phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>>

Salalah

W skrócie

 • Karaiby Orientu
 • szerokie plaże z drobnym piaskiem
 • ciepłe morze, delfiny i kolorowe ryby
 • pustynne krajobrazy kontrastujące z zielonymi oazami
 • kolorowy i pachnący kadzidłem targ

Zobacz ofertę

Wczasy (4) All Inclusive (4) Last Minute (4)

Hotel Hilton Salalah Resort Hotel Hilton Salalah Resort Oman / Salalah

-32% 5 599 Pln
3 799Pln
 • wakacje we dwoje- renomowana sieć Hilton
 • stylowe, przestronne pokoje
 • piękna, długa, piaszczysta plaża
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Juweira Boutique Hotel Juweira Boutique Oman / Salalah

-28% 5 899 Pln
4 199Pln
 • romantyczne wakacje
 • przy piaszczystej plaży
 • widok na zatokę
 • kameralna atmosfera
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Rotana Salalah Resort Hotel Rotana Salalah Resort Oman / Salalah

-25% 5 599 Pln
4 199Pln
 • luksusowy wypoczynek
 • otwarty w 2014 r.
 • eleganckie, przestronne pokoje o oryginalnym wystroju
 • piękna, długa, piaszczysta plaża
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Al Fanar & Residences Hotel Al Fanar & Residences Oman / Salalah

-23% 5 599 Pln
4 299Pln
 • idealny dla par
 • 3 piękne plaże przy hotelu
 • eleganckie pokoje
 • serwis na wysokim poziomie
 • 2 restauracje, bar na plaży
 • zbudowany w 2015 r.
 • All inclusive
 • Last minute

Położony na południu Omanu Salalah to drugie co wielkości miasto kraju. Miejscowość słynie z pięknych plaż i wysokiej klasy hoteli.  Będąc w Salalah można poczuć się jak na Karaibach – ciepłe, błękitne morze, szerokie, białe plaże z drobnym piaskiem i strzeliste palmy kokosowe tworzą krajobraz jak z pocztówki! Rozwinięta linia brzegowa stwarza wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych - nurkowania, żeglarstwa czy kajakarstwa. A spacerując brzegiem morza można zobaczyć wyłaniające się z tafli wody delfiny!

W czasie monsunu pustynne krajobrazy Salalah zamieniają się w bujne ogrody pełne wodospadów i strumieni. Wadi czyli doliny wyżłobione w pustynnym, górskim krajobrazie, są pełne oaz i zadziwiająco intensywnej zieleni. Wśród malowniczych wzgórz zachwycają plantacje bananowców, kokosu, granatu, brzoskwini, papai i orzechów włoskich.

Salalah, stolica prowincji Dhofar, słynie także z kadzidła, które w starożytności miało większą wartość od złota! Obrót kadzidłem był w tamtych czasach jednym z najbardziej dochodowych interesów. Palono je podczas modlitwy, ceremonii religijnych i używano do leczenia chorób. Bryłki kadzidła to nic innego jak żywica drzew kadzidłowych, które występują w zaledwie kilku miejscach na świecie. Podobno najlepsza gatunkowo żywica pochodzi z Omanu. Nic dziwnego, że region Dhofar był jednym z najlepiej prosperujących regionów na Półwyspie Arabskim, a kadzidło było dla starożytnego Omanu tym, czym teraz jest ropa naftowa.

Nasze miejsca: okolice Salalah – na południowym wybrzeżu Omanu, dzięki monsunom znad Oceanu Indyjskiego krajobraz jest pełen zielonych dolin, oaz i gajów palmowych kontrastujących z górami i półpustynnym otoczeniem, co wyróżnia go na tle całego kraju; znajdują się tu ekskluzywne hotele gwarantujące luksusowy wypoczynek w orientalnym stylu.

Na plaży: prawie 3000 km fantastycznych, piaszczystych plaż, najczęściej otoczone są skałami i górami, wybrzeże w okolicach Dhofar słynie z występujących tu wielorybów i delfinów; na zachód od Salalah linia brzegowa zmienia charakter na klifowy; przy hotelach prywatne plaże z bezpłatnym serwisem.

Dla aktywnych: nurkowanie, żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne, wyprawa jeepami po pustyni, caving.

Od kuchni: świeże owoce z plantacji bananów, kokosów, papai, granatów lub brzoskwiń, dania rybne, gęsta pszenna zupa z daktylami, warzywne curry, koźlina.

W obiektywie: malownicze krajobrazy, pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony, bujne oazy, historyczne forty, meczety, sułtańskie pałace, piaszczyste plaże, rafy koralowe.

Na zakupy: Oman słynie z drzew kadzidłowych, z których produkowane są doskonałej jakości, wonne kadzidła; orientalne ozdoby i biżuteria; osmańskie nakrycia głowy.

Zwiedzaj: wpisane na UNESCO zaginione miasto Ubar; Wadi Dawka – dolina pełna kadzidłowców; Góra Qara z domniemanym grobem Hioba; starożytne miasto Sumhuram; Zatoka Rori – przybrzeżny rezerwat z wieloma gatunkami ptaków, ryb, lisów i żółwi; Salalah - stanowisko archeologiczne, Muzeum Krainy Kadzidła, Wielki Meczet, Pałac Sułtana, tradycyjny suk; Muscat – stolica kraju, starówka otoczona górami, rezydencja sułtana, Wielki Meczet Sultan Qaboos.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: obywatele polscy zobowiązani są do posiadania wizy. Można ją uzyskać na przejściach granicznych oraz na lotnisku po przylocie. Należy wypełnić wniosek oraz uiścić opłatę w wysokości 20 OMR (wiza 30-dniowa). W przypadku posiadania innego obywatelstwa niż polskie, Klient zobowiązany jest do sprawdzenia warunków otrzymania wizy w odpowiednim konsulacie. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Czas lokalny: czas polski plus 3 godz. Język urzędowy: arabski, w hotelach można porozumiewać się po angielsku.

Napięcie: 240 V/50 Hz – wtyczki brytyjskie (trzybolcowe).

Waluta: rial omański (OMR) dzielony na 1000 baisa. Kurs: 1 OMR = ok. 2,6 USD. W Omanie akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.

Obyczaje: ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zalecany jest stosowny ubiór w miejscach publicznych. Picie alkoholu jest zakazane w miejscach publicznych. Alkohol jest serwowany tylko na terenie hoteli osobom powyżej 21. roku życia.

Szczepienia: nie są wymagane. Koszt jednorazowej wizyty w państwowej placówce medycznej wynosi ok. 40 USD.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 24 24 27 31 36 37 35 33 33 33 29 26


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

Górskie Safari 4x4 – przejazd jeepami w góry Dhofar w stronę malowniczej miejscowości Taqa, położonej nad urwiskiem znanym pod nazwą Taqah Plateau. Dalej przejazd do wiecznie zielonej doliny Wadi Darbat, możliwość spaceru wśród niesamowitej scenerii, którą tworzą drzewka akacji i swobodnie przechadzające się wielbłądy. Przystanek połączony z obiadem w formie pikniku w najbliższej okolicy jednego z największych lejów krasowych o nazwie Tawi Attair. Następnie przejazd przez pasmo górskie Qara, wzdłuż malowniczo położonych wsi Jebel. Powrót do Salalah po południu. Cena - ok. 160 USD.

Wschodni i zachodni Salalah – wycieczka rozpoczyna się w wiosce rybackiej Taqah, zwiedzanie fortu który przypomina o dawnej świetności miasteczka, niegdyś dobrze prosperującego portu, z którego eksportowano kadzidło i mirrę. Krótki spacer w kierunku plaży, czas na zdjęcia. Następnie zwiedzanie ruin starożytnego miasta Sumhuram wpisanego na listę UNESCO, dawniej łączącego rejon Morza Śródziemnego z Zatoką Perską i Indiami. Wizyta u źródeł Razat. Następnie przejazd na dziewicze plaże Mughsail otoczone wysokimi klifami. Powrót do hotelu. Cena - ok. 98 USD.

Obserwacja delfinów w Salalah – wybrzeże Omanu (Dhofar) przez cały rok jest domem dla wielu gatunków delfinów, gdzie można je podziwiać w naturalnym środowisku Oceanu Indyjskiego. Czas wolny na kąpiel w Morzu Arabskim. Napoje wliczone w cenę. Cena - ok. 82 USD.

City Tour Salalah - zwiedzanie południowej części Omanu, miasto Salalah - miejsce pięknych krajobrazów, ważne stanowisko archeologiczne i historyczne. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania Al Balid i Muzeum Krainy Kadzidła. Postój przy Wielkim Meczecie oraz Pałacu Sułtana, przerwa na zrobienie zdjęć, przejście przez tradycyjny suk, gdzie będzie możliwość zakupienia dhofarskich kadzideł, tekstyliów. Przejazd obok letniej rezydencji Jego Królewskiej Mości Sułtana Qaboosa. Cena - ok.55 USD.

Zaginione miasto Ubar i Rub Al. Khali - pustynne Safari 4x4, zwiedzanie „zaginionego miasta” Ubar, starożytnego miejsca, kiedyś ważnego ośrodka handlu kadzidłem, odkrytego przez archeologów w 1992 r. Przejazd jeepami przez pustynię Rub Al. Khali, ogromną piaszczystą równinę znaną ze stanowisk archeologicznych. Po drodze możliwość zobaczenia miasteczka Thumrait oraz Wadi Dawkah - plantacji drzew kadzidłowca. Cena - ok. 170 USD.

Garden Mall – popołudniowy przejazd do największego centrum handlowego w Salalah. Czas wolny na zakupy (ok. 2 godz.). Cena - ok. 12 USD.

Farma wielbłądów – wyjazd popołudniowy na niewielką farmę wielbłądów, możliwość poznania tradycyjnego sposobu spędzania czasu przez Omańczyków. Tradycyjna kolacja na farmie. Cena - ok. 65 USD.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Górskie Safari 4x4 – przejazd jeepami w góry Dhofar w stronę malowniczej miejscowości Taqa, położonej nad urwiskiem znanym pod nazwą Taqah Plateau. Dalej przejazd do wiecznie zielonej doliny Wadi Darbat, możliwość spaceru wśród niesamowitej scenerii, którą tworzą drzewka akacji i swobodnie przechadzające się wielbłądy. Przystanek połączony z obiadem w formie pikniku w najbliższej okolicy jednego z największych lejów krasowych o nazwie Tawi Attair. Następnie przejazd przez pasmo górskie Qara, wzdłuż malowniczo położonych wsi Jebel. Powrót do Salalah po południu. Cena - ok. 160 USD.

Wschodni i zachodni Salalah – wycieczka rozpoczyna się w wiosce rybackiej Taqah, zwiedzanie fortu który przypomina o dawnej świetności miasteczka, niegdyś dobrze prosperującego portu, z którego eksportowano kadzidło i mirrę. Krótki spacer w kierunku plaży, czas na zdjęcia. Następnie zwiedzanie ruin starożytnego miasta Sumhuram wpisanego na listę UNESCO, dawniej łączącego rejon Morza Śródziemnego z Zatoką Perską i Indiami. Wizyta u źródeł Razat. Następnie przejazd na dziewicze plaże Mughsail otoczone wysokimi klifami. Powrót do hotelu. Cena - ok. 98 USD.

Obserwacja delfinów w Salalah – wybrzeże Omanu (Dhofar) przez cały rok jest domem dla wielu gatunków delfinów, gdzie można je podziwiać w naturalnym środowisku Oceanu Indyjskiego. Czas wolny na kąpiel w Morzu Arabskim. Napoje wliczone w cenę. Cena - ok. 82 USD.

City Tour Salalah - zwiedzanie południowej części Omanu, miasto Salalah - miejsce pięknych krajobrazów, ważne stanowisko archeologiczne i historyczne. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania Al Balid i Muzeum Krainy Kadzidła. Postój przy Wielkim Meczecie oraz Pałacu Sułtana, przerwa na zrobienie zdjęć, przejście przez tradycyjny suk, gdzie będzie możliwość zakupienia dhofarskich kadzideł, tekstyliów. Przejazd obok letniej rezydencji Jego Królewskiej Mości Sułtana Qaboosa. Cena - ok.55 USD.

Zaginione miasto Ubar i Rub Al. Khali - pustynne Safari 4x4, zwiedzanie „zaginionego miasta” Ubar, starożytnego miejsca, kiedyś ważnego ośrodka handlu kadzidłem, odkrytego przez archeologów w 1992 r. Przejazd jeepami przez pustynię Rub Al. Khali, ogromną piaszczystą równinę znaną ze stanowisk archeologicznych. Po drodze możliwość zobaczenia miasteczka Thumrait oraz Wadi Dawkah - plantacji drzew kadzidłowca. Cena - ok. 170 USD.

Garden Mall – popołudniowy przejazd do największego centrum handlowego w Salalah. Czas wolny na zakupy (ok. 2 godz.). Cena - ok. 12 USD.

Farma wielbłądów – wyjazd popołudniowy na niewielką farmę wielbłądów, możliwość poznania tradycyjnego sposobu spędzania czasu przez Omańczyków. Tradycyjna kolacja na farmie. Cena - ok. 65 USD.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter