phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Alta Badia

Wakacje Alta Badia

W skrócie

  • położona w sercu Dolomiti Superski
  • niesamowite krajobrazy
  • nowoczesna infrastruktura
  • trasy narciarskie i snowboardowe o różnym stopniu trudności
  • słynna karuzela Sella Ronda
  • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Region z tradycjami i niepowtarzalnym klimatem! Niesamowite krajobrazy, ośnieżone szczyty, przełęcze i doliny. Obszar narciarski Dolomiti Superski i słynna Sella Ronda.

ALTA BADIA
Alta Badia to jeden z najpopularniejszych regionów narciarskich w Alpach. Kusi niesamowitymi krajobrazami, doskonałą bazą noclegową i trasami narciarskimi z nowoczesną infrastrukturą, którą docenią najbardziej wymagający miłośnicy sportów zimowych. Na miejscu czeka aż 130 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Wszystkie trasy obsługiwane są przez 51 nowoczesnych wyciągów narciarskich. Świetne położenie w sercu kompleksu Dolomiti Superski sprawia, że Alta Badia jest świetną bazą wypadową na inne tereny narciarskie, w tym największą i najsłynniejszą karuzelę w Europie – Sella Rondę.

CORVARA
Stolica regionu Alta Badia, położona jest na wysokości 1568 m n.p.m., w sercu terenów narciarskich Dolomiti Superski, na słonecznej równinie u podnóża góry Sassongher. Znana nie tylko ze świetnie przygotowanych tras, ale również z restauracji, które serwują dania na światowym poziomie. Doskonałe miejsce na wypoczynek z rodziną!

RODZINNIE
Oprócz tras dla doświadczonych narciarzy, region Alta Badia oferuje trasy również dla początkujących. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, na których czeka masa atrakcji nie tylko na stoku. Na miejscu jest wiele szkółek narciarskich, są place zabaw dla dzieci, można jeździć na łyżwach i konno oraz spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych.

NA SNOWBOARDZIE
Doskonałe miejsce dla snowboardzistów, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych! Dla nich przygotowano nowoczesny snowpark z przeszkodami, które są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Snowpark składa się z dwóch sekcji: górnej, dla doświadczonych i dolnej, dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze snowboardem.

BAW SIĘ CAŁY DZIEŃ!
Po szaleństwie na stoku warto odwiedzić liczne restauracje, herbaciarnie i kawiarnie, gdzie można spróbować pysznej gorącej czekolady. Można tutaj znaleźć wiele butików i sklepów z lokalnymi produktami: serami, dżemami i sznapsem. Wieczornych rozrywek dostarczy zabawa w jednym z barów lub klubów, których w Alta Badia nie brakuje.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona; ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – Alta Badia:
listopad – kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1400-2700 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 103 trasy o łącznej długości ok. 130 km (ok. 78 km tras łatwych, ok. 44 km średnich, ok. 5 km trudnych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 70%.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
53 wyciągi: 1 kolejka kabinowa, 1 kolejka linowo-terenowa, 10 kolejek gondolowych, 30 wyciągów krzesełkowych i 11 orczykowych.
Całkowita przepustowość wyciągów: 78 100 osób/godz.
SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 8 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Dolomiti Superski (łącznie ok. 1220 km tras zjazdowych i 450 wyciągów w 12 regionach narciarskich):
niski sezon: dorośli: ok. 235 EUR/os., dzieci ok. 170 EUR/os.
wysoki sezon: dorośli ok. 270 EUR/os., dzieci 195 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter