phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Taba

Wakacje Taba

W skrócie

 • piękne plaże, błękitne morze na tle gór Synaj
 • żółwie, delfiny i zachwycające rafy koralowe
 • świetna baza wypadowa do zwiedzania zabytków Izraela i Jordanii
 • Kolorowy Kanion, trzeci co do wielkości na świecie

Zobacz ofertę

Wczasy (2) All Inclusive (2) Last Minute (2)

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental) Taba

-23% 3 509 Pln
2 699Pln
 • idealny dla rodzin
 • 2 baseny, 2 brodziki
 • eleganckie wnętrza
 • imponująca architektura
 • bezpośrednio przy plaży
 • profesjonalne centrum kongresowe
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights (ex. Sofitel Taba Heights) Taba

2 959Pln
 • polecany dla par
 • ekskluzywny i stylowy
 • piękny ogród
 • Żagiel ITAKI
 • All inclusive
 • ZIMA 22/23

 

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

Piękno przyrody, cudowne plaże, znakomite tereny nurkowe, wysoki standard hoteli, zabytki Izraela i Jordanii na wyciągnięcie ręki – to rewelacyjna propozycja dla wszystkich ciekawych świata, a także dla tych, którzy po prostu kochają słońce i morze. Taba, nazywana Bramą do Synaju, leży zaledwie 8 km od granicy izraelskiej, na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Akaba, i jest najbardziej na wschód położonym kurortem Egiptu. Po drugiej stronie zatoki widać Jordanię i Arabię Saudyjską. Tylko 106 km jest stąd do Petry – „narzeczonej pustyni” i zaledwie 9 km do izraelskiego kurortu Ejlat. Jeszcze do niedawna wioska beduińska, teraz dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny, Taba z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Odmienna w charakterze od Sharm El Sheikh i Hurghady, oferuje przede wszystkim wakacje blisko natury, pełen relaks i oderwanie od codzienności. Większość atrakcji gwarantują znakomicie wyposażone hotele, jedne z najlepszych w Egipcie. Z wysokiego standardu hoteli słynie Taba Heights, położona ok. 18 km od Taby. Najbardziej prestiżowe międzynarodowe sieci hotelarskie wybudowały tu luksusowe hotele, idealnie wkomponowane w malownicze otoczenie. Jest tu 5 hoteli – ośrodków, z rozbudowaną infrastrukturą, każdy ma prywatną plażę i piękny kompleks basenów. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny. W okolicy znajduje się Fjord – wspaniała zatoka z rafą, na Wyspie Faraona przetrwały ruiny fortecy Saladyna z XII w., uwodzi scenerią Kolorowy Kanion. Wycieczki do Petry i Jerozolimy to wspaniałe podróże w czasie, na zawsze pozostanie też w pamięci wschód słońca widziany z Góry Mojżesza, obserwacja gwiazd na pustyni i codzienny wieczorny spektakl – zachód słońca nad zatoką Akaba.

Nasze miejsca: Taba – spośród egipskich kurortów wyróżnia ją przede wszystkim cisza i spokój, leży na pograniczu z Jordanią, Izraelem i Arabią Saudyjską przez co jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników zwiedzania; Taba Heights – oddalona o ok. 18 km od granicy egipsko-izraelskiej, słynie z wysokiej klasy hoteli – jest tu 5 luksusowych ośrodków z rozbudowaną infrastrukturą.

Na plaży: piaszczyste, prywatne, bezpośrednio przy hotelach, z bezpłatnym serwisem, przy wielu z nich występuje głębia z rafą koralową.

Dla aktywnych: Zatoka Akaba - nurkowanie i snurkowanie – jedno z najbogatszych środowisk morskich na świecie; windsurfing, narty wodne; Taba Heights – 18-dołkowe pole golfowe. W obiektywie: piaszczyste plaże, zatoczki i laguny z masywem górskim w tle, rafy koralowe, najsłynniejsze atrakcje turystyczne Izraela i Jordanii.

Od kuchni: fatira – odmiana pizzy na sposób pikantny lub słodki przygotowana na cieście półfrancuskim, sahlab – gęsty napój ze sproszkowanych bulw storczyka, mleka z cynamonem i orzechami.

Zwiedzaj: Jerozolima – Święte Miasta, imponująca Petra w Jordanii, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Dahab, Wyspa Faraona z ruinami fortecy Saladyna.

Atrakcje w regionie

TABA

Miasteczko Taba znajduje się na półwyspie Synaj na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miasto to jest także przejściem granicznym do Izraela. Taba jest idealnym miejscem do spędzania wakacji, jeżeli pragną państwo spokojnego urlopu. Infrastruktura transportowa została zmodernizowana dzięki wybudowaniu międzynarodowego lotniska, co przyczyniło się do rozbudowy hoteli z międzynarodowych sieci hotelarskich, które idealnie wkomponowały się w otoczenie.

TABA HEIGHTS

Jest nowoczesną częścią kurortu Taba położoną 19km na południe, skupiającą ekskluzywne cztero i pięciogwiazdkowe hotele wraz z restauracjami, dyskotekami i centrami sportów wodnych. Atrakcją Taba Heights jest 18 dołkowe pole golfowe, pięknie położone między górami i morzem.

WATERWORLD

Światowej renomy centrum wodne, które oferuje kursy i wyprawy nurkowe na wszystkich poziomach, a także mnóstwo sportów wodnych jak windsurfing, kitesurfing, parasailing, narty i skutery wodne. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania uznawane za najlepsze w świecie. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny.

FJORD

Wspaniała zatoka z rafą.

WYSPA FARAONÓW

Położona 5km na południe od Taby w odległości zaledwie 250m od wybrzeża. Granitowa wyspa otoczona rafą koralową, na której znajdują się pozostałości fortecy Salah-El-Din, wybudowanej przez Krzyżowców w XIIw. i niedawno odrestaurowana. Wyspa znana, jako Faraum używana przez Saladyna do kontroli handlu towarów, które przybywały z Azji. Z wyspy rozprzestrzenia się piękny widok na Izrael, Jordanię i Arabię Saudyjską.

KOLOROWY KANION

Położony 70km na płd. od Taby. Kanion liczący ok. 2,5 km głębokości, to trzeci co do wielkości kanion na Ziemi, który przyciąga turystów swym pięknym kształtem, ciekawymi formacjami skalnymi, rzeźbionymi przez wodę, wiatr i piasek, a przede wszystkim wspaniałymi barwami: od białej, przez żółtą, brąz aż do licznych odcieni czerwieni oraz w najróżniejszych wzorach. Kolorowy kanion posiada pionowe ściany wznoszące się na wysokość ponad 30 metrów, a prześwit między nimi zmniejsza się nawet do ok. 1,8 m.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/egipt/

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: są wymagane. Podróżni, którzy nie zamierzają wyjeżdżać poza Półwysep Synaj (np. w związku z wycieczkami fakultatywnymi) mogą uzyskać na lotnisku nieodpłatnie stempel „Sinai Only” – w innych przypadkach konieczne jest wykupienie wizy zaraz po przylocie, na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty wjazdu do Egiptu). Przemieszczanie się między gubernatorstwami pozostaje zawieszone do odwołania. Informujemy, iż obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo-bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Czas przelotu: Polska-Taba – 4 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica: Kair.

Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 17,5 EGP, 1 USD = ok. 16 EGP; zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, wydanych po 2001 roku.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 25 EGP, woda 1,5 l – ok. 7 EGP, piwo – ok. 16 EGP, kawa, herbata – ok. 7 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 25 EGP.

Plaże: wstęp bezpłatny.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
TEMP. 22 23 25 29 33 34 35 35 35 33 26 24

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj (2285 m n.p.m.), gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Podziwianie niezwykłego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 70 USD (nie zawiera wjazdu na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry: ok. 20 USD).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj. Zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, obiad. Czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 70 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Jerozolima – wycieczka do Izraela. Wyjazd z Taby i przekroczenie granicy z Izraelem. Trasa prowadzi przez dolinę Arava do Morza Martwego. Czas wolny na kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego. Przejazd do Betlejem, po drodze okazja do podziwiania panoramy Jerozolimy. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: spacer aleją pełną sklepów, punkt widokowy przy Pałacu Komisarza, przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego. Przekroczenie granicy z Egiptem i powrót do Taby. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 185 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaranie, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Obiad. Cena – ok. 370 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Dahab Discovery – wypłynięcie z portu w Dahab w rejs po Morzu Czerwonym. Relaks na pokładzie statku, postój na snurkowanie i odkrywanie podwodnego świata – rafy koralowej. Następnie wyprawa łodzią ze szklanym dnem (ok. 1 godz.) i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Na koniec wizyta w mieście Dahab i czas wolny na zakupy. Cena – ok. 130 USD.

Dahab Safari z Kanionem Dahab – przejazd jeepami przez pustynię i wizyta w wiosce Beduinów, krótki postój na zdjęcia. Następnie powrót do głównej drogi. Przejazd do Parku Narodowego Blue Hole i czas wolny na snurkowanie przy brzegu Blue Hole. Dalej przejazd do doliny Wadi Guney przy południowej bramie miasta Dahab. Wadi Guney to piękna dolina położona pomiędzy górami, gdzie można zobaczyć wspaniałą, małą oazę. Relaks i wypoczynek na jednej z dzikich plaż w Dahab, przejażdżka na wielbłądach, snurkowanie. Obiad w beduińskim namiocie przy plaży. W drodze powrotnej czas na zakupy w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD (zawiera: obiad, przejażdżkę na wielbłądach).

Quady – przejazd quadami po pustyni (1 lub 2 godz.) z przerwą na beduińską herbatę. Cena – ok. 50 USD/1 godz., ok. 70 USD/2 godz.

Dzikie plaże Dahab – wyjątkowa wyprawa do serca Synaju połączona z relaksem na jednej z dzikich plaż w Dahab. W programie przejażdżka na wielbłądach i snurkowanie. Przejazd quadami do oazy położonej między pasmami górskimi, czas na beduińską herbatę. Powrót na plażę, obiad, czas na snurkowanie. W drodze powrotnej do Taby możliwość zrobienia zakupów w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD/quad 1-os., ok. 75 USD/quad 2-os. (zawiera obiad).

Zakupy w Dahab – popołudniowy przejazd do miasta Dahab. Czas wolny na plażach Masbat i Asala oraz czas na zakupy. Cena – ok. 35 USD.

Rejs statkiem – wyprawa do zatoki Akaba. Relaks na pokładzie statku, czas na kąpiel w morzu i odkrywanie uroków podwodnego świata – nienaruszonej rafy koralowej podczas snurkowania lub nurkowania. Przystanki przy zamku Salah el Deen lub w zatoce Fiord. Wycieczka półdniowa: cena – ok. 45 USD/1 postój na snurkowanie, ok. 75 USD/nurkowanie intro 1 zejście; wycieczka całodzienna: cena – ok. 70 USD/2 postoje na snurkowanie, ok. 120 USD/nurkowanie intro 1 zejście, ok. 170 USD/nurkowanie intro 2 zejścia.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj (2285 m n.p.m.), gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Podziwianie niezwykłego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 70 USD (nie zawiera wjazdu na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry: ok. 20 USD).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj. Zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, obiad. Czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 70 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Jerozolima – wycieczka do Izraela. Wyjazd z Taby i przekroczenie granicy z Izraelem. Trasa prowadzi przez dolinę Arava do Morza Martwego. Czas wolny na kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego. Przejazd do Betlejem, po drodze okazja do podziwiania panoramy Jerozolimy. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: spacer aleją pełną sklepów, punkt widokowy przy Pałacu Komisarza, przejście pod Ścianę Płaczu. Następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego. Przekroczenie granicy z Egiptem i powrót do Taby. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 185 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaranie, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Obiad. Cena – ok. 370 USD (zawiera obiad; napoje dodatkowo płatne).

Dahab Discovery – wypłynięcie z portu w Dahab w rejs po Morzu Czerwonym. Relaks na pokładzie statku, postój na snurkowanie i odkrywanie podwodnego świata – rafy koralowej. Następnie wyprawa łodzią ze szklanym dnem (ok. 1 godz.) i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Na koniec wizyta w mieście Dahab i czas wolny na zakupy. Cena – ok. 130 USD.

Dahab Safari z Kanionem Dahab – przejazd jeepami przez pustynię i wizyta w wiosce Beduinów, krótki postój na zdjęcia. Następnie powrót do głównej drogi. Przejazd do Parku Narodowego Blue Hole i czas wolny na snurkowanie przy brzegu Blue Hole. Dalej przejazd do doliny Wadi Guney przy południowej bramie miasta Dahab. Wadi Guney to piękna dolina położona pomiędzy górami, gdzie można zobaczyć wspaniałą, małą oazę. Relaks i wypoczynek na jednej z dzikich plaż w Dahab, przejażdżka na wielbłądach, snurkowanie. Obiad w beduińskim namiocie przy plaży. W drodze powrotnej czas na zakupy w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD (zawiera: obiad, przejażdżkę na wielbłądach).

Quady – przejazd quadami po pustyni (1 lub 2 godz.) z przerwą na beduińską herbatę. Cena – ok. 50 USD/1 godz., ok. 70 USD/2 godz.

Dzikie plaże Dahab – wyjątkowa wyprawa do serca Synaju połączona z relaksem na jednej z dzikich plaż w Dahab. W programie przejażdżka na wielbłądach i snurkowanie. Przejazd quadami do oazy położonej między pasmami górskimi, czas na beduińską herbatę. Powrót na plażę, obiad, czas na snurkowanie. W drodze powrotnej do Taby możliwość zrobienia zakupów w Dahab. Powrót do hotelu. Cena – ok. 65 USD/quad 1-os., ok. 75 USD/quad 2-os. (zawiera obiad).

Zakupy w Dahab – popołudniowy przejazd do miasta Dahab. Czas wolny na plażach Masbat i Asala oraz czas na zakupy. Cena – ok. 35 USD.

Rejs statkiem – wyprawa do zatoki Akaba. Relaks na pokładzie statku, czas na kąpiel w morzu i odkrywanie uroków podwodnego świata – nienaruszonej rafy koralowej podczas snurkowania lub nurkowania. Przystanki przy zamku Salah el Deen lub w zatoce Fiord. Wycieczka półdniowa: cena – ok. 45 USD/1 postój na snurkowanie, ok. 75 USD/nurkowanie intro 1 zejście; wycieczka całodzienna: cena – ok. 70 USD/2 postoje na snurkowanie, ok. 120 USD/nurkowanie intro 1 zejście, ok. 170 USD/nurkowanie intro 2 zejścia.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter