phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Cortina d’Ampezzo - Misurina

Wakacje Cortina d’Ampezzo - Misurina

W skrócie

  • Królowa włoskich Dolomitów – Cortina to prestiżowy kurort narciarski
  • mnóstwo atrakcji après ski w Cortinie – lodowisko, sklepy, restauracje i dyskoteki
  • wspaniale przygotowane trasy o różnym stopniu trudności
  • Corvara - ekskluzywna, kameralna miejscowość w Alta Badia, położona w centrum rejonów objętych Dolomiti Superski
  • Misurina – krystalicznie czyste powietrze, alpejskie krajobrazy

Zobacz ofertę

Narty (1)

Hotel Alaska Hotel Alaska Cortina d’Ampezzo - Misurina

-14% 2 866 Pln
2 439Pln
  • świetna lokalizacja w centrum kurortu
  • miła i pomocna obsługa
  • wysoki poziom świadczonych usług
  • ZIMA 21/22

Cortina, położona na ok. 1200 m n.p.m. nazywana Królową włoskich Dolomitów, to słynny i prestiżowy kurort narciarski, tradycyjne miejsce wypoczynku elit i celebrytów z całego świata

Narciarstwo ma tu długą tradycję, a swoją międzynarodową sławę zyskała Cortina z uwagi na fenomenalne warunki narciarskie i piękne położenie. Popularność kurortu podniosła także Olimpiada Zimowa, która odbyła się tu w 1956 roku. Tereny narciarskie leżą na wysokości 1224-3243 m n.p.m., a sezon trwa od grudnia do Wielkanocy. Jest tu łącznie ok. 100 tras o długości ok. 140 km obsługiwanych przez 37 wyciągów: 5 kolejek gondolowych, 27 wyciągów krzesełkowych i 5 orczykowych. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności i wspaniale przygotowane. Ok. 75 km tras jest sztucznie naśnieżanych.

Cortina ma trasy odpowiednie dla rodzin z dziećmi, jest wiele szkółek narciarskich, wypożyczalni nart. Główne stacje narciarskie Cortiny to: Tofane, Faloria i Cristallo które nie są połączone, ale można do nich dojechać skibusem. Są tu legendarne trasy na Tofanie, jak słynna Statofana zainicjowana podczas Olimpiady, Forcella Rossa i Canalone Staunies na Cristallo. Najdłuższy zjazd to średnio trudna trasa Lagazuoi-Armentarola, o długości 7,5 km, różnica wzniesień to 1100 m. W rejonie Tofany, w Socrepes znajduje się snowpark o długości ok. 500 m podzielony na Easy Line i Medium Line.

Cortina ma ładne centrum ze sklepami, galeriami, barami i restauracjami. Jest tu także kilka znanym dyskotek: Hyppo, Metro, The Limbo i wiele innych, które tętnią życiem do późnych godzin nocnych, także na stadionie olimpijskim, jest lodowisko, gdzie organizowana jest dyskoteka na lodzie: Disco Dance. Cortina jest miejscem wielu wydarzeń, w tym: Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, Międzynarodowe Zawody w Polo na Śniegu, Zawody Europejskiego Pucharu Boardercrossu, czy bożonarodzeniowy targ w centrum. Tereny narciarskie Cortiny D’Ampezzo wchodzą w skład obszaru Dolomiti Superski.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Cortina – Królowa włoskich Dolomitów, prestiżowy kurort narciarski, fenomenalne warunki narciarskie, eleganckie centrum ze sklepami i restauracjami, kilka znanych dyskotek. Misurina maleńka miejscowość nad jeziorem o tej samej nazwie, spektakularnie położonym na tle Tre Cime di Lavaredo i Sorapiss, tylko 12 km od Cortiny, idealnie czyste powietrze, wspaniałe alpejskie krajobrazy. Corvara stolica regionu Alta Badia, leży w sercu terenów narciarskich Dolomiti Superski.

Na stoku: Cortina – trasy na wys. 1224­-3243 m n.p.m., łącznie ok. 100 tras o dł. ok. 140 km, 37 wyciągów. Trasy zróżnicowane pod względem trudności i wspaniale przygotowane. Ok. 75 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Główne stacje narciarskie Cortiny to: Tofane, Faloria i Cristallo, które nie są połączone, ale można do nich dojechać skibusem. Najdłuższy zjazd Lagazuoi-Armentarola, ok. 7,5 km, różnica wzniesień 1100 m. W rejonie Tofany, w Socrepes jest snowpark o dł. ok. 500 m podzielony na Easy Line i Medium Line. Cortina jest miejscem wielu wydarzeń, w tym: Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, Międzynarodowe Zawody w Polo na Śniegu, Zawody Europejskiego Pucharu Boardercrossu. Misurina: lokalny teren narciarski Col de Varda, 2 wyciągi, ok. 11 km tras, tereny do narciarstwa biegowego.

Spróbuj: legendarne trasy na Tofanie: np. Stratofana, Ice Disco Dance – dyskoteka na lodowisku, bogata oferta après ski, luksusowe zakupy, casunziei d’Ampezzo pierożki nadziewane buraczkami.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona; ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

  

SEZON NARCIARSKI – CORTINA D’AMPEZZO:
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1224-3243 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 100 tras o łącznej długości ok. 140 km (70 km tras łatwych, ok. 49 średnich, 21 trudnych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 75 km, 30 armatek.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
39 wyciągów: 5 kolejek gondolowych, 25 wyciągów krzesełkowych i 9 orczykowych.
Całkowita przepustowość wyciągów: 60 000 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
3 szkółki narciarskie.

 

SEZON NARCIARSKI – Alta Badia:
listopad - kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1400-2700 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 103 trasy o łącznej długości ok. 130 km (68 tras łatwych, ok. 30 średnich, 5 trudnych).
Trasa ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 70%.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 51 wyciągów: 8 kolejek gondolowych, 30 wyciągów krzesełkowych i 13 orczykowych.
Całkowita przepustowość wyciągów: 78 100 osób/godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
8 szkółek narciarskich.

 

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Dolomiti Superski
(łącznie ok. 1220 km tras zjazdowych i 450 wyciągów w 12 regionach narciarskich):
niski sezon:
dorośli: ok. 235 EUR/os., dzieci ok. 170 EUR/os.
wysoki sezon: dorośli ok. 270 EUR/os., dzieci 195 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter