phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Aktualności

Szkoła na Madagaskarze już gotowa!


W lutym 2020 r. ruszyły pierwsze zajęcia w szkole w Mahajanga na Madagaskarze, która powstała dzięki współpracy UNICEF Polska z ITAKĄ.

ITAKA Liderem Biznesu


Podczas uroczystej gali zostaliśmy nagrodzeni statuetką Orła „Wprost” w kategorii Lider Biznesu.

Nowy salon ITAKI w Bydgoszczy


W Centrum Handlowym FOCUS w Bydgoszczy otwarto nowy, już piąty w tym mieście, salon firmowy ITAKI!

ITAKA na targach turystycznych Adventur 2020


Po raz kolejny zaprezentowaliśmy ofertę podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Adventur 2020 w stolicy Liwy – Wilnie.

Nowy salon ITAKI w Płocku


W Centrum Handlowym Atrium otwarto nowy, drugi w tym mieście, salon firmowy ITAKI.

ITAKA LIDER - rejs Ocean Majesty dla najlepszych salonów!


Zakończyła się kolejna edycja programu motywacyjnego ITAKA LIDER. Nagrody dla najlepszych salonów ITAKI wręczono podczas rejsu statkiem Ocean Majesty po wyspach Makaronezji.

Wybrano najbardziej wpływowe osoby polskiej turystyki 2019 roku!


Po raz czwarty portal branżowy WaszaTurystyka.pl przedstawił listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Wybór ekspertów potwierdza rolę ITAKI w rozwoju branży i kreowaniu nowych trendów turystyce. Najbardziej wpływową osobą w branży w 2019 r. był Wiceprezes ITAKI, Piotr Henicz a 3. lokatę w rankingu zajął Prezes Mariusz Jańczuk.

Study Tour: Rejs pod Żaglami ITAKI, 5-12.12.2019 r.


Podczas Rejsu pod Żaglami ITAKI uczestnicy grudniowego Study Tour poznali 5 wspaniałych królowych Atlantyku. Na trasie zwiedzania znalazły się kanaryjskie siostry: Teneryfa, La Palma, Gran Canaria i La Gomera oraz czarująca zielenią Madera.

Kolejna opinia nagrodzona!


W 22. edycji konkursu na najlepszą opinię z wakacji bezkonkurencyjna okazała się recenzja Pani Katarzyny z Warszawy, która spędziła rodzinny urlop w Portugalii.

Jubileusz na rejsie Pod żaglami ITAKI!


Nasz jubileuszowy rok powoli dobiega końca. 30-lecie świętowaliśmy z Klientami we Włoszech, z Pracownikami w Opolu, na wyjazdach studyjnych, spotkaniach z siecią agencyjną i na TT Warsaw, których byliśmy parterem. Prosto z targów wyruszyliśmy w rejs Pod żaglami ITAKI z zagranicznymi kontrahentami.

TT Warsaw Wieczór Wystawców z ITAKĄ


Wieczory Wystawców to spotkania organizowane przez MT Targi Polska SA, w którym udział biorą najważniejsze osobistości z branży turystycznej i goście z całego świata. Na 27. edycji targów mieliśmy zaszczyt być Współgospodarzem tego prestiżowego wydarzenia.

Przedpremierowy pokaz Word Press Photo 2019 z ITAKĄ


Najlepsze fotografie, stanowiące kwintesencję wydarzeń minionego roku – inspirujące, ciekawe, nierzadko wstrząsające. Wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie Word Press Photo to niezwykły spacer po świecie polityki, natury, sporu i żywiołów. Nasi pracownicy mogli je obejrzeć przedpremierowo, 22 listopada podczas prapremiery w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

ITAKA świętuje 30-lecie na targach TT Warsaw!


W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie już po raz 27. spotykają się przedstawiciele branży turystycznej z całego świata. ITAKA jako pierwszy touroperator w historii TT Warsaw jest partnerem tego wydarzenia.

Halo LATO 2020: 6 wakacyjnych destynacji z wylotami z Rzeszowa!


Nowe połączenia na LATO 2020 to efekt wieloletniej współpracy ITAKI z Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Na LATO 2020 nasi klienci mają do wyboru 6 wakacyjnych destynacji z wylotami z podrzeszowskiego lotniska.

Halo LATO 2020! I…TAKA konferencja w Ostrawie


Ponad 90 agentów na konferencji ITAKI w Ostrawie. Profesjonalne prezentacje, zainteresowani słuchacze i ożywione dyskusje.

Halo LATO 2020, czyli I…TAKIE konferencje w 3 krajach!


Chińskie przysłowie głosi, że „wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem”. Konferencje ITAKI to świetna okazja do jej zdobywania, również poprzez podróże i zwiedzanie. 3 kraje, ponad 400 uczestników i oferta LATO 2020 bez tajemnic. Zobaczcie, jak wyglądały nasze konferencje w Turcji, Egipcie i Polsce.

Kolejny raz Top Marka dla ITAKI!


Rzeczywista siła brandów w prasie i internecie. W 12. edycji rankingu ITAKA zwycięża w rankingu Marka 2019 w branży Biura podróży.

ITAKA Laureatem XXII edycji konkursu WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców


26 października 2019 r., podczas Wielkiej Gali XXII edycji konkursu WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców, zostały wręczone nagrody – STATUETKI WIKTORII. W imieniu ITAKI SUPERWIKTORIĘ i tytuł Firma 30-lecia Wolności Gospodarczej w RP odebrał Piotr Henicz, Wiceprezes Zarządu Biura Podróży ITAKA, który został także uhonorowany tytułem osobowości 30-lecia Wolności Gospodarczej w Polsce.

Study Tour: Katar, 17.09-20.09.2019 r.


Katar – tutaj nie ma rzeczy niemożliwych! Efektowne wieżowce, nowoczesne centra handlowe, sztuczne wyspy przypominające z lotu ptaka sznur pereł, światowej klasy muzea. Luksus i bajeczne bogactwo widoczne na każdym kroku!

Study Tour: Kalabria, 22.09-29.09.2019 r.


Peperoncino, fileja, tartufo di Pizzo i Cirò – Kalabria nie bez powodu nazywana jest „krainą do odkrycia” (wł. terra da scoprire). Uczestnikom wrześniowego Study Tour pokazała jedno ze swoich niezwykłych oblicz.

21. edycja konkursu na najlepsza opinię rozstrzygnięta!


Po raz kolejny ITAKA nagrodziła najlepszą opinię z wakacji. Bon wakacyjny o wartości 5000 zł wygrał Pan Ronald z Zakopanego, który podzielił się wrażeniami z rodzinnych wakacji w Egipcie.

Study Tour: Hiszpania, Costa Brava i Costa Dorada 14.09-21.09.2019 r.


Hiszpania to kraj ludzi uwielbiających dobrą zabawę. Praktycznie wszędzie słychać muzykę, a spontaniczne tańce nie są niczym niespotykanym. Prócz pozytywnej energii, Hiszpania oferuje też cudowne zabytki, kilometry niesamowitych plaż i śródziemnomorski klimat ze słońcem przez ponad 300 dni w roku. Fiesta, siesta i maniana to tutejszy styl życia, o czym z przyjemnością mogło się przekonać 45 pracowników ITAKI podczas kolejnego study tour.

Piotr Henicz Wiceprezesem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki


18 września w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, w czasie którego przyjęte zostało sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej z działalności w latach 2015-19 oraz wybrano nowy Zarząd.

Gwarancja Ubezpieczeniowa ITAKI na sezon 2019/2020


297 000 000 PLN wynosi Gwarancja Ubezpieczeniowa Biura Podróży ITAKA, która obowiązywać będzie od 16.09.2019 r. do 15.09.2020 r. Gwarancja wyższa o 37 000 000 PLN od obowiązującej w sezonie 2018/2019 wystawiona została przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce, wiodącego ubezpieczyciela biur podróży.

Nowe biuro incomingowe ITAKI na Zakynthos


13 sierpnia 2019 r. na Zakynthos, Zarząd Biura Podróży ITAKA w osobach: Mariusz Jańczuk, Leszek Szagdaj, Piotr Henicz i Michał Wróbel, podpisał umowę notarialną, na mocy której rozpoczęło działalność Zebu Travel Services. Jest to pierwsze biuro incomingowe ITAKI w Grecji i czwarte w Europie. Szefem firmy został Filippos Vasilakis, długoletni partner biznesowy ITAKI.

Blog ITAKI wystartował!


Podróżnicze inspiracje i wskazówki, ciekawostki oraz praktyczne rady – to wszystko znaleźć można na blogu ITAKI.

Zmiany w konkursie na najlepszą opinię


Wraz ze startem 22. edycji konkursu na najlepszą opinię z wakacji, zmienia się formuła nagradzania najlepszych recenzji. Od 1 sierpnia w ramach trzymiesięcznych edycji konkursu, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze 3 najlepsze opinie.

Wspieramy Festiwal Zaczarowanej Piosenki!


Jubileuszowy 15. Festiwal uświetnił koncert "Urodziny Zaczarowanej Piosenki". Wyjątkowy festiwal i wyjątkowi ludzie.

Raport „Touroperatorzy 2019”: ITAKA po raz kolejny liderem polskiej turystyki!


Pod uwagę wzięto największych organizatorów turystyki działających w Polsce, przeanalizowano także ekonomiczne kryteria, trendy i zjawiska wpływające na turystykę w naszym kraju. Pierwsze miejsce w Raporcie „Touroperatorzy 2019” zajęła ITAKA.

Ocean Majesty – prapremiera dla wybranych, 10.07.2019 r.


Jako pierwsi weszliśmy na statek Ocean Majesty, by zobaczyć, co nowego czeka naszych Klientów w sezonie Zima 19/20. Jak było? Było miło!

Study Tour: Malediwy i Indie, 26.06-4.07.2019 r.


Przełom czerwca i lipca, 22 osoby, dwa fantastyczne kierunki i setki wspomnień. Nasza koleżanka Maja była jedną z uczestniczek Study Tour na Malediwach i w Indiach i opowiedziała nam, jak tam jest.

Miejsca parkingowe przy lotnisku Warszawa/Modlin już w sprzedaży!


Wakacje z ITAKĄ to wygoda i bezpieczeństwo na każdym etapie podróży. W związku z lotami z lotniska Warszawa/Modlin, Klienci ITAKI mogą zostawić swoje samochody na całodobowym parkingu w pobliżu portu lotniczego, w atrakcyjnej cenie.

Zapewniamy bezpieczeństwo małym podróżnikom!


Klienci ITAKI mogą teraz jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Dzięki wyjątkowej bransoletce MySafety i Klubu Przyjaciół ITAKI dziecko zyska nie tylko ładny gadżet, ale także szybką i skuteczną pomoc w razie zagubienia.

I…TAKA strefa plażowa


Już po raz szósty w Łodzi, na terenie centrum handlowego Manufaktura powstała strefa plażowa. Plaża wraz z szeregiem atrakcji to największy tego typu obiekt w Europie. Partnerem łódzkiej strefy plażowej jest ITAKA.

Study Tour: Włochy – Sycylia, 16-23.06.2019 r.


Wyspa Słońca – Sycylia! Pełna kontrastów i obfitująca w złote, piaszczyste plaże, śródziemnomorską roślinność, gaje oliwne, dojrzewające w słońcu pomarańcze i cytryny, perełki architektury z wpływami arabskimi, normańskimi z elementami secesji i baroku oraz górujący masyw Etny z dzikim, księżycowym krajobrazem.

ITAKA kolejny raz nagrodzona przez Emirates


Podczas uroczystej wieczornej gali 06.06.2019 r. w restauracji Baczewskich w Warszawie linia lotnicza Emirates podsumowała kolejny rok działalności na polskim rynku i dziękowała swoim najważniejszym partnerom. Wśród gości znalazła się ITAKA, już po raz 5. uhonorowana specjalnym wyróżnieniem za wybitny wkład i wsparcie rozwoju firmy na polskim rynku.

Znamy Zwyciężczynię jubileuszowej edycji konkursu na najlepszą opinię!


Już po raz 20. nagrodziliśmy najlepszą opinię z wakacji. Bon wakacyjny wygrała Pani Beata z Zielonek, która podzieliła się wrażeniami z egzotycznych wakacji na Zanzibarze.

Pierwszy bezpośredni lot na Malediwy!


19 czerwca o godzinie 21.15 wystartował z Warszawy pierwszy bezpośredni samolot czarterowy ITAKI na Malediwy z 267 Klientami na pokładzie.

Jubileuszowe wydawnictwo ITAKI na łamach Rzeczpospolitej


Dzisiejsze wydanie ogólnopolskiego dziennika Rzeczpospolita jest wyjątkowe. Na łamach prasy, w specjalnym, jubileuszowym wydawnictwie ITAKI z okazji 30-lecia ukazały się wywiady z zarządem Biura oraz ranking 30 najważniejszych kierunków i wycieczek objazdowych. Na kolejnych stronach poznajemy Ludzi ITAKI, od lat związanych z organizacją wakacji pod jej żaglami i oryginalny Alfabet, tłumaczący, kim jest Franek i dlaczego powinien lubić się z Paxem. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Study Tour: Hiszpania - Costa del Sol, Costa de La Luz, Costa Tropical, 10-17.06.2019 r.


Piękne, złote plaże, wspaniałe zabytki, gaje pomarańczowe i mnóstwo słońca aż przez 310 dni w roku – to po prostu Andaluzja! Ten niezwykły region przywitał nas w trakcie wyjazdu studyjnego wybornym śródziemnomorskim jedzeniem, wyśmienitym sherry, flamenco i corridą.

Study Tour: Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa, 30.05-6.06.2019 r.


Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich z najwyższą górą Hiszpanii – wulkanem Teide (3718 m.n.p.pm.). Kraina nieustającej fiesty, gdzie wakacje trwają cały rok. Piaszczyste plaże, palmy, zróżnicowany krajobraz i klimat – każdy znajdzie coś dla siebie na ciepłym, słonecznym południu lub na chłodniejszej północy z tropikalną roślinnością i czarnymi plażami.

Najlepsze wakacyjne wspomnienia nagrodzone bonami ITAKI!


Wakacyjne zdjęcia, filmy, kartki z pamiętnika – blisko 500 prac wpłynęło na konkursu, którego sponsorem była ITAKA.

Study Tour: Grecja – Zakynthos, 28.05-4.06.2019 r.


Zakynthos, zwana przez miejscowych „Zante”, to wyspa leżąca na Morzu Jońskim. Miejsce, gdzie nieśpiesznie płynie czas. Turyści mogą upajać się tu ciszą i cieszyć wzrok pięknymi widokami: morzem we wszystkich odcieniach błękitu, zielonymi gajami oliwnymi, zapierającymi dech urwiskami, między którymi bieleją plaże z najsłynniejszą tutaj Zatoką Wraku.

Nominacja w konkursie „Emerging Europe Awards 2019” dla ITAKI


ITAKA została nominowana przez londyński think thank Emerging Europe do prestiżowej nagrody „Emerging Europe Awards 2019” kategorii „Regional Champion of the Year”.

7-milionowy Klient ITAKI wyleciał z Portu Lotniczego Wrocław do Turcji


Wakacyjne zdjęcia, filmy, kartki z pamiętnika – blisko 500 prac wpłynęło na konkursu, którego sponsorem była ITAKA.

Study Tour: Tunezja, 23-30.05.2019 r.


Łagodny klimat, malownicze wybrzeże oraz plaże z delikatnym piaskiem i ciepłym, lazurowym morzem zachwyciły nas w trakcie ostatniego wyjazdu studyjnego. Tunezja, bo o niej mowa, to również górskie krajobrazy, wydmy, gaje oliwne oraz architektura, łącząca wpływy arabskie i żydowskie.

Salon ITAKI w Tarnowskich Górach


Przy ul. Lompy 2 w Tarnowskich Górach otwarto nowy salon firmowy ITAKI.

Kolejny salon ITAKI w Warszawie


W galerii handlowej Plac Unii otwarto nowy, 31. salon firmowy ITAKI w Warszawie.

Nowy salon ITAKI w Gliwicach


W Gliwicach otwarto salon firmowy ITAKI.

SeePlaces.com – wycieczki lokalne w nowej odsłonie!


Już od soboty, 1 czerwca 2019 r. dostępna jest SeePlaces – wielowalutowa i wielojęzyczna platforma, za pomocą której można zarezerwować aż 1200 wycieczek fakultatywnych!

ITAKA już po raz 10. liderem polskiej turystyki!


Jak co roku Instytut Badania Rynku Turystycznego TravelDATA we współpracy z serwisem Turystyka.rp.pl przygotował ranking biur podróży. Po raz kolejny pierwszej miejsce wśród touroperatorów zajmuje ITAKA.

Study Tour: Bułgaria – Słoneczny Brzeg, 21-28.05.2019 r.


Świetne piaszczyste plaże, malownicze widoki oraz promenady z nieskończoną ilością knajpek i restauracji to idealne miejsca do wypoczynku na wybrzeżu Morza Czarnego, które odwiedziliśmy w ramach kolejnego wyjazdu studyjnego.

Kolejny awans ITAKI na „Liście 500”


Już po raz 21. dziennik „Rzeczpospolita” zaprezentował zestawienie największych polskich przedsiębiorstw. W jubileuszowym dla firmy roku, ITAKA awansowała aż o 13 miejsc i znalazła się na 112 pozycji. Po raz kolejny zanotowała także najwyższe miejsce wśród biur podróży w Polsce.

ITAKA wśród 200 Największych Polskich Firm 2019


W tegorocznym, piątym wydaniu listy 200 największych firm tygodnika „Wprost” ITAKA znalazła się nie tylko wśród największych firm z dominującym polskim kapitałem, ale również wśród „Polskich Ambasadorów”.

ITAKA laureatem konkursu „30 firm na XXX lat polskiej przedsiębiorczości”


Podczas kongresu „XXX lat polskiej przedsiębiorczości” ITAKA została wyróżniona nagrodą „30 firm na XXX lat polskiej przedsiębiorczości”.

Nowa lokalizacja biura ITAKI w Warszawie


Warszawskie biuro ITAKI od 15 maja 2019 r. znajduje się przy ul. Krakowiaków 46, w jednym z nowoczesnych biurowców kompleksu The Park Warsaw.

Study Tour: HISZPANIA – Majorka, 12-19.05.2019 r.


Szalona, gorąca Majorka powitała uczestników wyjazdu studyjnego, na który w dniach 12-19.05.2019 r. wybrało się 47 pracowników ITAKI.

Study Tour: GRECJA – Kos, 11-18.05.2019 r.


Ojczyzna Hipokratesa, pachnąca cytrynami i oliwkami, gęsto porośnięta palmami i lasami sosnowymi, niezmiennie zachwyca greckim słońcem i wakacyjną, beztroską atmosferą. Tutejsze plaże uważane są za jedne z najlepszych na wyspach, a miasto Kos przyciąga świetnymi knajpkami z lokalną kuchnią i nocnym życiem. To także raj dla miłośników wszelkich aktywności: sportów wodnych, wspinaczki, rowerów. Koniecznie trzeba tu przyjechać i poczuć wyjątkowy klimat miejsca, gdzie czas upływa na przyjemnościach!

Study Tour: CYPR – Pafos, 9-16.05.2019 r.


Słońce, urokliwe złote plaże, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, wyjątkowa kuchnia, bogata historia i związane z nią liczne zabytki. Powodów, by odwiedzić wyspę Afrodyty jest niemało!

Study Tour: GRECJA – Kreta, 8-15.05.2019 r.


Kreta, nazywana przez Greków Megalonissos (czyli Wielka Wyspa) to największa spośród greckich wysp. Zachwyca górami, przeplatanymi zielonymi dolinami i wąwozami, urzeka plażami z aksamitnym piaskiem i krystaliczną wodą oraz niepowtarzalnym, greckim klimatem.

Study Tour: HISZPANIA – Lanzarote, 4-11.05.2019 r.


Lanzarote jest wyjątkowa! Zrodzona z ognia i wody przed milionami lat, wyłania się majestatycznie z Oceanu Atlantyckiego. Zachwyca egzotyczną urodą wulkanicznych krajobrazów, kolorami nieba, zalanymi słońcem plażami, intensywnym błękitem oceanu i elegancją miejscowego budownictwa. Lanzarote, uznawana za cud przyrody, w 1993 r. została wpisana na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery.

Zmiana nazwy ubezpieczyciela


Od 14 maja 2019 r. Europäische Reiseversicherung AG zmienia nazwę na ERGO Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium działająca przez Oddział w Polsce.

ITAKA Promotorem Polskiej Gospodarki!


13 maja 2019 r., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ITAKA została wyróżniona tytułem Promotora Polskiej Gospodarki.

Inauguracja rejsów czarterowych ITAKI na lotnisku Warszawa/Modlin


ITAKA zainaugurowała rejsy czarterowe z lotniska Warszawa/Modlin do Malagi w Hiszpanii.

JUBILEUSZOWA PODRÓŻ Z ITAKĄ: Włochy, 13-19.04.2019 r.


Italia jest dla nas szczególnym krajem na mapie świata. To właśnie ITAKA odkryła ją dla Polaków, tu także rozpoczęliśmy naszą drogę do sukcesu. Z okazji 30-lecia zaprosiliśmy pracowników w jubileuszową podróż zaplanowaną tak, aby pokazać miejsca, które Klienci zwiedzają z ITAKĄ: Pistoia, Florencja, Rzym, Watykan, Siena. W programie znalazły się także Montecatini i Fiuggi – urocze uzdrowiska, które już prawie 30 lat są naszą bazą noclegową. We Fiuggi był czas na relaks w spa, degustację win i wspólną zabawę.

ITAKA na konferencji "Rzeczpospolitej"


Najważniejsi w branży turystycznej spotkali się na konferencji "Rzeczpospolitej". ITAKA mocno zaznaczyła swoją obecność: prezentacja Prezesa Henicza, podpisanie listu intencyjnego z PPL i nagroda Skrzydła Sukcesu.

JUBILEUSZOWA PODRÓŻ Z ITAKĄ: EGIPT – Taba, 10-17.04.2019 r.


Fascynujące krajobrazy Taby oczarowują egzotyką pejzażu i wspaniałą kolorystyką, którą tworzą góry Synaj, plaże i morze: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. To tutaj grupa 34 przedstawicieli biur, które najdłużej współpracują z ITAKĄ, udała się w Jubileuszową Podróż.

ITAKA stawia na Radom


PPL i Biuro Podróży ITAKA, lider rynku turystycznego w Polsce, podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków.

ITAKA Opolską Marką 2018!


ITAKA została wyróżniona tytułem Opolska Marka 2018 podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej.

Zdjęcia Klientów ITAKI już na stronie internetowej!


Prezentacje zdjęciowe kierunków i imprez turystycznych zostały wzbogacone o wakacyjne fotografie Klientów ITAKI.

I…TACY biegacze pokonali Runmageddon!


Ekstremalny bieg z przeszkodami w niesprzyjających warunkach pogodowych pokonały trzy ekipy biegaczy ITAKI podczas Runmaggedonu Rekrut na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice.

JUBILEUSZOWA PODRÓŻ Z ITAKĄ: Fuerteventura, 1-8.04.2019 r.


Fuerteventura dla zwycięzców! Najlepsi sprzedawcy Promocji Urodzinowej wybrali się w niezwykłą Jubileuszową Podróż z ITAKĄ na wyspę pięknych piaszczystych plaż i zjawiskowych zachodów słońca.

ITAKA na targach turystycznych „Otdych 2019” w Mińsku


ITAKA po raz trzeci zaprezentowała ofertę na Międzynarodowych Targach Turystycznych „Otdych 2019” w Mińsku na Białorusi.

ITAKA na spotkaniach z siecią sprzedaży


Podczas czterech spotkań zaprezentowano sezon Zima 19/20, szczegóły Promocji Urodzinowej i historię ITAKI w aspekcie 30. rocznicy powstania firmy.

"I…TAKI Konkurs! Pocztówka z wakacji!” rozstrzygnięty!


Z nie lada trudnym zadaniem musiało się zmierzyć jury naszego konkursu. W ciągu sześciu tygodni nadesłano prawie 12 000 pięknych pocztówek. Nagroda główna to wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka i wycieczka po wyspie Sal dla dwóch osób.

Animacyjne wspomnienia i szkolenie animatorów Itaki 2019


W tym roku Itaka świętuje 30 letnią rocznicę powstania. Przy tej okazji warto powspominać jak zmieniały się animacje Itaki na przestrzeni lat.

30 lat ITAKI


Z okazji 30-lecia ITAKI powstał nowy film korporacyjny o firmie.

ITAKA wkracza do świata eSportu


30 lat obecności na polskim rynku i doświadczenie biznesowe sprawiają , że ITAKA jest nie tylko liderem branży turystycznej, ale także rozwija się w wielu strefach działań. To właśnie dlatego ITAKA, największe polskie biuro podróży, wkracza do świata eSportu. W minionych latach światowy przychód z eSportu przekroczył 900 milionów USD, a liczba fanów osiągnęła ok. 385 milionów. Tylko w 2017 r. firmy zainwestowały 517 milionów USD, a do 2020 roku spodziewany jest dwukrotny wzrost tej kwoty.

Salon firmowy ITAKI w Rydze


15 marca rozpoczął działalność salon firmowy ITAKI w stolicy Łotwy.

I… TAKIE szkolenie rezydentów


Przez cały tydzień przyszli rezydenci ITAKI zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w wakacyjnych destynacjach ITAKI.

Ważny komunikat dotyczący Bonów Itaki!


Coraz częściej docierają do nas informacje dotyczące próby dokonania oszustwa z wykorzystaniem "Bonów Itaki", których oferty sprzedaży są publikowane na portalach aukcyjnych i społecznościowych. W związku z tym, bardzo prosimy o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi w przypadku natrafienia na ofertę sprzedaży Bonów Wakacyjnych od osób trzecich. Tylko w miniony weekend odnotowaliśmy kilka prób takich oszustw z podszywaniem się pod Biuro Podróży ITAKA włącznie – sprawy te zostały już zgłoszone odpowiednim służbom.

I…TAKA konferencja w Kaliningradzie


6 marca 2019 r. odbyła się konferencja ITAKI w Kaliningradzie. Dyskutowano o sezonie Lato 2019, podsumowano rok 2018.

ITAKA – Konsumencki Lider Jakości 2019!


Doświadczenie, profesjonalizm, najciekawsze kierunki podróży i najlepszy stosunek jakości do ceny – to czynniki, które zadecydowały o tym, że ITAKA została Konsumenckim Liderem Jakości 2019 w badaniu przeprowadzonym przez Redakcję „Strefy Gospodarki”.

19. edycja konkursu na najlepsza opinię rozstrzygnięta!


Po raz kolejny ITAKA nagrodziła najlepszą opinię z wakacji. Bon wakacyjny o wartości 5000 zł wygrała Pani Małgorzata z Wałcza, która podzieliła się wrażeniami z rodzinnych wakacji na Korfu.

V ITAKI bieg dla par


W warszawskim Parku Skaryszewskim odbył się V ITAKI bieg dla par. Wyjątkowa rywalizacja, w której na wygraną składa się łączny czas przebiegu pary uczestników.

Targi Adventur 2019 na Litwie


Litewskie Międzynarodowe Targi Adventur to prezentacje atrakcji turystycznych i najnowszych trendów w turystyce. Po raz kolejny nie zabrakło na nich ITAKI!

ITAKA na Targach Ślubnych w Tarnowie


Podczas XV, zimowej edycji Targów Ślubnych w Tarnowie przyszłym parom młodym w wyborze idealnej destynacji na podróż poślubną doradzali przedstawiciele ITAKI.

ITAKA na targach Balttour 2019


W Rydze odbyła się 26. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Balttour 2019. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć ITAKI.

I… TAKIE konferencje: Grodno i Brześć


Blisko 170 osób uczestniczyło w konferencjach ITAKI w Grodnie i Brześciu. Dyskutowano o sezonie Lato 2019, podsumowano rok 2018.

SYMPOSSIO z ITAKĄ i siecią Aldemar


10. edycja SYMPOSSIO Greek Gourmet Touring – seria spotkań z grecką kuchnią zorganizowana przez ITAKĘ oraz sieć hoteli Aldemar rozpoczęła się w Chorzowie we wtorek 29 stycznia. W kolejnych dniach tradycyjne dania gotowali zaproszeni goście w Poznaniu, Gdyni i Warszawie.

ITAKA touroperatorem 2018 roku


Piotr Henicz, Wiceprezes Zarządu Biura Podróży ITAKA odebrał nagrodę w konkursie Touroperator Roku na zakończonych w niedzielę targach Tour Salon. Patronem konkursu jest Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Aplikacja ITAKA nominowana do MTA 2018!


Aplikacja mobilna ITAKA została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards 2018 w kategorii m-commerce. Głosowanie na najlepsze projekty trwa od 4 do 13 lutego 2019 r.

Wybrano najbardziej wpływowe osoby polskiej turystyki!


Po raz trzeci portal branżowy WaszaTurystyka.pl przedstawił listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Wybór ekspertów potwierdza rolę ITAKI w rozwoju branży i kreowaniu nowych trentów w turystyce.

Study Tour: Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa, La Gomera, La Palma, 13-20.12.2018 r.


Trzy wyspy Archipelagu Kanaryjskiego w siedem dni! Każda inna, każda wyjątkowa. Teneryfa z najwyższym szczytem Hiszpanii – wulkanem Pico del Teide, dzika La Gomera i zielona La Palma to niepowtarzalne krajobrazy, fantastyczna przyroda i unikalna atmosfera. Wyspy Szczęśliwe wciąż czekają na odkrycie!

Study Tour: Oman, 15-19.12.2018 r.


Marhaban! Witaj w Omanie! W dniach 15-19.12 grupa 40 pracowników ITAKI wybrała się na wyjazd studyjny do drugiego co do wielkości miasta Omanu – Salalah. Miejsca, które słynie z pięknych, białych plaż z drobnym piaskiem i strzelistych palm kokosowych oraz wysokiej klasy hoteli. Ze względu na dobrze rozwiniętą linię brzegową jest również doskonałą bazą do uprawniania sportów wodnych.

Study Tour: Włochy – Via Lattea, 14-20.12.2018 r.


Piemont leży w północno-zachodniej części Włoch, graniczy z Francją i Szwajcarią. To kraina wybornych win, warownych zamków, wspaniałej kuchni i ciekawej historii, ale największym atutem dla miłośników aktywnego wypoczynku są tu góry, które przyciągają turystów z całego świata znakomitymi warunkami do uprawiania narciarstwa i snowboardu, a latem są idealnym miejscem do uprawiania trekkingu i wspinaczki.

Pierwszy Hakaton Axabee


Pierwszy, wewnętrzny Hakaton Axabee był doskonałą okazją do integracji zespołu oraz stworzenia nowych, kreatywnych projektów.

Study Tour: Wyspy Zielonego Przylądka, 9-14.12.2018 r.


„Ostatni raj na Atlantyku” to wspaniałe miejsce na wakacje! Zjawiskowe plaże, egzotyczne krajobrazy, wspaniała pogoda, fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, oryginalna muzyka i znakomita kuchnia nie dają o sobie zapomnieć i zachęcają do ciągłego odkrywania Wysp na nowo.

Study Tour: Kuba, 1-13.12.2018 r.


Kuba to „najgorętsza wyspa Karaibów”, miejsce, gdzie zatrzymał się czas – po ulicach jeżdżą samochody z minionej epoki, a na każdym kroku można spotkać symbole rewolucji. Kuba to również gorące rytmy salsy, białe plaże z turkusowym morzem, mohito, cygara oraz rum.

Queen of Poland 2018 na Wyspach Zielonego Przylądka z ITAKĄ


18-letnia Dominika Grabias z Lubelszczyzny zwyciężyła w konkursie piękności Queen of Poland.

Study Tour: Izrael, 6-9.12.2018 r.


Wspaniałe dziedzictwo kulturowe, tysiące lat historii, miejsca ważne dla chrześcijan i ciekawe zabytki – aż tak wiele można zobaczyć podczas zaledwie 4-dniowego pobytu w Izraelu.

ITAKA LIDER 2018


W sobotę 8 grudnia 2018 r. w Teatrze Sabat w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca rywalizację salonów w programie ITAKA LIDER 2018.

Najlepsza opinia z wakacji nagrodzona!


Już po raz 18. ITAKA nagrodziła najlepszą opinię z wakacji. Tym razem bon wakacyjny o wartości 5000 zł wygrała Pani Marta z Warszawy, która podzieliła się swoimi wrażeniami z rodzinnego urlopu na greckiej wyspie Kos.

Top Model na Nosy Be z ITAKĄ!


Finaliści 7. edycji programu „Top Model” polecieli z ITAKĄ na Nosy Be, gdzie w malowniczej scenerii wzięli udział w okładkowej sesji fotograficznej.

Prapremiera World Press Photo 2018 z ITAKĄ


Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 18. jest organizatorem wystawy najlepszych fotografii prasowych ubiegłego roku. Pracownicy ITAKI mogli je zobaczyć wieczorem 22 listopada podczas przedpremierowego pokazu World Press Photo 2018.

ITAKA na targach TT Warsaw


Już po raz 26. przedstawiciele branży turystycznej z całego świata spotkali się podczas jednych z najważniejszych targów turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej – TT Warsaw. Dla ITAKI tegoroczne targi są szczególnym wydarzeniem.

Róża Gali dla ITAKI!


ITAKA laureatem Nagrody Specjalnej za działalność charytatywną.

30 lat i jeszcze tyle do odkrycia! Konferencja ITAKI na Rodos


Podsumowanie minionego sezonu, szkolenia z oferty LATO 2019 i czas na poznanie wyspy – tak w telegraficznym skrócie wyglądał program konferencji ITAKI na greckiej wyspie Rodos.

30 lat i jeszcze tyle do odkrycia! Konferencja ITAKI na Krecie


Przedstawiciele salonów firmowych ITAKI spotkali się na największej wyspie Grecji, aby poznać ofertę na LATO 2019 i wspólnie podsumować miniony sezon.

30 lat i jeszcze tyle do odkrycia! Konferencja ITAKI w Egipcie


Właściciele salonów franchisingowych podczas rejsu po Nilu w dniach 3-10.11.2018 r. podsumowali miniony sezon oraz zapoznali się z ofertą ITAKI na LATO 2019.

Wakacje marzeń dla Miss Polonia 2018


Zwyciężczynią 40. edycji konkursu Miss Polonia 2018 została Milena Sadowska, która oprócz bursztynowej korony otrzymała bon na wakacje marzeń z ITAKĄ!

Study Tour: Sankt Petersburg, 3-6.11.2018


W dniach 3-6.11.2018 grupa 24 pracowników ITAKI wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Sankt Petersburga. Trasa wyjazdu wzorowana była na City Breaku: Sankt Petersburg. Podczas zwiedzania drugiego co do wielkości miasta Rosji, uczestnicy mieli okazję odwiedzić takie atrakcje, jak Peterhof z letnią rezydencją wzniesioną przez cara Piotra I i imponującymi ogrodami, Ermitaż z dziełami najsłynniejszych mistrzów malarstwa, Carskie Sioło, Twierdzę Pietropawłowską oraz Cerkiew Zbawiciela na Krwi.

ITAKA na targach pracy w Krakowie


Podczas kolejnej odsłony Absolvent Talent Days w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, młodzi specjaliści mogli poznać oferty pracy, staży i praktyk w ITACE.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter