phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Gdzie na wakacje?Korea Południowa

Wakacje Korea Południowa

W skrócie

  • miasta łączące nowoczesność z tradycją
  • klasztory malowniczo położone w górach
  • Park Narodowy Seoraksan – gorące źródła i wspaniałe formacje skalne
  • Wyspa Czedżu – jeden z nowych siedmiu cudów natury

Zobacz ofertę

Wycieczki objazdowe (1)

Koreańskie specjały Koreańskie specjały Korea Południowa

-12% 8 899 Pln
7 789Pln
  • ciekawy program zwiedzania
  • Seul – urok tradycji i nowoczesności
  • spotkania z lokalną społecznością
  • wizyta w Parku Narodowym Seoraksan

Korea Południowa kojarzy się głównie z nowoczesną technologią i produkcją sprzętu elektronicznego. I faktycznie, bogate miasta pełne wieżowców i centra przemysłowe, to nieodłączny element południowokoreańskiego krajobrazu. Jednak oprócz tego nowoczesnego oblicza Republika Korei skrywa w swoich granicach całe bogactwo natury i wspaniałe krajobrazy.

Wycieczka do Korei Południowej – co zobaczyć?
 
Zwiedzanie tego kraju warto zacząć od jego stolicy – Seulu. Tu nowoczesność miesza się z tradycją – nowoczesne, tętniące życiem dzielnice, jak Myeongdong czy 236-metrowa wieża N Seoul Tower z widokiem na całe miasto, a „w sąsiedztwie” wspaniały, XV-wieczny kompleks pałacowy Gyeongbokgung, stara zabudowa historycznej dzielnicy Bukchon Folk Village czy kompleks budynków i sztuki buddyjskiej Bongeun. Wszystko to, mimo różnicy czasu i zmian w kulturze Korei, wspaniale się ze sobą komponuje, tworząc harmonijną całość. Miejscem uważanym za najpiękniejsze w Republice Korei jest wulkaniczna wyspa Czedżu. Nazywana „koreańskimi Hawajami”, w 2011 r. została uznana przez szwajcarską fundację New7Wonders za jeden z 7 nowych cudów natury. Punkty „must see” na Czedżu to:
– najwyższy szczyt Korei Południowej
wulkan Halla-san (wschodzącego słońca), którego wnętrze o kształcie niemal idealnego koła można zobaczyć z punktu widokowego
– rzeźba kamiennego dziadka – symbol wyspy
– Muzeum Pokoju, upamiętniające mieszkańców wyspy, którzy zginęli w powstaniu przeciwko władzom Korei w 1948 r.
– zespół jaskiń lawowych Geomunoreum wpisany w 2005 r. na listę UNESCO.

Kolejne wspaniałe miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Korei Południowej to:
– Gyeongju z XVI-wiecznym Pałacem Donggung nad stawem Wolji i wpisanymi na listę UNESCO Świątynią Bulguksa i skalną świątynią Seokguram.
– Jeonju z tradycyjną wioską z XVI w., Jeonju Hanok Village, gdzie zobaczysz ok. 800 hanoków, czyli tradycyjnych koreańskich domów.
– Pjongczang, gdzie w 2018 r. odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, z dwoma położonymi w górach świątyniami: Sangwansa i Woljeongsa.
– Park Narodowy Seoraksan – położony w Górach Diamentowych ze wspaniałymi formacjami skalnymi, gorącymi źródłami i oczywiście – świątyniami. 
– Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana, czyli powstały w 1953 r. pas ziemi oddzielający dwie Koree – Południową i Północną. To prawdopodobnie najlepiej strzeżona i, wbrew nazwie – najbardziej zmilitaryzowana granica świata. 
– Busan, czyli największe portowe miasto Republiki Korei, której wzgórza skrywają jedną z najważniejszych i najstarszych świątyń kraju – klasztor Beomeosa założony w 678 r. Miasto słynie też z doskonałego jedzenia ulicznego, m.in. na Biff Square.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Pilot: klienci objęci są opieką pilota podczas całej wycieczki.

Wizy: nie są wymagane (dotyczy wjazdu na teren Korei Południowej w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 90 dni).

Czas przelotu bezpośredniego: Polska-Korea Południowa – ok. 10 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 8 godz.

Język: koreański

Stolica: Seul.

Waluta: won południowokoreański (KRW), 1 USD = 1157 KRW.

Napięcie elektryczne: 220V.

Szczepienia: nie są wymagane.

Komunikacja: obowiązuje prawostronny ruch uliczny. Autobusy miejskie: 1200 – 1700 KRW/os za przejazd, metro: przejazd w I-strefie w Seulu to 1300 KRW. Taksówki: taryfa startowa to 2300-2600 KRW, kierowcy często nie mówią w języku angielskim.

Ceny:
• woda 1,5l: 1000 KRW
• Cappuccino 4400.00 KRW
• przekąska na ulicy: gofry „rybki” 500 KRW/szt., naleśnik 3000 KRW, rolki (koreańskie sushi) 2000-4500 KRW
• chipsy 1500-3000 KRW
• czekolada 1500 KRW
• pączek: 1000 KRW
• butelka piwa lokalnego 0,5l 2 200.00 KRW
• soju 0,3l 1500-3000 KRW
• butelka wina: 16000 KRW

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter