phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Arabba - Marmolada

Wakacje Arabba - Marmolada

W skrócie

  • Marmolada - Królowa Dolomitów
  • Arabba - słynna stacja narciarska
  • 60 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności
  • Pista Bellunese - najdłuższa trasa w Dolomitach Wschodnich
  • obszar narciarski Dolomiti Superski
  • Szlak I Wojny Światowej
  • narty na lodowcu
  • snowpark Arabba Superpark
  • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Arabba-Marmolada to region narciarski cieszący się niezwykłą popularnością ze względu na malownicze położenie tras zjazdowych wokół majestatycznego masywu Marmolady, z najwyższym szczytem Dolomitów. Marmolada – znaczy „błyszcząca” (co pochodzi od leżącego w północnej części szczytu lodowca) – nazywana jest „Królową Dolomitów”. Co roku setki turystów, zarówno włoskich jak i zagranicznych narciarzy, przyjeżdżają tutaj, aby spróbować prawdziwego narciarskiego szaleństwa na lodowcu.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: region Arabba-Marmolada to jeden z najatrakcyjniejszych ośrodków obszaru narciarskiego Dolomiti Superski. Lodowiec Marmolada jest wyjątkowy ze względu na wysokość (3342 m n.p.m.) i kształt. U jego stóp leży urokliwa miejscowość Malga Ciapela (1446 m n.p.m.) oferująca szereg zimowych atrakcji wśród wspaniałych alpejskich krajobrazów.

Na stoku: trasy na wysokości od 1100 do 3243 m n.p.m., łącznie ok. 63 km tras o różnym stopniu trudności, 28 wyciągów, w tym gondole, wyciągi krzesełkowe i orczyki. Region jest zintegrowany z trasami Dolomiti Superski, co łącznie daje ok. 1200 km tras. Na trasach zjazdowych i w miasteczkach wokół lodowca Marmolada nie ma tłoku. Idealne miejsce dla szukających spokojnego zimowego wypoczynku i kameralnej atmosfery.

Spróbuj: trasy ekstremalne; zjazd Szlakiem I Wojny Światowej; najsłynniejsze dwie trasy na lodowcu: Pista Fodoma – czarna, dla wytrawnych narciarzy oraz Bellunese – 12 km świetnie przygotowanej trasy z niezapomnianymi widokami; snowpark Arabba Superpark; wizyta w Muzeum I Wojny Światowej.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona - ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opłata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – Arabba - Marmolada:
początek grudnia – połowa kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

 

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1100-3243 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich:
 40 tras (24 km łatwych, 30 km średnich i 9 km trudnych) o łącznej długości ok. 63 km; ok. 10 km tras do narciarstwa biegowego.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
28 wyciągów (9 gondoli, 16 wyciągów krzesełkowych, 1 wyciąg orczykowy, 2 taśmy narciarskie).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 98%.
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 51000 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 2 szkółki narciarskie.

CENY SKIPASSÓW (ZA 6 DNI):
Arabba-Marmolada:
niski sezon: dorośli: ok. 226 EUR/os., dzieci: ok. 158 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli: ok. 282 EUR/os., dzieci: ok. 197 EUR/os.
Dolomiti Superski (łącznie ok. 1220 km tras zjazdowych i 450 wyciągów w 12 regionach narciarskich): niski sezon: dorośli: ok. 259 EUR/os., dzieci: ok. 182 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli: ok. 324 EUR/os., dzieci: ok. 227 EUR/os.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter