phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>>

Puerto Plata

W skrócie

  • wspaniałe karaibskie plaże i bursztynowe wybrzeże
  • roztańczeni w rytm merengue i bachaty mieszkańcy
  • tropikalne smaki i egzotyczne potrawy
  • Puerto Plata z wiktoriańską zabudową i muzeum rumu
  • nieśpieszna, wakacyjna atmosfera
  • Pico Isabel de Torres z malowniczym widokiem na okolicę

Zobacz ofertę

Wczasy (9) All Inclusive (9) Last Minute (8)

Raj na ziemi, pocztówkowe białe plaże z pudrowo miękkim piaskiem, kokosowe palmy schylające się do szmaragdowego morza. Słońce i dźwięki merengue, pełna egzotyka, tropikalne niebo dla kochających karaibską żywiołowość i niepowtarzalne, romantyczne krajobrazy. Leniwe dni i pełne zabawy noce, egzotyczne drinki i soczyste owoce to znakomita propozycja na niezapomniane karaibskie wakacje.

Dominikana – drugie co do wielkości państwo na Karaibach, na jednej z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, została odkryta dla Europy w 1492 r. przez Krzysztofa Kolumba. Santo Domingo, stolica kraju założona w 1496 r., jest najstarszym stałym osiedlem europejskim w obu Amerykach. Stąd wyruszano na podbój Nowego Świata.

Dzisiaj Dominikana zajmuje czołowe miejsce na liście ulubionych karaibskich miejsc wakacyjnych. Dużą rolę w popularności wyspy mają sami Dominikańczycy, hiszpańskojęzyczni Kreole – potomkowie dawnych kolonizatorów i niewolników, którzy są otwarci, przyjaźni i spontaniczni, co wyraża się w pełnym ekspresji tańcu merengue. Środek wyspy jest górzysty i porośnięty tropikalnymi lasami, wybrzeże to piaszczyste plaże, które ciągną się kilometrami.

Omywane bardzo ciepłą wodą wyjątkowo turkusowego morza, są porośnięte wielkimi palmami kokosowymi, które wyrastają wprost z piasku, zapewniają przyjemny cień i dodają egzotyki przepięknym zachodom słońca. Wśród 10 najpiękniejszych plaż na świecie znalazła się Bavaro Beach, na wschodnim wybrzeżu w rejonie Punta Cana. Słodkie i soczyste owoce, ananasy i papaje, świeże warzywa i przyprawy – to także narodowe bogactwo słonecznej Dominikany. Znakomite steki z lokalnych hodowli, wspaniałe owoce morza: langusty, olbrzymie krewetki, małże i pyszne ryby zachwycają różnorodnością smaków. Wszystkich tych delikatesów można skosztować podczas wakacji w hotelach, które poza kuchnią międzynarodową oferują także miejscowe potrawy.

Dominikana słynie ze znakomitej bazy hotelowej: są tu obecne największe i najbardziej prestiżowe światowe sieci hotelarskie, które oferują komfortowe wakacje all inclusive w nowoczesnych, świetnie wyposażonych, dużych hotelach położonych przy najpiękniejszych plażach.

Nasze miejsca: Puerto Plata – największe miasto i port w północnej Dominikanie i popularny kurort z urokliwą wiktoriańską zabudową i atrakcjami turystycznymi, wraz z dzielnicą hotelową Playa Dorada i Costa Dorada tworzą doskonałe zaplecze wypoczynkowe; Sosua – piękne widoki, pyszna lokalna kuchnia i jedna z najpiękniejszych plaż północnego wybrzeża, jesienią organizowany jest tu festiwal jazzowy; San Juan – malownicze i spokojniejsze z wakacyjną atmosferą; Samana – bajkowy półwysep, słynne wysepki, zjawiskowe plaże i wieloryby.

Na plaży: Playa Dorada – szeroka, zadbana, o złotym piasku, idealna na spacery brzegiem morza; Playa Sosua – w kształcie półksiężyca, malowniczo położona w turkusowej zatoce; Playa Punta Rucia – rafa koralowa, jaśniejszy piasek, dla miłośników nurkowania; Playa El Caleton – kameralna, w malutkiej czystej zatoce o pięknym kolorze wody; Playa Grande – jasny piasek, skałki i bujna zieleń; Playa Cabarete – dla wind- i kitesurferów, miejsce corocznych międzynarodowych zawodów, Cayo Paraiso przepiękna wysepka u wybrzeży Punta Rucia, z białym piaskiem i krystaliczną wodą, w której podziwiać można rafy koralowe i kolorowe ryby.

Dla aktywnych: windsurfing, kitesurfing, snurkowanie, żeglarstwo, rafting po rzece Yaque del Norte, wędrówka korytem rzeki Damajagua i ześlizgiwanie się po skałach, zjazd na tyrolce w Małpim Gaju, golf – słynne pola: Playa Dorada, Playa Grande, Los Mangos.

Spróbuj: przejażdżka kolejką linową na szczyt Pico Isabel de Torres, taniec w rytm karaibskiej bachaty i merengue, piña colada wprost z ananasa, partyjka domino w lokalnej kawiarni.

Od kuchni: tropikalne owoce: mango, papaja, marakuja, guanabana, guajawa, ananasy i wyciskane z nich świeże soki, lokalna potrawka z koziny, smakowite ryby i owoce morza, tostones – smażone banany posypane solą, empañadas smażone w głębokim tłuszczu pierogi. Na zakupy: doskonałej jakości kawa, rum i cygara, biżuteria z bursztynu, domino, drewniane rękodzieło, najlepiej wykonane z gwajakowca zwanym drzewem życia.

Zwiedzaj: Puerto Plata z Muzeum Sztuki Indian Taino i fabryką rumu; Park Narodowy Monte Christi zamieszkały przez legwany nosorogie; wodny labirynt namorzynów na lagunie Gri Gri.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu i przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane jest wykupienie karty turystycznej. Karta jest ważna 90 dni i należy ją obowiązkowo wykupić na lotnisku na Dominikanie – ok. 10 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

Czas przelotu: Warszawa-Puerto Plata – ok. 10,5 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 5 godz.

Język: hiszpański, można także porozumiewać się po angielsku.

Waluta: dominikańskie peso (RD$): 1 RD$ dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety 1 i 5 pesos oraz banknoty 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 i 2000 pesos. 1 USD = ok. 43 peso, 1 EUR = ok. 51 peso.

Stolica: Santo Domingo.

Napięcie: 110 V (potrzebny adapter i transformator).

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, barmanom (ok. 5-15%), pokojówkom i bagażowym. Taksówkarzom nie wręcza się napiwków.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od 8 USD, kolacja – od 10 USD, butelka wody mineralnej – 1 USD, piwo – 2 USD, butelka wina – 15 USD, kawa – 2 USD, koktajl alkoholowy – ok. 2,5 USD, napój bezalkoholowy – 2 USD.

Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 24 24 25 26 26 27 27 27 27 27 26 25


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Puerto Plata — największe miasto na północnym wybrzeżu, z charakterystyczną architekturą wiktoriańską. Dawniej było ważnym miastem portowym, a także miejscem częstych ataków piratów. W programie spacer po starym mieście i wizyta w fabryce rumu Brugal - najsłynniejszego dominikańskiego rumu. Zwiedzanie muzeum bursztynu, następnie wybrzeża Puerto Plata, które często nazywane jest Wybrzeżem Bursztynowym. Wizyta w fortecy San Felipe, wzniesionej przez Hiszpanów w drugiej połowie XVI wieku. Po obiedzie wjazd kolejką na górę Isabel de Torres, z której można podziwiać całe miasto i północne wybrzeże Dominikany. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 80 USD, dzieci do 12 lat - ok. 40 USD.

Santo Domingo — wizyta w jednym z najstarszych miast Karaibów, a obecnie stolicy Republiki Dominikańskiej, które łączy nowoczesne wyrafinowanie z wiekowym wdziękiem. W programie piękne krasowe jaskinie Tres Ojos, Faro a Colon oraz „starówka” czyli Zona Colonial. Można tutaj zobaczyć wspaniałe zabytki pamiętające czasy Kolumba m.in. katedrę Santa Maria la Menor, Calle Las Damas, Alcazar de Colon. Spacer po słynnej ulicy El Conde. Czas wolny. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 100 USD, dzieci do 12 lat - ok. 50 USD.

Wodospady Damajagua — odkrywcze safari - wyjazd z hotelu po śniadaniu półotwartymi terenowymi ciężarówkami. Przejazd przez bulwar w Puerto Plata, rezydencja Las Caobas, postój w historycznym „Domu Kawy” z możliwością degustacji (za dodatkową opłatą). Następnie przejazd do wytwórni drewnianego rękodzieła, możliwość przyjrzenia się pracy rzeźbiarzy i zakupu pamiątkowych figurek. Przyjazd do Imbert, gdzie zaczynają się zjawiskowe wodospady (łącznie jest ich 27). Zaopatrzenie w niezbędny sprzęt, następnie ok. 30-minutowa wspinaczka do pierwszych wodospadów. Postój na rancho, czas na obiad w formie bufetu z napojami bezalkoholowymi. Wizyta w dominikańskiej wiosce: zwiedzanie szkoły i tradycyjnego domu. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Cena - ok. 85 USD, dzieci do 12 lat - ok. 42 USD.

Rafting — wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd na Rancho Baiguate, z którego rozpocznie się 13-kilometrowy rafting po rzece Yaque del Norte. Obiad. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych (wycieczka dla osób powyżej 12. roku życia). Cena - ok. 100 USD.

Cayo Paraiso VIP — prawdziwy karaibski dzień w wydaniu VIP. Najpiękniejsze zakątki Dominikany z luksusowego katamaranu! Cayo Paraiso, czyli Rajska Wyspa, to miejsce gdzie znajduje się przepiękna plaża z białym piaskiem, otoczona najlepiej zachowaną rafą koralową na Dominikanie. Podczas wycieczki będzie okazja do snurkowania w towarzystwie kolorowych tropikalnych ryb, czas na relaks na dziewiczej plaży i zdjęcia w jednej z najpiękniejszych scenerii Karaibów. Wizyta w Parku Narodowym Montecristi, słynącym z lasów namorzynowych oraz bogactwa ptactwa wodnego. Czas na kąpiel w tzw. „Piscina Natural”, czyli naturalnym basenie na oceanie. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 160 USD, dzieci do 12 lat - ok. 80 USD (cena zawiera śniadanie na katamaranie, obiad w restauracji na plaży, napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe: rum, wino, piwo).

Wieloryby z Zatoki Samana — wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Zatoki Samana. Rejs statkiem w poszukiwaniu wielorybów, które przypływają tu na gody. Szacuje się, że corocznie przypływa ich tutaj ponad 4000! To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wieloryby w ich naturalnym środowisku. Czas na relaks i podziwianie pięknych widoków. Przepłynięcie na słynną wyspę Bacardi, znaną z wielu reklam telewizyjnych. Postój na rajskiej wyspie, czas na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 160 USD (zawiera obiad, napoje bezalkoholowe na statku). Wycieczka odbywa się sezonowo.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Puerto Plata — największe miasto na północnym wybrzeżu, z charakterystyczną architekturą wiktoriańską. Dawniej było ważnym miastem portowym, a także miejscem częstych ataków piratów. W programie spacer po starym mieście i wizyta w fabryce rumu Brugal - najsłynniejszego dominikańskiego rumu. Zwiedzanie muzeum bursztynu, następnie wybrzeża Puerto Plata, które często nazywane jest Wybrzeżem Bursztynowym. Wizyta w fortecy San Felipe, wzniesionej przez Hiszpanów w drugiej połowie XVI wieku. Po obiedzie wjazd kolejką na górę Isabel de Torres, z której można podziwiać całe miasto i północne wybrzeże Dominikany. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 80 USD, dzieci do 12 lat - ok. 40 USD.

Santo Domingo — wizyta w jednym z najstarszych miast Karaibów, a obecnie stolicy Republiki Dominikańskiej, które łączy nowoczesne wyrafinowanie z wiekowym wdziękiem. W programie piękne krasowe jaskinie Tres Ojos, Faro a Colon oraz „starówka” czyli Zona Colonial. Można tutaj zobaczyć wspaniałe zabytki pamiętające czasy Kolumba m.in. katedrę Santa Maria la Menor, Calle Las Damas, Alcazar de Colon. Spacer po słynnej ulicy El Conde. Czas wolny. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 100 USD, dzieci do 12 lat - ok. 50 USD.

Wodospady Damajagua — odkrywcze safari - wyjazd z hotelu po śniadaniu półotwartymi terenowymi ciężarówkami. Przejazd przez bulwar w Puerto Plata, rezydencja Las Caobas, postój w historycznym „Domu Kawy” z możliwością degustacji (za dodatkową opłatą). Następnie przejazd do wytwórni drewnianego rękodzieła, możliwość przyjrzenia się pracy rzeźbiarzy i zakupu pamiątkowych figurek. Przyjazd do Imbert, gdzie zaczynają się zjawiskowe wodospady (łącznie jest ich 27). Zaopatrzenie w niezbędny sprzęt, następnie ok. 30-minutowa wspinaczka do pierwszych wodospadów. Postój na rancho, czas na obiad w formie bufetu z napojami bezalkoholowymi. Wizyta w dominikańskiej wiosce: zwiedzanie szkoły i tradycyjnego domu. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Cena - ok. 85 USD, dzieci do 12 lat - ok. 42 USD.

Rafting — wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd na Rancho Baiguate, z którego rozpocznie się 13-kilometrowy rafting po rzece Yaque del Norte. Obiad. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych (wycieczka dla osób powyżej 12. roku życia). Cena - ok. 100 USD.

Cayo Paraiso VIP — prawdziwy karaibski dzień w wydaniu VIP. Najpiękniejsze zakątki Dominikany z luksusowego katamaranu! Cayo Paraiso, czyli Rajska Wyspa, to miejsce gdzie znajduje się przepiękna plaża z białym piaskiem, otoczona najlepiej zachowaną rafą koralową na Dominikanie. Podczas wycieczki będzie okazja do snurkowania w towarzystwie kolorowych tropikalnych ryb, czas na relaks na dziewiczej plaży i zdjęcia w jednej z najpiękniejszych scenerii Karaibów. Wizyta w Parku Narodowym Montecristi, słynącym z lasów namorzynowych oraz bogactwa ptactwa wodnego. Czas na kąpiel w tzw. „Piscina Natural”, czyli naturalnym basenie na oceanie. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 160 USD, dzieci do 12 lat - ok. 80 USD (cena zawiera śniadanie na katamaranie, obiad w restauracji na plaży, napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe: rum, wino, piwo).

Wieloryby z Zatoki Samana — wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Zatoki Samana. Rejs statkiem w poszukiwaniu wielorybów, które przypływają tu na gody. Szacuje się, że corocznie przypływa ich tutaj ponad 4000! To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wieloryby w ich naturalnym środowisku. Czas na relaks i podziwianie pięknych widoków. Przepłynięcie na słynną wyspę Bacardi, znaną z wielu reklam telewizyjnych. Postój na rajskiej wyspie, czas na obiad i plażowanie. Powrót do hotelu. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 160 USD (zawiera obiad, napoje bezalkoholowe na statku). Wycieczka odbywa się sezonowo.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter