phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Наши предложенияМерса-Матрух

праздник Мерса-Матрух

Коротко о направлении

  • najpiękniejsze plaże Egiptu
  • krystalicznie czyste Morze Śródziemne
  • Siwa – piękna oaza na złotych piaskach Sahary
  • baza wypadowa do zwiedzania Kairu i Aleksandrii

Посмотреть предложение

Всё включено (1) Отдых (1)

Hotel Caesar Bay Resort Мерса-Матрух

-26% 68 110 Rub
50 016Rub
  • отдых с семьей
  • непосредственно возле широкого пляжа с белым песком
  • многочисленные достопримечательности для детей
  • просторные номера
  • Все включено
  • Лето 2021

Odkryj Egipt mniej znany! Białe plaże i krystalicznie czyste Morze Śródziemne. Po raz pierwszy w Polsce Marsa Matrouh z ITAKĄ.

MARSA MATROUH
Lubiany przez Polaków Egipt, odkrywa nowe oblicze – wybrzeże Morza Śródziemnego! To właśnie tu, niedaleko Aleksandrii leży fantastyczne miejsce na egipskie wakacje. Miasto Marsa Matrouh leży na końcu dużej laguny o niesamowicie przejrzystej turkusowej wodzie. Jest tu nadmorska promenada z licznymi kafejkami. Pod koniec sierpnia wielką atrakcją jest coroczne Święto Regionów, na które przyjeżdżają zespoły ludowe z całego Egiptu.

RAJSKIE PLAŻE
Skarbem Marsa Matrouh są najpiękniejsze egipskie plaże – długie, szerokie, piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza, idealne dla rodzin z dziećmi. Najbardziej znaną jest wspaniała Plaża Kleopatry – ulubione miejsce legendarnej królowej i Marka Antoniusza. Morze oczarowuje tu niespotykanym kolorem turkusu i przyciąga amatorów wodnego szaleństwa. Koniecznie zajrzyj też na urokliwą Agilę – dziewiczą plażę położoną między klifami, gdzie panują idealne warunki do nurkowania i Gharam – „plażę zakochanych”, kameralną i mniej obleganą.

TURYSTO ZWIEDZAJ!
Marsa Matrouh to świetna baza wypadowa do zwiedzania Kairu – stolicy Egiptu oraz Aleksandrii – dawnej stolicy Egiptu, w starożytności centrum światowej nauki i kultury. Znajdują się tu słynne katakumby Kaum asz-Szukafa z grobowcem o niespotykanym połączeniu motywów egipskich i greckich. Warto zwiedzić także teatr rzymski i Nową Bibliotekę Aleksandryjską. To, co trzeba koniecznie zobaczyć to Siwa, piękna oaza na złotych piaskach Sahary. Pośród palm znajduje się ponad 200 krystalicznie czystych źródeł, w niektórych można pływać. Nad miastem Siwa górują imponujące ruiny fortecy Shali – warto zobaczyć je szczególnie wieczorem – podświetlone robią niesamowite wrażenie.

Ważne! Podróże podczas COVID-19 – obowiązkowy formularz lokalizacyjny
Przed przylotem do Egiptu musisz wypełnić formularz lokalizacyjny.
Uzupełnij formularz
Zobacz szczegóły i instrukcję: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/#egipt

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane. Obowiązkowo należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
Informujemy, iż obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo-bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Czas przelotu: Polska-El Alamein – ok. 3,5 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Stolica: Kair.

Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 17,5 EGP, 1 USD = ok. 16 EGP; zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 100 EGP, woda 1,5 l – ok. 10 EGP, piwo – ok. 40 EGP, kawa, herbata – ok. 25 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 30 USD; warto zabrać ze sobą gotówkę: USD lub EUR.

Plaże: wstęp bezpłatny na plaże hotelowe.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter