phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Aktualności

Nowy salon firmowy ITAKI w Opolu!


Ulica Damrota 2A to nie tylko adres kolejnej siedziby ITAKI w Opolu, to również lokalizacja naszego nowego salonu firmowego.

ITAKA na Węgrzech! Nowe biuro ITAKI w Budapeszcie


Otwarcie ITAKA Hungary Travel Agency z siedzibą w samym centrum Budapesztu, przy prestiżowej Váci utca.

Raport „Touroperatorzy 2022”: ITAKA liderem branży!


Już jest! Najnowszy Raport „Touroperatorzy 2022” podsumowuje: ITAKA liderem branży i największym polskim touroperatorem.

3 nowe salony ITAKI!


Dynamicznie powiększamy sieć sprzedaży! W minionym tygodniu nowe otwarcia we Wrocławiu, Krakowie i Zgierzu. A wszystkich salonów na mapie Polski jest już ponad 170!

Made in Poland – prestiżowa nagroda dla ITAKI prosto z Berlina


W dniach 8-9 czerwca 2022 r. w Berlinie, w siedzibie Przedstawicielstwa Nadrenii Północnej i Westfalii miało miejsce szczególne wydarzenie – Kongres Made in Poland, dedykowany wyeksponowaniu w świecie biznesu najwybitniejszych polskich firm, a także kształtowaniu świadomości konsumenckiej. Organizatorem III. już edycji kongresu jest Polska Agencja Przedsiębiorczości.

Study Tour: Kreta i Santorini, 05-12.06.2022


Jeden wyjazd – dwie wyjątkowe wyspy: pocztówkowe Santorini z białymi domkami, niebieskimi kopułami kościółków i zjawiskowymi zachodami słońca oraz niezwykła Kreta, której pięknem zachwycił się najsłynniejszy grecki poeta – Homer. W dniach 05-12 czerwca 35 pracowników ITAKI i sieci sprzedaży wzięło udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego wizytowali 30 hoteli.

Zmiana lokalizacji Salonu ITAKI w Galerii Katowickiej


Od dzisiaj zapraszamy do Salonu ITAKI w Galerii Katowickiej w nowym miejscu!

Konferencja ITAKI w Turcji


100 przedstawicieli biur agencyjnych wzięło udział w naszej konferencji w tureckim Side. Konferencja odbyła się dniach 27.05-01.06.2022 r., jej głównym tematem była prezentacja oferty na sezon ZIMA 2022/23.

Konferencja ITAKI na Rodos


W dniach 16-23.05.2022 r. niemal 150 pracowników ITAKI i Biur Franchisingowych, wzięło udział w szkoleniu z oferty LATO 2022 i ZIMA 2022/23 na greckiej wyspie Rodos.

Prezesi ITAKI uhonorowani odznaką „Za zasługi dla Miasta Opola”


Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Opola prezesi Biura Podróży ITAKA - Leszek Szagdaj i Mariusz Jańczuk zostali odznaczeni nagrodą „Za zasługi dla Miasta Opola”.

Szkolenia animatorów ITAKI 2022!


W tym roku szkolenia dla przyszłych animatorów Klubów Przyjaciół Itaki odbyły się aż w dwóch terminach: 13.03-18.03. oraz 27.03-01.04. Prowadziła je profesjonalna kadra trenerów z Energylandii i najwyżej oceniani przez naszych Klientów animatorzy Itaki. Podzielili się oni zarówno swoimi umiejętnościami praktycznymi, jak i niezbędną wiedzą teoretyczną. Szkolenia odbyły się w Karpaczu, w hotelu Dziki Potok.

ITAKA nr 1 w Internecie


Zgodnie z danymi SimilarWeb, platformy digital intelligence, gromadzącej dane o ruchu w Internecie, itaka.pl jest najczęściej odwiedzaną stroną w Polsce wśród stron touroperatorów i agentów działających w obszarze zagranicznej turystyki zorganizowanej. Biuro Podróży ITAKA to firma przygotowana na technologiczne zmiany, podążająca za trendami.

Study Tour: Zanzibar, 20-27.03.2022


Karibu Zanzibar! Witamy w krainie niebiańskich plaż, fantastycznych raf koralowych i pięknych krajobrazów. Pachnąca przyprawami, tropikalna wyspa jest skarbem Tanzanii – przyciąga, czaruje, intryguje.

ITAKA Konsumenckim Liderem Jakości 2022!


ITAKA już po raz 11 z rzędu otrzymała złote godło KONSUMENCKIEGO LIDERA JAKOŚCI, zajmując tym samym I miejsce w rankingu Biur Podróży. To cenne wyróżnienie przyznawane jest przez Klientów w badaniu organizowanym przez redaktorów „Strefy Gospodarki” Dziennika Gazeta Prawna.

Szkolenie rezydentów 2022


Z myślą o sezonie letnim ITAKA zorganizowała szkolenie dla przyszłych rezydentów. Odbyło się ono w Hotelu De Silva, w Opolu w dniach 07-12.03.2022 r. Wzięło w nim udział 21 osób.

Apel o zniesienie testów dla turystów wracających z Non-Schengen


Piotr Henicz, Wiceprezes Biura Podróży ITAKA i Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki w piśmie do premiera, zwrócił się dziś z prośbą o zniesienie wymogu testów dla turystów posiadających Unijny Certyfikat Covid powracających do Polski ze Strefy Non-Schengen.

Najbardziej ekologiczna kampania Madery w historii ITAKI


W wyniku naszej współpracy z Visit Madeira w centrum Warszawy powstały 3 EKOmurale. Zostały one namalowane przy użyciu farby KNOxOUT, która redukuje zanieczyszczenia powietrza w tym szkodliwe tlenki azotu. Dokładnie tak, jak drzewa!

LATO 22: kolejne szkolenia za nami!


Przedstawiciele zewnętrznej sieci sprzedaży tym razem spotkali się w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, by jeszcze lepiej poznać ofertę LATO 22 i system Resabee.

Szkolenia ITAKI w 6 miastach Polski


Poznań, Gdańsk i Warszawa – w tych miastach odbyły się właśnie szkolenia z oferty LATO 22 i systemu Resabee dla przedstawicieli zewnętrznej sieci sprzedaży. Kolejne konferencje – w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu zaplanowane są na przyszły tydzień.

Study Tour: Stoki Uludağ i Stambuł, 7-14.01.2022


Wizyta w Stambule – fascynującej metropolii leżącej na dwóch kontynentach i narty w Uludağ Ski Resort – najbardziej prestiżowym tureckim ośrodku narciarskim z fenomenalną pogodą i świetnymi warunkami dla narciarzy.

ITAKA zainaugurowała sezon narciarski Zima 2021/22 w tureckim Erciyes!


165 Klientów ITAKI przyleciało 26 grudnia 2021 r. liniami Smartwings z warszawskiego lotniska Chopina na zimowe wakacje w ośrodku narciarskim Erciyes w samym sercu tureckiej Kapadocji!

Piotr Henicz najbardziej wpływową osobą w polskiej turystyce w 2021 roku


Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI został wybrany najbardziej wpływową osobą polskiej turystyki w rankingu opublikowanym już po raz szósty przez branżowy portal „Wasza Turystyka”. Na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce doceniono osobistości polityki i biznesu.

Study Tour: Madera, 11-18.12.2021


Zielony ogród na Atlantyku i kraina wiecznej wiosny – zachwycają tu wszechobecne kolorowe kwiaty, krajobrazy z majestatycznymi klifami i doskonała pogoda! W dniach 11-18.12.2021 pracownicy ITAKI i sieci sprzedaży wzięli udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego odwiedzili 26 hoteli na Maderze.

Study Tour: Teneryfa, 09.12-16.12.2021


Połyskujący w słońcu piasek wspaniałych plaż, zielone palmy, ośnieżony szczyt wulkanu Teide i atmosfera nieustającej fiesty to skojarzenia z Teneryfą, gdzie wakacje trwają cały rok. W dniach 09.12-16.12.2021 pracownicy ITAKI i sieci sprzedaży wzięli udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego odwiedzili 27 hoteli na Teneryfie.

TO BYŁ ROK... Wywiad Prezesa Piotra Henicza dla serwisu turystyka.rp.pl


Kolejnego roku tak głębokiego kryzysu, jak w roku 2020, wiele firm by nie przetrwało. Na szczęście w wakacje wrócił biznes i można było zarobić – wspomina wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz. Prezes Henicz podsumował także rok 2021 i zdradził, czego spodziewa się po 2022 r.

Study Tour: Malediwy, 24.11-02.12.2021


Rajski archipelag to wymarzone miejsce na egzotyczne wakacje, o których będzie się pamiętać jeszcze długo po powrocie. Słońce, białe plaże, mieniący się różnymi odcieniami błękitu Ocean Indyjski – to tylko zaproszenie do poznania prawdziwych skarbów, które skrywają w sobie podzielone na niezwykłe atole Malediwy. To zdecydowanie nie tylko luksusowe kurorty z okładek magazynów, ale fascynująca kultura, zjawiskowa przyroda, zaskakujące smaki, a przede wszystkim zachwycająca bogactwem podwodna fauna i flora.

Study Tour: Fuerteventura & Lanzarote, 22-29.11.2021


Bezkresne, piaszczyste plaże, białe domki, wulkaniczne krajobrazy i słońce przez cały rok! W dniach 22-29.11.2021 pracownicy ITAKI wzięli udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego odwiedzili słynne atlantyckie wyspy, a na nich łącznie aż 27 hoteli: 18 na Fuerteventurze i 9 na Lanzarote.

Nowa odsłona Salonu ITAKI w Galerii Mokotów


W czwartek, 2.12.2021 r. został ponownie otwarty Salon ITAKI w Galerii Mokotów w Warszawie. Wnętrze Salonu przeszło generalny remont i zostało dostosowane do nowej koncepcji wizualnej przestrzeni, jeszcze bardziej przyjaznej dla Klientów i Pracowników.

ITAKA Konsumenckim Liderem Jakości – Liderem Dekady!


Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolskie badanie prowadzone przez Redakcję „Strefy Gospodarki” Dziennika Gazeta Prawna, którego celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm na polskim rynku, ale także zebranie wiedzy na temat jakości produktów i usług. Po dokonaniu podsumowania wyników badań zebranych na przestrzeni ostatnich 10 lat ITAKA uzyskała tytuł KONSUMENCKIEGO LIDERA JAKOŚCI - LIDERA DEKADY!

LATO 22: Kierunki premium ITAKI dostępne także z wylotem z Rzeszowa


Dobra wiadomość dla mieszkańców Podkarpacia. Kierunki premium ITAKI dostępne na LATO 22 także z wylotem z Rzeszowa. Konferencja prasowa i spotkanie z siecią agencyjną z regionu.

ITAKA na IX Ogólnopolskim Forum Agentów Turystycznych


9 listopada w warszawskim hotelu Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport miało miejsce największe w tym roku spotkanie branży turystycznej – IX Ogólnopolskie Forum Agentów Turystycznych.

Nowa odsłona Salonu ITAKI w CH Westfield Arkadia


W piątek, 29.10.2021 r. został ponownie otwarty Salon ITAKI w Centrum Handlowym Westfield Arkadia w Warszawie. Wnętrze Salonu nie tylko przeszło generalny remont, ale po raz pierwszy zaprezentowano tu nową koncepcję wizualną przestrzeni, jeszcze bardziej przyjazną dla Klientów i Pracowników.

Pierwszy lot do Omanu w sezonie ZIMA 21/22


Dziś o godzinie 6:49 rano czarter ITAKI wylądował w Omanie! To pierwszy - po 1,5 rocznej przerwie - lot polskiego touroperatora do tego niezwykłego kraju. Niemal 250 Klientów ITAKI rozpoczęło swoje wakacje w Salalah, w luksusowych, pięciogwiazdkowych hotelach położonych tuż przy plaży.

Orły Turystyki Rzeczpospolitej i portalu Turystyka.rp.pl


W dniu 27.10.2021 na terenie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku miała miejsce konferencja zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita oraz portal Turystyka.rp.pl, obchodzący w tym roku swoje 10-lecie, na którą zaproszono liderów branży turystycznej. Spotkanie zakończyło wręczenie Orłów Turystyki Rzeczpospolitej i portaluTurystyka.rp.pl. Wśród nagrodzonych znalazło się Biuro Podróży ITAKA, a wyróżnienie indywidualne otrzymał Prezes Mariusz Jańczuk.

Gala z okazji Światowego Dnia Turystyki


25 października 2021 r., we wrocławskim hotelu IBIS STYLES, Dolnośląska Izba Turystyki zorganizowała galę z okazji Światowego Dnia Turystyki. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele sieci agencyjnej, systemu rezerwacyjnego MerlinX oraz ITAKI.

WITAJ LATO 22! Konferencja ITAKI w Turcji


W dniach 9-16 października w Turcji odbywa się konferencja, na którą zaprosiliśmy 120 najlepszych Biur Agencyjnych i Franchisingowych, podczas której dokonujemy podsumowania minionego sezonu i prezentujemy ofertę LATO 22 – najpiękniejsze plaże pod słońcem i najciekawsze trasy objazdówek na 33. wakacje z ITAKĄ!

Warto pomagać!


Gratulując Omenie Mensah i Jej Fundacji, dzięki której powstała szkoła dla dzieci ulicy w Ghanie, jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w realizacji tego niezwykłego projektu!

ITAKA&GALA Podróże w stylu gwiazd – pożegnanie i nowe rozdanie


Minęło już ponad 10 lat od kiedy rozpoczęliśmy podróż z kultowym magazynem lifestylowym GALA. Dzisiaj żegnamy się z GALĄ, której ostatni na polskim rynku wydawniczym numer właśnie się ukazał.

Gwarancja Ubezpieczeniowa ITAKI na sezon 2021/2022


Gwarancja Ubezpieczeniowa Biura Podróży ITAKA, która będzie obowiązywać od 16.09.2021 r. do 15.09.2022 r. została wystawiona przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce, wiodącego ubezpieczyciela biur podróży.

Dobra wiadomość dla naszych Klientów wylatujących z Katowic!


Dzisiaj oddano do użytku nowoczesny, zmodernizowany Terminal B na lotnisku im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. To właśnie tu mamy nową lokalizację Salonu Firmowego ITAKI!

Zmiana lokalizacji Salonu Firmowego ITAKI


Nowe miejsce i więcej przestrzeni zyskał Salon Firmowy ITAKI w warszawskim Centrum Handlowym Atrium Targówek przy ul. Głębockiej 15.

LATO 21: pierwsze lądowanie na La Palmie!


21 czerwca 2021 r., po blisko dwuletniej przerwie, Klienci ITAKI powrócili na La Palmę! Ta kameralna i soczyście zielona kanaryjska wyspa przywitała ich – jak zwykle – wspaniałą pogodą.

Study Tour: Dominikana, 12-19.06.2021


Karaibski raj – Dominikana to gwarancja idealnego wypoczynku. Białe, szerokie, piaszczyste plaże, szmaragdowa woda i słońce… dużo słońca! A to wszystko przy gorących dźwiękach merengue. Na taki rajski wyjazd studyjny wybrała się grupa 25 pracowników ITAKI.

LATO 21: pierwsze lądowanie w Gruzji


W sobotę, 19 czerwca, po blisko dwuletniej przerwie, wróciliśmy do Gruzji!

LATO 21: pierwsze lądowanie na Porto Santo


16 czerwca 2021 r., po raz pierwszy po 10-letniej przerwie, czarter ITAKI wylądował na portugalskiej wyspie Porto Santo.

Raport „Touroperatorzy 2021”: ITAKA liderem polskiej turystyki!


Jak co roku, redakcja Wiadomości Turystycznych poprosiła wiodących touroperatorów o podsumowanie finansowe zakończonego roku obrotowego 2020. Twórcy raportu przeanalizowali kryteria ekonomiczne, trendy i zjawiska wpływające na turystykę w naszym kraju. Pierwsze miejsce w Raporcie „Touroperatorzy 2021” zajęła ITAKA.

Study Tour: Bułgaria: Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, 1-8.06.2021


Słońce, szerokie i piaszczyste plaże, liczne promenady, a przy nich knajpki z pyszną lokalną kuchnią, interesująca kultura i przepiękne zabytki - to wszystko mieliśmy okazję zobaczyć w Bułgarii na wyjeździe studyjnym, podczas którego nie tylko wizytowaliśmy hotele z oferty ITAKI, ale także poznaliśmy atrakcje regionów Morza Czarnego.

Wiceprezes Henicz m.in. o wakacjach 2021 w TVN24 Biznes i Świat


- W tej chwili liczba rezerwowanych wyjazdów wakacyjnych jest na poziomie takim, jak to miało miejsce w 2019 roku. Ale pamiętajmy, że w 2019 roku mieliśmy wiele miesięcy przedsprzedaży, w tym roku ten sezon był bardzo uśpiony, mając na uwadze sytuację covidową. W związku z tym, my w tej chwili zaczynamy nadrabiać zaległości – to fragment wypowiedzi Prezesa Henicza, który był gościem w TVN24 Biznes.

Prezes Henicz w premierowym odcinku programu "Rzecz o Biznesie"


O kondycji branży turystycznej oraz o tym, czy powrót do normalności w 2021 r. jest możliwy, z Przemysławem Tychmanowiczem z portalu rp.pl rozmawiał Wiceprezes ITAKI, Piotr Henicz, który był gościem premierowego odcinka programu „Rzecz o Biznesie”.

Study Tour: Rodos, 28.05-4.06.2021


Kalimera! Witamy na wyspie wiecznego słońca – Rodos. W dniach 28.05-4.06.2021 grupa 27 pracowników ITAKI wzięła udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego odwiedzili 11 hoteli i najciekawsze miejsca na wyspie.

Dzień Otwarty Luke Air – spotkanie na Lotnisku Chopina


9 czerwca zorganizowaliśmy spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie, którego celem była prezentacja Airbusa A330, flagowego samolotu w barwach Luke Air, przewoźnika obsługującego Klientów ITAKI.

Study Tour: Albania, 25.05-1.06.2021


Albania – piękny, górzysty, zielony, niezwykle gościnny i odrobinę tajemniczy kraj należący do Bałkanów. Coraz bardziej popularny i ceniony przez Klientów kierunek wakacyjnych wyjazdów, tym razem był celem dla grupy 36 pracowników biur podróży.

ITAKA najcenniejszą marką turystyczną w Polsce


W jubileuszowym 15. Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek ogłoszonym przez Rzeczpospolitą ITAKA uplasowała się na 50. miejscu. To najwyższa pozycja spośród wszystkich firm reprezentujących branżę turystyczną.

Study Tour: Fuerteventura & Gran Canaria, 9-16.05.2021


W dniach 9-16.05 grupa 20 pracowników ITAKI wzięła udział w wyjeździe studyjnym na Fuerteventurę i Gran Canarię. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca na wyspach oraz odwiedzić 14 hoteli z oferty ITAKI.

Study Tour: Madera, 18-25.05.2021


Zielony ogród na Atlantyku to najtrafniejsze określenie Madery. Niesamowite widoki, soczysta zieleń, wszechobecne strelicje – symbol wyspy, umiarkowany klimat, morska bryza, malownicze miasteczka i doskonała kuchnia to wszystko, co mieści się na tej niewielkiej powierzchni. 24 pracowników biur podróży miało okazję poznać to niezwykłe miejsce podczas wyjazdu studyjnego ITAKI.

Study Tour: Thassos, 17-24.05.2021


Zielony Diament Morza Egejskiego – Thassos! To właśnie tutaj grupa 30 pracowników biur podróży spędziła kilka dni, poznając lokalne atrakcje oraz bazę hotelową. Zapraszamy na relację z wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił bliżej przyjrzeć się pełnym uroku zakątkom tej greckiej wyspy.

Study Tour: Teneryfa 6-13.05.2021


W dniach 6-13.05.2021 pracownicy ITAKI wzięli udział w wyjeździe studyjnym, podczas którego odwiedzili 11 hoteli na Teneryfie. Mieli okazję zapoznać się z aktualnymi warunkami wypoczynku w hotelach, a także zwiedzić wyspę zwaną „kontynentem w miniaturze”.

Konsumencki Lider Jakości 2021 dla ITAKI!


Redakcja „Strefy Gospodarki” przyznała ITACE złote godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2021. Wyróżnienie to jest wynikiem ogólnopolskich badań konsumenckich, w których marka ITAKA została uznana za lidera wśród biur podróży w Polsce.

Pierwszy bezpośredni lot na rajskie Malediwy w sezonie ZIMA 20/21


Wczoraj, o 10:11 czasu lokalnego na lotnisku w Male wylądował Dreamliner ITAKI. To pierwszy, inauguracyjny lot na Malediwy w sezonie Zima 20/21. Swoje wakacje na tych rajskich wyspach rozpoczęło prawie 300 Klientów. ITAKA jako jedyny touroperator w Polsce oferuje bezpośredni przelot na Malediwy.

Aplikacja ITAKA nominowana do MTA 2020!


Rozwój aplikacji mobilnej ITAKA został doceniony przez jury konkursu Mobile Trend Awards, które nominowało ją do nagrody głównej w kategorii „Usługi”.

Najbardziej wpływowe osoby w polskiej turystyce


Branżowy portal „Wasza Turystyka” po raz piąty opublikował Listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI ponownie doceniony w ścisłej czołówce osobistości polityki i biznesu.

TO BYŁ ROK… Prezes Henicz podsumowuje rok 2020


– Jedno jest pewne – ten rok zapisze się jako jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, w historii XXI wieku. Ale prawdę mówiąc chciałbym, aby już się skończył, abyśmy mogli o nim mówić w czasie przeszłym.

Pierwszy samolot ITAKI na Kubie


ITAKA jako pierwszy touroperator z Europy poleciała bezpośrednim czarterem do Santa Clara na Kubie.

Egipt podsumowuje sezon letni: turystów mało, ale nikt nie wyjechał zakażony


Jak informuje egipski minister turystyki i starożytnego dziedzictwa, od wznowienia w lipcu lotów zagranicznych do Sharm el Sheikh i Hurghady przyleciało 430 000 turystów.

GWARANCJA MULTI ZMIANA GRATIS!


Już teraz tęsknisz za wakacjami? Planowanie podróży z bliskimi osobami w długie jesienne wieczory to sama przyjemność! Jeżeli już znalazłeś swoje miejsce, ale jeszcze zastanawiasz się z uwagi na niepewną sytuację mamy na to sposób. GWARANCJA MULTI ZMIANA GRATIS to nasza propozycja nielimitowanych zmian rezerwacji bez jakichkolwiek kosztów. Jeśli tylko chcesz możesz zmienić miejsce, hotel, termin lub wszystko razem do 21 dni przed wyjazdem GRATIS!

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii


W środę, 15 października odbyło się spotkanie branży turystycznej reprezentowanej przez przedstawicieli organizacji branżowych z Wicepremierem i Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosławem Gowinem i Wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym.

Wznowienie działalności 4 Salonów Firmowych ITAKI


Od 1 października br. zapraszamy ponownie Klientów do naszych Salonów Firmowych wznawiających działalność po przerwie w: Galerii Mokotów w Warszawie, Galerii Krakowskiej w Krakowie, Avenida Poznań w Poznaniu i Forum Gdańsk w Gdańsku.

ITAKA w zarządzie PIT


Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI, został wybrany wiceprezesem Polskiej Izby Turystyki.

Konferencja „Mikrotarcza dla Turystyki - szansa na stabilizację rynku turystyki wyjazdowej”


Mikrotarcza dla turystyki była tematem konferencji zainicjowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej” i serwis branży turystycznej Turystyka.rp.pl, a wspartej przez Ministerstwo Rozwoju.

Gwarancja Ubezpieczeniowa ITAKI na sezon 2020/2021


96 000 000 PLN wynosi Gwarancja Ubezpieczeniowa Biura Podróży ITAKA, która obowiązuje od 16.09.2020 r. do 15.09.2021 r. Gwarancja wystawiona została przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce, wiodącego ubezpieczyciela biur podróży.

Study Tour: Grecja – Korfu, 8-15.08.2020 r.


Wakacyjny raj na zielonej wyspie!
Uważana za jedną z najbardziej zielonych greckich wysp, oczarowuje wspaniałym śródziemnomorskim klimatem, lokalnymi tawernami z fantastyczną kuchnią, kryształowo czystym morzem i pachnącymi plantacjami pomarańczy i kumkwatu. Zapraszamy na relację ze zorganizowanego dla 23 uczestników wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił nam z bliska przyjrzeć się greckiej wyspie Korfu!

Study Tour: Bułgaria – Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, 31.07-07.08.2020 r.


Z czym kojarzy się Bułgaria? Jeżeli z przystępnymi cenowo wakacjami, długimi, piaszczystymi plażami, olejkiem różanym i wybornym winem to znaczy, że nie poznałeś jeszcze jej wszystkich uroków. Zapraszamy na relację ze zorganizowanego dla 20 uczestników wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił nam z bliska przyjrzeć się Bułgarii – sercu Bałkanów!

LATO 2020 #potrzebujęwakacji: Pierwszy samolot wylądował w Egipcie!


Hurghada – egipski kurort nad Morzem Czerwonym powitał wczoraj wieczorem pierwszych – po przerwie – turystów z Polski. Wakacje w Egipcie rozpoczęło ponad 100 Klientów ITAKI.

LATO 2020 #potrzebujęwakacji: Pierwszy samolot wylądował na Maderze!


Pierwszy - po przerwie - czarterowy rejs ITAKI na Maderę wylądował wczoraj na lotnisku w Funchal! Pasażerowie z Polski zostali bardzo miło przyjęci. Wyspa Wiecznej Wiosny powitała ich piękną, słoneczną pogodą. Nie zabrakło też drobnych upominków.

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej w Ministerstwie Rozwoju


21 lipca miało miejsce kolejne ważne spotkanie przedstawicieli branży turystycznej z Wicepremier Jadwigą Emilewicz, dotyczące propozycji wsparcia ze strony Ministerstwa dla przedsiębiorstw naszego sektora.

Raport „Touroperatorzy 2020”: ITAKA po raz kolejny liderem polskiej turystyki!


Twórcy raportu wzięli pod uwagę największych organizatorów turystyki działających w Polsce. Przeanalizowano kryteria ekonomiczne, trendy i zjawiska wpływające na turystykę w naszym kraju. Pierwsze miejsce w Raporcie „Touroperatorzy 2020” zajęła ITAKA.

Nowy salon firmowy ITAKI w Zawierciu


Klienci ITAKI mogą już zarezerwować wakacje marzeń w naszym nowym salonie firmowym w Zawierciu.

LATO 2020 #potrzebujęwakacji: Trzy samoloty wylądowały w Albanii!


Samoloty z Klientami ITAKI na pokładzie wylądowały 14 lipca na lotnisku w Tiranie. To pierwsze rejsy ITAKI do Albanii w ramach oferty LATO 2020.

LATO 2020 #potrzebujęwakacji: Pierwszy samolot wylądował na Zakynthos!


Samolot z Klientami ITAKI na pokładzie wylądował 3 lipca na lotnisku na Zakynthos w Grecji. To pierwszy, po 112 dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, rejs ITAKI w ramach oferty LATO 2020.

START LATO 2020 #potrzebujęwakacji


Tak długo czekaliśmy, by znów podróżować. Z przyjemnością prezentujemy listę destynacji, od których w pierwszej kolejności planujemy rozpoczęcie operacji LATO 2020

Ważne spotkanie w Ministerstwie Rozwoju


W środę, 10 czerwca 2020, z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju miało miejsce niezwykle ważne spotkanie dla polskiej branży turystycznej. W wąskim gronie zaproszonych Gości - przedstawicieli kluczowych segmentów branży był Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI i wiceprezes PZOT.

Grecja i Bułgaria czekają na polskich turystów


Bułgaria już otworzyła, a Grecja wkrótce otworzy swoje granice dla polskich turystów. Wszystko wskazuje na to, że od tych dwóch krajów wznowimy działalność operacyjną w lipcu.

Zawieszenie zagranicznych wyjazdów do 30 czerwca 2020


Szanowni Państwo,
W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, informujemy o przedłużeniu zawieszenia wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 30 czerwca 2020 r.

Zawieszenie wyjazdów do 20 czerwca 2020


Szanowni Państwo,
W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, informujemy o przedłużeniu zawieszenia wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 20 czerwca 2020 r.

Zawieszenie wyjazdów do 10 czerwca 2020


Szanowni Państwo,
W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, informujemy o przedłużeniu zawieszenia wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 10 czerwca 2020 r.

Zawieszenie wyjazdów do 31 maja 2020


Szanowni Państwo,
W związku z decyzją o przywróceniu granic, wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego oraz aktualną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, informujemy o przedłużeniu zawieszenia wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 31 maja 2020 r.

Zawieszenie wyjazdów do 15 kwietnia 2020


Szanowni Państwo,
w związku z decyzją o przywróceniu granic oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020 są zawieszone.

Komunikat w związku z ogłoszonym 13.03.2020 wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego


Szanowni Państwo,
W związku z zawieszeniem do 15.04.2020 wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA, informujemy...

Zawieszenie wyjazdów do 15 kwietnia 2020


Szanowni Państwo,
W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i decyzją o przywróceniu granic na 10 dni z możliwością przedłużenia, oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informujemy o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020.

Halo ZIMA 20/21! Szkolenie w Warszawie


Ponad 200 osób spotkało się w Airport Hotel Okęcie w Warszawie na szkoleniu dotyczącym nowej oferty ITAKI – ZIMA 20/21.

11. edycja SYMPOSSIO z ITAKĄ i siecią Aldemar


SYMPOSSIO Greek Gourmet Touring, czyli seria spotkań z grecką kuchnią zorganizowana przez ITAKĘ i sieć Aldemar odbyła się już po raz 11. Zaproszeni goście spotkali się w 2 lokalizacjach, by wspólnie przygotować tradycyjne dania.

Wydawnictwo Pascal i ITAKA publikują poradnik o koronawirusie


Biuro Podróży ITAKA wspólnie z Wydawnictwem Pascal publikuje poradnik „Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć”.

ITAKA Konsumenckim Liderem Jakości 2020


Redakcja „Strefy Gospodarki” przyznała ITACE złote godło Konsumencki Lider Jakości. Wyróżnienie to jest wynikiem ogólnopolskich badań konsumenckich, w których konsumenci uznali markę ITAKA za lidera wśród biur podróży w Polsce.

Szkoła na Madagaskarze już gotowa!


Redakcja „Strefy Gospodarki” przyznała ITACE złote godło Konsumencki Lider Jakości. Wyróżnienie to jest wynikiem ogólnopolskich badań konsumenckich, w których konsumenci uznali markę ITAKA za lidera wśród biur podróży w Polsce.

ITAKA Liderem Biznesu


Podczas uroczystej gali zostaliśmy nagrodzeni statuetką Orła „Wprost” w kategorii Lider Biznesu.

Nowy salon ITAKI w Bydgoszczy


W Centrum Handlowym FOCUS w Bydgoszczy otwarto nowy, już piąty w tym mieście, salon firmowy ITAKI!

ITAKA na targach turystycznych Adventur 2020


Po raz kolejny zaprezentowaliśmy ofertę podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Adventur 2020 w stolicy Liwy – Wilnie.

Nowy salon ITAKI w Płocku


W Centrum Handlowym Atrium otwarto nowy, drugi w tym mieście, salon firmowy ITAKI.

ITAKA LIDER - rejs Ocean Majesty dla najlepszych salonów!


Zakończyła się kolejna edycja programu motywacyjnego ITAKA LIDER. Nagrody dla najlepszych salonów ITAKI wręczono podczas rejsu statkiem Ocean Majesty po wyspach Makaronezji.

Study Tour: Bułgaria – Słoneczny Brzeg, 21-28.05.2019 r.


Świetne piaszczyste plaże, malownicze widoki oraz promenady z nieskończoną ilością knajpek i restauracji to idealne miejsca do wypoczynku na wybrzeżu Morza Czarnego, które odwiedziliśmy w ramach kolejnego wyjazdu studyjnego.

Wybrano najbardziej wpływowe osoby polskiej turystyki!


Po raz trzeci portal branżowy WaszaTurystyka.pl przedstawił listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Wybór ekspertów potwierdza rolę ITAKI w rozwoju branży i kreowaniu nowych trentów w turystyce.

Study Tour: Grecja – Korfu, 8-15.08.2020 r.


Wakacyjny raj na zielonej wyspie!
Uważana za jedną z najbardziej zielonych greckich wysp, oczarowuje wspaniałym śródziemnomorskim klimatem, lokalnymi tawernami z fantastyczną kuchnią, kryształowo czystym morzem i pachnącymi plantacjami pomarańczy i kumkwatu. Zapraszamy na relację ze zorganizowanego dla 23 uczestników wyjazdu studyjnego ITAKI, który pozwolił nam z bliska przyjrzeć się greckiej wyspie Korfu!

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter