phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Sierra Nevada

Wakacje Sierra Nevada

W skrócie

  • ośnieżone stoki i słońce Andaluzji
  • ponad 100 tras zjazdowych i 30 wyciągów
  • trasy oświetlone nocą
  • intensywne życie nocne
  • doskonała, lokalna kuchnia
  • tylko 30 km od Granady słynącej z pięknej architektury
  • narty z widokiem na morze, tylko ok. 90 km od Costa del Sol

Zobacz ofertę

Sezon narciarski w Sierra Nevada rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do początku maja. Jakość śniegu jest tu bardzo dobra nawet wczesną wiosną. Ze względu na intensywne nasłonecznienie w ostatnich latach podwojono ilość armatek śnieżnych utrzymujących stoki w doskonałym stanie. Jest ich ponad 300 i są w stanie wyprodukować 1940 m² śniegu na godzinę. Swoim zasięgiem obejmują 35 km zjazdów na 32 trasach. Pradollano to nowoczesne trasy zjazdowe o długości ok. 110 km o różnym poziomie zaawansowania: od tras dla amatorów po bardzo trudne trasy wyłącznie dla zaawansowanych. Narciarzy i snowboardzistów na stoki dowozi 30 wyciągów w tym 2 gondole i 15 wyciągów krzesełkowych. Są tu 4 wyciągi taśmowe, przygotowane z myślą o początkujących i dzieciach. Przepustowość wyciągów to 47.000 osób na godzinę.

Najdłuższy zjazd to El Aquila prowadzący z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km z różnicą poziomów wynoszącą 1.175 m. W bezchmurny dzień można stąd dostrzec pasmo górskie Rif w Maroku. Na pasjonatów nocnego szusowania czekają trasy z nocnym oświetleniem czynne w soboty po godz. 19. W ciągu dnia najlepszą porą na trening dla osób średniozaawansowanych są godz. 9.00 – 13.00, natomiast amatorzy i początkujący zadowoleni będą z jazdy po godz 13.00, gdy śnieg na andaluzyjskich stokach jest najbardziej miękki. W Pradollano można udoskonalić technikę narciarską w jednej ze szkół narciarskich i snowboardowych oraz zaopatrzyć się w doskonały sprzęt w wypożyczalniach. Miejscem, którego nie może przeoczyć żaden snowboardzista jest snowpark wyposażony w half-pipe o długości 120 m i liczne skocznie. W 2015 roku Pradollano było współogranizatorem zimowej Uniwersjady.

Pradollano jest doskonale przygotowane od strony gastronomiczno-noclegowej, ponad 30 restauracji, barów i kafejek, również z lokalną kuchnią jest doskonałą propozycją po intensywnym dniu spędzonym na stoku. Liczne sklepy, centrum sportowe i lodowisko uzupełnią zimowy wypoczynek w rozrywkę i zadowolą najbardziej wymagających miłośników zimowych sportów.

Poza hotelami na stokach Sierra Nevada proponujemy także spędzenie zimowych wakacji w Granadzie. Wspanialy klimat i piękne zabytki to tylko część atutów Granady, z których najważniejszym jest unikalne położenie: tylko ok. 30 km od Sierra Nevada i ok. 70 km od wybrzeża Costa del Sol. Dzięki wyjątkowo łagodnym, słonecznym zimom można więc wspaniale spędzić tu czas na zwiedzaniu słynnej Alhambry, ogrodów Generalife, wybrać się nad morze, a także połączyć te wszystkie atrakcje z białym szaleństwem w Sierra Nevada. Granada jest połączona z wyciągami Sierra Nevada regularną komunikacją autobusową. Autobusy kursują kilka razy dziennie.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Pradollano – na wysokości 2100 m n.p.m., w centrum Sierra Nevada najbardziej wysuniętego na południe i najbardziej słonecznego kurortu zimowego na kontynencie, ponad 30 restauracji, barów i kafejek, również z lokalną kuchnią, liczne sklepy, centrum sportowe i lodowisko, unikalne położenie: tylko ok. 30 km od Granady, do której autobusy kursują kilka razy dziennie.

Na stoku: Pradollano – nowoczesne trasy zjazdowe o długości ok. 110 km o różnym poziomie zaawansowania, ośrodek podzielony na 6 terenów narciarskich: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador i Río; 30 wyciągów w tym: 2 gondole i 15 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi taśmowe, przygotowane z myślą o początkujących i dzieciach, najdłuższy zjazd to El Aquila prowadzący z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km z różnicą poziomów wynoszącą 1175 m, trasy z nocnym oświetleniem czynne w soboty po godz. 19; snowpark wyposażony w half-pipe o długości 120 m i liczne skocznie; ponad 300 armatek śnieżnych.

Spróbuj: paella i tapas na stoku, lokalne czerwone wino, intensywne noce życie, zabawa w snowparku, nocna jazda na nartach, Mirlo Blanco – rowery śnieżne, pontony, kolejka grawitacyjna, wizyta w Granadzie słynna Alhambra i ogrody Generalife, wyprawa nad morze.

Ważne! Podróże podczas COVID-19 – obowiązkowy formularz FCS
Przed przylotem do Hiszpanii musisz wypełnić formularz FCS (Formularz Kontroli Sanitarnej): https://www.spth.gob.es/
Zobacz szczegóły i instrukcję: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/#hiszpania

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska – Granada/Malaga - 4,5 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: hiszpański.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 13 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 8 EUR, woda mineralna – ok. 2 EUR, kawa – ok. 2 EUR.

Wynajem samochodów: od 50 EUR/dzień; 1 litr benzyny – ok. 1,6 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 10 EUR, autobus miejski – ok. 5 EUR (odległość ok. 30 km).

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – SIERRA NEVADA:
listopad-maj


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
2100-3.300 m n.p.m. (szczyt Veleta – 3398 m n.p.m.)
Całkowita długość tras zjazdowych: 103 trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 110 km (16 zielonych, 35 niebieskich, 43 czerwone, 9 czarnych).
Ośrodek narciarski podzielony jest na 6 terenów narciarskich: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador y Río.
Trasa ze sztucznym oświetleniem: soboty w godz 19.00-21.30 (zależnie od warunków pogodowych).
Sztuczne naśnieżanie: ok. 300 armatek śnieżnych, 35 km na 32 trasach.
 

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów:
30 wyciągów (2 gondole, 15 krzesełkowych, 5 talerzykowych i 8 wyciągów taśmowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 47 000 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
6 szkół narciarskich i snowboardowych.
Jedna ze szkół z polskim instruktorem.

CENY SKIPASSÓW:
Skipass na 1 dzień: 42-67 EUR/os. (w zależności od sezonu).
Skipass na 6 dni: 240-280 EUR/os. (w zależności od sezonu).

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU:
1 dzień: od ok. 24 EUR.
6 dni: ok. 140 EUR.

KURS NARCIARSKI:
5-dniowy kurs: ok. 150 EUR/os.

 

Realizacja poszczególnych wycieczek zależna jest od położenia hotelu.

Granada — całodniowa wycieczka, wiedzie przez zimowe, malownicze krajobrazy Sierra Nevady wprost do Granady, stolicy najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii. Miasto rozsławiła m.in. Alhambra, przepięknie utrzymane ogrody Generalife oraz piękna katedra w sercu miasta. Cena - ok. 69 EUR.

Mirlo Blanco — strefa aktywności narciarskich, park snowboardowy, kolejka górska, lodowisko, specjalnie przygotowany park z możliwością zjazdu na pontonie, rowerze śnieżnym itp. Cena wstępu - ok. 25 EUR.

Wizyta w Spa — profesjonalne centrum spa YHI SPA w Hotelu Melia Sol y Nieve (opis spa przy hotelu). Cena - ok. 30 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Realizacja poszczególnych wycieczek zależna jest od położenia hotelu.

Granada — całodniowa wycieczka, wiedzie przez zimowe, malownicze krajobrazy Sierra Nevady wprost do Granady, stolicy najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii. Miasto rozsławiła m.in. Alhambra, przepięknie utrzymane ogrody Generalife oraz piękna katedra w sercu miasta. Cena - ok. 69 EUR.

Mirlo Blanco — strefa aktywności narciarskich, park snowboardowy, kolejka górska, lodowisko, specjalnie przygotowany park z możliwością zjazdu na pontonie, rowerze śnieżnym itp. Cena wstępu - ok. 25 EUR.

Wizyta w Spa — profesjonalne centrum spa YHI SPA w Hotelu Melia Sol y Nieve (opis spa przy hotelu). Cena - ok. 30 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter