phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Bezpieczne wakacje z ITAKĄ

Bezpieczne wakacje z ITAKĄ

Warunki podróżowania i testy

bez testu
bez testu dla zaszczepionych (pełen cykl)
tylko z certyfikatem szczepienia
wymagany formularz/aplikacja

Po powrocie do Polski z zagranicy nie ma obowiązku kwarantanny
Informacje o testach i warunkach wjazdu do pozostałych krajów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Ubezpieczenie i opcje ochrony

W trosce o Twoje bezpieczeństwo przygotowaliśmy dodatkowe formy ochrony w zakresie pandemii COVID-19

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19 lub kwarantanny podczas wakacji

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania przed wyjazdem dowolnego uczestnika

GWARANCJA BEZPIECZNYCH WAKACJI

I FILAR
Gwarancja ubezpieczeniowa
Na lotnisku i w samolocie

Klienci ITAKI są chronieni gwarancją ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu do kraju, a także zwrotu wpłat za niezrealizowane usługi. Gwarancja została wystawiona przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce.

Dowiedz się więcej
II FILAR
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
Na lotnisku i w samolocie

Wszyscy Klienci ITAKI podlegają dodatkowej ustawowej ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (do cen imprez turystycznych doliczana jest obowiązkowa składka odprowadzana na TFG). Składki te są kumulowane na koncie TFG i uruchamiane w celu pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową, i których uruchomione w pierwszej kolejności środki z gwarancji ubezpieczeniowej (I filar) okazały się niewystarczające.

Dowiedz się więcej
Na lotnisku i w samolocieNa lotnisku i w samolocie

W Polsce zasłanianie ust nie jest obowiązkowe, a jedynie zalecane. Zasady dotyczące noszenia maseczek na pokładach samolotów są regulowane przez linie lotnicze. W związku ze zmieniającymi się warunkami i przepisami sanitarnymi zarówno w kraju, jak i za granicą, zalecamy weryfikację aktualnie obowiązujących obostrzeń przed każdym lotem (najlepiej w dniu wylotu) w sekcji Testy i warunki podróżowania, w opisie kierunku.

Na lotnisku i w samolocieNa wycieczce objazdowej

W Polsce zasłanianie ust w autokarze nie jest obowiązkowe, a jedynie zalecane. Informacje o zasadach sanitarnych obwiązujących w kraju docelowym znajdziesz w sekcji Testy i warunki podróżowania, w opisie kierunku.

ITAKA – nam możesz zaufać

Nr 1 w Polsce:
 • Nr 1 w raporcie „Touroperatorzy 2020"
 • najwyżej sklasyfikowane biuro podróży w "Pięćsetce w Polsce"
 • Touroperator Roku 2019
Nr 1 wśród konsumentów:
 • Konsumencki Lider Jakości 2022
 • Top Marka 2019
 • Superbrands
33 lata
na polskim rynku
100%
polskiego kapitału
9 mln
zadowolonych Klientów

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

OCHRONA PRZED WYJAZDEM

Jeżeli zachorujesz przed wyjazdem i stan zdrowia zmusi Cię to tego, by z niego zrezygnować, będą obowiązywały Cię koszty rezygnacji wskazane w Warunkach Uczestnictwa. Jeśli Twój wyjazd realizowany jest autokarem lub lotem czarterowym możesz dokonać zmiany osoby wyjeżdżającej, a my nie naliczymy kosztów za zmianę. W obu przypadkach zmiany rezerwacji dokonywane są przez Twojego doradcę po uprzednim zgłoszeniu z Twojej strony. Przede wszystkim jednak, aby nie stracić wpłaconej kwoty należy dodatkowo ubezpieczyć się wybierając Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji. Dzięki ubezpieczeniu, w określonych przypadkach, można odzyskać naliczone przez B.P. ITAKA koszty rezygnacji. Zasady działania ubezpieczenia są opisane w Warunkach ubezpieczenia ERGO.

Masz cztery wersje ubezpieczenia do wyboru:

 • Rezygnacja PLUS 80 – pozwalająca na zwrot 80% potrąconych kosztów rezygnacji (ten wariant nie uwzględnia zachorowania na COVID-19),
 • Rezygnacja PLUS 100 – pozwalająca na zwrot 100% potrąconych kosztów rezygnacji (ten wariant nie uwzględnia zachorowania na COVID-19),
 • Rezygnacja Cov PLUS 100 – pozwalająca na zwrot 100% potrąconych kosztów rezygnacji, także w przypadku zachorowania na COVID-19.
 • Rezygnacja Cov PLUS 100 + kwarantanna – pozwalająca na zwrot 100% potrąconych kosztów rezygnacji, także w przypadku zachorowania na COVID-19 lub nałożenia przez polskie służby sanitarne w wyniku kontaktu z osobą chorą na COVID-19 kwarantanny, niekończącej się do dnia planowanej podróży i uniemożliwiającej wyjazd Ubezpieczonemu lub współuczestnikowi podróży.

W większości przypadków ubezpieczenie od kosztów rezygnacji możesz kupić jedynie w dniu rezerwacji wakacji, dlatego zalecamy, aby z tym nie zwlekać. Jeśli w momencie zawarcia umowy do Twojego wyjazdu jest 30 dni lub więcej, na dokupienie tego ubezpieczenia masz 14 dni (od daty zakupu wakacji).

W tym celu skontaktuj się ze swoim doradcą. Pamiętaj, że składka ubezpieczenia jest bezzwrotna, a jej wysokość uzależniona jest od ceny wyjazdu liczonej na osobę. Szczegółowe informacje dostępne są w Karcie Produktu oraz Warunkach Ubezpieczenia ERGO.

Na bieżąco monitorujemy sytuację w poszczególnych krajach i aktualizujemy stronę Bezpieczne Wakacje. Oficjalnie potwierdzone informacje znajdziesz na tej stronie w sekcji „Testy i warunki podróżowania”.

OCHRONA W TRAKCIE WAKACJI

W cenie wakacji otrzymujesz podstawowy pakiet ubezpieczenia Itaka Simple, który pokrywa koszty leczenia i transportu do 20 000 EUR/os. swym zakresem NIE obejmuje zachorowania na COVID-19. Warto więc rozszerzyć ubezpieczenie do pakietu Itaka Complex, Itaka Optimum lub Itaka Prestige (pokrywają one koszty leczenia COVID-19 do sumy odpowiednio 50 000 EUR, 100 000 EUR i 1 000 000 EUR [dla rezerwacji założonych do 30.06.2022 r. suma ubezpieczenia dla Itaka Prestige wynosi 300 000 EUR]). Co bardzo istotne – rozszerzone pakiety pokrywają również koszt dodatkowego zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu (maksymalnie do kwoty 1000 EUR/os.) w przypadku kwarantanny.

Rozszerzony pakiet ubezpieczenia możesz wykupić aż do dnia wylotu. Skontaktuj się w tej sprawie ze swoim doradcą, dokup ubezpieczenie w Strefie Klienta lub w aplikacji mobilnej ITAKA.

W ramach pakietów ubezpieczeniowych Itaka Simple, Itaka Complex, Itaka Optimum, Itaka Prestige pokrywane są koszty leczenia i transportu na wypadek zachorowania. Pakiet Itaka Simple nie uwzględnia zachorowania na COVID-19.
Informacje o zakresie ubezpieczenia w danym wariancie znajdziesz na stronie:
https://www.itaka.pl/ubezpieczenia-turystyczne/.
Instrukcje postępowania w razie zachorowania na wakacjach znajdziesz na stronie:
https://www.itaka.pl/umowa/ubezpieczenia/instrukcje-postepowania/.

Zmiana może (choć nie jest to regułą) wiązać się z poniesieniem przez Ciebie kosztów. Skontaktuj się ze swoim doradcą, który sprawdzi, czy jedynym kosztem będzie uregulowanie różnicy w cenie oraz przedstawi kalkulację ceny dla nowo wybranej oferty.

Jeśli Twoje wakacje zostaną anulowane, otrzymasz odpowiednie informacje od swojego doradcy. Zawsze w takich przypadkach za pośrednictwem doradcy przedstawimy Ci propozycje alternatywne. Możesz zdecydować się na jedną z nich lub dowolną imprezę turystyczną dostępną w chwili zmiany. Co ważne – jeśli impreza zostanie anulowana z inicjatywy ITAKI, to przy zmianie oferty masz prawo do skorzystania z cen aktualnych lub cen, które były aktualne w dniu rezerwacji oferty pierwotnej, które często bywają bardziej atrakcyjne.

Aktualne godziny wylotu są dostępne w Strefie Klienta przy Twojej rezerwacji lub w aplikacji mobilnej ITAKA – koniecznie sprawdź je na 24h przed datą wyjazdu.

O ewentualnej zmianie lub odwołaniu Twoich wakacji poinformuje Cię Twój doradca. W przypadku odwołania, doradca przedstawi też ofertę zastępczą oraz inne możliwe rozwiązania.

VOUCHERY/BONY WAKACYJNE ORAZ PŁATNOŚCI

Zrealizowanie bonu Covid jest bardzo proste. W tym celu skontaktuj się osobiście, mailowo bądź telefonicznie z punktem, w którym została założona pierwotna impreza (za którą bon został wystawiony). Twój doradca założy dla Ciebie nową rezerwację i poprosi o przesłanie bonu Covid drogą mailową. W ciągu kilku dni bon zostanie zaksięgowany tytułem płatności za wybraną imprezę.

Pamiętaj, że bon może być zrealizowany przez osobę określoną w umowie jako „Wpłacający”. Bonu nie można zrealizować przy rezerwacji na pojedyncze usługi (np. sam pobyt w hotelu), gdyż może być wykorzystany tylko dla rezerwacji całych pakietów (imprez turystycznych). Nowa rezerwacja musi być założona w tym samym punkcie, co pierwotna (anulowana).

„Bon Covid” (voucher wystawiony tytułem odroczenia rezerwacji w 2020 r.) może być wykorzystany na rezerwację założoną po dacie jego wystawienia, obejmującą:

 • wycieczki autokarowe,
 • wczasy i wycieczki z przelotem czarterowym i rejsowym,
 • pakiety dynamiczne.

Nie może być wykorzystany na:

 • rezerwację założoną przed datą wystawienia bonu,
 • wynajem samochodu,
 • wakacje z dojazdem własnym w Polsce i za granicą,
 • same przeloty,
 • usługi dodatkowe (np. wycieczki fakultatywne, parking przy lotnisku, itp.).

„Bon Covid” jest ważny 2 lata od dnia, w którym miała się rozpocząć pierwotna impreza (za którą bon został wystawiony). Przy czym data ważności bonu wakacyjnego określa ostatni dzień, w którym możesz dokonać rezerwacji oraz przedstawić bon swojemu doradcy.

Informacje dotyczące zwrotów z konkretnych rezerwacji przekazywane są przez Centrum Obsługi Klienta. Termin dokonania zwrotu może wynikać z formy, w jakiej została dokonana wpłata, ponieważ zwroty realizowane są dokładnie w takiej samej formie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z COK pod numerem telefonu 77 541 22 69. Na podstawie numeru rezerwacji konsultanci Centrum Obsługi Klienta sprawdzą na jakim etapie znajduje się realizacja zwrotu.

BON TURYSTYCZNY 500+

Jeśli jesteś osobą uprawnioną do otrzymania Bonu Turystycznego 500+ możesz zrealizować go na rezerwację wypoczynku w Polsce z oferty ITAKI. Warunkiem jest, by jednym z uczestników wyjazdu było dziecko, któremu bon przysługuje. Po założeniu rezerwacji musisz skontaktować się ze swoim doradcą lub z naszą Infolinią. Aby zrealizować bon należy podać doradcy 16-znakowy numer bonu, a następnie treść smsa weryfikacyjnego potwierdzającego aktywację rządowego bonu, który otrzymasz na numer telefonu podany w ZUSie.

Jeśli Twoja rezerwacja jest już w pełni opłacona to niestety nie możesz zrealizować dodatkowo Bonu Turystycznego 500+.

Bon Turystyczny 500+ otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i aktywacji bonu. Po aktywacji bonu, na podany podczas rejestracji e-mail lub nr telefonu otrzymasz tzw. kod obsługi płatności czyli unikalny, 16-znakowy numer, który okazujesz podczas rezerwacji wakacji. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie https://www.zus.pl/.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter