phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Chalkidiki

Wakacje Chalkidiki

W skrócie

  • piękne, piaszczyste plaże na półwyspie Kassandra
  • krystalicznie czyste morze i pachnące lasy piniowe
  • Saloniki pełne wspaniałych zabytków
  • Athos – tajemnicza republika mnichów
  • lokalny specjał – małże w sosie pomidorowo-paprykowym

Zobacz ofertę

All Inclusive (69) Wczasy (143) Wycieczki objazdowe (14) City break (2) No limits (1) Last Minute (77)

Półwysep Chalkidiki, leżący na wschód od Salonik, ma charakterystyczny „trójpalczasty” kształt, który tworzą trzy wąskie odnogi: Kassandra, Sitonia i Athos. Jest to najbardziej popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Salonik, a od kilkunastu lat również i wielu turystów z całej Europy. Słynie z bujnej roślinności, wielu pięknych piaszczystych plaż, lasów piniowych oraz krystalicznie czystego morza.

Kassandra – pierwszy palec półwyspu, na jego zachodnim wybrzeżu odnajdziemy spokój i ciche zakątki, rozciąga się stąd widok na masyw Olimpu. Wschodnie wybrzeże jest bardziej rozwinięte turystycznie, ma do zaoferowania nieco więcej tawern, sklepików oraz wieczornych rozrywek. Athos – trzeci palec półwyspu słynie z Teokratycznej Republiki Mnichów i pięknych zespołów klasztornych. Na początku palca znajduje się urokliwe miasteczko Ouranoupoli – tzw. ostatnie świeckie miasto na Półwyspie Athos. To stąd właśnie rozpoczynają się rejsy wycieczkowe wzdłuż półwyspu. Miasteczko zachowało swój grecki urok i klimat, znajdziemy w nim też urocze tawerny i piękne, piaszczyste plaże. Kassandrę polecamy wszystkim, którzy swoje wakacje kojarzą z odpoczynkiem nad morzem, plażowaniem oraz rozrywką. Szeroka gama możliwości spędzenia czasu sprawia, iż od lat jest to rejon cieszący się ogromnym zainteresowaniem turystów. Różnorodność Chalkidiki odnaleźć można również w specjałach kuchni regionalnej. Miłośnicy owoców morza zasmakują tutaj w małżach podawanych w sosie pomidorowo-paprykowym – to specjał północnej części półwyspu. Sosnowe lasy Siviri dostarczają żywicy dodawanej do lokalnego wina Retsina. Warto udać się na lokalny targ, gdzie można nabyć wszelkie specjały greckiej kuchni. Na zachodnim wybrzeżu półwyspu znajduje się miejscowość Siviri – spokojna i zaciszna, można w niej odnaleźć romantyczne zakątki, odpocząć na piaszczystej plaży i spróbować specjałów kuchni greckiej w tawernach tuż przy morzu. Possidi to natomiast niewielka i spokojna miejscowość, która słynie z ładnych plaż i krystalicznie czystego morza oraz przepięknych widoków na brzegi Zatoki Thermaikos. W Kriopigi – małej tradycyjnej greckiej wiosce otoczonej zielonymi wzgórzami z lasami piniowymi i gajami oliwnymi, znajdziemy kilka tawern i pubów, gdzie można smacznie zjeść.

Piaszczysto-żwirowe plaże i błękitna woda zachęcają do wypoczynku, to idealne miejsce dla szukających ciszy i spokoju. Sani to znowu złote plaże, luksusowe hotele nad brzegiem Morza Egejskiego i surfingowe szaleństwo. Ta niewielka niegdyś osada rybacka szybko zmieniła się w prawdziwy raj dla turystów. Sani to miejsce ekskluzywne, malownicze i spokojne. Idealne wakacje spędzą tu wszyscy, którzy pragną wypocząć w otoczeniu pięknych krajobrazów. Blisko jest do tętniących życiem barów, klubów i dyskotek. Peukochori natomiast to niewielki kurort z wieloma sklepikami i tawernami, gdzie wieczorami w barach kwitnie życie nocne, a na plaży znajdują sie wypożyczalnie sprzętu wodnego i centra nurkowe.

Przeczytaj więcej o Grecji na naszym blogu

Nasze miejsca: Athos – rozciąga się na wschodnim palcu Półwyspu Chalcydyckiego, tajemnicze państwo mnichów prawosławnych, z Ouranoupoli tzw. ostatnim świeckim miastem na Półwyspie Athos, stąd rozpoczynają się rejsy wycieczkowe, miasteczko zachowało swój wyjątkowy klimat, są tu urocze tawerny i piękne, piaszczyste plaże; Sithonia – półwysep znany z malowniczych zatok, małych portów, piaszczystych i żwirowych plaż, na spokojny wypoczynek z przyrodą w tle, m.in. w małych, urokliwych miejscowościach: Metamorfosi i Neos Marmaras; Kassandra – najbardziej rozwinięta turystycznie część półwyspu, słynie z pięknych krajobrazów i piaszczystych plaż, ze znanym kurortem Sani, idealnym dla plażowiczów i miłośników wakacyjnych rozrywek i Afitos, idealnym na spokojny wypoczynek z rodziną.

Na plaży: Kampoudi – piaszczysta, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga; Metamorfosi – urokliwa, piaszczysta plaża, miejscami kamienie, na spokojny wypoczynek; Possidi – piaszczysto-żwirkowa, kilka barów, latarnia morska; Kriopigi – piaszczysto-żwirkowa, otoczona zielonymi lasami piniowymi, łagodnie schodząca do morza, idealna dla rodzin z dziećmi.

Od kuchni: świeże owoce morza i ryby, specjalność Chalkidiki – małże podawane w sosie pomidorowo-paprykowym, retsina wino z żywicą, doskonałe miody, głównie piniowe i lokalne wina.

Zwiedzaj: Saloniki – port łączący Europę z krajami wschodu, Meteora klasztory na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów, Olint stanowisko archeologiczne z doskonale zachowanymi mozaikami, jaskinia Petralona fantastyczne formy skalne i licząca ponad 700 tys. lat skamieniała czaszka preneandertalczyka, Stagira miejsce narodzin Arystotelesa, Athos Teokratyczna Republika Mnichów, Afitos urokliwe miasteczko z tradycyjną architekturą, piękne plaże, tawerny z doskonałą grecką kuchnią, Arnea górska wioska z macedońską zabudową, słynie z produkcji miodów.

Dla aktywnych: wspinaczka górska, trekking, rowery górskie, sporty wodne: skutery, snurkowanie i nurkowanie, kajaki morskie.

Atrakcje w regionie

NEA SKIONI

Niewielka, turystyczna miejscowość, która znana jest z małej cerkwi pod wezwaniem Wniebowzięcia Matki Boskiej, położonej nad brzegiem morza. Jest to miejsce kultu religijnego w Grecji ze względu na cudowną ikonę, która roni łzy, gdy Grecja jest w stanie zagrożenia.

SALONIKI

Najbardziej europejskie i eleganckie miasto Grecji ze wspaniałymi zabytkami z czasów rzymskich, wczesnochrześcijańskich oraz tureckich. Ośrodek słynie z bezcennych mozaik w kościołach, atrakcyjnych muzeów, a także, przypominającego orientalne bazary targu Modiano.

ATHOS

Tajemnicze państwo mnichów prawosławnych z ponad dwudziestoma monastyrami zawieszonymi tuż nad morzem na stromych zboczach góry Athos. Rozciąga się na wschodnim palcu Półwyspu Chalcydyckiego, miejsce to od tysiąca lat jest niedostępne dla kobiet. W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, bułgarskim, rosyjskim. W czasie świetności Athos zamieszkiwało 20 tys. mnichów, dziś jest ich ok. 1700, a drugie tyle stanowią świeccy pomocnicy.

STAGIRA

Miejsce urodzenia jednego z największych starożytnych filozofów – Arystotelesa. Obecnie znajduje się tu Park Arystotelesa, gdzie jest jego posąg, a także modele powstałych na przestrzeni wieków wynalazków.

ARNEA

Małe górskie miasteczko, będące pod patronatem UNESCO jest prawdziwą perełką architektoniczną. Znajduje się w nim wiele domków zbudowanych w stylu macedońskim oraz charakterystyczny kościół ze szklaną podłogą.

JASKINIE PETRALONA

Znane na całym świecie z tego, że odkryto w nich szczątki pierwotnego człowieka sprzed 700 tys. lat. Na miejscu znajduje się także muzeum.

NEA POTIDEA

To malownicza wioska na samym początku półwyspu Kassandra. Atrakcją turystyczną są pozostałości murów obronnych z VI w. p.n.e., kanał o długości 1250 m oddzielający cypel od stałego lądu, łączący Zatoki Thermaikos i Toroneos, a także lokalne tawerny serwujące potrawy z ryb i owoców morza.

Formularz Passenger Locator Form (PLF): Celem zapewnienia bezpieczeństwa turystom, oraz przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 rząd Grecji wprowadził nowe zasady przyjmowania podróżnych, według których turyści przybywający do Grecji zobowiązani są do wypełnienia formularza Passenger Locator Form (PLF).
Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia PLF co najmniej na 48 godzin przed wjazdem do Grecji.
Formularz PLF jest dostępny za pośrednictwem strony https://travel.gov.gr/#/
 
Po jego wypełnieniu Klient otrzyma maila z poniższą treścią (przykład): 
Dear Mr. Jan Kowalski,
Thank you for completing the Passenger Locator Form before your trip to Greece. We appreciate your cooperation in this extraordinary circumstance. We are doing everything we can to accommodate your stay in Greece and keep you safe.
Beginning July 1, 2020, the Greek government has determined how the country will welcome travellers, carry out the necessary diagnostic screening, and keep everyone safe throughout the season.
We will shortly be in touch again with more details with regards to your submitted PLF document.
In the meantime, you can continue planning your trip to Greece and we are looking forward to welcome you here. The Greek summer is a state of mind.
Stay safe, stay healthy, and enjoy Greece.

 
a następnie kod QR, który (wydrukowany lub na ekranie telefonu) należy okazać po przylocie personelowi kontroli bezpieczeństwa.
Instrukcja wypełnienia formularza dostępna jest pod linkiem: https://www.itaka.pl/plf/instrukcja/
Od 1 lipca będzie ona dostępna także po zalogowaniu do Strefy Klienta dla wszystkich Klientów wylatujących do Grecji.
Dane adresowe hoteli niezbędne do wypełnienia formularza dostępne są w opisie danego hotelu na www.itaka.pl oraz w Strefie Klienta.  
 
Klienci, którzy nie otrzymali na czas kodu QR lub np. gdy zakupu dokonali na mniej niż 48 godz. przed wjazdem do Grecji mogą użyć formularza w wersji drukowanej.
Formularz dostępny jest pod linkiem:
Formularz Passenger Locator Form (PLF) – wersja do druku 
 
Wydrukowany i wypełniony formularz należy zabrać ze sobą i okazać podczas odprawy w check-in, a następnie pracownikowi obsługi lotniska/lokalnych władz w Grecji, który o to poprosi.
WAŻNE! Wersja drukowana nie zwalnia z obowiązku uzupełnienia formularza online, a w przypadku nieotrzymania na czas kodu QR, wraz z wydrukowaną wersją formularza należy okazać e-mail otrzymany po wypełnieniu formularza online, który jest potwierdzeniem, że wniosek online został złożony.
 
Jeśli kod QR nie zostanie wygenerowany po przylocie do Grecji, należy posiadać również wydrukowany, czysty formularz.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie oraz podczas pobytu (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym). Rezydent przyjmuje zapisy na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska – ­Saloniki: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godzina.

Język: nowogrecki, można się też porozumiewać w języku angielskim i niemieckim.

Waluta: Euro (EUR).

Napięcie: 220 V.

Ceny w hotelach i restauracjach: obiad – ok. 20 EUR; piwo – ok. 3 EUR; woda mineralna – ok. 1,5 EUR; kawa – ok. 3 EUR; wino – ok. 5 EUR.

Wynajem samochodów: od ok. 50 EUR/dzień; benzyna – ok. 2 EUR/litr.

Komunikacja: taksówka w obrębie małych miejscowości: ok. 6-10 EUR.

Plaże: wstęp bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem: ok. 7 EUR (komplet: 2 leżaki i parasol).

Obowiązkowy podatek turystyczny: Klienci objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym w wysokości: 0,25-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu; opłata pobierana od 01.01.2018 r., płatna na miejscu w hotelu.
Hotele:                                             Apartamenty:
1* i 2* – 0,5 EUR/dzień                      1* i 2* – 0,25 EUR/dzień
3* – 1,5 EUR/dzień                            3* – 0,5 EUR/dzień
4* – 3 EUR/dzień                               4* – 1 EUR/dzień
5* – 4 EUR/dzień

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

Saloniki — w godzinach popołudniowych wyjazd do Salonik. To tutaj znajduje się drugi co do wielkości port, który łączy Europę z krajami wschodu. Miasto zostało założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Zwiedzanie z przewodnikiem: stara dzielnica miasta Kastro, Bazylika św. Demetriusza, Biała Wieża, Plac Arystotelesa, Forum Romanum. Czas wolny (ok. 2 godz.). Wieczorem rejs statkiem – tzw. wodną kawiarnią wzdłuż oświetlonego nabrzeża. Powrót w godzinach wieczornych. Cena – ok. 38 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Meteory — wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Następnie przejazd do warsztatu wyrobu ikon, gdzie z bliska będzie można zapoznać się z procesem ich powstawania. Powrót w godzinach wieczornych. Cena – ok. 58 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Arnea, Stagira, Góra Athos — wyjazd rano, w drodze do portu Ouranoupoli postój w malowniczej miejscowości Arnea słynącej z produkcji miodu i ręcznie tkanych dywanów. Charakterystyczne domy z wykuszami, wąskie uliczki, kościół św. Stefana, główny plac miasta, muzeum folklorystyczne – pozwalają poczuć atmosferę Macedonii. Następnie wizyta w miejscu urodzenia Arystotelesa – Stagirze. Znajduje się tam obecnie Park Arystotelesa, gdzie zobaczyć można modele powstałych na przestrzeni wieków wynalazków. Przejazd do Ouranoupoli. Czas wolny. Rejs wzdłuż wybrzeża Świętej Góry Athos – największej tajemnicy „trzeciego palca” półwyspu Chalkidiki. Jest to jedyna okazja do zobaczenia odrębnej Teokratycznej Republiki Mnichów i zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). Od tej pory granicy autonomii mnichów nie przekroczyła ani jedna kobieta. W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, bułgarskim, rosyjskim. W czasie świetności, Athos zamieszkiwało 20 tys. mnichów, dziś jest ich ok. 1700, a drugie tyle stanowią świeccy pomocnicy. Dodatkową atrakcją podczas rejsu są delfiny, często spotykane w tych rejonach. Powrót do Ouranoupoli ok. godz. 17.00, wyjazd w drogę powrotną. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Sithonia — doskonała okazja do poznania „drugiego palca” półwyspu Chalkidiki – Sithonii. W programie słynne wytwórnie miodu w Nikiti, gdzie można kupić greckie specjały. Wypłynięcie w rejs (ok. 1,5 godz.) z urokliwego miasteczka Neos Marmaras. Podczas rejsu będzie czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach zatoki Toroneos. Po rejsie czas na obiad i spróbowanie greckiej kuchni. Na koniec wizyta w słynnej winnicy Porto Carras i degustacja tamtejszych win. Cena – ok. 46 EUR (dodatkowo płatne: obiad, degustacje win). Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Rejs na Świętą Górę Athos — rejs wzdłuż wybrzeża Świętej Góry Athos – największej tajemnicy „trzeciego palca” półwyspu Chalkidiki. Jest to jedyna okazja do zobaczenia odrębnej Teokratycznej Republiki Mnichów i zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). Dodatkową atrakcją podczas rejsu są delfiny, często spotykane w tych rejonach. Powrót w godzinach popołudniowych. Cena – ok. 33 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Athos.

Błękitna Laguna rejonu Ouranoupoli – Vourvourou i Ammouliani, czyli greckie Karaiby – połączenie rajskich, piaszczystych plaż, krystalicznej, błękitnej wody i zieleni przyrody. Na początek rejsu egzotyczna grupa wysp Vourvourou, przystanek i czas na pływanie oraz snurkowanie (ok. 2 godziny). Następnie typowy grecki obiad: souvlaki, sałatka, tzatziki, chleb, frytki, do obiadu napoje: wino lub sok. Po posiłku rejs na wyspę Ammouliani i malowniczą plażę – kolejna okazja do relaksu w krystalicznych wodach. Przystanek w porcie i czas wolny na spacer po miasteczku. Powrót do portu Ouranoupoli. Cena – ok. 40 EUR (zawiera obiad z napojami).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Saloniki — w godzinach popołudniowych wyjazd do Salonik. To tutaj znajduje się drugi co do wielkości port, który łączy Europę z krajami wschodu. Miasto zostało założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Zwiedzanie z przewodnikiem: stara dzielnica miasta Kastro, Bazylika św. Demetriusza, Biała Wieża, Plac Arystotelesa, Forum Romanum. Czas wolny (ok. 2 godz.). Wieczorem rejs statkiem – tzw. wodną kawiarnią wzdłuż oświetlonego nabrzeża. Powrót w godzinach wieczornych. Cena – ok. 38 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Meteory — wyjazd wcześnie rano. Zwiedzanie klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Następnie przejazd do warsztatu wyrobu ikon, gdzie z bliska będzie można zapoznać się z procesem ich powstawania. Powrót w godzinach wieczornych. Cena – ok. 58 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Arnea, Stagira, Góra Athos — wyjazd rano, w drodze do portu Ouranoupoli postój w malowniczej miejscowości Arnea słynącej z produkcji miodu i ręcznie tkanych dywanów. Charakterystyczne domy z wykuszami, wąskie uliczki, kościół św. Stefana, główny plac miasta, muzeum folklorystyczne – pozwalają poczuć atmosferę Macedonii. Następnie wizyta w miejscu urodzenia Arystotelesa – Stagirze. Znajduje się tam obecnie Park Arystotelesa, gdzie zobaczyć można modele powstałych na przestrzeni wieków wynalazków. Przejazd do Ouranoupoli. Czas wolny. Rejs wzdłuż wybrzeża Świętej Góry Athos – największej tajemnicy „trzeciego palca” półwyspu Chalkidiki. Jest to jedyna okazja do zobaczenia odrębnej Teokratycznej Republiki Mnichów i zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). Od tej pory granicy autonomii mnichów nie przekroczyła ani jedna kobieta. W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, bułgarskim, rosyjskim. W czasie świetności, Athos zamieszkiwało 20 tys. mnichów, dziś jest ich ok. 1700, a drugie tyle stanowią świeccy pomocnicy. Dodatkową atrakcją podczas rejsu są delfiny, często spotykane w tych rejonach. Powrót do Ouranoupoli ok. godz. 17.00, wyjazd w drogę powrotną. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Sithonia — doskonała okazja do poznania „drugiego palca” półwyspu Chalkidiki – Sithonii. W programie słynne wytwórnie miodu w Nikiti, gdzie można kupić greckie specjały. Wypłynięcie w rejs (ok. 1,5 godz.) z urokliwego miasteczka Neos Marmaras. Podczas rejsu będzie czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach zatoki Toroneos. Po rejsie czas na obiad i spróbowanie greckiej kuchni. Na koniec wizyta w słynnej winnicy Porto Carras i degustacja tamtejszych win. Cena – ok. 46 EUR (dodatkowo płatne: obiad, degustacje win). Wycieczka organizowana z półwyspu Kassandra.

Rejs na Świętą Górę Athos — rejs wzdłuż wybrzeża Świętej Góry Athos – największej tajemnicy „trzeciego palca” półwyspu Chalkidiki. Jest to jedyna okazja do zobaczenia odrębnej Teokratycznej Republiki Mnichów i zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). Dodatkową atrakcją podczas rejsu są delfiny, często spotykane w tych rejonach. Powrót w godzinach popołudniowych. Cena – ok. 33 EUR. Wycieczka organizowana z półwyspu Athos.

Błękitna Laguna rejonu Ouranoupoli – Vourvourou i Ammouliani, czyli greckie Karaiby – połączenie rajskich, piaszczystych plaż, krystalicznej, błękitnej wody i zieleni przyrody. Na początek rejsu egzotyczna grupa wysp Vourvourou, przystanek i czas na pływanie oraz snurkowanie (ok. 2 godziny). Następnie typowy grecki obiad: souvlaki, sałatka, tzatziki, chleb, frytki, do obiadu napoje: wino lub sok. Po posiłku rejs na wyspę Ammouliani i malowniczą plażę – kolejna okazja do relaksu w krystalicznych wodach. Przystanek w porcie i czas wolny na spacer po miasteczku. Powrót do portu Ouranoupoli. Cena – ok. 40 EUR (zawiera obiad z napojami).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter