phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияЧешская республика (лыжи)

праздник Чешская республика (лыжи)

Коротко о направлении

 • szybki dojazd – regiony narciarskie położone tuż przy granicy
 • trasy narciarskie i snowboardowe o różnym stopniu trudności
 • liczne wyciągi, wypożyczalnie sprzętu i szkoły narciarskie
 • dodatkowe atrakcje – snowtubing i trasy saneczkowe
 • sycąca czeska kuchnia - smażony ser i knedliki

Посмотреть предложение

Narty (2)

Hotel Clarion Чешская республика (лыжи)

-8% 9 231 Rub
8 436Rub
 • dla miłośników aktywnego wypoczynku
 • bezpośrednio przy stoku narciarskim
 • bogata oferta wellness
 • wysoki poziom usług
 • Обновление цен

Hotel Horizont Чешская республика (лыжи)

-4% 18 846 Rub
17 923Rub
 • doskonała lokalizacja w centrum miasteczka
 • bogate i urozmaicone posiłki
 • basen, jacuzzi, siłownia
 • przestronne pokoje rodzinne
 • dojazd do hotelu na nartach ze stoku
 • Обновление цен

Karkonosze – najwyższe pasmo górskie Sudetów, także najwyższe pasmo górskie Czech. Jego powierzchnia znajduje się w ok. 70% po stronie czeskiej. Najwyższy szczyt to leżąca na granicy polsko-czeskiej Śnieżka (1602 m n.p.m.). Po obu stronach granicy znajduje się Karkonoski Park Narodowy. Są tu ośrodki z rozwiniętą infrastrukturą sportów zimowych – narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu oraz dobre warunki dla miłośników turystyki pieszej. Głównymi ośrodkami turystycznymi w Karkonoszach po stronie polskiej są miasta Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Karpacz.

Po stronie czeskiej to Szpindlerowy Młyn, Pec pod Śnieżką, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabi, Trutnov, Svoboda nad Upou. Charakterystycznym elementem Karkonoszy są malownicze formy skalne, zwane skałkami. Często przybierają fantastyczne kształty, zrodziło się o nich wiele legend, a od ich kształtów powstały rozmaite nazwy, m.in.: Pielgrzymy, Owcze Skały czy Ptasie Gniazda.

Nasze miejsca: Szpindlerowy Młyn – najbardziej znane i najchętniej odwiedzane miasteczko w najwyższych czeskich górach. Dobre warunki klimatyczne i wysoki poziom usług sprawiają, że turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Są tu liczne atrakcje, jak: snowtubing, paragliding, oświetlona trasa saneczkowa o dł. 4 km, trasa bobslejowa czy przejażdżki na saniach konnych. Po nartach warto wybrać się do aquaparku, są tu hale tenisowe, strzelnica, squash, golf i kręgielnia. Pec pod Śnieżką – malownicze miasteczko górskie w dolinie rzeki Upy, ważny ośrodek turystyczny i sportowy w sercu Karkonoskiego Parku Narodowego z 11 stokami narciarskimi. Składa się z dwóch części: Peca pod Śnieżką i Velkej Upy. Jedną z wielu atrakcji jest wjazd koleją gondolową na Śnieżkę. Harrachov – położony w Karkonoszach, w północnych Czechach, na wysokości ok. 700 m n.p.m., 4 km od granicy z Polską. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tu 7 km tras zjazdowych, w okolicy są również trasy do narciarstwa biegowego. Znajdują się tu skocznie narciarskie, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody. Harrachov znany jest również z huty szkła i muzeum poświęconego szklarstwu. Jest tu zabytkowa kaplica szklarzy z ołtarzem zbudowanym z luster i kryształowym dzwonem. Miasteczko oferuje wiele atrakcji: tor bobslejowy, park linowy, wodospad Mumlavy, Muzeum Górnictwa, Muzeum Narciarstwa, a dla wielbicieli piwa – kąpiele piwne. W hotelu darmowa karta Harrachov Card upoważniająca do korzystania ze zniżek do wielu atrakcji i usług na miejscu: www.harrachovcard.cz

Na stoku: Szpindlerowy Młyn – ośrodek narciarski w Czechach z 25 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W jego skład wchodzą 2 tereny narciarskie: Medvědín i Svaty Petr. Do dyspozycji jest łącznie 16 wyciągów narciarskich w ramach jednolitego systemu karnetów zjazdowych i 4 snowparki. Pomiędzy ośrodkami kursuje bezpłatny skibus. Medvědín połączony kolejką linową z małą wioską Horní Mísečky oferuje urozmaicone trasy ukryte w lesie. Znajduje się tu m.in. bardzo dobra, czarna i czerwona trasa zjazdowa, przeznaczona przede wszystkim do uprawiania narciarstwa wyczynowego. Dla początkujących oraz osób z dziećmi przygotowano część Horní Mísečky, gdzie są 4 wyciągi narciarskie. Są tu również doskonale utrzymane trasy do biegów narciarskich i snowpark z wyciągiem. Svaty Petr – znajduje się tu najdłuższa trasa całego ośrodka – niebieska Turistická (2700 m), a także najtrudniejsza, czarna trasa FIS (1375 m długości i 450 m różnicy wzniesień). Snowboardziści mogą korzystać z U-rampy oraz snowparku. Trasy są sztucznie naśnieżane. Cerna Hora-Pec – największy resort w Czechach, oferujący 41 km nartostrad i tras narciarskich. Utworzony z 5 ośrodków, z których można korzystać w ramach jednego karnetu: Cerna Hora (Jańskie Łaźnie), Pec pod Śnieżką, Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou. Ośrodek w Pec jest przeznaczony do narciarstwa sportowego i rekreacyjnego oraz snowboardingu ze zróżnicowanym stopniem trudności (trasy łatwe i trudne). Oferuje 2 wyciągi krzesełkowe, 9 orczykowych i 1 taśmowy. Znajduje się tu Funline, trasa z wyprofilowanymi zakrętami i tunelem o długości 8 m. Można również sprawdzić się na trasach z pomiarem czasu zjazdu i na slalomie gigant. Znajduje się tu funpark i snowpark z przeszkodami i skokami. Do jazdy nocnej przygotowano najszersze nartostrady ze sztucznym oświetleniem w Czechach, Javor 1 i 2, a także na stoku U Lesa. Pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy. Harrachov oferuje doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów, jest tu 9 wyciągów i 7 km tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Najdłuższa trasa ma 2200 m i różnicę wzniesień 300 m. Trasy są sztucznie naśnieżane, przygotowane do jazdy nocnej. W okolicy znajdują się prywatne wyciągi i nartostrady.

Spróbuj: doskonałe czeskie piwo z lokalnych browarów, wyśmienita lokalna kuchnia: smażony ser i knedliki, wjazd gondolą na Śnieżkę, wizyta w hucie szkła oraz Muzeum Narciarstwa i Muzeum Górnictwa.

Zwiedzaj: Śnieżka, Śnieżne Kotły, Kocioł Łomniczki, wodospady: Szklarki i Kamieńczyka, Mały Staw, zamek Chojnik, Kozie Grzbiety, Sedmídolí, źródło Łaby.

Czas lokalny: czas polski.

Język: czeski.

Napięcie: 220 V.

Waluta: korona (CZK).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 150 CZK, kawa, herbata – ok. 50 CZK, piwo 0,5l – od 40 CZK, lampka wina – od 50 CZK.

Komunikacja: taksówka – ok. 150-200 CZK w mieście.

Opłata klimatyczna: w cenie hoteli.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.SEZON NARCIARSKI – SZPINDLEROWY MŁYN
09.12.2020-08.04.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1310 m n.p.m., znajdują się na spływie rzeki Łaby z Dolskim Potokiem, ok. 165 km od Pragi, ok. 80 km od Hradec Kralove.
Całkowita długość tras zjazdowych: 25 km tras (30% łatwe, 60% trudne, 10% bardzo trudne).
Ośrodek narciarski podzielony jest na 2 tereny narciarskie: Medvědín i Svaty Petr na które obowiązuje wspólny skipas.
Trasa ze sztucznym oświetleniem: Hromovka – 1500 m nocnej trasy, Medvedin - 1912 m (czynne: wtorki, czwartki).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: Hromovka - 1540 m, Labska - 1319 m.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 16 wyciągów (5 kolejek krzesełkowych, 11 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 18 000 osób/godz.

SNOWPARKI: 4

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 7

CENY SKIPASSÓW:
za 1 dzień: od 850 CZK/os. dorosła, 680 CZK/senior, 590 CZK/dziecko.

Więcej informacji na temat cen: http://www.skiareal.cz/pl/cenniki/karnety-narciarskie/
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/spindleruv-mlyn#2-trasy-i-wyciągi

 

SEZON NARCIARSKI – CERNA HORA – PEC
10.12.2020-18.03.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: w Karkonoszach u podnóża Śnieżki, ok 70 km od Kudowy Zdrój, 180 km od Pragi.
Całkowita długość tras zjazdowych: 41 km tras.
Ośrodek narciarski podzielony jest na 5 terenów narciarskich: w ramach jednego karnetu: Cerna Hora (Jańskie Łaźnie), Pec pod Śnieżką, Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou.
Trasa ze sztucznym oświetleniem: 6 km.
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 75% (28 km).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 37 wyciągów (8-osobowa kabinowa kolej linowa, 2 kolejki krzesełkowe 4-osobowe, 3 kolejki krzesełkowe 3-osobowe, 31 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 35 970 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 6.

CENY SKIPASSÓW:
za 1 dzień: od 690 CZK/os. dorosła, 590 CZK senior/junior, 480 CZK/dzieci;
bezpłatny: dla dzieci do 6 lat z 1-7 dniowym karnetem towarzyszącej os. dorosłej.

Więcej informacji na temat cen: https://www.skiresort.cz/pl/cenik/
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/cerna-hora-janske-lazne#2-trasy-i-wyciągi

 

SEZON NARCIARSKI – HARRACHOV
17.12.2020-08.04.2021

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: ok. 700 m n.p.m., w pobliżu przejścia granicznego z Polską przy drodze Szklarska Poręba – Praga, ok. 20 km od Szklarskiej Poręby i 130 km od Pragi.
Całkowita długość tras zjazdowych: 7,3 km. (33% łatwe, 50% trudne, 17% bardzo trudne).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 6,8 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów: 4 wyciągi (3 kolejki krzesełkowe, 1 wyciąg orczykowy).
Całkowita przepustowość wyciągów: 4612 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 4.

CENY SKIPASSÓW:
1 dzień: od 650 CZK/os. dorosła, 600 CZK/młodzież (14-17 lat), 430 CZK/dzieci.

Więcej informacji na temat cen: http://www.skiinfo.pl/karkonosze/harrachov/cennik-karnetow-narciarskich.html
Mapa regionu dostępna pod linkiem: http://nanarty.info/czechy/harrachov#2-trasy-i-wyciągi

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter