phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Bezpieczne wakacje z ITAKĄOman

Oman

Test wymagany
Test na COVID-19 jest wymagany

Wszyscy podróżni w wieku od 16 lat wjeżdżający do Omanu, bez względu na państwo pochodzenia, muszą poddać się testowi PCR (wymaz z nosa). Stanowiska pobierania wymazów PCR znajdują się za kontrolą imigracyjną, a przed halą odbioru bagażu. Wyniki testu PCR są dostępne do 24 godzin za pośrednictwem aplikacji Tarassud+, którą każdy wjeżdżający podróżny powinien zainstalować lub na stronie: https://covid19.emushrif.om/traveler/login

Na wynik testu oczekuje się w zarezerwowanym pokoju hotelowym. Wynik należy sprawdzić samodzielnie za pośrednictwem aplikacji Tarassud+. W przypadku pozytywnego wyniku testu podróżny musi poddać się ścisłej samoizolacji w swoim zarezerwowanym pokoju hotelowym przez 14 dni. Świadczenia, które wykraczają poza termin pobytu wynikający z umowy klient opłaca we własnym zakresie, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie, które chroni przed taką sytuacją. Ubezpieczenie Itaka Complex oraz Itaka Prestige zapewniają pokrycie kosztu dodatkowego zakwaterowania w przypadku zachorowania na COVID-19.

Przetestuj się w Polsce i leć na wakacje bez obaw o wynik testu na miejscu.

Test na COVID-19 w specjalnej cenie możesz wykupić u swojego doradcy, w procesie rezerwacji online albo w Strefie Klienta najpóźniej na 48 godzin przed wylotem.

 • Test Antygenowy
  z zaświadczeniem lekarskim w j. ang.
  155 PLN/os.
 • Test RT-PCR
  z zaświadczeniem lekarskim w j. ang.
  340 PLN/os.

Test dostępny w około 100 laboratoriach sieci DIAGNOSTYKA na terenie całego kraju
Lista laboratoriów

Obowiązkowe dokumenty
Obowiązkowe dokumenty, które należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie:

Formularz Rejestracji Podróżnego (TRF)

Po przylocie na lotnisku należy okazać uzupełniony Formularz Rejestracji Podróżnego (TRF - https://covid19.emushrif.om/pre-registration-info/travel) wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty (OMR 25). Należy zachować kopię dowodu zapłaty, którą okazuje się przy kontroli imigracyjnej wraz z dokumentem podróży. W formularzu TRF należy podać nr lokalnego telefonu kontaktowego w Omanie na wypadek pozytywnego wyniku testu – należy wskazać nr telefonu udostępniony przez naszego lokalnego kontrahenta, który został wskazany w instrukcji

PDFInstrukcja wypełnienia formularza TRF

Wiza, dokument podróży

Obywatele RP są upoważnieni do otrzymania bezpłatnej wizy, jeśli pobyt nie jest dłuższy niż 10 dni. Na lotnisku docelowym należy okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz lotu powrotnego (dokument należy mieć w łatwo dostępnym miejscu).

Klienci ITAKI otrzymują bezpłatną wizę turystyczną na miejscu w Salalah - nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja w systemie evisa.

Warunki otrzymania bezpłatnej wizy na miejscu:

 • należy być obywatelem jednego ze 103 uprawnionych krajów – w tym Polski
 • pobyt nie może być dłuższy niż 10 dni
 • paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy (liczony od daty wyjazdu z Omanu)
 • ważny bilet powrotny
 • potwierdzenie zakwaterowania w hotelu (dokument podróży)
 • międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące pokrycie kosztów opieki w razie zachorowania na COVID-19
 • rejestracja na stronie: https://covid19.emushrif.om/pre-registration-info/travel w celu wykonania testu PCR po przylocie do Omanu, koszt testu: 25 OMR (ok. 240 PLN)
 • ściągnięta na telefon aplikacja Tarassud+
Na miejscu
Warto wiedzieć

Obowiązkowe ubezpieczenie

Każdy podróżny jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie, które zakresem ochrony obejmuje ryzyka związane z COVID-19 przez okres co najmniej jednego miesiąca (nie chodzi o okres ochrony wskazanej w certyfikacie ubezpieczeniowym, tylko fakt, że rozpoczęte leczenie nie zostanie przerwane przed upływem miesiąca). W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje COVID-19. Ubezpieczenia Itaka Complex oraz Itaka Prestige, które można dodać do rezerwacji w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy, obejmują ryzyka związane z COVID-19 - wykupienie jednego z tych wariantów jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Aplikacja

Każdy podróżny od 16 roku życia ma obowiązek pobrać i zainstalować aplikację Tarassud+, która jest dostępna za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Ubezpieczenie i opcje ochrony

W trosce o Twoje bezpieczeństwo przygotowaliśmy dodatkowe formy ochrony w zakresie pandemii Covid-19

Gwarancja Multi Zmiana

Gwarancja Multi Zmiana
Bezpłatne zmiany rezerwacji na LATO 2021 do 21 dni przed wyjazdem

Gwarancja bezkosztowej zmiany

Gwarancja bezkosztowej zmiany na inny termin
w przypadku kwarantanny lub zachorowania na COVID-19

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na Covid-19

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na Covid-19 lub kwarantanny
podczas wakacji

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania
przed wyjazdem dowolnego uczestnika

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter