phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Jak rezerwować?Linie lotniczeEnter Air

Enter Air - polska czarterowa linia lotnicza z siedzibą w Warszawie, powstała w listopadzie 2009 r., a pierwszy lot wykonała 25 kwietnia 2010 r. Posiada pięć stałych baz operacyjnych w tym dwie główne na lotnisku Chopina w Warszawie i lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Lider rynku czarterowego w Polsce, obsługuje również wszystkie największe rynki czarterowe Europy.

Obecnie flota przewoźnika liczy 17 samolotów typu Boeing 737-800.

Bagaż główny

Waga: 20 kg
Dzieci do 2 lat: 0 kg
Wymiary: 80x120x100 cm
Kumulacja bagażu: tak, jedna sztuka bagażu nie może przekroczyć 32 kg

Bagaż podręczny

Waga: 5 kg
Dzieci do 2 lat: 5 kg
Wymiary: 55x40x23 cm

Warszawa Wyspy Zielonego Przylądka: 16 kg

Nadbagaż

Opłata za każdy kilogram nadbagażu wynosi 24 PLN.
Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.

Zobacz jaki sprzęt sportowy również podlega opłacie
  • rower, hulajnoga
  • wyposażenie narciarskie - tj. para nart (łącznie z kijkami) lub 1 snowboard oraz buty narciarskie (snowboardowe)
  • sprzęt do nurkowania np. butla z wyposażeniem, para płetw, maska, pianka, głębokościomierz itp. (wyposażenie do snorklingu, tj. 1 okulary, rurka, 1 para płetw nie jest traktowane jako sprzęt do nurkowania)
  • wyposażenie do windsurfingu - tj. 1 deska z żaglem i 1 masztem
  • kiteboard + kite
  • deska surfingowa
  • wyposażenie do gry w golfa
  • wędki
  • spadochron, paralotnia, lotnia

UWAGA!

Wymieniony sprzęt sportowy nie wchodzi w skład bezpłatnego limitu bagażu rejestrowanego. W przypadku chęci nadania wymienionego sprzętu sportowego, pasażer jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za nadbagaż - niezależnie od tego czy wykorzystuje swój bezpłatny limit bagażu czy nie. Przewóz nadbagażu podlega oplatom zgodnie z Tabelą Opłat Dodatkowych.


Catering

Catering nie jest serwowany. Podczas przelotu personel pokładowy oferuje możliwość zakupu przekąsek i napojów.


Odprawa

Obowiązują bezbiletowe odprawy paszportowo-bagażowe na rejsach realizowanych przez linię Enter Air.

Klienci wylatujący zarówno z Polski, jak i z miejsca wypoczynku, powinni na lotnisku kierować się od razu do stanowiska check-in, gdzie bez biletu, zostaną odprawieni na podstawie właściwego dokumentu tożsamości i otrzymają karty pokładowe. Jednocześnie informujemy, że podczas każdej odprawy pozostaje do Państwa dyspozycji nasz przedstawiciel na stanowisku Itaki w Polsce oraz rezydent w destynacji. Odprawa pasażerska rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się na 45 minut przed godziną odlotu.


Podróż z dziećmi
Dokument dla dziecka

Każde dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości – paszport (poza Unią Europejską musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Informacje o tym, który z dokumentów uprawnia do wjazdu do danego kraju można znaleźć na stronie wybranego hotelu w zakładce „mapa i informacje o regionie” na www.itaka.pl.


Bagaż dla dziecka

Dziecku do 2 roku życia w przypadku linii Enter Air przysługuje bagaż podręczny do 5kg, bagaż rejestrowany nie przysługuje. Dziecku, które ukończyło 2 lata, przysługuje taki sam bagaż jak osobie dorosłej (zgodnie z informacjami na umowie).


Wózek

Bezpłatnie można zabrać każdy rodzaj wózka dla dziecka do 2 roku życia. W przypadku starszych dzieci wózek wliczany jest w wagę bagażu rejestrowanego. Wózek należy zgłosić oraz okleić podczas odprawy bagażowej i można go oddać od razu, razem z walizką albo przekazać pracownikowi lotniska dopiero na płycie lotniska/w rękawie, przed wejściem do samolotu. Po wylądowaniu, w zależności od lotniska, wózek oddawany jest tuż po opuszczaniu pokładu albo należy go odebrać na taśmie razem z bagażem.


Jedzenie dla dziecka

Na czas lotu można w bagażu podręcznym zabrać jedzenie dla dziecka w ilościach odpowiednich do czasu przelotu. Ilość płynów ograniczona jest standardowo do pojemności 100 ml (do 10 szt., całkowita zsumowana pojemność to maksymalnie 1l). W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia każdorazowo o możliwości zabrania półpłynnych produktów o większych pojemnościach (oryginalnie zamknięte, w ilości odpowiedniej do czasu przelotu) decyduje służba graniczna, czuwająca nad odprawą bezpieczeństwa. Obsługa lotniska może poprosić opiekuna o spróbowanie pokarmu dla dziecka. Mleko modyfikowane na czas przelotu powinno być przewożone w oryginalnym opakowaniu w sypkiej formie - ułatwi to identyfikację substancji. Na pokładzie samolotu można poprosić personel pokładowy o wrzątek celem przygotowania mleka. Napoje i wodę mineralną o większych pojemnościach można zakupić w strefie bezcłowej po odprawie bezpieczeństwa lub na pokładzie samolotu.


Przelot z dzieckiem

Dziecko poniżej drugiego roku życia ze względów bezpieczeństwa nie ma odrębnego miejsca i podróżuje na kolanach rodzica. Z jedną osobą dorosłą może podróżować tylko jedno niemowlę. Po wejściu do samolotu opiekun otrzymuje specjalne pasy dla dziecka, które dopina się do pasów opiekuna (obsługa przed startem instruuje jak to zrobić). W każdym rzędzie znajduje się tylko jedno miejsce przeznaczone do podróży z dzieckiem w wieku do 2 lat, zatem w przypadku podróży z dwójką dzieci poniżej drugiego roku życia, opiekunom zostaną przydzielone miejsca w dwóch różnych rzędach. W samolocie zwykle jest dostępna jedna toaleta z przewijakiem. Dziecko, które ukończyło 2 lata nie może podróżować na kolanach dorosłego opiekuna, przysługuje mu własne miejsce w samolocie. Miejsca w samolocie przydzielane są podczas odprawy przez pracowników obsługi lotniska. Dzieciom poniżej 13. roku życia z przyczyn bezpieczeństwa nie może być przydzielone miejsce przy wyjściach ewakuacyjnych. Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz na stronie:
https://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/#abc


Przelot dziecka bez opiekuna

W liniach Enter Air niemowlęta i pasażerowie do ukończenia 16. roku życia nie mogą podróżować bez opieki osoby dorosłej, która ukończyła 18. rok życia. Na czas przelotu opiekę nad nimi musi sprawować osoba dorosła lub obsługa samolotu, pod warunkiem wykupienia usługi asysty (koszt asysty wynosi ok. 120 PLN w jedną stronę i ponoszony jest na lotnisku przy odprawie bagażowej). Usługę trzeba zamówić przed wylotem w punkcie sprzedaży B.P. Itaka, przy czym należy wypełnić specjalny formularz gwarantujący, że dziecko zostanie odprowadzone na lotnisko wylotowe przez osobę dorosłą oraz zawierający dane osoby, która odbierze dziecko na lotnisku docelowym. Dzieci powyżej 16. roku życia mogą podróżować samodzielnie.


Rozwiń Zwiń

Kobiety w ciąży
Poniżej 32 tygodnia ciąży

Kobiety do 32 tygodnia ciąży przebiegającej bez żadnych komplikacji mogą podróżować za zgodą lekarza prowadzącego bez konieczności posiadania zaświadczenia. Niemniej jednak zalecamy, aby takie zaświadczenie (w języku ojczystym oraz w języku angielskim) posiadały przy sobie kobiety po 28 tygodniu ciąży. W takim przypadku powinno ono stwierdzać brak komplikacji w przebiegu ciąży oraz brak przeciwskazań do odbycia podróży lotniczej.


Powyżej 32 tygodnia ciąży do 36 tygodnia

Kobiety w ciąży pojedynczej powyżej 32 tygodnia ciąży do ukończenia 36 tygodnia ciąży mogą podróżować tylko w wypadku przedstawienia uzupełnionego przez lekarza specjalnego formularza MEDIF sporządzonego w języku ojczystym oraz w języku angielskim. Przykładowy formularz znajduje się na Stronie Internetowej Przewoźnika.
http://www.enterair.pl/uploads/Formularz%20MEDIF%20Enter%20Air.pdf


Powyżej 36 tygodnia ciąży:

Ze względów bezpieczeństwa kobiety powyżej 36 tygodnia ciąży pojedynczej oraz 32 tygodnia ciąży mnogiej nie będą dopuszczone do przewozu liniami ENTER AIR.


Rozwiń Zwiń


arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter