phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Jak rezerwować?Linie lotniczeLOT

Polskie Linie Lotnicze LOT (LO) - polska linia lotnicza, założona w 1929 roku. Posiada flotę składającą się z ponad 70 samolotów, w tym 15 Boeingów 787 Dreamliner, którymi obsługiwane są wszystkie połączenia dalekodystansowe.

Bagaż główny

Waga: 20 kg
Dzieci do 2 lat: 10 kg

Bagaż podręczny

Waga: 5 kg
Wymiary: 55x40x23 cm

UWAGA! Wszystkie rejsy z Warszawy są bezpośrednie. Rejsy z polskich portów lokalnych odbywają się z przesiadką na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Przewóz sprzętu narciarskiego/snowboardowego (komplet: 1 para nart, 1 para kijków, 1 para butów narciarskich, 1 kask, lub komplet: 1 deska snowboardowa, 1 para butów, 1 kask) za dopłatą (550 PLN/komplet/2 strony; wymagane potwierdzenie przez przewoźnika).

Nadbagaż

Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi 20EUR/27USD/85PLN za każdy 1kg nadbagażu.


Catering

Jest serwowany, szczegółowe informacje znajdują się w sekcji Klasy Przelotu.


Klasy przelotu

Klasa LOT Charters Economy

Bagaż:
Bagaż główny: 20 kg/osoba + bagaż podręczny: 5 kg/osoba.
Catering:
Obejmuje dwa serwisy – obiad i kolacja albo śniadanie i obiad w zależności od pory dnia.
Serwis 1: kanapka.
Serwis 2: gorący posiłek: pasta/danie mięsne (w zależności od portu wylotowego).
Napoje bezalkoholowe: woda bez ograniczeń.
Ze względu na sytuację związaną z COVID-19, catering dla klasy Economy został rozszerzony o dodatkową wodę podczas całej długości trwania lotu.

Klasa LOT Charters Premium
Bagaż:
Bagaż główny: 25 kg/osoba + bagaż podręczny: 8 kg/osoba.
Catering:
Serwis 1: przystawka, sałata z dressingiem, danie gorące, deser.
Serwis 2: przystawka, sałata owocowa, mały wafel czekoladowy.
Napoje alkoholowe: wino białe, wino czerwone, piwo serwowane: 2 do posiłku i jednorazowo między posiłkami (każdy alkohol – tylko 1 rodzaj).
Napoje bezalkoholowe: soki (pomarańczowy, pomidorowy, jabłkowy), woda mineralna (niegazowana i gazowana), napoje gazowane, napoje gorące (herbata czarna, kawa rozpuszczalna, mleko) serwowane bez ograniczeń.

Klasa LOT Charters Business
Bagaż:
Bagaż główny: 25 kg/osoba + bagaż podręczny: 9 kg/osoba
Catering:
Serwis 1: przystawka, sałata z dressingiem, danie gorące mięsne (do wyboru z 2 rodzajów: drób lub czerwone mięso), sery lub deser (wybór).
Serwis 2: przystawka, danie gorące bezmięsne, sałata owocowa, wafel czekoladowy.
Napoje alkoholowe: wino białe, wino czerwone, wódka biała, whisky, koniak, piwo (każdy alkohol – tylko 1 rodzaj).
Napoje bezalkoholowe: soki (pomarańczowy, pomidorowy, jabłkowy), woda mineralna (niegazowana i gazowana), napoje gazowane, napoje gorące (herbata czarna i zielona, kawa z ekspresu, mleko).


Odprawa

Na rejsach długodystansowych (Zanzibar, Dominikana) obowiązuje odprawa pasażerska, która rozpoczyna się na 3 godziny i kończy na 60 minut przed godziną odlotu.

Procedury bezpieczeństwa:

  • Podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki - zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są dzieci do lat 5-ciu.
  • Podczas lotów powrotnych do Polski z zagranicy obowiązkowe jest wypełnienie Kart Lokalizacji Pasażera i Deklaracji Zdrowia.
  • Więcej informacji o bezpiecznym podróżowaniu na pokładzie samolotu LOT znajdziesz na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/bezpieczny-lotarrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter