phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Estonia

Wakacje Estonia

W skrócie

  • raj dla miłośników dzikiej przyrody
  • Park Narodowy Lahemaa z „estońską Niagarą”
  • białe noce i prawdziwe północne zimy
  • przepiękna starówka Tallina wpisana na listę UNESCO
  • wyspa Saremaa z wiatrakami i kraterem meteorytu
  • ojczyzna Skype’a

Zobacz ofertę

Estonia, najmniejsze z państw bałtyckich, po prostu zachwyca! Jezioro Pejpus, jedno z największych w Europie, to ojczyzna wielu chronionych gatunków roślin i zwierząt. W Parku Narodowym Lahemaa można natomiast zobaczyć wodospad zwany „estońską Niagarą”. Kraj słynie również ze świetnych kurortów SPA, wykorzystujących właściwości soli morskiej i terapeutycznego błota. Estońskie wybrzeże to piękne plaże i około 80 latarni morskich, a najpiękniejszym estońskim miastem jest, rozbrzmiewający wielojęzycznym gwarem, Tallin. Malownicze, brukowane uliczki, przytulne kawiarnie i wyjątkowa atmosfera miasta zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Tallińska starówka należy do najlepiej zachowanych w Europie i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Warta odwiedzenia jest również wyspa Saremaa z wiatrakami i kraterem meteorytu. Estonia to także miejsce narodzin popularnego Skype’a umożliwiającego wideorozmowy przez Internet. Nic dziwnego, kraj jest liderem w zakresie bezpłatnego publicznego Internetu. Z Wi-Fi można korzystać nie tylko w parku czy na plaży, ale praktycznie w każdym miejscu. Cały kraj jest opleciony siecią internetową tak gęsto, że czasami bywa nazywany E-stonią.

Wizy: nie są wymagane, wjazd na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Czas lokalny: czas polski + 1 godz.

Język: estoński, inne języki: rosyjski

Stolica: Tallin

Czas przelotu: Warszawa-Tallin: do 2 godz.

Waluta: euro

Napięcie: 220 V


UWAGA!
Przy wycieczce Szlak Bursztynowy wymagana wiza do Rosji.
Obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http://electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce „Informacje praktyczne” w wycieczkach bezpośrednio do Sankt Petersburga.
Opłata za pośrednictwo: 50 PLN.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter