phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Jak rezerwować?Linie lotniczeSmartwings

Smartwings (ex. Travel Service; TVP) - największa czeska linia lotnicza, założona w 1997 roku, z siedzibą w Pradze. Samoloty Smartwings lądują w trakcie roku na ponad 400 lotniskach na 4 kontynentach.
Przewoźnik działa, poza Republiką Czeską, także na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech. Wykonuje rejsy regularne, czarterowe oraz prywatne w kategorii Business Jet.

Posiada flotę liczącą 52 maszyny, głównie są to samoloty typu Boeing 737-800, Boeing 737-MAX-8 oraz Boeing 737-700.

Na pokładzie samolotów Boeing 737-800 oraz Boeing 737 MAX-8 oferowany jest bezpłatny system rozrywki pokładowej, do którego klienci uzyskają dostęp przy użyciu swoich urządzeń mobilnych (telefon, tablet, laptop itp.). Dodatkowe informacje dostępne na stronie przewoźnika:

https://www.smartwings.com/en/join-the-on-board-entertainment-portal

Bagaż główny

Waga: 23 kg
Dzieci do 2 lat: 10 kg
Wymiary: długość 1 boku maks. 150 cm, suma trzech wymiarów maks. 250 cm
Kumulacja bagażu: brak możliwości

Bagaż podręczny

Waga: 8 kg
Dzieci do 2 lat: 0 kg
Wymiary: 56 x 45 x 25 cm





UWAGA! wyjątek stanowi przelot na trasach:
Warszawa Wyspy Zielonego Przylądka: 15 kg
Katowice Salalah: 15 kg
Katowice Lanzarote: 15 kg
Warszawa Lanzarote: 15 kg

Nadbagaż

Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi 44 EUR. Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg. Możliwość dokupienia dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego (o wadze do 23 kg) – 44 EUR.

Zobacz jaki sprzęt sportowy również podlega opłacie
  • rower, hulajnoga
  • wyposażenie narciarskie - tj. para nart (łącznie z kijkami) lub 1 snowboard oraz buty narciarskie (snowboardowe)
  • sprzęt do nurkowania np. butla z wyposażeniem, para płetw, maska, pianka, głębokościomierz itp. (wyposażenie do snorklingu, tj. 1 okulary, rurka, 1 para płetw nie jest traktowane jako sprzęt do nurkowania)
  • wyposażenie do windsurfingu - tj. 1 deska z żaglem i 1 masztem
  • kiteboard + kite
  • deska surfingowa
  • wyposażenie do gry w golfa
  • wędki
  • spadochron, paralotnia, lotnia

UWAGA!

Wymieniony sprzęt sportowy nie wchodzi w skład bezpłatnego limitu bagażu rejestrowanego. W wyjątkowych przypadkach przewoźnik ma prawo odmówić przewozu sprzętu sportowego z powodu ograniczonej pojemności luku bagażowego oraz z uwagi na wyważenie samolotu. W przypadku chęci nadania wymienionego sprzętu sportowego, pasażer jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za nadbagaż - niezależnie od tego czy wykorzystuje swój bezpłatny limit bagażu czy nie. Przewóz nadbagażu podlega opłatom zgodnie z Tabelą Opłat Dodatkowych.


Catering

Na lotach krótkodystansowych: catering nie jest serwowany. Podczas przelotu personel pokładowy oferuje możliwość zakupu przekąsek i napojów.

Pasażerowie podróżujący liniami Smartwings, mogą na pokładzie dokonywać płatności tylko kartą. Nie ma możliwości płatności gotówką.

Usługa WiFi IFE (In-flight entertainment) jest dostępna.


Odprawa

Obowiązują bezbiletowe odprawy paszportowo-bagażowe na rejsach realizowanych przez linię Smartwings.

Klienci wylatujący zarówno z Polski, jak i z miejsca wypoczynku, powinni na lotnisku kierować się od razu do stanowiska check-in, gdzie bez biletu, zostaną odprawieni na podstawie właściwego dokumentu tożsamości i otrzymają karty pokładowe.
Jednocześnie informujemy, że podczas każdej odprawy pozostaje do Państwa dyspozycji nasz przedstawiciel na stanowisku Itaki w Polsce oraz rezydent w destynacji.
Przypominamy również, że uczestnicy wyjazdów do Tunezji są zobowiązani do odbioru voucheru hotelowego przed wylotem z Polski u przedstawiciela Itaki na lotnisku (miejsce odbioru biletów).


Podróż z dziećmi
Dokument dla dziecka

Każde dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości – paszport (poza Unią Europejską musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Informacje o tym, który z dokumentów uprawnia do wjazdu do danego kraju można znaleźć na stronie wybranego hotelu w zakładce „mapa i informacje o regionie” na www.itaka.pl.


Bagaż dla dziecka

Dziecku do 2. roku życia przysługuje bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg. Dziecku, które ukończyło 2 lata, przysługuje taki sam bagaż jak osobie dorosłej (zgodnie z informacjami na umowie)


Wózek

Bezpłatnie można zabrać każdy rodzaj wózka dla dziecka. Wózek należy zgłosić oraz podczas odprawy bagażowej i można go oddać od razu, razem z walizką albo przekazać pracownikowi lotniska dopiero na płycie lotniska/w rękawie, przed wejściem do samolotu. Wózek oddawany jest najczęściej tuż po opuszczeniu pokładu samolotu lub należy go odebrać na taśmie razem z bagażem (w zależności od lotniska).


Jedzenie dla dziecka

Na czas lotu można zabrać jedzenie dla dziecka w bagażu podręcznym w ilościach odpowiednich do czasu przelotu. Ilość płynów ograniczona jest standardowo do pojemności 100 ml (do 10 szt., całkowita zsumowana pojemność to maksymalnie 1l). W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia każdorazowo o możliwości zabrania półpłynnych produktów o większych pojemnościach (oryginalnie zamknięte, w ilości odpowiedniej do czasu przelotu) decyduje służba graniczna, czuwająca nad odprawą bezpieczeństwa. Obsługa lotniska może poprosić opiekuna o spróbowanie pokarmu dla dziecka. Mleko modyfikowane na czas przelotu powinno być przewożone w oryginalnym opakowaniu w sypkiej formie - ułatwi to identyfikację substancji. Na pokładzie samolotu można poprosić personel pokładowy o wrzątek celem przygotowania mleka. Napoje i wodę mineralną o większych pojemnościach można zakupić w strefie bezcłowej po odprawie bezpieczeństwa lub na pokładzie samolotu.


Przelot z dzieckiem

Dziecko poniżej drugiego roku życia ze względów bezpieczeństwa nie ma odrębnego miejsca i podróżuje na kolanach rodzica. Po wejściu do samolotu opiekun otrzymuje specjalne pasy dla dziecka, które dopina się do pasów opiekuna (obsługa przed startem instruuje jak to zrobić, służy także pomocą w razie potrzeby). W każdym rzędzie znajduje się tylko jedno miejsce przeznaczone do podróży z dzieckiem w wieku do 2 lat, zatem w przypadku podróży z dwójką dzieci poniżej drugiego roku życia, opiekunom zostaną przydzielone miejsca w dwóch różnych rzędach. W samolocie zwykle jest dostępna jedna toaleta z przewijakiem.
Dziecko, które ukończyło 2 lata nie może podróżować na kolanach dorosłego opiekuna, przysługuje mu własne miejsce w samolocie. Miejsca w samolocie przydzielane są podczas odprawy przez pracowników obsługi lotniska. Dzieciom poniżej 13 roku życia z przyczyn bezpieczeństwa nie może być przydzielone miejsce przy wyjściach ewakuacyjnych.
Więcej informacji o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz na stronie:
https://www.itaka.pl/promocje/klub_przyjaciol_itaki/#abc


Przelot dziecka bez opiekuna

W liniach Smartwings dzieci poniżej 6. roku życia nie mogą podróżować bez opieki osoby dorosłej. Dzieci powyżej 6. roku życia do ukończenia 11. roku życia mogą podróżować samodzielnie, pod warunkiem wykupienia usługi asysty (koszt to ok. 94 EUR w jedną stronę, płatna na lotnisku przy stanowisku odprawy bagażowej). Usługę można zamówić przed wylotem w punkcie sprzedaży B.P. ITAKA, należy przy tym wypełnić specjalny formularz gwarantujący, że dziecko zostanie odprowadzone na lotnisko wylotowe przez osobę dorosłą oraz zawierający dane osoby, która odbierze dziecko na lotnisku docelowym. Dzieci w wieku od 12. do 17. roku życia mogą podróżować samodzielnie.


Rozwiń Zwiń

Kobiety w ciąży
Powyżej 34. tygodnia ciąży (powyżej 28. tygodnia ciąży mnogiej)

Kobiety ciężarne po 34. tygodniu ciąży (w przypadku ciąży mnogiej po 28. tygodniu) nie są dopuszczane do przewozu przez przewoźnika. Kobiety w zaawansowanej ciąży, które nie są w stanie udokumentować aktualnego tygodnia ciąży (nie posiadają przy sobie zaświadczenia o ciąży, zaświadczenia od lekarza lub innego odnośnego dokumentu) nie są dopuszczane do przewozu przez przewoźnika.


Ubezpieczenie:

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia:
https://www.itaka.pl/warunki/ubezpieczenie/
W przypadku podróży na terenie Unii Europejskiej kobietom w ciąży zaleca się posiadanie karty EKUZ. Szczegóły znaleźć można na stronie:
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/


Rozwiń Zwiń


arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter