phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Kostaryka

Wakacje Kostaryka

W skrócie

 • zachwycające plaże, bujne lasy tropikalne i wulkany
 • wiszące mosty i las Monteverde
 • słynne parki narodowe
 • plantacje kawy, bananów i ananasów
 • kwezale - najbardziej kolorowe tropikalne ptaki
 • San José uważane za najpiękniejszą stolicę Ameryki Środkowej

Zobacz ofertę

Wycieczki objazdowe (3)

Dzika Kostaryka Kostaryka

12 169Pln
 • drzemiące wulkany i lasy spowite mgłą
 • obserwowanie dzikich mieszkańców parków narodowych
 • kapiel w naturalnych basenach termalnych
 • wypoczynek all inclusive na tropikalnej plaży
 • ciekawa oferta wycieczek fakultatywnych w koronach drzew
 • ZIMA 23/24

Kameralna podróż – Kostaryka Kostaryka

12 529Pln
 • małe grupy: maksymalnie 10-12 osób
 • dziewicza przyroda dżungli
 • wulkany i parki narodowe
 • spotkania z egzotycznymi zwierzętami
 • tętniąca życiem stolica San José
 • dzień wolny na plażowanie

Tylko dla Ciebie – W cieniu wulkanów Kostaryka

18 809Pln
 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • parki narodowe: Irazu, Arenal, Tenorio
 • 3 wulkany
 • lasy tropikalne i mgliste
 • dzika przyroda
 • stolica Kostaryki
 • Muzeum Złota w San José

Zielony raj w Ameryce Środkowej, kraina ticos i kwezala, zachwyca krajobrazami drzemiących wulkanów, dziką przyrodą i tropikalnymi plażami. Naturalne piękno Kostaryki, bogactwo przyrody, parki narodowe, spektakularne tropikalne plaże i wspaniała pogoda sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek i ucieczkę od codzienności w zupełnie inny świat.

COSTA RICA
Czyli bogate wybrzeże, ma wszystko, co można sobie wymarzyć podczas wyprawy do Ameryki Środkowej. Położona w jej centrum, graniczy z Nikaraguą i Panamą, jest mostem pomiędzy dwoma kontynentami. Otaczają ją dwa oceany, a ponad 25% jej powierzchni stanowią parki narodowe. Dzięki szczególnej dbałości o ochronę przyrody od wielu lat znajduje się w czołówce krajów znanych z ekoturystyki. Tu zdecydowanie rządzi przyroda. Przepiękne krajobrazy, zachwycające, obramowane palmami plaże, lasy deszczowe, wodospady i aktywne wulkany oraz najpiękniejszy ptak zachodniej półkuli – kwezal, symbol Kostaryki - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

ODKRYWAMY GUANACASTE: TROPIKALNE PLAŻE KOSTARYKI NAD OCEANEM SPOKOJNYM
Oszałamiająca bogactwem przyrody Kostaryka jest tropikalnym rajem nie tylko dla miłośników cudów natury. To także wspaniałe plaże, z których słynie prowincja Guanacaste, określana jako Złote Wybrzeże, najbardziej wysunięty na północ, najmniej wilgotny i najbardziej słoneczny rejon Kostaryki. Stolicą prowincji jest Liberia z Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Daniela Odubera, położonym w odległości zaledwie ok. 25-80 km od plażowych resortów. Spektakularne plaże Guanacaste rozciągają się od granicy z Nikaraguą, aż po półwysep Nicoya. Jest ich niezliczona ilość, różnią się fakturą i kolorem piasku, krajobrazem, są kameralne i dzikie, walczące o miejsce z tropikalną dżunglą, a także długie i szerokie z knajpkami i centrami sportów wodnych. Każda jest wyjątkowa!

RAJSKIE PLAŻE PAPAGAYO
Zatoka Papagayo to niezwykłe miejsce, gdzie wakacje można spędzić na mnóstwo sposobów. W pobliżu są parki narodowe Rincon de la Vieja, Palo Verde i Santa Rosa, a ciepły Pacyfik zaprasza do nurkowania, snurkowania, surfingu. Przepiękne widoki na ocean, wspaniałe słońce i piaszczyste plaże sprawiają, że jest to idealny wybór na pełen relaks. To właśnie tu znajduje się najwięcej resortów all inclusive. Jedną z najsłynniejszych plaż jest tu otoczona tropikalnymi lasami i lubiana przez rodziny Playa Hermosa – co po hiszpańsku znaczy piękna plaża, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, położona między Playa Panama i bardziej zatłoczoną Playa del Coco.

PLAYA EL JOBO – UKRYTY SKARB GUANACASTE
Położona na północ od zatoki Papagayo, niedaleko granicy z Nikaraguą, w niezwykłej scenerii tropikalnej przyrody. Jedna z najpiękniejszych plaż w północno-zachodniej części Guanacaste ma piękny jasnobrązowy piasek i otoczona jest zielonymi wzgórzami, chroniącymi przed wiatrem.

TAMARINDO – PLAŻE MARZEŃ, SURFING I ZACHODY SŁOŃCA
Świetne piaszczyste plaże znajdują się w okolicy miasteczka Tamarindo, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy surfingu. Piękna Playa Tamarindo to popularne miejsce do surfowania, nurkowania i spotkań, a także podziwiania pięknych zachodów słońca. Bardzo dobre warunki do uprawiania surfingu oferuje także pobliska, nieco spokojniejsza Playa Langosta. Na północ od Tamarindo zachwyca wspaniała Playa Flamingo w kształcie półksiężyca otoczona tropikalną zielenią.

PURA VIDA
Samo życie - tak pozdrawiają się ticos – pogodni i gościnni mieszkańcy Kostaryki. To narodowe motto, które można usłyszeć na każdym kroku, jest kwintesencją tutejszego stylu życia, szczęścia i czerpania radości z każdej chwili. Co słychać? Pura Vida!

Z GŁOWĄ W CHMURACH
Znakiem rozpoznawczym Kostaryki jest położony w parku narodowym majestatyczny, czynny wulkan Arenal (1663 m n.p.m.). W jego okolicy znajduje się otoczone tropikalną roślinnością największe jezioro w kraju - Arenal i gorące źródła, o leczniczych właściwościach. Zielone wzgórza i szczyt zanurzony w chmurach tworzą malowniczy pejzaż, przez co jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kostaryce.

SURFOWANIE NA WULKANIE
Ciepły klimat, szerokie plaże, duże fale i świetne spoty, jak słynna Playa Tamarindo z licznymi szkołami surfingu, popularna wśród doświadczonych surferów Hermosa czy długa i piaszczysta, otoczona palmami plaża Jacó z profesjonalnymi wypożyczalniami sprzętu to doskonałe warunki dla pasjonatów sportów wodnych. Kostarykę można zwiedzić na wiele sposobów: pieszo, na rowerach, na pontonie podczas spływu rzeką czy kajakiem wzdłuż wybrzeża. Trekking w dżungli, zjazdy na linie i jazda konno w Parku Narodowym Rincón de la Vieja to jedne z najpopularniejszych aktywności. Warto także wybrać się w rejs katamaranem - malownicze wysepki przyciągają krystalicznie czystą wodą, białymi plażami i jak wyspa Tortuga, są świetnym miejscem do snurkowania.

ZIELONY RAJ
Rajskie krajobrazy zachwycą każdego podróżnika, miłośników dziewiczej przyrody i dzikich zwierząt. Zadziwia ilość gatunków roślin: paprocie, bambusy, bananowce, bromelie, ok. 1250 rodzajów storczyków i Guanacaste – drzewo narodowe Kostaryki. Niesamowita jest także rozmaitość zwierząt: tukany, ary, kwezale, kolibry, tapiry, szopy, leniwce, pumy, igłozwierze, żółwie morskie, kajmany i aligatory. Niesamowite wrażenie robi zatopiony we mgle las deszczowy Monteverde, a spacer po mostach linowych zawieszonych nad ziemią to najlepszy sposób na zwiedzanie. Must-see to wizyta w jednym z najpiękniejszych parków w Kostaryce - Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym białe plaże, dżungla po jednej stronie i Ocean Spokojny tworzą niesamowity spektakl kolorów.

KOLONIALNE SKARBY
Uważane za najpiękniejszą stolicę Ameryki Środkowej – San José słynie ze wspaniałych zabytków. Znajduje się tu Muzeum Złota z jedną z największych kolekcji prekolumbijskiego złota w Ameryce Środkowej, piękny gmach Teatru Narodowego i Katedra Metropolitalna. Cartago to perełka kolonialnej architektury ze słynną bazyliką Matki Boskiej Anielskiej. Warto również zajrzeć na miejscowy targ, gdzie można poczuć autentyczny klimat miasta i spróbować lokalnych specjałów.

SŁODKA JAK ANANAS, MOCNA JAK KAWA
Tutejsze stragany uginają się pod dostatkiem tropikalnych owoców: ananasy, banany, mango, papaje, melony, arbuzy… Koniecznie trzeba spróbować świeżo wyciskanych soków i pysznych smoothie, przygotowanych z dojrzałych w słońcu i soczystych owoców, które nigdzie nie smakują tak jak na egzotycznej plaży. Kostaryka to raj dla kawoszy, a liczba jej rodzajów przyprawia o zawrót głowy. Aby poznać część z nich warto wybrać się na plantację kawy i skosztować jednej z najlepszych kaw na świecie.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/kostaryka/

Pilot: wycieczki objazdowe: klienci objęci są opieką polskiego pilota podczas całej wycieczki (nie dotyczy wycieczki SJOFITK).

Wiza: nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, chcących przebywać na terytorium Kostaryki do 90 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane okazanie biletu powrotnego. Obowiązkowa opłata turystyczna przy wyjeździe w wysokości ok. 30 USD.

Czas przelotu: Polska-San José: ok. 14 godz. (z przesiadką).

Czas lokalny: czas polski minus 7 godz.; kiedy w Polsce obowiązuje czas letni, to minus 8 godz.

Język: hiszpański, można porozumiewać się po angielsku i hiszpańsku.

Napięcie: 110 V, amerykańskie gniazdka elektryczne (potrzebny adapter).

Waluta: colon (1000 CRC = ok. 6 PLN); akceptowane są dolary amerykańskie wydane po 2006 r.; akceptowana jest większość kart kredytowych; euro nie jest akceptowane (tylko w wyjątkowych przypadkach), nie zaleca się wymiany waluty na lotnisku, bankomaty znajdują się w bankach oraz w miejscach publicznych.

Napiwki: przyjęte jest dawanie napiwków obsłudze hotelowej.

Plaże: bezpłatne.

Przepisy prawne: bagaż osób wjeżdżających do Kostaryki poddawany jest kontroli fitosanitarnej: zakazany jest przywóz jakiejkolwiek żywności. Surowo zabroniony jest także wywóz dzieł sztuki prekolumbijskiej oraz rzadkich okazów flory i fauny, fragmentów rafy koralowej, wyrobów ze skóry krokodyla itp. Zakaz palenia wyrobów tytoniowych i e-papierosów w restauracjach, barach i miejscach publicznych; w hotelach możliwe wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Szczepienia: nie są wymagane; opieka medyczna jest na wysokim poziomie i łatwo dostępna, koszt wizyty lekarskiej: ok. 70 USD.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter