phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Reunion

Wakacje Reunion

W skrócie

  • wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang
  • plaże, las tropikalny i kolorowa pustynia
  • łańcuchy górskie i gorące źródła
  • piękne zatoki i turkusowa woda
  • słynne „cirques” i wodospad zwany „welonem panny młodej”

Zobacz ofertę

Wycieczki objazdowe (1)

Reunion – jedna wyspa, cały świat Reunion – jedna wyspa, cały świat Reunion / Madagaskar

-16% 10 899 Pln
9 049Pln
  • ogromna różnorodność krajobrazów
  • liczne wulkany, w tym jeden nadal aktywny
  • unikalna flora i fauna Reunionu
  • przedłuż wakacje na Nosy Be
  • Lato 21

Reunion – wyspa wulkanów, orchidei i ylang-ylang

Reunion – maleńka wyspa na Oceanie Indyjskim - jest zamorskim departamentem Francji. Położona ok. 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusu, stanowi najdalej na zachód wysuniętą część archipelagu Maskarenów.

Reunion jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie występują dwa typy wulkanów: wygasły Piton des Neiges (który jest jednocześnie najwyższym punktem wyspy - 3070,5 m n.p.m.) i Piton de la Fournaise, należący do najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Ale wyspa to nie tylko wulkany. Spora część Reunion to tereny dzikie, nietknięte cywilizacją. Nieskażona przyroda, góry, zalesione doliny, źródła termalne, górskie „cirques”, maleńkie plaże, skaliste wybrzeże, piękne zatoki i egzotyczna roślinność, do tego błękit nieba i turkusowa woda tworzą prawdziwie rajski pejzaż. Reunion to również plantacje wanilii i ylang-ylang oraz dżungla pełna dzikich orchidei.

Czas przelotu: Polska-Nosy Be – ok. 10,5 godz. (przelot bezpośredni); Nosy Be-Reunion: ok. 2 godz.

Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.

Wizy: są wymagane na Madagaskarze. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR; na Reunion wizy nie są wymagane.

Klimat: zwrotnikowy.

Religia: dominującą religią jest katolicyzm; pozostałe grupy to hinduiści, muzułmanie i buddyści.

Waluta:euro (EUR).

Język urzędowy: francuski, używany również kreolski.

Ludność: wyspę zamieszkuje ok. 866 tys. osób. Nie ma rdzennej ludności, jest to ludność mieszana – potomkowie pracujących na plantacjach robotników przybyłych z różnych zakątków świata. Główne grupy etniczne to: Francuzi, Afrykanie, Malgasze, Chińczycy, Pakistańczycy, Hindusi.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter