phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>>

La Romana

W skrócie

 • raj na ziemi - karaibskie plaże z białym piaskiem, błękitne morze i palmy kokosowe
 • gościnni, pełni energii i wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy
 • wspaniałe egzotyczne smaki: soczyste owoce, świeże warzywa i doskonałe owoce morza
 • słońce i dźwięki merengue

Zobacz ofertę

All Inclusive (4) Wczasy (4)

Hotel Grand Bahia Principe La Romana Hotel Grand Bahia Principe La Romana Dominikana / La Romana

5 639Pln
 • romantyczny wypoczynek
 • przy piaszczystej plaży
 • bogaty wybór sportów wodnych
 • All inclusive

Hotel Luxury Bahia Principe Bouganville Hotel Luxury Bahia Principe Bouganville Dominikana / La Romana

6 339Pln
 • tylko dla dorosłych (18+)
 • doskonała kuchnia
 • pomocna obsługa
 • dla pasjonatów bogata oferta sportów wodnych
 • All inclusive
 • Itaka & Gala

Hotel Iberostar Hacienda Dominicus Hotel Iberostar Hacienda Dominicus Dominikana / La Romana

6 649Pln
 • wakacje z rodziną
 • plac zabaw, miniklub
 • bezpośrednio przy pięknej plaży
 • szeroki wybór barów i restauracji
 • doskonała obsługa
 • All inclusive

Hotel Dreams La Romana Resort & Spa Hotel Dreams La Romana Resort & Spa Dominikana / La Romana

7 399Pln
 • rodzinny wypoczynek
 • tuż przy plaży
 • urozmaicone animacje
 • eleganckie spa
 • all inclusive na bogato
 • doskonała obsługa
 • Żagiel Itaki
 • All inclusive

Raj na ziemi, pocztówkowe białe plaże z pudrowo miękkim piaskiem, kokosowe palmy schylające się do szmaragdowego morza. Słońce i dźwięki merengue, pełna egzotyka, tropikalne niebo dla kochających karaibską żywiołowość i niepowtarzalne, romantyczne krajobrazy. Leniwe dni i pełne zabawy noce, egzotyczne drinki i soczyste owoce to znakomita propozycja na niezapomniane karaibskie wakacje.

Dominikana – drugie co do wielkości państwo na Karaibach, na jednej z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, została odkryta dla Europy w 1492 r. przez Krzysztofa Kolumba. Santo Domingo, stolica kraju założona w 1496 r., jest najstarszym stałym osiedlem europejskim w obu Amerykach. Stąd wyruszano na podbój Nowego Świata.

Dzisiaj Dominikana zajmuje czołowe miejsce na liście ulubionych karaibskich miejsc wakacyjnych. Dużą rolę w popularności wyspy mają sami Dominikańczycy, hiszpańskojęzyczni Kreole – potomkowie dawnych kolonizatorów i niewolników, którzy są otwarci, przyjaźni i spontaniczni, co wyraża się w pełnym ekspresji tańcu merengue. Środek wyspy jest górzysty i porośnięty tropikalnymi lasami, wybrzeże to piaszczyste plaże, które ciągną się kilometrami.

Omywane bardzo ciepłą wodą wyjątkowo turkusowego morza, są porośnięte wielkimi palmami kokosowymi, które wyrastają wprost z piasku, zapewniają przyjemny cień i dodają egzotyki przepięknym zachodom słońca. Wśród 10 najpiękniejszych plaż na świecie znalazła się Bavaro Beach, na wschodnim wybrzeżu w rejonie Punta Cana. Słodkie i soczyste owoce, ananasy i papaje, świeże warzywa i przyprawy – to także narodowe bogactwo słonecznej Dominikany. Znakomite steki z lokalnych hodowli, wspaniałe owoce morza: langusty, olbrzymie krewetki, małże i pyszne ryby zachwycają różnorodnością smaków. Wszystkich tych delikatesów można skosztować podczas wakacji w hotelach, które poza kuchnią międzynarodową oferują także miejscowe potrawy.

Dominikana słynie ze znakomitej bazy hotelowej: są tu obecne największe i najbardziej prestiżowe światowe sieci hotelarskie, które oferują komfortowe wakacje all inclusive w nowoczesnych, świetnie wyposażonych, dużych hotelach położonych przy najpiękniejszych plażach.

Nasze miejsca: dwa regiony słynące z nowoczesnych, doskonale wyposażonych hoteli prestiżowych sieci hotelarskich, oferujących wakacje all inclusive na światowym poziomie; Punta Cana – najbardziej wysunięty na wschód rejon Dominikany z jednymi z najlepszych plaż na Karaibach, palmami i spokojnym oceanem i La Romana położona nad Morzem Karaibskim, w południowo-wschodniej części wyspy.

Na plaży: na wschodnim wybrzeżu w rejonie Punta Cana; Bavaro Beach – na liście 10 najpiękniejszych plaż na świecie, miękki piasek i palmy kokosowe; Arena GardaUvero Alto – piaszczyste, szerokie; w rejonie La Romana: Bayahibe – piaszczysta, wyróżniona Błękitną Flagą, Santana szeroka, pokryta jasnym piaskiem.

Dla aktywnych: windsurfing, kitesurfing, parasailing, żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne, nurkowanie, golf.

Spróbuj: merengue na plaży, jazda konna pod słynnym wodospadem El Limon, spacer ulicą El Conde, rejs tropikalną rzeką Yuma, zdjęcie z kolorową papugą, drink w kokosie.

Od kuchni: znakomite steki wołowe, wspaniałe owoce morza: langusty, olbrzymie krewetki, świeże ryby, wyśmienity rum i mamajuana – butelka pełna patyków, kawałków kory i korzonków zalanych winem, rumem, miodem i innymi składnikami.

Na zakupy: kawa, kakao, rum, mamajuana, cygara, płyty z muzyką merengue, krem ze ślimaka; wszystkie lokalne specjały można kupić w hotelowych sklepach, na karaibskim bazarze lub na słynnej ulicy El Conde w Santo Domingo.

Zwiedzaj: Santo Domingo z przepiękną starówką, Altos de Chavon – kolonialne osiedle zbudowane z koralowca, wyspa Saona karaibska plaża i turkusowe morze, Piscina Natural naturalny basen na Morzu Karaibskim, Półwysep Samana dzika przyroda, las namorzynowy w Parku Los Haitises.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu i przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane jest wykupienie karty turystycznej. Karta jest ważna 90 dni i należy ją obowiązkowo wykupić na lotnisku na Dominikanie – ok. 15 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

Czas przelotu: Warszawa-La Romana – ok. 10,5 godz.; Warszawa-Punta Cana i Katowice-Punta Cana – ok. 10,5 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 5 godz.

Język: hiszpański, można także porozumiewać się po angielsku.

Waluta: dominikańskie peso (RD$): 1 RD$ dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety 1 i 5 pesos oraz banknoty 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 i 2000 pesos. 1 USD = ok. 43 peso, 1 EUR = ok. 51 peso.

Stolica: Santo Domingo.

Napięcie: 110 V (potrzebny adapter i transformator).

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, barmanom (ok. 5-15%), pokojówkom i bagażowym. Taksówkarzom nie wręcza się napiwków.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od 8 USD, kolacja – od 10 USD, butelka wody mineralnej – 1 USD, piwo – 2 USD, butelka wina – 15 USD, kawa – 2 USD, koktajl alkoholowy – ok. 2,5 USD, napój bezalkoholowy – 2 USD.

Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 24 24 25 26 26 27 27 27 27 27 26 25


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Santo Domingo – wizyta w jednym z najstarszych miast Karaibów, które łączy nowoczesne wyrafinowanie z wiekowym wdziękiem. W programie: Jaskinie Tres Ojos w centrum miasta, Zona Colonial – pierwsza osada murowana w Nowym Świecie, katedra Santa Maria la Menor, Calle Las Damas, Panteon Narodowy, Alcazar de Colon, spacer po słynnej ulicy El Conde (czas wolny), Faro a Colon. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 80 USD, dzieci do 12 lat – ok. 40 USD (zawiera obiad); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Samana – dzika przyroda Dominikany. Cztery środki transportu: przejazd busem przez Kordylierę Oriental, katamaranem lub łodzią do Samany, truck safari w górach na półwyspie Samana i jazda konna pod słynny wodospad El Limon, kąpiel w orzeźwiającej wodzie. Przejazd na wyspę Cayo Levantado, obiad, czas wolny na pięknej białej plaży. Powrót busem do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 160 USD, dzieci do 12 lat – ok. 80 USD (zawiera obiad); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Saona – wyprawa na jedną z największych wysp otaczających Dominikanę. Piękno dominikańskiej fauny i flory, białe piaszczyste plaże i czysta turkusowa woda to atrakcje czekające na odwiedzających wyspę. W programie wycieczki wyjątkowe miasteczko Altos de Chavon – osiedle kolonialne zbudowane z koralowca na wzór architektury włoskiej z XVI wieku lub rejs po malowniczej rzece Rio de Chavon (zależnie od ilości osób). Następnie rejs katamaranem i szybką łodzią motorową, Piscina Natural – naturalny basen na Morzu Karaibskim zwany również największą wanną Karaibów, gdzie można zobaczyć czerwone rozgwiazdy oraz czas wolny na jednej z plaż Saony. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 160 USD, dzieci do 12 lat – ok. 80 USD (zawiera: obiad w formie bufetu i lokalne napoje); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Santo Domingo – wizyta w jednym z najstarszych miast Karaibów, które łączy nowoczesne wyrafinowanie z wiekowym wdziękiem. W programie: Jaskinie Tres Ojos w centrum miasta, Zona Colonial – pierwsza osada murowana w Nowym Świecie, katedra Santa Maria la Menor, Calle Las Damas, Panteon Narodowy, Alcazar de Colon, spacer po słynnej ulicy El Conde (czas wolny), Faro a Colon. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 80 USD, dzieci do 12 lat – ok. 40 USD (zawiera obiad); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Samana – dzika przyroda Dominikany. Cztery środki transportu: przejazd busem przez Kordylierę Oriental, katamaranem lub łodzią do Samany, truck safari w górach na półwyspie Samana i jazda konna pod słynny wodospad El Limon, kąpiel w orzeźwiającej wodzie. Przejazd na wyspę Cayo Levantado, obiad, czas wolny na pięknej białej plaży. Powrót busem do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 160 USD, dzieci do 12 lat – ok. 80 USD (zawiera obiad); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Saona – wyprawa na jedną z największych wysp otaczających Dominikanę. Piękno dominikańskiej fauny i flory, białe piaszczyste plaże i czysta turkusowa woda to atrakcje czekające na odwiedzających wyspę. W programie wycieczki wyjątkowe miasteczko Altos de Chavon – osiedle kolonialne zbudowane z koralowca na wzór architektury włoskiej z XVI wieku lub rejs po malowniczej rzece Rio de Chavon (zależnie od ilości osób). Następnie rejs katamaranem i szybką łodzią motorową, Piscina Natural – naturalny basen na Morzu Karaibskim zwany również największą wanną Karaibów, gdzie można zobaczyć czerwone rozgwiazdy oraz czas wolny na jednej z plaż Saony. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 160 USD, dzieci do 12 lat – ok. 80 USD (zawiera: obiad w formie bufetu i lokalne napoje); dzieci do 2 lat bezpłatnie.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter