phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>

Aruba

W skrócie

  • piękne białe plaże
  • krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego
  • karaibskie Wyspy ABC
  • zabudowa z czasów kolonialnych
  • raj dla miłośników sportów wodnych

Zobacz ofertę

Wycieczki objazdowe (1)

Karaibskie ABC: Aruba, Curaçao, Bonaire Karaibskie ABC: Aruba, Curaçao, Bonaire Aruba

-18% 14 749 Pln
12 009Pln
  • trzy wyspy w czasie jednej wycieczki: Aruba, Curacao, Bonaire
  • najpiękniejsze plaże na świecie
  • czas na wypoczynek
  • przeloty wewnętrzne w cenie
  • Nowość w ofercie

Ciągnące się kilometrami karaibskie plaże z białym piaskiem miękkim jak mąka to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Leżące na Morzu Karaibskim holenderskie Wyspy Zawietrzne: Aruba, Bonaire i Curacao to doskonałe miejsca nie tylko do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Wspaniałe zabytki z czasów kolonialnych, urokliwe miasteczka, gościnni mieszkańcy i plantacje aloesu to również wizytówki tych tropikalnych wysp.

Karaibskie ABC
A jak Aruba z popularną Palm Beach - świetną do plażowania i surfingu, Eagle Beach z kasynami i luksusowymi hotelami w pobliżu. Na tej tropikalnej wyspie znajdują się też pozostałości po dawnych kopalniach złota, a w stolicy Aruby - Oranjestad podziwiać można bogactwo kolonialnych zabytków czy XVIII-wieczny fort Zoutman. B jak Bonaire - położona u wybrzeży Wenezueli wyspa zachwyca piękną stolicą - Kralendjik i słonym jeziorem Goto, które stanowi dom dla tysięcy flamingów. I C jak Curaçao, która urzeka wpisanym na listę UNESCO “Małym Amsterdamem”, czyli swoją stolicą - Willemstad. Wyspy ABC to przede wszystkim rajskie plaże kontrastujące z turkusowymi wodami Morza Karaibskiego.

Aruba - Jedna Szczęśliwa Wyspa
Te trzy słowa to dewiza mieszkańców Aruby, ale jak nie być szczęśliwym w miejscu idealnym do plażowania i słodkiego “nicnierobienia”. Białe plaże, lazurowe morze… Jedyne zmartwienie, które może trapić odwiedzających Arubę turystów, to fakt, że wakacje nie trwają cały rok!

Bonaire - raj dla nurków
Bogactwo podwodnego świata i jedne z najzdrowszych raf koralowych świata sprawiły, że wody wokół Bonaire tworzą Narodowy Park Morski. Zaskakujące, wspaniałe, kolorowe okazy tropikalnych ryb czy żółwi morskich sprawiają, że wyspa zwana jest także Rajem Nurków.

Curaçao - ojczyzna likieru
Nazwa tej Wyspy Zawietrznej nieodłącznie kojarzy się z lazurowo błękitnym alkoholem. Curaçao to ojczyzna likieru o tej samej nazwie, produkowanego ze skórek gorzkich pomarańczy. Będąc tutaj koniecznie trzeba spróbować słodkich drinków z tym specjałem!

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter