phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Porto Santo

Wakacje Porto Santo

W skrócie

  • plażowy raj Europy - piaszczysta plaża o długości 9 km!
  • aktywne wakacje dzięki sportom wodnym i doskonałym terenom do pieszych wędrówek
  • lokalne restauracje i bary serwują przepyszne ryby i lokalne wino
  • kameralna atmosfera, totalne oderwanie się od rzeczywistości
  • sąsiadka Madery, od której dzieli ją jedynie 2,5-godzinny rejs

Zobacz ofertę

O tym, że małe jest bardzo piękne, przekonać się można najlepiej, spędzając wakacje na Porto Santo.

Wyspa w pigułce
Do niedawna znana tylko podróżnikom, leży ok. 40 km od północnego wybrzeża Madery, ma 11 km długości, 7 km szerokości i ok. 4,5 tys. mieszkańców, z czego ok. 3 tys. mieszka w Vila Baleira, stolicy wyspy i jej jedynym mieście. Świętym Portem nazwali wyspę portugalscy żeglarze, kiedy dała im schronienie podczas burzy. Najsłynniejszym mieszkańcem Porto Santo był Krzysztof Kolumb, który spędził tu trzy lata przed wyprawą do Ameryki i ponoć spotkał miłość swojego życia. W jego domu w Vila Baleira jest małe muzeum, chętnie odwiedzane przez turystów. Miasteczko ma typowo portugalską architekturę, z białymi domami i krętymi uliczkami, jest tu sporo lokalnych barów i restauracji serwujących świeże ryby i lokalne wino. Największą atrakcją jest jednak fantastyczna, 9-kilometrowa plaża, ciągnąca się aż do Ponta de Lacheta, i wspaniałe szmaragdowe morze. Złoty piasek znany jest z właściwości terapeutycznych, szczególnie przy dolegliwościach reumatycznych. Plaże nigdy nie są zatłoczone i nawet w najwyższym sezonie można tu spokojnie wypoczywać. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano fantastyczne, pięknie położone 18-dołkowe pole golfowe, na wyspie są wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i jazdy konnej. Na północy wyspy wulkaniczne wzgórza, klify i skaliste zatoki stanowią wspaniałą scenerię do pieszych wędrówek.

Porto Santo – sąsiadka Madery
2,5-godzinny rejs komfortowym promem dzieli Porto Santo od sąsiedniej wyspy archipelagu – Madery! Zielona wyspa wiecznej wiosny niezmiennie zachwyca swym pięknem turystów z całego świata, więc warto skorzystać z okazji zorganizowania sobie wycieczki właśnie tu.

Aktywnie
Rejsy katamaranem, snurkowanie, żeglarstwo, golf, jazda konna, rowery, trekkingi – to niektóre z propozycji sportowych i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Porto Santo jest wymarzonym miejscem na wakacje dla osób aktywnych sportowo!

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/madera-porto-santo/)

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta.

Wizy: nie są wymagane.

Czas przelotu: przelot: Warszawa – Porto Santo: ok. 5,5 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.

Język: portugalski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica wyspy: Vila Baleira.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 1,5-3 EUR, piwo – ok. 2,5 -6 EUR, wino – ok. 3-9 EUR.

Komunikacja: transport autobusowy, taksówki.

Plaże: długa, 9-kilometrowa plaża, złoty piasek, łagodne zejście do oceanu. Serwis plażowy płatny (2 leżaki + parasol) – ok. 10 EUR/dzień.

Wyspa w Internecie: www.porto-santo.com

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄC I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
DZIEŃ 22 22 24 25 26 27 28 28 27 25 23 22


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter