phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
O ItaceDziałalność charytatywnaBudowa szkoły w Ghanie

„I…TAKI świat jest piękny” – to nie tylko hasło reklamowe na sezon LATO 2016, ale także charytatywny projekt, w który zaangażowały się gwiazdy, polscy projektanci i ITAKA. W efekcie tej współpracy powstał kalendarz, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę szkoły dla dzieci w afrykańskiej Ghanie. Szkoła ma powstać przy ośrodku „Don Bosco” w Temie prowadzonym przez misjonarzy.

Do ośrodka „Don Bosco” w Temie dzieci trafiają do prosto z ulicy, a ich historie często bywają tragiczne. Jakby wbrew temu, dzieciaki są jednak wesołe i pełne nadziei. W rozmowach o marzeniach nie wspominają o komputerze czy telefonie komórkowym, one po prostu chcą się uczyć. Na posłanie dziecka do szkoły stać tylko najbogatsze rodziny. Inni mogą jedynie marzyć o nauce. A tylko dzięki wykształceniu mają szansę całkowicie zmienić swoje życie. Zdobycie zawodu to dla nich możliwość usamodzielnienia się, a tym samym wyrwania z kręgu permanentnej biedy. Projekt „I…TAKI świat jest piękny” ma im w tym pomóc.

Sesja do tego wyjątkowego, charytatywnego kalendarza odbyła się w Maroku, a sponsorem wyjazdu było Biuro Podróży ITAKA. Do Maroka wybrały się Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska i oczywiście inicjatorka przedsięwzięcia - Omenaa Mensah (założycielka „Omenaa Foundation”). Autorem zdjęć był Marcin Suder. W poszukiwaniu najpiękniejszych kadrów autokar ITAKI wraz z całą ekipą przemierzył w Maroku ponad 2 500 km - z Agadiru aż do plaży Legzira, przez Essaouirę i Marrakesz.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter