phone mobile heart Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>

Kuba

W skrócie

  • białe karaibskie plaże i przepiękne, koralowe wysepki
  • uśmiechnięci, roztańczeni w rytm salsy mieszkańcy
  • tętniąca niepowtarzalną atmosferą Havana
  • światowej klasy zabytki wpisane na listę UNESCO
  • słynne na całym świecie, najlepsze cygara

Zobacz ofertę

Wycieczki (1)

Rum-ba! Rum-ba! Kuba

-20% 8 969 Pln
7 159Pln
  • festiwal zmysłów w kolorowej i roztańczonej stolicy Kuby
  • największy karaibski kurort – Varadero
  • Trinidad – kolonialna perełka

Kuba zamieszkana początkowo przez plemiona Guanahatabey, Sibonejów i Tainów była ponad cztery wieki pod kolonizacją hiszpańską, co znakomicie widać w atmosferze miast, które zachowały swoją przeszłość. Historyczne centrum Hawany i Trinidadu są wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Dzisiejsza Kuba liczy ok. 11mln mieszkańców i jest mieszanką wielu kultur, głównie afrykańskiej i hiszpańskiej. Izolowana od globalizacyjnych światowych trendów, zachowuje niepowtarzalną atmosferę mijającego świata.

VARADERO - najbardziej znany kurort na Kubie, z jedną z najsłynniejszych plaż Karaibów. Położony na malowniczym półwyspie, szczyci się piękną, białą plażą o długości ok. 20 kilometrów, pięknym, turkusowym i przyjaźnie ciepłym Morzem Karaibskim. Do dyspozycji turystów są tu hotele rodzinne, romantyczne, rozrywkowe, od skromnych do najbardziej luksusowych przedstawicieli międzynarodowych sieci oraz wiele nadmorskich restauracji i nocnych klubów.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego pilota.

Wizy: wymagane jest wykupienie Karty Turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 90 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby. W przypadku zgubienia, zniszczenia lub złego wypełnienia Karty Turysty, jest możliwość dokupienia kolejnej w cenie 200 PLN. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące licząc od daty przyjazdu na Kubę.

Czas przelotu: Warszawa-Santa Clara – ok. 12 godzin (lot bezpośredni), Warszawa-Holguin – ok. 12 godzin (lot bezpośredni).

Czas lokalny: czas polski minus 6 godzin.

Język: hiszpański; można również porozumiewać się po angielsku.

Waluta: kubańskie peso (CUC). 1 CUC = 100 centavos. 1 CUC = ok. 1 EUR. Warto zabrać ze sobą euro, nie dolary, ponieważ wymiana dolarów na Kubie jest obarczona 10% podatkiem.

Stolica: Hawana.

Napięcie: 110V (60 Hz), niezbędny adapter, gdyż stosowane są wtyczki z prostokątnymi płaskimi bolcami. Nie ma możliwości kupna adaptera na kubańskim lotnisku czy w mieście planowanego pobytu, dlatego warto się w niego zaopatrzyć w Polsce przed wylotem. Niektóre hotele i kwatery prywatne (tzw. casas particulares) posiadają gniazdka 220V (z reguły jest jedno takie gniazdko w pokoju lub jedno na całą kwaterę).

Międzynarodowe karty kredytowe i płatnicze: są akceptowane z wyjątkiem tych, które zostały wydane przez banki amerykańskie.

Napiwki: przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, barmanom, bagażowym i pokojówkom (ok. 5-10%).

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od 7 EUR, kolacja – od 11 EUR, butelka wody mineralnej – ok. 1 EUR, piwo – ok. 1,5 EUR, kawa – ok. 1,5 EUR, butelka rumu (0,75 l) – od 7 EUR, napój bezalkoholowy w puszce – ok. 1,5 EUR, cygara – od 40 EUR za 25 sztuk (o połowę tańsze niż w każdym innym miejscu na świecie).

Usługi dodatkowe: wstęp do strefy Relax Lounge na lotnisku przy powrocie za opłatą ok. 20 CUC. Cena obejmuje nielimitowane przekąski, nielimitowane zimne i ciepłe napoje bezalkoholowe i wybrane napoje alkoholowe (piwo, rum, whisky, brandy, wódka, wino), możliwość skorzystania ze specjalnej ścieżki FAST TRACK – indywidualna kontrola bezpieczeństwa i odprawa bez kolejki.

Kuba w internecie: www.cubaweb.cu

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 28 28 29 29 30 30 31 31 30 30 30 30
WODA 25 25 26 26 27 28 29 29 29 28 27 27


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter