliwego człowieka, na twarzy którego nigdy uśmiech nie gaśnie. Miałem okazję poznać wielu przewodników, ale Kadu wszystkich ich przebija: jest bardzo inteligentny, oczytany, wykształcony, zaangażowany i wyczulony na każdy szczegół. Choć ten korpulentny Etiopczyk nigdy nie wyściubił nosa ze swej ojczyzny, to doskonale rozumie europejską mentalność i standardy. Dokładał wszelkich starań, by wszystko jak należy było. Po każdym posiłku pytał, czy smakowało; pilnował, żeby nie zginęła żadna walizka; bez ustanku poganiał flegmatycznych rodaków, nie pozwolił, żeby ktokolwiek doznał choćby najmniejszej niedogodności, a jeśli niedogodności zaradzić nie mógł, przepraszał, cierpliwie słuchał skarg i spokojnie tłumaczył, co jest powodem problemu. Przewodnikiem na medal jest także przez swój ujmujący sposób bycia. Jak sam mówił, jest wielkim drzewem, a my – goście w jego kraju – mamy się czuć bezpiecznie w tego drzewa cieniu. Odpowiadał na wszelkie pytania, nawet trudne. Co ważne: starał się nauczyć imion każdej osoby z wycieczki, pytał o samopoczucie, dużo żartował, szybko łapał polskie słowa, w sposób zrozumiały tłumaczył nam zjawiska i zachowania ludzi, jakie obserwowaliśmy w jego kraju. Etiopia: uwagi ogólne. Kraj tysięcy lat historii... Etiopia to kraj biedny, co dostrzec można od razu po przylocie do Adis Abeby. Bieda, ubóstwo, bałagan, śmieci i wyciągnięte do turystów po jałmużnę dłonie to powszedniość i przerażająca norma. Nie potrzeba czytać statystyk, ni mądrych ksiąg, by widzieć, jak bardzo zacofany jest to kraj. Zacznę od opisu infrastruktury: w tym wielkim kraju mało znajdziemy dróg znośnie wyasfaltowanych, większość to szlaki, w których więcej jest dziur niż asfaltu. Nie spodziewajmy się pachnących Orlenów i Lotosów, zapomnijmy o Miejscach Obsługi Podróżnych, a słowo „autostrada” wykreślmy ze słowników. Muzea, które tak wiele skarbów przechowują, przypominają składy z rupieciami. Średniowieczne księgi, pamiętające naszych Piastów, my, turyści, mogliśmy dotykać! Precjoza nie mające ceny, leżały kurzem oblepione...Zmieniamy temat: niechże Szanowna Brać Podróżnicza nie spodziewa się czystych publicznych toalet, mydeł, ręczniczków... Chcemy toalety świeżej? Pozostaje nam eko-toilet, wszak krzaków w Etiopii nie mało. Chcemy restauracji? Owszem, jadłodajnie są, ale te nie rekomendowane przez przewodnika, to przybytki dla odważnych (czasem nachodziła mnie złośliwa myśl, że dla Etiopii Sanepid jest tym, czym dla Polski perspektywa budowy stałej bazy na Księżycu). I hotele. W tym miejscu chciałbym się odnieść do kilku wypowiedzi i opinii, porównujących etiopskie hotele do średniowiecznych gospód, w których goście nocują wespół z bydłem... Hotele, w których się zatrzymywaliśmy, miały dobry standard, były czyste (w przeciwieństwie do wspomnianych jadłodajni i latryn), zadbane, w restauracjach serwowano smaczne jedzenie (przede wszystkim: pewne), słowem: można w nich było komfortowo odsapnąć. Owszem, nie należy pić wody z kranu. Owszem, zdarzało się, że brakowało ciepłej wody lub wody w ogóle. Jednak Kadu dokładał wszelkich starań, by wszystko było, jak należy. O braku wody i obsłudze piszę jeszcze niżej. Ludzie. Etiopczycy to ludzi biedni, którzy widząc białego od razu szelest pieniędzy w uszach słyszą... Nie spodziewajmy się niewinnej pogawędki na ulicy; każdy, kto podchodzi, kto zaczyna rozmowę, albo chce od nas podarku, albo chce nam coś sprzedać. Jedynie rozmowy z Kadu i innymi przewodnikami nie kończyły się ofertą kupna czegoś zupełnie zbędnego. Zaznaczam jednak, że nie napotkałem agresji (bo też nie szwędałem się po nocach), ale natręctwo ludzi, którzy ciągle czegoś chcieli, w końcu drażnić mnie zaczęło. Zabrałem do Etiopii długopisy i cukierki dla dzieci, ale ostrzegam: gdy gromadka dzieci zobaczy w naszej dłoni garść długopisów czy łakoci, zaczyna zachowywać się nieobliczalnie. Najlepiej podarki przekazać miejscowemu przewodnikowi, który wie, jak je rozdać. I obsługa... Etiopczycy zdają się nie pojmować, że biały klient wchodząc do restauracji czy kawiarni oczekuje szybkiej i sprawnej obsługi... Bywały takie sytuacje, gdy kawę zamawiałem u trzech różnych kelnerów, a i tak realizacji tak prostego zamówienia doczekać się nie mogłem. Podobnie z obsługą w hotelu: ludzie Ci nie rozumieją, że brak wody to poważny problem. Bo jakiż to problem, skoro osiemdziesiąt procent niepiśmiennych Etiopczyków po wodę kilometry do najbliższej rzeki chodzi? Ciągła walka tych ludzi z odwiecznymi przeciwnościami losu sprawia, że sprawne, energiczne działanie i punktualność, wrodzona ludziom z krajów dostatnich, wydaje im się równie niezrozumiała, jak fizyka kwantowa. Niechże zatem nie myśli Czytelnik, że pluję pogardą, bowiem szczerze uważam, że tych ludzi zupełnie odmiennie ukształtowało otoczenie i warunki, w jakich przyszło im żyć i to jest przyczyną takich, a nie innych zwyczajów i zachowania. Podsumowanie. Niechże każdy Szanowny Wagabunda wie, że pomimo wielu krytycznych uwag powyżej zawartych, gorąco do podróży po Etiopii zachęcam. Tak, przejazdy po dziurawych lub szutrowych drogach wyczerpują. Tak, Autochtoni potrafią doprowadzić do szału, kiedy jak spod ziemi wyrastają i ręce po podarki pod noc podsuwają. Ale czy po to jedziemy do egzotycznego kraju, by nas jak święte krowy traktowano? Czyż podróż nie ma być wyrzeczeniem? Jeśli nawet do szewskiej pasji doprowadzi nas podróż w ciasnawym autobusie, to piękno, magia przyrody, zadziała jak balsam... Etiopia to Afryka, a Afryka jest dzika, nieokiełznana, tętniąca życiem, niezrozumiała i przez to – piękna. Podróż po Etiopii, po tym biednym, ale malowniczym kraju to doznanie niejednoznaczne, a zatem – ciekawe.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 2
 • 2
свернуть
6/6
50+ lat, Сам/сама Ноябрь 2019
Etiopia kraj piękny począwszy od Wodospadów Nilu Błękitnego poprzez majestatyczne góry Semien, religijne Axum aż po wspaniałe kościoły wykute w skałach w Lalibeli. Wspaniały widok na Wielki Rów (...) развернуть
Etiopia kraj piękny począwszy od Wodospadów Nilu Błękitnego poprzez majestatyczne góry Semien, religijne Axum aż po wspaniałe kościoły wykute w skałach w Lalibeli. Wspaniały widok na Wielki Rów Afrykański z wysokości ponad 3300 m n.p.m. To trzeba zobaczyć aby poczuć klimat tego miejsca. Z drugiej strony ludzie przyjaźnie nastawieni żyjący w niewyobrażalnie trudnych warunkach. Wycieczka dla wytrwałych podróżników którym nie są straszne wielogodzinne przejazdy po zakurzonych drogach, słaba infrastruktura hotelowa, problemy z wodą. To po prostu Afryka jak mawia doskonały pod każdym względem lokalny przewodnik Kadu - człowiek orkiestra z wielką wiedzą i talentem organizatorskim. Dzięki niemu podróż odbyła się bez problemów, doskonały zawsze uśmiechnięty opiekun grupy, któremu zależało na przekazaniu jak największej wiedzy o Etiopii. Wycieczka wymagająca - wczesne wstawanie, czasami całodniowe przejazdy po krętych drogach, środek transportu adekwatny do stanu dróg. Trasa ok. 3000 km w większości po kiepskich drogach Wyżyny Abisyńskiej ale z doskonałym kierowcą. Należy zwrócić uwagę że podróżujemy w większości na wysokościach powyżej 2000 m n.p.m (max. 3500 m n.p.m.) więc ciepły polar wskazany.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Апрель 2019
wycieczka dla wytrwałych , nie oczekujących wygody i ciekawych świata. Sporo km po bitych drogach ale krajobrazy, kontakty z ludźmi wynagradzają "trudy" podróży. Busik z klimatyzacją i (...) развернуть
wycieczka dla wytrwałych , nie oczekujących wygody i ciekawych świata. Sporo km po bitych drogach ale krajobrazy, kontakty z ludźmi wynagradzają "trudy" podróży. Busik z klimatyzacją i doskonałym kierowcą! Hotele bez klimatyzacji ale pokoje o dużej powierzchni więc nie odczuwa się jej braku. Jedzenie smaczne.Program bardzo ciekawy, bogaty zarówno jeśli chodzi o zabytki jak i życie codzienne mieszkańców.Tylko dość istotny mankament w osobie pilota. Brak organizacji,zdecydowania, chwilami miałam wrażenie, że to uczestnik wycieczki a nie pilot. Winien być przygotowany do przekazywania informacji a nie wykazywać ignorancji i w dodatku mieć problemy z tłumaczeniem, z których wybawiali go uczestnicy. Na szczęście przedstawiciel lokalnego biura Kadu spisał się na szóstkę i tylko dzięki niemu wszystko sprawnie funkcjonowało.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Март 2019
Długie przejazdy, zwiedzane obiekty rzadko rekompensują trudy podróży. развернуть
Długie przejazdy, zwiedzane obiekty rzadko rekompensują trudy podróży.
 • 3
 • 5
 • 5
 • 1
 • 3
свернуть
3/6
50+ lat, Пары Февраль 2019
Wycieczka ciekawa, Etiopia warta zwiedzania. Natomiast organizacja wycieczki pozostawia bardzo dużo do życzenia. Lokalny turoperator w ogóle nie radzi sobie z organizacją. Autokar podstawiony w (...) развернуть
Wycieczka ciekawa, Etiopia warta zwiedzania. Natomiast organizacja wycieczki pozostawia bardzo dużo do życzenia. Lokalny turoperator w ogóle nie radzi sobie z organizacją. Autokar podstawiony w pierwszym dniu zepsuty w drugim dniu i podobno do końca wycieczki stał gdzieś na trasie. Transportowanie uczestników wycieczki busikami z których jeden się zapalił zakrawa na kpinę z uczestników. Do końca wycieczki podstawia się bus 21 osobowy na skład 23 uczestników i dodaje samochód terenowy. Do tego samochody w trzecim i czwartym dniu non stop się psują ponieważ mają "łyse" opony. Każdy z nich miał cztery razy zmieniane opony i dopiero bunt uczestników i interwencja pilota spowodowały zmianę opon z bardzo łysych na nieco mniej łyse co nie znaczy że nowe. Bus 21 osobowy powodował że część wycieczkowiczów siedziała na kołach i dzwoniła zębami na wybojach z których składała się cała prawie 3 tys. km trasa. Proponuję aby Itaka zmieniła turoperatora w Etiopii bo aktualny jest tragiczny. Organizowanie przejazdów od godziny 6 rano do 20 wieczorem bez rezerwy na nieprzewidziane wypadki co powodowało że do Lalibeli dotarliśmy po kilku naprawach opon w nocy i cudem nie rozbiliśmy się w przepaści również potwierdza negatywną opinię o organizatorze na miejscu, a i pośrednio o Itace.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 1
 • 1
свернуть
4/6
41-50 lat, Сам/сама Февраль 2019
program wycieczki ciekawy ale w opisie trzeba zaznaczyć ze większość dni to przejazdy; standard autokaru czyli busa poniżej normy; praca pilotki Magdy wzorowa развернуть
program wycieczki ciekawy ale w opisie trzeba zaznaczyć ze większość dni to przejazdy; standard autokaru czyli busa poniżej normy; praca pilotki Magdy wzorowa
 • 4
 • 3
 • 3
 • 1
 • 1
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Февраль 2019
Wycieczka ciekawa ze względu na unikatowe zabytki - niektóre z nich jeszcze można dotknąć ręką! 1. zabytki oryginalne, bardzo piękne - niestety zaniedbane i brudne; do 4 kościołów kobiety nie (...) развернуть
Wycieczka ciekawa ze względu na unikatowe zabytki - niektóre z nich jeszcze można dotknąć ręką! 1. zabytki oryginalne, bardzo piękne - niestety zaniedbane i brudne; do 4 kościołów kobiety nie wchodzą (do 2 nie kupuje się dla nich biletów) a mimo to wsad dewizowy jest taki sam, jak dla mężczyzn 2. hotele przeciętne, bez robactwa, czasami zdarzały się komary; miłośnicy swojej kawy czy herbaty muszą wszystko mieć z sobą - grzałkę lub czajnik, kubek, łyżeczkę, kawę lub herbatę - w większości hoteli dostaje się tylko wodę; tylko w 1 hotelu potrzebna była przełączka prądu; 3. autokar - HORROR - pierwszy, ten wygodny, popsuł się już pierwszego dnia zwiedzania, po kilku godzinach jazdy (pękła oś), podstawiono 2 mniejsze busiki - po chwili jeden z nich się popsuł, podstawiono 2 następne i te dowiozły nas do hotelu; następnego dnia podstawiono inny autokar - tak mały, że 2 osoby musiały jechać jeepem, bagaż podręczny trzymaliśmy na kolanach, bo nie było gdzie go postawić; ja z koleżanką po pół trasy przejechałyśmy siedząc na kole z nogami pod brodą! o tym, że 3 razy zmienialiśmy w nim opony, a w jeepie chyba 4, to już nawet nie ma co mówić 4. drogi fatalne!!! - 300 km jechaliśmy cały dzień; dodatkowo tysiące "spowalniaczy" (zwłaszcza w wioskach) i tabuny wszelkich zwierzaków (kóz, owiec, osłów, krów, koni, wielbłądów) i oczywiście ludzi, skutecznie przedłużało przejazdy; jeden przejazd będę pamiętała do końca życia - nocą, w górach, po serpentynach, zjazdy i podjazdy bardzo strome, w czasie burzy, po śliskiej od błota jezdni (raz trzeba było wysiąść, bo autokar nie mógł podjechać), z przepaściami raz po prawej, raz po lewej stronie - jechaliśmy w takiej ciszy, że bicia serc było słychać i nikomu nie przeszkadzał brak powietrza i gorąco - klimy nie można było włączyć, bo cała moc musiała iść na podjazdy, żebyśmy nie zsunęli się w przepaść - wielki "szacun" dla kierowcy, że wyszliśmy z tej jazdy bez szwanku!!! 5. bieda wszędzie aż piszczy - zwłaszcza na wsiach - nawet nie można sobie wyobrazić, w jak prymitywnych warunkach żyją ludzie w XXI wieku! - domy bez podłóg, z prymitywnymi sprzętami, często dzielone ze zwierzętami; 1 studnia na kilka wiosek; ubrania ludzi brudne i często podarte, bezdomni nocujący w workach na trawnikach, pod hotelami; wszędzie żebrzący ludzie, zwłaszcza dzieci, które wyrastają, jak spod ziemi, gdy tylko autokar z "białymi" się zatrzyma; ziemię orze się sochami, zaprzęgniętymi w woły; na polach mnóstwo kamieni, które utrudniają uprawy 6. Pilotka, Magda, dwoiła się i troiła - dla mnie bez zarzutu. Niestety o pilocie lokalnym (choć był bardzo miły i codziennie uczył się nowych polskich słów i zwrotów) i działalności lokalnego biura nie można tego samego powiedzieć - uważam, że powinno się ich zmienić. Nie można w przypadku każdego niedociągnięcia tłumaczyć, że to Afryka!
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1
 • 1
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Январь 2019
Wycieczka ciekawa, doskonała przewodniczka (p. Magda), hotele niezłe, autokar za mały i niewygodny, za dużo jazdy - może dodać jeden dzień. Fatalne połączenie powrotne - 7 godz. na (...) развернуть
Wycieczka ciekawa, doskonała przewodniczka (p. Magda), hotele niezłe, autokar za mały i niewygodny, za dużo jazdy - może dodać jeden dzień. Fatalne połączenie powrotne - 7 godz. na lotnisku we Frankfurcie!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, С друзьями Январь 2019
Zważywszy na odwiedzany kraj - impreza bardzo udana. развернуть
Zważywszy na odwiedzany kraj - impreza bardzo udana.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Сам/сама Январь 2019
Rzeczywiście wiele miejsc i obyczajów gdzie indziej niespotykanych. Znaczna intensywność doznań, także w związku z koniecznością przebywania dużych odległości. Teren wymusza pokonywanie różnic (...) развернуть
Rzeczywiście wiele miejsc i obyczajów gdzie indziej niespotykanych. Znaczna intensywność doznań, także w związku z koniecznością przebywania dużych odległości. Teren wymusza pokonywanie różnic poziomów - nawet do 1000 m i korzystania z dróg o zmiennej nawierzchni [marnych też]. Program pozwala na poznanie większości atrakcyjnych miejsc na północ od stolicy. Termin obejmujący drugą dekadę stycznia to okazja, by uczestniczyć w obchodach etiopskich ceremonii świątecznych [spora egzotyka]. Zwraca uwagę różnorodność poziomu dostatku i rozmach nowych budów [z użyciem przede wszystkim miejscowych materiałów]. Mieszkańcy życzliwi, dzieci normalnie natrętne. Standardy hoteli zróżnicowane [wszystkie przyzwoite, część całkiem nowych]. Komary poza hotelami o tej porze roku prawie nie występowały.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Январь 2019
Etiopia bardzo ciekawa, ale nieporoumieniem są całodzienne przejazdy po szutrowych drogach. Stosunek zwiedzania do przejazdów bardzo niekorzystny.Warto rozważyć częściowy przelot samolotem. (...) развернуть
Etiopia bardzo ciekawa, ale nieporoumieniem są całodzienne przejazdy po szutrowych drogach. Stosunek zwiedzania do przejazdów bardzo niekorzystny.Warto rozważyć częściowy przelot samolotem. Niektóre hotele nie spełniają standardów ( robaki, niesprawne prysznice itp.). Na taką drogę powinien być autobus o większej mocy (pod górę wszyscy nas mijali), co też miało wpływ na długość przejazdów. Niedopuszgzalne jest wysyłanie pilota który jest w tym kraju po raz pierwszy i na dodatek słabo przygotowany merytorycznie co często uniemożliwiało poprawne tłumaczenie.Do końca wycieczki pilot nie tylko nie podała nr swego telefonu. ale także nie miała nr miejscowego pilota ( który ratował sytuację).
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
 • 4
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Ноябрь 2018
brak opisu развернуть
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
свернуть
4/6
50+ lat, Сам/сама Ноябрь 2018
Trudny, ale udany wyjazd. Wyjazd trudny ze wzledu na codzienne pokonywanie dużych odległosci w autokarze o bardzo średnim standardzie. Ogólne wrażenie pozytywne, ale możnaby nieco wydłużyć pobyt (...) развернуть
Trudny, ale udany wyjazd. Wyjazd trudny ze wzledu na codzienne pokonywanie dużych odległosci w autokarze o bardzo średnim standardzie. Ogólne wrażenie pozytywne, ale możnaby nieco wydłużyć pobyt i wówczas nie było by takiej presji czasu i przestrzeni do pokonania.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
 • 3
свернуть
5/6
50+ lat, Сам/сама Октябрь 2017
Wycieczka bardzo interesująca. Etiopia to wspaniały kraj o słabym marketingu, warty odwiedzenia. Jestem przekonana, że to jedno z ostatnich miejsc, które nie dotknęła komercja. Etiopia (...) развернуть
Wycieczka bardzo interesująca. Etiopia to wspaniały kraj o słabym marketingu, warty odwiedzenia. Jestem przekonana, że to jedno z ostatnich miejsc, które nie dotknęła komercja. Etiopia jest autentyczna, naturalna, przyjazna turystom. Oferta dla ludzi ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć i przeżyć jak naprawdę żyje się w Afryce subsaharyjskiej. Przed wycieczką przeczytałam historię Etiopii, ale i tak zaskoczyły mnie liczne i niecodzienne zabytki, piękna przyroda, zwierzęta, ludzie. Etiopia kojarzy się z głodem i nędzą a to wspaniały kraj, który dynamicznie się rozwija. Trzeba się spieszyć, aby poznać Etiopię bo za kilka lat będzie to inny kraj, nastawiony na turystykę i podlegający globalizacji. Przed wyjazdem czytałam opinie osób, które wyjeżdżały z innymi organizatorami o autobusach z dziurą w podłodze, hotelach w których brak było wody lub mydła, niezjadliwych posiłkach.Nasza wycieczka była przewożona dobrym, wygodnym autobusem z klimatyzacją oczywiście bez jakichkolwiek uszkodzeń czy też dziur. Spaliśmy w dobrych i wygodnych hotelach. Jeden z hoteli odstawał niskim standardem i w opinii wszystkich uczestników powinien być zmieniony na innych w trakcie kolejnych wycieczek (hotel w miejscowości Kambodża). Pozostałe hotele ocenić należy dobrze i bardzo dobrze. Bardzo dobra opieka pilota zarówno ze strony polskiej jak i miejscowego z Etiopii. Wyjazd bardzo udany. Wycieczka pełna wrażeń. Program bardzo rozbudowany tak, że należy ocenić wycieczkę jako wyjazd intensywny. Wycieczka dla ludzi ciekawych świata, pragnących poznać inną kulturę, zabytki oraz wyjątkową przyrodę. Na uwagę zasługuje wielorakość wątków tej wycieczki- zabytki, zwierzęta, przyroda i ludzie. Mieliśmy możliwość obejrzenia domów w wioskach etiopskich i spotkania się z ludźmi i były to spotkania autentyczne a nie spektakle zaaranżowane dla europejskich turystów. Ciekawe zabytki architektury, wodospady Nilu błękitnego, rejs po jeziorze Tan, niesamowite kościoły wykute w skale, pałace w Gonderze.Plusem wycieczki było również i to, że uczestnicy nie ponosili żadnych dodatkowych kosztów niż te opisane w ofercie. Opłacone były wszystkie wstępy do zabytków, przewodnicy a nawet toalety na trasie przejazdu. To informacja dla tych osób, które zastanawiają się na co przeznaczone są środki z opłat na napiwki i wstępy. Takie rozwiązanie ułatwia podróżowanie. Na uwagę zasługuje również fakt,iż wycieczka odbywa się lotem rejsowym linii Lufthansa z dobrymi posiłkami i napojami na pokładzie.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть

Детали предложения

Twój wybór wczasów

Tajemnice Etiopii

zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
Взрослый
229 051rub
Общая сумма sprawdź szczegóły ceny 458 103 rub razem
Заказать
Вы перейдете к безопасному процессу бронирования
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter