phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Costa de la Luz

Wakacje Costa de la Luz

W skrócie

 • Wybrzeże Światła z szerokimi, złotymi plażami, ciągnącymi się kilometrami
 • Pueblos Blancos – klimatyczne białe wioski
 • zielone wzgórza, dzikie plaże i nieodkryte zatoczki
 • doskonałe tapas i słynne sherry z Jerez de la Frontera
 • pola golfowe w Isla Canela

Zobacz ofertę

Wczasy (3) All Inclusive (3) Last Minute (2)

Hotel Barceló Isla Canela Costa de la Luz

3 799Pln
 • polecany dla par
 • blisko piaszczystej plaży
 • gustowne pokoje
 • certyfikat jakości "Q"
 • profesjonalny serwis i obsługa
 • sieć Barceló
 • Żagiel Itaki
 • Last minute

Hotel Barceló Punta Umbria Beach Resort Costa de la Luz

3 949Pln
 • rodzinne wakacje
 • animacje, miniklub
 • przestronne pokoje
 • blisko piaszczystej plaży
 • sieć Barceló
 • Żagiel Itaki
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Barceló Punta Umbria Mar Costa de la Luz

4 339Pln
 • show cooking w restauracji Los Enebrales
 • ciekawa architektura
 • jakość nagrodzona certyfikatem
 • przy pięknej, piaszczystej plaży
 • smaczna i zróżnicowana kuchnia
 • animacje dla dorosłych i dla dzieci
 • sieć Barceló
 • Żagiel Itaki
 • Czwartek czwarteczek czwartunio

Wspaniałe plaże ze złotym piaskiem i pięknymi muszelkami, wydmy, zatoczki, niewysokie wzgórza i gaje pomarańczowe sprzyjają wspaniałemu wypoczynkowi z dala od zgiełku. Na Costa de la Luz – Wybrzeżu Światła, gdzie słońce świeci 310 dni w roku.

Costa de la Luz rozciąga się wzdłuż Atlantyku, od Cieśniny Gibraltarskiej do granicy portugalskiej. Leży głównie w prowincji Huelva, na południowym wybrzeżu hiszpańskiej Andaluzji, która oferuje turystom wszystko to, co najczęściej kojarzone jest z Hiszpanią. Szerokie i piaszczyste plaże, przemiła i profesjonalna obsługa oraz znakomity poziom hoteli sprawiają, że trudno będzie się rozstać z tym niepowtarzalnym miejscem. W Andaluzji można znaleźć wszystko to, co w Hiszpanii najlepsze i najciekawsze: wspaniałe jedzenie – wyborne tapas i szynki jamón iberico, najsłynniejsze wyśmienite sherry z Jerez de la Frontera. To tutaj narodziło się flamenco i kastaniety, stąd wywodzi się tradycja ludowych zabaw i festynów, a nawet korrida.

To wybrzeże bardziej spokojne w porównaniu z tętniącym życiem Costa del Sol, nie ma tu ciągnących się bez końca rzędów hoteli i tłumów na plażach. Kontrola wykupu ziemi i inwestycji powoduje, że tylko tutaj, szczególnie w prowincji Huelva, gdzie znajdują się oferowane przez nas hotele, można jeszcze odnaleźć niekończące się, dzikie wybrzeże, pełne plaż ze złotym piaskiem. Jadąc wzdłuż wybrzeża Costa de la Luz, mamy wrażenie, że jesteśmy w innym, lepszym świecie – niewysokie, zielone wzgórza, gaje pomarańczowe, bocianie gniazda, liczne zatoczki i dzikie wydmy. Wspaniały klimat ze średnią roczną temperaturą 23°C sprzyja wspaniałemu wypoczynkowi, z dala od zgiełku wielkich miast i tłumów na plażach.

Nasze miejsca: Punta Umbria – punkt cienia, miejsce porośnięte sosnowymi lasami, z pięknym wybrzeżem z dzikimi wydmami i ciągnącymi się kilometrami, piaszczystymi plażami, na spokojny wypoczynek, idealne dla rodzin; Isla Cristina – turystyczna miejscowość z piękną plażą z promenadą, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, rozrywkowe centrum z pięknymi uliczkami, licznymi sklepami i barami, życie nocne, dla aktywnych; Isla Canela – stylowy kurort położony na półwyspie między dwiema rzekami, z piękną plażą i portem jachtowym, blisko granicy z Portugalią, na romantyczny wypoczynek.

Na plaży: niekończące się, dzikie wybrzeże, pełne plaż ze złotym piaskiem, wyróżnionych Błękitną Flagą, piękne muszle; El Cale – szeroka, piaszczysta plaża oddzielona od Parku Naturalnego Las Enebrales wydmą, łagodnie schodząca do morza, idealna na spokojny wypoczynek, dla rodzin; Punta del Caiman – dojście przez szeroką, naturalną wydmę, piaszczysta, sporty wodne, idealna na aktywne wakacje z rodziną.

Dla aktywnych: trekking, nordic walking na plaży, wietrzne sporty wodne: surfing, kitesurfing ­ – szczególnie w miejscowości Tarifa, żeglarstwo, paralotnia, golf 18­‑dołkowe pole golfowe w okolicy Isla Canela.

Spróbuj: flamenco i kastaniety, zabawy i festyny, korrida – widowiskowa walka z bykiem, zachód słońca na plaży, sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy.

Od kuchni: wyborne tapas – ślimaki, białe krewetki (najlepsze w Huelvie), oliwki, sardele, almejas (małe małże) i szynki jamón iberico, wyborne gazpacho, najsłynniejsze, wyśmienite sherry z Jerez de la Frontera, churro ciastko, smakiem przypominające racuchy, śniadaniowy przysmak.

Na zakupy: wachlarze, kastaniety, kolczyki, kwiaty, suknie do flamenco – największy wybór w sklepach na ulicach Sewilli, lokalne wina Manzanilla, Condado de Huelva, Pedro Ximenez.

Zwiedzaj: Sewilla – stolica i duma Andaluzji, przyciąga nie tylko historią, ale także niepowtarzalnym klimatem i rytmami flamenco, Kadyks jedno z najstarszych miast Hiszpanii, z zachwycającą, miejską plażą, Huelva nad zatoką Kadyksu, z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, w okolicy miejsca związane z odkrywcą i wyprawami do Nowego Świata, El Rocio miejscowość słynąca z maryjnego sanktuarium, w której zatrzymał się czas, a wielu mieszkańców zamiast samochodem, nadal jeździ konno.

Atrakcje w regionie

HUELVA

Jedno z największych miast na wybrzeżu Costa de la Luz, położone ok. 10 km w linii prostej od Punta Umbria. Leży nad rzeką Tinto, która wpada do Atlantyku. Największa atrakcja miasta to Muzeum Krzysztofa Kolumba i jego pomnik.

ISLA DEL MORAL

Małe, kameralne miasteczko położone przy morzu, ok. 6 km od Isla Canela. Jest tu urokliwy port jachtowy, idealny na wieczorne spacery. Ok. 5 km od miasteczka znajduje się ośrodek golfowy. Do granicy z Portugalią jest jedynie 7 km.

VILLA REAL DE SANTO ANTONIO

Portugalskie miasteczko położone po lewej stronie Rio Guardana - rzeki stanowiącej naturalną granicę między Hiszpanią i Portugalią. Do Isla Canela jest ok. 1,5 km w linii prostej. Na miejscu warto zwiedzić rynek z elementami architektury renesansowej i ruiny fortu. W pobliżu miasta znajduje się CastoMarim - portugalska twierdza, która do dziś góruje nad okolicą.

GIBRALEON

Małe miasteczko położone ok. 30 km na północ od miejscowości Punta Umbria. Są tu zabytkowe, wąskie uliczki i ratusz miejski. To doskonałe miejsce, aby poczuć unikalny klimat andaluzyjskich miasteczek.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/hiszpania/

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Katowice-Malaga – ok. 4 godz.; Warszawa-Faro – ok. 4,5 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: hiszpański.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 15 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 6 EUR, woda mineralna – ok. 1,5 EUR, kawa – ok. 1-2 EUR.

Ceny w sklepach: woda 1,5 l – ok. 0,50 EUR, piwo – ok. 1 EUR, sok 1 l – ok. 0,70 EUR. Wynajem samochodów: od ok. 70 EUR/dzień; 1 litr benzyny ok. 1,5 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 8 EUR, autobus miejski – ok. 1,5 EUR (odległość ok. 10 km).

Plaże: bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola – ok. 8 EUR/dzień. Kupno parasola – ok. 18 EUR.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

Gibraltar — to półwysep o długości zaledwie 6 km. Jest postrzegany jako jeden z najbardziej strategicznych punktów na świecie, jako strefa wolnocłowa jest idealnym miejscem na zakupy. Przejazd minibusami po mieście i wjazd na Skałę Gibraltarską, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Na skale przystanek w Europa Point i w Jaskini św. Michała oraz okazja do oglądania niezwykłych małp – makaków gibraltarskich. Następnie czas wolny na posiłek i zakupy w strefie wolnocłowej. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 79 EUR.

Sewilla — przejazd autokarem do Sewilli. Rozpoczęcie zwiedzania od przejazdu wzdłuż Parku Marii Luizy i pawilonów zbudowanych na potrzeby Ekspozycji Iberoamerykańskiej w 1929 r. Wizyta na Placu Hiszpańskim - kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Czas wolny na zdjęcia. Następnie spacer pełną malowniczych zaułków, starą żydowską dzielnicą Santa Cruz oraz zwiedzanie gotyckiej katedry. Czas wolny na obiad, zakupy lub dalsze zwiedzanie (14.00-17.00).Warto zobaczyć Alkazar - pałac królewski, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Obok Alkazaru znajduje się Główne Archiwum Indii (wstęp wolny) i arena walk byków. Można również wybrać się w godzinny rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir lub na przejażdżkę dorożką po starówce. Spotkanie w wyznaczonym miejscu i powrót do hoteli. Cena – ok. 59 EUR.

Zakupy w Sewilli — przejazd do Sewilli i postój przy Złotej Wieży położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Budynek dawniej pełnił funkcję kaplicy i więzienia, dzisiaj mieści się w nim Muzeum Morskie. Czas wolny na zwiedzanie miasta i zakupy (6 godz.). Warto zobaczyć główne zabytki Sewilli, jak Katedra Najświętszej Marii Panny – największy i jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, Pałac Królewski Alkazar z pięknymi ogrodami i pełna urokliwych zakątków, stara dzielnica żydowska Santa Cruz. Warto także wybrać się na Plac Hiszpański, który jest jednym z najbardziej popularnych, turystycznych miejsc w mieście i tworzył scenerię w takich filmach jak „Lawrence z Arabii” czy „Gwiezdne wojny”. Spotkanie w wyznaczonym miejscu i powrót do hoteli. Cena – ok. 30 EUR.

Szlakiem Kolumba — ze wszystkich miejsc w Hiszpanii Krzysztof Kolumb wybrał właśnie Costa de la Luz, aby zaplanować podróż do Indii. Przez kilka lat mieszkał w XV-wiecznym klasztorze franciszkanów La Rabida, gdzie znajduje się także jedyna w całej Hiszpanii figurka Matki Boskiej ukoronowanej przez papieża Jana Pawła II. Z pobliskiego Palos de la Frontera Kolumb wyruszył na swoich trzech statkach na podbój Nowego Świata. Repliki statków 1—1— Santa Maria, Pinta i Nina można podziwiać w Muzeum Morskim, gdzie znajduje się także miniatura miasteczka Palos i wyspy, którą jako pierwszą zobaczyła cała wyprawa Kolumba. Cena – ok. 35 EUR.

Algarve – przejazd do Portugalii mostem zbudowanym na rzece Guadiana w kierunku miejscowości Loulé. Wizyta na popularnym miejskim targu, w kaplicy Niepokalanego Poczęcia Matki Boskiej oraz spacer w okolicę średniowiecznego Zamku. Następnie wizyta w miejscowości Albufeira, dawnej wiosce rybackiej, a dziś turystycznej stolicy regionu. Czas wolny na posiłek, zakupy lub plażowanie. W drodze powrotnej wizyta w Vila Real de Santo António, miasteczku uznawanym za „zakupowy raj". Na zakończenie przeprawa promowa przez rzekę Guadiana, która wyznacza naturalną granicę między Hiszpanią i Portugalią. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 46 EUR.

Huelva – panoramiczny objazd centrum Huelvy, podczas którego będzie możliwość zobaczenia najważniejszych miejsc, ulic i zabytków miasta, m.in.: katedry, uniwersytetu, angielskiej dzielnicy Królowej Wiktorii, czy starego hotelu Casa Colón. Następnie czas wolny w centrum miasta na zakupy, dalsze zwiedzanie lub posiłek. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 25 EUR.

Tradycje andaluzyjskie – wycieczkę rozpoczyna wizyta w jednej z najlepszych w okolicy hodowli byków bojowych i gorącokrwistych koni andaluzyjskich, gdzie z bliska będzie można podziwiać te niesamowite symbole Andaluzji. Następnie przejazd do bodegi, w której produkowany jest lokalny specjał Vino de Naranja – wino pomarańczowe, degustacja win. Czas wolny na obiad. Po południu wizyta w miasteczku El Rocio z sanktuarium Virgen de Rocio – punktem docelowym jednej z najważniejszych pielgrzymek religijnych w Hiszpanii, które odwiedził również papież Jan Paweł II w 1993 roku. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 59 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Gibraltar — to półwysep o długości zaledwie 6 km. Jest postrzegany jako jeden z najbardziej strategicznych punktów na świecie, jako strefa wolnocłowa jest idealnym miejscem na zakupy. Przejazd minibusami po mieście i wjazd na Skałę Gibraltarską, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Na skale przystanek w Europa Point i w Jaskini św. Michała oraz okazja do oglądania niezwykłych małp – makaków gibraltarskich. Następnie czas wolny na posiłek i zakupy w strefie wolnocłowej. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 79 EUR.

Sewilla — przejazd autokarem do Sewilli. Rozpoczęcie zwiedzania od przejazdu wzdłuż Parku Marii Luizy i pawilonów zbudowanych na potrzeby Ekspozycji Iberoamerykańskiej w 1929 r. Wizyta na Placu Hiszpańskim - kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Czas wolny na zdjęcia. Następnie spacer pełną malowniczych zaułków, starą żydowską dzielnicą Santa Cruz oraz zwiedzanie gotyckiej katedry. Czas wolny na obiad, zakupy lub dalsze zwiedzanie (14.00-17.00).Warto zobaczyć Alkazar - pałac królewski, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Obok Alkazaru znajduje się Główne Archiwum Indii (wstęp wolny) i arena walk byków. Można również wybrać się w godzinny rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir lub na przejażdżkę dorożką po starówce. Spotkanie w wyznaczonym miejscu i powrót do hoteli. Cena – ok. 59 EUR.

Zakupy w Sewilli — przejazd do Sewilli i postój przy Złotej Wieży położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Budynek dawniej pełnił funkcję kaplicy i więzienia, dzisiaj mieści się w nim Muzeum Morskie. Czas wolny na zwiedzanie miasta i zakupy (6 godz.). Warto zobaczyć główne zabytki Sewilli, jak Katedra Najświętszej Marii Panny – największy i jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, Pałac Królewski Alkazar z pięknymi ogrodami i pełna urokliwych zakątków, stara dzielnica żydowska Santa Cruz. Warto także wybrać się na Plac Hiszpański, który jest jednym z najbardziej popularnych, turystycznych miejsc w mieście i tworzył scenerię w takich filmach jak „Lawrence z Arabii” czy „Gwiezdne wojny”. Spotkanie w wyznaczonym miejscu i powrót do hoteli. Cena – ok. 30 EUR.

Szlakiem Kolumba — ze wszystkich miejsc w Hiszpanii Krzysztof Kolumb wybrał właśnie Costa de la Luz, aby zaplanować podróż do Indii. Przez kilka lat mieszkał w XV-wiecznym klasztorze franciszkanów La Rabida, gdzie znajduje się także jedyna w całej Hiszpanii figurka Matki Boskiej ukoronowanej przez papieża Jana Pawła II. Z pobliskiego Palos de la Frontera Kolumb wyruszył na swoich trzech statkach na podbój Nowego Świata. Repliki statków 1—1— Santa Maria, Pinta i Nina można podziwiać w Muzeum Morskim, gdzie znajduje się także miniatura miasteczka Palos i wyspy, którą jako pierwszą zobaczyła cała wyprawa Kolumba. Cena – ok. 35 EUR.

Algarve – przejazd do Portugalii mostem zbudowanym na rzece Guadiana w kierunku miejscowości Loulé. Wizyta na popularnym miejskim targu, w kaplicy Niepokalanego Poczęcia Matki Boskiej oraz spacer w okolicę średniowiecznego Zamku. Następnie wizyta w miejscowości Albufeira, dawnej wiosce rybackiej, a dziś turystycznej stolicy regionu. Czas wolny na posiłek, zakupy lub plażowanie. W drodze powrotnej wizyta w Vila Real de Santo António, miasteczku uznawanym za „zakupowy raj". Na zakończenie przeprawa promowa przez rzekę Guadiana, która wyznacza naturalną granicę między Hiszpanią i Portugalią. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 46 EUR.

Huelva – panoramiczny objazd centrum Huelvy, podczas którego będzie możliwość zobaczenia najważniejszych miejsc, ulic i zabytków miasta, m.in.: katedry, uniwersytetu, angielskiej dzielnicy Królowej Wiktorii, czy starego hotelu Casa Colón. Następnie czas wolny w centrum miasta na zakupy, dalsze zwiedzanie lub posiłek. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 25 EUR.

Tradycje andaluzyjskie – wycieczkę rozpoczyna wizyta w jednej z najlepszych w okolicy hodowli byków bojowych i gorącokrwistych koni andaluzyjskich, gdzie z bliska będzie można podziwiać te niesamowite symbole Andaluzji. Następnie przejazd do bodegi, w której produkowany jest lokalny specjał Vino de Naranja – wino pomarańczowe, degustacja win. Czas wolny na obiad. Po południu wizyta w miasteczku El Rocio z sanktuarium Virgen de Rocio – punktem docelowym jednej z najważniejszych pielgrzymek religijnych w Hiszpanii, które odwiedził również papież Jan Paweł II w 1993 roku. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 59 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter