phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Pomorie

Wakacje Pomorie

W skrócie

 • piękne zatoczkowe plaże
 • antyczne budowle, starożytne grobowce i średniowieczny Monastyr św. Jerzego
 • klimatyczne stare miasto ze starówką wpisaną na listę UNESCO
 • Jezioro Pomorskie – słonowodny zbiornik słynący z wydobycia leczniczej soli

Zobacz ofertę

Wczasy (1) All Inclusive (1) Last Minute (1)

Hotel Festa Via Pontica Bułgaria / Pomorie

-5% 1 560 Pln
1 469Pln
 • luksusowy wypoczynek
 • eleganckie, komfortowe pokoje
 • bogata formuła ultra all inclusive
 • lokalna kuchnia
 • klimatyczny Wine Bar
 • szeroka oferta sportów i rozrywek
 • All inclusive
 • Odnowa cenowa

Miasteczko, którego historia sięga VI w p.n.e., położone na wąskim, skalistym półwyspie wychodzącym 3,5 km w morze, znajduje się ok. 20 km od Burgas i zabytkowego miasteczka Nesebar oraz najsłynniejszego bułgarskiego kurortu – Słonecznego Brzegu. Zatoczkowe plaże, klimatyczne stare miasto i małe tawerny, wypełnione gwarem rozmów mieszkańców i zapachami lokalnej kuchni – Pomorie zaprasza turystów spragnionych spokojnego wypoczynku i ciekawych tutejszej kultury. To znane ze swoich właściwości uzdrowisko bogate w jod jest niezmiennie częstym celem podróży, niezależnie od pory roku. Pobliskie słone Jezioro Pomorskie słynące z wydobycia leczniczej soli przyciąga amatorów naturalnych kuracji, którzy zjeżdżają tu z całego kraju.

Nasze miejsca: Pomorie – miasteczko o niezwykłej historii i uzdrowisko słynące ze specyficznego, bogatego w jod mikroklimatu, Nesebar – na skalistym półwyspie, połączonym z lądem wąską groblą, „miasto 40 cerkwi” ze starówką wpisaną na listę UNESCO, poza półwyspem nowa część z zapleczem turystycznym.

Na plaży: 4 plaże; w większości piaszczyste i piaszczysto-kamieniste.

Dla aktywnych: sporty wodne.

Od kuchni: tarator – orzeźwiający chłodnik na bazie słynnego bułgarskiego jogurtu, kebabcze – grillowane kotleciki z mięsa mielonego, banica – zapiekany placek z białym serem sirene, rakija i koniak to wizytówki regionu, słynącego z długiej winiarskiej tradycji i domowego wyrobu trunków.

Na zakupy: kosmetyki na bazie olejków różanych z bułgarskiej odmiany róży „rosa damascena”, misternie rzeźbione wyroby drewniane, wełniane dywany i pledy, haftowane sukienki, wyśmienite czerwone i białe wina, koniaki.

Zwiedzaj: Monastyr św. Jerzego – czynny średniowieczny klasztor, w którym można obejrzeć kolekcję ikon z XVIII i XIX wieku, Muzeum Soli – jedyne takie muzeum w Bułgarii, jezioro Pomorskie – słone jezioro o zasoleniu ok. 70%, Sozopol – malownicza starówka, wąskie i kręte uliczki, zabytki starożytnej kultury i oryginalne XVIII- i XIX-wieczne drewniane domy, Nesebar – zabytkowa część miasta i cerkwie, Burgas – 4. co do wielkości miasto w Bułgarii i ważny port, muzea etnograficzne, archeologiczne, historii naturalnej.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter