phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Jak rezerwować?Linie lotniczeBlue Panorama (BV)

Blue Panorama Airlines (BV) - włoskie linie lotnicze z siedzibą w Fiumicino obsługujące regularne i czarterowe loty z Włoch - w szczególności z Rzymu-Fiumicino i Mediolanu-Malpensa.


Posiadają flotę liczącą 12 samoloty, głównie są to samoloty typu Boeing 767-300, Boeing 737-800 oraz Boeing 737-400. Na pokładzie dostępny będzie system rozrywki pokładowej – samolot wyposażony jest w rozwiązania technologiczne umożliwiające odtwarzanie zawartości multimedialnej na urządzeniach pasażerów (poprzez transmisję danych).

Procedury bezpieczeństwa

Podczas wszystkich rejsów realizowanych przez linię Blue Panorama, na pokładzie samolotu należy używać maseczek ochronnych, które mają klasę filtracyjną minimum FFP2.
Maseczkę należy wymieniać co 4 godziny. Podczas odprawy będzie weryfikowany rodzaj maseczek oraz ich liczba – przy lotach trwających dłużej niż 4 godziny należy mieć odpowiednią liczbę maseczek. Brak maseczki z klasą filtracyjną minimum FFP2 będzie skutkować odmową wejścia na pokład samolotu. Obsługa wykonująca dany lot będzie dokonywała odpowiednich kontroli czy podczas odprawy i wejścia na pokład używane są jedynie właściwe modele maseczek.Złamania oraz inne przypadki medyczne

W przypadku złamań oraz w innych przypadkach medycznych, w których wymagane jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające zdolność do odbycia podróży lotniczej, konieczne jest posiadanie ww. zaświadczenia na druku przewoźnika INCAD/MEDIF (załącznik część A+B).

Klienci o ograniczonej sprawności ruchowej oraz osoby niepełnosprawne, dla których została zamówiona usługa asysty, muszą mieć przy sobie na cały czas podróży lotniczej wypełniony formularz INCAD (załącznik część A).

Bagaż główny

Waga: 20 kg (klasa ekonomiczna)
2x20 kg (klasa business)
Dzieci do 2 lat: Rejsy bliskiego zasięgu: 0 kg
Rejsy dalekiego zasięgu: 0 kg

Wymiary: suma długości, szerokości i wysokości nie może przekraczać 160 cm
Kumulacja bagażu: brak możliwości

Bagaż podręczny

Waga: Rejsy bliskiego zasięgu: 5 kg
Rejsy dalekiego zasięgu: 10 kg

Dzieci do 2 lat: Rejsy bliskiego zasięgu: 0 kg
Rejsy dalekiego zasięgu: 10 kg

Wymiary: 55x40x20 cm


Nadbagaż

Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi :
Rejsy bliskiego zasięgu: 10 EUR/kg
Rejsy dalekiego zasięgu: 18 EUR/kg
Rejsy bliskiego zasięgu: Gran Canaria, Teneryfa, Marsa Alam, Taba.
Rejsy dalekiego zasięgu: Zanzibar, Santa Clara, Salalah, Espargos/Wyspy Zielonego Przylądka, Male, Nosy Be, Curaçao


Catering

Rejsy dalekiego zasięgu: Male, Nosy Be, Espargos/Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Clara, Salalah, Curaçao, Zanzibar.
2 posiłki + napoje (niezależnie od klasy lotu)


Fotele

  • Klasa Ekonomiczna: odchylenie oparcia fotela o ok. 16 cm
  • Klasa Business: odchylenie oparcia fotela do ok. 45 stopni


Odprawa

Rejsy bliskiego zasięgu:
Odprawa bagażowo-biletowa zaczyna się na 2 godz. i kończy 45 min. przed planowanym lotem (dotyczy wylotów do/z destynacji). Wyjątek stanowi lot do Tunezji, na którym odprawa zaczyna się na 2,5 godz. przed wylotem.
Rejsy dalekiego zasięgu:
Odprawa bagażowo-biletowa zaczyna się na 3 godz. i kończy 50 min. przed planowanym lotem (dotyczy wylotów do/z destynacji).


Podróż z dziećmi
Dokument dla dziecka

Każde dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości – paszport (poza Unią Europejską musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Informacje o tym, który z dokumentów uprawnia do wjazdu do danego kraju można znaleźć na stronie wybranego hotelu w zakładce „mapa i informacje o regionie” na www.itaka.pl.


Bagaż dla dziecka

Dziecku do 2. roku życia nie przysługuje bagaż rejestrowany. Dziecku, które ukończyło 2 lata, przysługuje taki sam bagaż jak osobie dorosłej (zgodnie z informacjami na umowie).


Wózek

Bezpłatnie można zabrać każdy rodzaj wózka dla dziecka. Wózek należy zgłosić podczas odprawy bagażowej i można go oddać od razu, razem z walizką albo przekazać pracownikowi lotniska dopiero na płycie lotniska/w rękawie, przed wejściem do samolotu. Wózek oddawany jest najczęściej tuż po opuszczeniu pokładu samolotu lub należy go odebrać na taśmie razem z bagażem (w zależności od lotniska).


Jedzenie dla dziecka

Na czas lotu można zabrać jedzenie dla dziecka w bagażu podręcznym w ilościach odpowiednich do czasu przelotu. Ilość płynów ograniczona jest standardowo do pojemności 100 ml (do 10 szt., całkowita zsumowana pojemność to maksymalnie 1l). W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia każdorazowo o możliwości zabrania półpłynnych produktów o większych pojemnościach (oryginalnie zamknięte, w ilości odpowiedniej do czasu przelotu) decyduje służba graniczna, czuwająca nad odprawą bezpieczeństwa. Obsługa lotniska może poprosić opiekuna o spróbowanie pokarmu dla dziecka. Mleko modyfikowane na czas przelotu powinno być przewożone w oryginalnym opakowaniu w sypkiej formie - ułatwi to identyfikację substancji. Na pokładzie samolotu można poprosić personel pokładowy o wrzątek celem przygotowania mleka. Napoje i wodę mineralną o większych pojemnościach można zakupić w strefie bezcłowej po odprawie bezpieczeństwa lub na pokładzie samolotu.


Przelot z dzieckiem

Dziecko poniżej drugiego roku życia ze względów bezpieczeństwa nie ma odrębnego miejsca i podróżuje na kolanach rodzica. Po wejściu do samolotu opiekun otrzymuje specjalne pasy dla dziecka, które dopina się do pasów opiekuna (obsługa przed startem instruuje jak to zrobić, służy także pomocą w razie potrzeby). W każdym rzędzie znajduje się tylko jedno miejsce przeznaczone do podróży z dzieckiem w wieku do 2 lat, zatem w przypadku podróży z dwójką dzieci poniżej drugiego roku życia, opiekunom zostaną przydzielone miejsca w dwóch różnych rzędach. W samolocie zwykle jest dostępna jedna toaleta z przewijakiem.
Dziecko, które ukończyło 2 lata nie może podróżować na kolanach dorosłego opiekuna, przysługuje mu własne miejsce w samolocie. Miejsca w samolocie przydzielane są podczas odprawy przez pracowników obsługi lotniska. Dzieciom poniżej 13. roku życia z przyczyn bezpieczeństwa nie może być przydzielone miejsce przy wyjściach ewakuacyjnych.
Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/#abc


Przelot dziecka bez opiekuna

Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą podróżować bez opieki osoby dorosłej.


Rozwiń Zwiń

Kobiety w ciąży
Poniżej 28 tygodnia ciąży

Kobiety do 28 tygodnia ciąży przebiegającej bez żadnych komplikacji mogą podróżować za zgodą lekarza prowadzącego bez konieczności posiadania zaświadczenia. Niemniej jednak zalecamy, aby takie zaświadczenie (w języku ojczystym oraz w języku angielskim) posiadały przy sobie kobiety po 28 tygodniu ciąży. W takim przypadku powinno ono stwierdzać brak komplikacji w przebiegu ciąży oraz brak przeciwskazań do odbycia podróży lotniczej.


Powyżej 28 tygodnia ciąży do 36 tygodnia

Przewoźnik wymaga przedstawienia formularza MEDIF lub zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego brak przeciwwskazań do lotu i dobry stan zdrowia kobiety w ciąży ze wskazaniem przewidywanej daty porodu. Przewoźnik uznaje jedynie ważność certyfikatów, które są datowane nie wcześniej, niż na 7 dni przed odlotem.


Powyżej 36 tygodnia ciąży

Ze względów bezpieczeństwa kobiety powyżej 36 tygodnia ciąży pojedynczej oraz 32 tygodnia ciąży mnogiej nie będą dopuszczone do przewozu liniami Blue Panorama.


Rozwiń Zwiń


arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter