phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Hiszpania (narty)

Wakacje Hiszpania (narty)

W skrócie

  • tereny narciarskie Sierra Nevada i La Molina
  • nowoczesne ośrodki, dobrze przygotowane trasy, snowparki
  • słoneczne stoki, piękne krajobrazy
  • Granada – perła Andaluzji
  • doskonała, hiszpańska kuchnia

Zobacz ofertę

Chociaż Hiszpania przede wszystkim kojarzy się z plażą i morzem, dzięki górzystemu ukształtowaniu terenu jest także krajem popularnym wśród narciarzy. Na uwagę zasługują dwa pasma górskie: Pireneje na północy kraju i Sierra Nevada na południu. Pomimo znacznej odległości jaka je dzieli, oba ośrodki oferują świetne warunki narciarskie i znakomicie przygotowane trasy o różnych stopniach trudności.

Sierra Nevada to unikalne połączenie ośnieżonych stoków i słonecznego klimatu Andaluzji. Przy dobrej widoczności zjeżdżając ze stoku można podziwiać błękit morza i bujną zieleń nadbrzeżnej roślinności, a za horyzontem widoczny jest brzeg Afryki. Pomimo bliskości kontynentu afrykańskiego, o brak śniegu nie należy się martwić, Sierra Nevada to w dosłownym tłumaczeniu Śnieżne Góry - strome stoki są tu poprzecinane licznymi trasami spełniającymi normy FIS, a z ich wierzchołków roztacza się niezwykły widok, co przesądza o wyjątkowym klimacie tego miejsca. Zaledwie 30 km od Sierra Nevada położona jest Granada, zwana perłą Andaluzji. Orientalne wpływy doskonale widoczne w architekturze i skąpane w promieniach słońca uliczki to zaledwie część atrakcji jakie tam na nas czekają. Granada to także intensywne życie nocne, doskonałe, lokalne wina i wspaniała kuchnia. Będąc tu obowiązkowo trzeba zobaczyć bajkową Alhambrę, wzgórze Albacin przypominające arabskie miasteczko czy wykute w skałach przez hiszpańskich Cyganów jaskinie – cuevas, gdzie na każdym kroku rozbrzmiewa muzyka flamenco.

Pireneje są potężnym pasmem górskim, położonym u stóp Półwyspu Iberyjskiego. Stanowią naturalną granicę między Francją i Hiszpanią, oraz przebiegają przez graniczącą z nimi maleńką Andorę. Rozciągnięte między Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim, osiągają wysokość do 3404 m n.p.m. Skrywają najlepsze ośrodki narciarskie takie jak popularna hiszpańska La Molina. Przepiękna sceneria, doskonałe warunki narciarskie i słoneczne stoki przyciągają tu coraz więcej amatorów śnieżnego szaleństwa. Oprócz narciarstwa zjazdowego region słynie z nowoczesnych snowparków, gdzie wykonując podniebne akrobacje można na chwilę zadać kłam grawitacji. Cała masa dodatkowych atrakcji takich jak przejażdżki skuterem śnieżnym, tory dla psich zaprzęgów, nurkowanie pod lodem czy smakowita kolacja na szczycie góry gwarantują udany wypoczynek i niezapomniane wrażenia.

Ważne! Podróże podczas COVID-19 – obowiązkowy formularz FCS
Przed przylotem do Hiszpanii musisz wypełnić formularz FCS (Formularz Kontroli Sanitarnej): https://www.spth.gob.es/
Zobacz szczegóły i instrukcję: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/hiszpania/

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Warszawa-Malaga – 4,5 godz.; Warszawa­-Barcelona – 3 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: hiszpański, kataloński w rejonie La Molina, można także porozumiewać się po angielsku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR)

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 12 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 8 EUR, woda mineralna – ok. 2 EUR, kawa – ok. 2,5 EUR.

Wynajem samochodów: od 50 EUR/dzień; 1 litr benzyny – ok. 1,6 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 10 EUR, autobus miejski – ok. 5 EUR (odległość ok. 30 km).

Obowiązkowa opłata klimatyczna (dot. tylko rejonu La Molina): hotele 5*: 2,5 EUR/os./dzień; hotele 4*: 1 EUR/os./dzień, hotele 3* i 2*: 0,5 EUR/os./dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowana wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter