phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Gdzie na wakacje? Wybierz idealne miejsce dla siebie!>

Porto Santo

W skrócie

  • plażowy raj Europy - piaszczysta plaża o długości 9 km!
  • aktywne wakacje dzięki sportom wodnym i doskonałym terenom do pieszych wędrówek
  • lokalne restauracje i bary serwują przepyszne ryby i lokalne wino
  • kameralna atmosfera, totalne oderwanie się od rzeczywistości
  • sąsiadka Madery, od której dzieli ją jedynie 2,5-godzinny rejs

Zobacz ofertę

Wczasy (1)

Hotel Porto Santo & Spa Hotel Porto Santo & Spa Porto Santo

-19% 3 658 Pln
2 929Pln
  • romantyczne wakacje
  • przy piaszczystej plaży
  • kameralna atmosfera

O tym, że małe jest bardzo piękne, przekonać się można najlepiej, spędzając wakacje na Porto Santo.

Do niedawna znana tylko podróżnikom, leży ok. 40 km od północnego wybrzeża Madery, ma 11 km długości, 7 km szerokości i ok. 4,5 tys. mieszkańców, z czego ok. 3 tys. mieszka w Vila Baleira, stolicy wyspy i jej jedynym mieście. Świętym Portem nazwali wyspę portugalscy żeglarze, kiedy dała im schronienie podczas burzy. Najsłynniejszym mieszkańcem Porto Santo był Krzysztof Kolumb, który spędził tu trzy lata przed wyprawą do Ameryki i ponoć spotkał miłość swojego życia. W jego domu w Vila Baleira jest małe muzeum, chętnie odwiedzane przez turystów. Miasteczko ma typowo portugalską architekturę, z białymi domami i krętymi uliczkami, jest tu sporo lokalnych barów i restauracji serwujących świeże ryby i lokalne wino. Największą atrakcją jest jednak fantastyczna, 9-kilometrowa plaża, ciągnąca się aż do Ponta de Lacheta, i wspaniałe szmaragdowe morze. Złoty piasek znany jest z właściwości terapeutycznych, szczególnie przy dolegliwościach reumatycznych. Plaże nigdy nie są zatłoczone i nawet w najwyższym sezonie można tu spokojnie wypoczywać. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano fantastyczne, pięknie położone 18-dołkowe pole golfowe, na wyspie są wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i jazdy konnej. Na północy wyspy wulkaniczne wzgórza, klify i skaliste zatoki stanowią wspaniałą scenerię do pieszych wędrówek.

 

Atrakcje w regionie

PLAŻA

Porto Santo określane jest mianem plaży z wyspą i nie bez powodu. To miejsce z pewnością należy do ostatnich dziewiczych terenów, nie zdominowanych jeszcze masową turystyką, gdzie na 9-cio kilometrowym, szerokim pasie złotego piasku można znaleźć się zupelnie samemu! A do tego piasek znany jest z właściwości terapeutycznych i szmaragdowe morze w tle.

REJSY KATAMARANEM, SNURKOWANIE, ŻEGLARSTWO, POLE GOLFOWE, JAZDA KONNA, ROWERY, TREKKINGI

To niektóre z propozycji sportowych i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Porto Santo jest bowiem również wymarzonym miejscem na wakacje dla osób aktywnych sportowo!

PORTO SANTO  I HISTORIA

Aby poczuć ducha historii, koniecznie trzeba się do czasów, kiedy Porto Santo została odkryte i kiedy krętymi uliczkami stolicy wyspy przechadzał się Krzysztof Kolumb. Spacerując jego śladami można dojść do domu – dziś muzeum –  w Vila Baleira, w którym mieszkał z rodziną przez 3 lata.

PORTO SANTO – SĄSIADKA MADERY

2,5-godzinny rejs komfortowym promem dzieli Porto Santo od sąsiedniej wyspy archipelagu – Madery! Zielona wyspa wiecznej wiosny niezmiennie zachwyca swym pięknem turystow z całego świata, więc warto skorzystać z okacji zorganizowania sobie wycieczki właśnie tu.

Pilot: telefoniczna opieka rezydenta

Wizy: nie są wymagane.

Czas przelotu: przelot: Warszawa - Madera: ok. 5,5 godz., przeprawa promowa: Madera - Porto Santo: ok. 2 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.

Język: portugalski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica wyspy: Vila Baleira.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 13 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 2,5 EUR, wino – ok. 5 EUR.

Komunikacja: taksówki.

Plaże: długa, 9-kilometrowa plaża, złoty piasek, łagodne zejście do oceanu. Serwis plażowy płatny (2 leżaki + parasol) – ok. 10 EUR/dzień.

Wyspa w Internecie: 
www.porto-santo.com

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄCIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
DZIEŃ 22 22 24 25 26 27 28 28 27 25 23 22


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter