phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Gdzie na wakacje?Albena

Wakacje Albena

W skrócie

  • idealna na rodzinny wypoczynek
  • przy pięknej, złocistej plaży
  • zatopiona w zieleni
  • wakacyjna atmosfera

Zobacz ofertę

Wczasy (31) All Inclusive (24) Wycieczki objazdowe (1) Last Minute (27)

Jedna z najmłodszych bułgarskich miejscowości turystycznych, zatopiona w zieleni, otoczona przez wzgórza, jest miejscem z wyjątkowym klimatem! Długa, ponad 5-kilometrowa plaża ze złotym piaskiem, łagodnie opadająca do lazurowego morza to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli słonecznych. Ten urokliwy kurort, idealny na rodzinny wypoczynek, pozwoli zrelaksować się i wypocząć, a pobliskie restauracje i tawerny są doskonałym miejscem do spróbowania lokalnych smakołyków. Albena oferuje spokój, ale nie nudę – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkową atrakcją, która z pewnością spodoba się najmłodszym wczasowiczom, jest kursująca po miejscowości wąskotorowa kolejka „chu-chu”.

Albena to także raj dla aktywnych, którzy znajdą tu wiele możliwości uprawiania sportów nie tylko wodnych, takich jak windsurfing czy nurkowanie. Na miejscu czekają również nowoczesne pola golfowe oraz kilkanaście kortów tenisowych, można grać w siatkówkę, piłkę nożną i jeździć konno. Wysiłek i zaangażowanie twórców kompleksu zostały docenione przez organizację ACES Europe, która uznała Albenę Europejskim Resortem Sportu 2019. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest miejscom, które tworzą odpowiedni klimat i dbają o infrastrukturę do uprawiania sportu nie tylko profesjonalnie, ale również amatorsko – niezależnie od umiejętności i wieku.

Nasze miejsca: Albena – jeden z najmłodszych bułgarskich kurortów, otoczony zielenią, przy pięknej piaszczystej plaży.

Na plaży: piaszczysta, długa, z łagodnym zejściem do morza, w pobliżu hoteli.

Dla aktywnych: trasy rowerowe, sporty wodne: m.in. windsurfing i nurkowanie, korty tenisowe.

Od kuchni: sałatka szopska – świeże warzywa i ser typu feta, tarator – chłodnik na bazie jogurtu i ogórka, giuwecz – aromatyczny gulasz z mięsem i warzywami, doskonałe czerwone i białe wina.

Na zakupy: olejek różany – pięknie opakowany w małe flakony z drewna zdobionego motywami ludowymi, ceramika – małe, gliniane naczynia z pokrywką, przeznaczone do duszenia giuweczu, ikony.

Zwiedzaj: w Złotych Piaskach: monastyr Aładża, klasztory skalne, katakumby, Bałczik: białe miasteczko na wysokich nadmorskich wzgórzach, ogród botaniczny, winiarnia, Warna: największy port Bułgarii, jeden z największych parków w Europie, słynne pole bitewne i symboliczne mauzoleum Warneńczyka.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: nie są wymagane. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Bułgarią posługując się dowodem osobistym. Należy pamiętać o dokumencie dla dziecka.

Czas przelotu: Polska-Warna: ok. 2 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Waluta: Lewa bułgarska (BGN); 1 EUR = ok. 2,1 lewa. Opłaty klimatyczne: w Bułgarii obowiązuje opłata klimatyczna, która została wliczona w cenę imprezy.

Język: bułgarski zapisywany cyrylicą. Można porozumieć się po rosyjsku i angielsku.

Napięcie elektryczne: 220 V. Ceny: w restauracji w centrum: obiad – ok. 10 EUR, butelka wody – min. 1 EUR, butelka wina – 10 EUR, piwo – 1,5 EUR, coca-cola – 1 EUR, kawa – 1 EUR; w restauracji poza centrum 20-30% taniej; w sklepie: butelka wody mineralnej – 0,5 EUR, butelka wina – 3 EUR, piwo – 0,5 EUR.

Plaże: wstęp bezpłatny, parasol + 2 leżaki: 14 EUR/dzień (w centrum kurortu).

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC V VI VII VIII IX X
DZIEŃ 21 25 28 28 24 20
WODA 19 22 24 25 24 22


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter