phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje?>Curaçao

W skrócie

 • egzotyczna wyspa na Karaibach
 • idealne warunki do nurkowania
 • świetny klimat przez cały rok
 • piękne Willemstad do zwiedzania
 • ojczyzna słynnego likieru Curaçao

Zobacz ofertę

All Inclusive (1) Wczasy (1)

Hotel Corendon Mangrove Beach Resort Hotel Corendon Mangrove Beach Resort Curaçao

-18% 7 399 Pln
6 049Pln
 • elegancki i nowoczesny
 • w sercu niezwykłego Willemstad
 • 4 restauracje i 5 barów
 • moc atrakcji dla młodszych i starszych
 • kilka basenów, w tym elegancki infinity
 • aquapark z 6 zjeżdżalniami
 • All inclusive
 • Lato 2020

Nurkowanie na śniadanie?
Nie, dużo więcej! To najpopularniejszy sport na Curaçao, jest tu ponad 100 wspaniałych miejsc nurkowych, w tym więcej niż połowa w strefie nadbrzeżnej, dzięki czemu nurkuje się prosto z brzegu. Wrażenia są niezwykłe: przepiękne ogrody koralowe, w których żyje ponad 50 gatunków koralowca, kilkaset gatunków kolorowych tropikalnych ryb, skorupiaki, żółwie i zachwycający błękit krystalicznego morza.

Plażuj jak sobie wymarzysz
Policzono, że na Curaçao jest 38 plaż, ale na pewno jest ich jeszcze więcej, bo mówi się, że plaże Curaçao są jej najlepiej strzeżoną tajemnicą. Te najpiękniejsze są kameralne, w pięknych zatoczkach zwanych „bocas”, otoczone skałkami i tropikalną przyrodą. Wybierz plażę dla siebie! Na każdej morze ma kolor błękitu karaibskiego.

Holandia na Karaibach
Curaçao to terytorium zależne od Królestwa Niderlandów, a jego klimatyczna stolica Willemstad, nie przypadkiem nazywana jest „Małym Amsterdamem”. Holenderska architektura kolonialna zachwyca pastelowymi kolorami fasad budynków, wybudowanych wzdłuż kanału dzielącego stolicę na dwie części: Punda i Otrobanda, połączonych długim mostem pontonowym Królowej Emmy. Strefa zabytkowa w Willemstad, jego centrum i port wpisane są na listę UNESCO. Jest co zwiedzać!

Najlepsza pogoda pod słońcem
Kiedy najlepiej pojechać na Curaçao? Odpowiedź jest prosta: przez okrągły rok! Tropikalny suchy klimat podrównikowy sprawia, że trudno zauważyć różnicę między porami roku. Latem średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 31°C, a zimą 29°C. Prawie tak samo ciepłe jest morze: w lecie 29°C, zimą 26°C. Opady w ciągu roku są niewielkie, nawet w tak zwanej porze deszczowej. Wielkim atutem Curaçao jest fakt, że wyspa leży poza rejonem występowania huraganów.

Karaibskie All Inclusive
Tylko w naszej ofercie fantastyczny hotel 5-gwiazdkowy blisko Willemstad. Światowy poziom usług, luksus, prawdziwe All Inclusive i jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie! Zapraszamy!

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas lokalny: czas polski minus 6 godz. Język urzędowy: holenderski, angielski.

Napięcie: 127 V, 50 Hz, wtyczka trzybolcowa.

Waluta: Holenderski gulden antylski (ANG). Kurs: 1 ANG = ok. 2,2 PLN.

Obyczaje: Jak w każdym kraju należy zachować zdrowy rozsądek i uważać na kieszonkowców, jednakże wyspy ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) należą do miejsc bardzo bezpiecznych.

Szczepienia: nie są wymagane. Koszt jednorazowej wizyty w państwowej placówce medycznej wynosi ok. 40 USD.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Uwaga! W Curacao obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter