phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>>

Taba

W skrócie

 • piękne plaże, błękitne morze na tle gór Synaj
 • żółwie, delfiny i zachwycające rafy koralowe
 • świetna baza wypadowa do zwiedzania zabytków Izraela i Jordanii
 • Kolorowy Kanion, trzeci co do wielkości na świecie

Zobacz ofertę

All Inclusive (3) Wczasy (3)

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental) Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (ex. InterContinental) Taba

1 859Pln
 • idealny dla rodzin
 • 2 baseny, 2 brodziki dla dzieci
 • eleganckie wnętrza
 • imponująca architektura
 • bezpośrednio przy plaży rafa koralowa
 • profesjonalne centrum kongresowe
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych
 • All inclusive
 • ITAKA – wakacje bez przeszkód

Hotel Sofitel Taba Heights Hotel Sofitel Taba Heights Taba

2 049Pln
 • polecany dla par
 • ekskluzywny i stylowy
 • sieć Sofitel Luxury Hotels
 • piękny ogród
 • All inclusive

Hotel The BayView Resort Taba Heights (ex. Marriott Taba Heights) Hotel The BayView Resort Taba Heights (ex. Marriott Taba Heights) Taba

2 099Pln
 • zabawa dla całej rodziny
 • przy plaży z rafą koralową
 • eleganckie centrum spa
 • profesjonalna obsługa
 • All inclusive

 

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

Piękno przyrody, cudowne plaże, znakomite tereny nurkowe, wysoki standard hoteli, zabytki Izraela i Jordanii na wyciągnięcie ręki – to rewelacyjna propozycja dla wszystkich ciekawych świata, a także dla tych, którzy po prostu kochają słońce i morze. Taba, nazywana Bramą do Synaju, leży zaledwie 8 km od granicy izraelskiej, na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Akaba, i jest najbardziej na wschód położonym kurortem Egiptu. Po drugiej stronie zatoki widać Jordanię i Arabię Saudyjską. Tylko 106 km jest stąd do Petry – „narzeczonej pustyni” i zaledwie 9 km do izraelskiego kurortu Ejlat. Jeszcze do niedawna wioska beduińska, teraz dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny, Taba z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Odmienna w charakterze od Sharm El Sheikh i Hurghady, oferuje przede wszystkim wakacje blisko natury, pełen relaks i oderwanie od codzienności. Większość atrakcji gwarantują znakomicie wyposażone hotele, jedne z najlepszych w Egipcie. Z wysokiego standardu hoteli słynie Taba Heights, położona ok. 18 km od Taby. Najbardziej prestiżowe międzynarodowe sieci hotelarskie wybudowały tu luksusowe hotele, idealnie wkomponowane w malownicze otoczenie. Jest tu 5 hoteli – ośrodków, z rozbudowaną infrastrukturą, każdy ma prywatną plażę i piękny kompleks basenów. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny. W okolicy znajduje się Fjord – wspaniała zatoka z rafą, na Wyspie Faraona przetrwały ruiny fortecy Saladyna z XII w., uwodzi scenerią Kolorowy Kanion. Wycieczki do Petry i Jerozolimy to wspaniałe podróże w czasie, na zawsze pozostanie też w pamięci wschód słońca widziany z Góry Mojżesza, obserwacja gwiazd na pustyni i codzienny wieczorny spektakl – zachód słońca nad zatoką Akaba.

Nasze miejsca: Taba – spośród egipskich kurortów wyróżnia ją przede wszystkim cisza i spokój, leży na pograniczu z Jordanią, Izraelem i Arabią Saudyjską przez co jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników zwiedzania; Taba Heights – oddalona o ok. 18 km od granicy egipsko-izraelskiej, słynie z wysokiej klasy hoteli – jest tu 5 luksusowych ośrodków z rozbudowaną infrastrukturą.

Na plaży: piaszczyste, prywatne, bezpośrednio przy hotelach, z bezpłatnym serwisem, przy wielu z nich występuje głębia z rafą koralową.

Dla aktywnych: Zatoka Akaba - nurkowanie i snurkowanie – jedno z najbogatszych środowisk morskich na świecie; windsurfing, narty wodne; Taba Heights – 18-dołkowe pole golfowe. W obiektywie: piaszczyste plaże, zatoczki i laguny z masywem górskim w tle, rafy koralowe, najsłynniejsze atrakcje turystyczne Izraela i Jordanii.

Od kuchni: fatira – odmiana pizzy na sposób pikantny lub słodki przygotowana na cieście półfrancuskim, sahlab – gęsty napój ze sproszkowanych bulw storczyka, mleka z cynamonem i orzechami.

Zwiedzaj: Jerozolima – Święte Miasta, imponująca Petra w Jordanii, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, Dahab, Wyspa Faraona z ruinami fortecy Saladyna.

Atrakcje w regionie

TABA

Miasteczko Taba znajduje się na półwyspie Synaj na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miasto to jest także przejściem granicznym do Izraela. Taba jest idealnym miejscem do spędzania wakacji, jeżeli pragną państwo spokojnego urlopu. Infrastruktura transportowa została zmodernizowana dzięki wybudowaniu międzynarodowego lotniska, co przyczyniło się do rozbudowy hoteli z międzynarodowych sieci hotelarskich, które idealnie wkomponowały się w otoczenie.

TABA HEIGHTS

Jest nowoczesną częścią kurortu Taba położoną 19km na południe, skupiającą ekskluzywne cztero i pięciogwiazdkowe hotele wraz z restauracjami, dyskotekami i centrami sportów wodnych. Atrakcją Taba Heights jest 18 dołkowe pole golfowe, pięknie położone między górami i morzem.

WATERWORLD

Światowej renomy centrum wodne, które oferuje kursy i wyprawy nurkowe na wszystkich poziomach, a także mnóstwo sportów wodnych jak windsurfing, kitesurfing, parasailing, narty i skutery wodne. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania uznawane za najlepsze w świecie. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny.

FJORD

Wspaniała zatoka z rafą.

WYSPA FARAONÓW

Położona 5km na południe od Taby w odległości zaledwie 250m od wybrzeża. Granitowa wyspa otoczona rafą koralową, na której znajdują się pozostałości fortecy Salah-El-Din, wybudowanej przez Krzyżowców w XIIw. i niedawno odrestaurowana. Wyspa znana, jako Faraum używana przez Saladyna do kontroli handlu towarów, które przybywały z Azji. Z wyspy rozprzestrzenia się piękny widok na Izrael, Jordanię i Arabię Saudyjską.

KOLOROWY KANION

Położony 70km na płd. od Taby. Kanion liczący ok. 2,5 km głębokości, to trzeci co do wielkości kanion na Ziemi, który przyciąga turystów swym pięknym kształtem, ciekawymi formacjami skalnymi, rzeźbionymi przez wodę, wiatr i piasek, a przede wszystkim wspaniałymi barwami: od białej, przez żółtą, brąz aż do licznych odcieni czerwieni oraz w najróżniejszych wzorach. Kolorowy kanion posiada pionowe ściany wznoszące się na wysokość ponad 30 metrów, a prześwit między nimi zmniejsza się nawet do ok. 1,8 m.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane w przypadku uczestnictwa w wycieczkach lokalnych: Kair, Kolorowy Kanion. Należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
Informujemy, iż obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, zgodnie z informacja zawartą w systemie TIMATIC należącym do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo- bagażowej. Nie ma możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Czas przelotu: Polska-Taba – 4 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica: Kair.
Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 7 EGP, 1 USD = ok. 6 EGP.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 25 EGP, woda 1,5 l – ok. 7 EGP, piwo – ok. 16 EGP, kawa, herbata – ok. 7 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 25 EGP.

Plaże: wstęp bezpłatny.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
TEMP. 22 23 25 29 33 34 35 35 35 33 26 24


Informujemy o zwiększonym zagrożeniu życia i zdrowia w Egipcie zgodnie z komunikatem polskiego MSZ - www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/
Informujemy jednocześnie o możliwości wykupienia ubezpieczenia z tym związanego w ERV AG z siedzibą w Monachium, Oddział w Polsce. Ubezpieczenie wykupić można w Salonach Firmowych ITAKA i w punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj – 2285 m n.p.m., gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Powitanie niepowtarzalnego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 55 USD. Wjazd na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry – ok. 20 USD.

Kolorowy Kanion – wyprawa po bezdrożach pustyni. Wędrówka ok. 1,5 godz. Kolorowym Kanionem, trzecim co do wielkości na świecie. Cena – ok. 60 USD (zawiera obiad).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj – zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 50 USD (zawiera obiad).

Jerozolima – całodniowa wycieczka do Izraela. Trasa prowadzi przez pustynię Negew i Morze Martwe do świętego miasta – Jerozolimy. Zwiedzanie: Bazylika Grobu Pańskiego, via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Góra Oliwna, Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego. Cena – ok. 130 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaran, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Cena – ok. 285 USD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

Sea Scope – godzinna wyprawa łodzią ze szklanymi bocznymi ścianami i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Cena – ok. 35 USD.

Dzień na łodzi – całodzienna wyprawa łodzią – snurkowanie i/lub nurkowanie z instruktorem. Przystanki przy Wyspie Faraona i Fiordzie. Cena – ok. 55 USD/snurkowanie, ok. 85 USD/snurkowanie i 1 intro (zejście pod wodę) z instruktorem nurkowania (zawiera obiad i napoje bezalkoholowe).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj – 2285 m n.p.m., gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Powitanie niepowtarzalnego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 55 USD. Wjazd na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry – ok. 20 USD.

Kolorowy Kanion – wyprawa po bezdrożach pustyni. Wędrówka ok. 1,5 godz. Kolorowym Kanionem, trzecim co do wielkości na świecie. Cena – ok. 60 USD (zawiera obiad).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj – zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 50 USD (zawiera obiad).

Jerozolima – całodniowa wycieczka do Izraela. Trasa prowadzi przez pustynię Negew i Morze Martwe do świętego miasta – Jerozolimy. Zwiedzanie: Bazylika Grobu Pańskiego, via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Góra Oliwna, Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego. Cena – ok. 130 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaran, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Cena – ok. 285 USD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

Sea Scope – godzinna wyprawa łodzią ze szklanymi bocznymi ścianami i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Cena – ok. 35 USD.

Dzień na łodzi – całodzienna wyprawa łodzią – snurkowanie i/lub nurkowanie z instruktorem. Przystanki przy Wyspie Faraona i Fiordzie. Cena – ok. 55 USD/snurkowanie, ok. 85 USD/snurkowanie i 1 intro (zejście pod wodę) z instruktorem nurkowania (zawiera obiad i napoje bezalkoholowe).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter