phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Dolina Aosty

Wakacje Dolina Aosty

W skrócie

  • doskonale przygotowane trasy i świetne warunki śniegowe
  • hotel w Pila położony blisko stoków i wyciągów
  • Courmayeur - prestiżowy kurort narciarski
  • doskonała kuchnia i wysokiej jakości wina
  • strefa narciarska La Thuile-La Rosiere położona na terenie Włoch i Francji
  • Monterosa Ski - idealne miejsce do freeridu
  • wspaniałe widoki na Mont Blanc, Cervino i Monte Rosa
  • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie dostępne są przez niemal 6 miesięcy i obsługiwane przez nowoczesny i bardzo wydajny system sztucznego naśnieżania. Miasto Aosta nazywane jest „Alpejskim Rzymem”, gdyż jego historia sięga czasów świetności Cesarstwa Rzymskiego. Wokół Aosty i na terenie całej doliny znajduje się wiele rzymskich ruin i średniowiecznych zamków. Region słynie z przepysznej kuchni i wysokiej jakości win.

Jednym z bardziej znanych ośrodków narciarskich jest Pila, zbudowana na stokach Emiliusa na wzór francuskich stacji. Pila leży na wysokości ok. 1800 m n.p.m. Miejscowość La Thuile, położona na wysokości 1450 m n.p.m. stanowi idealną propozycję dla osób szukających spokojnego wypoczynku po nartach. Ponadto kurort stwarza unikatową okazję do szusowania w dwóch krajach jednocześnie, bowiem stacja narciarska La Thuile-La Rosiere położona jest na grancy włosko-francuskiej. Wszystkie wyciągi są również objęte wspólnym skipassem.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

La Thuile-La Rosiere:


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Monterosa Ski - strefa narciarska położona przy granicy ze Szwajcarią: obejmuje trzy miejscowości (wśród nich Gressoney); doskonała infrastruktura pozwala na korzystanie z całej strefy bez konieczności jazdy skibusem; obszar słynie również z ok. 220 km2 pól lodowcowych do freeridu.


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Aosta  nazywana „Alpejskim Rzymem” – wokół miasta i na terenie całej doliny jest wiele rzymskich ruin i średniowiecznych zamków; Pila (ok. 1800 m n.p.m.) – jeden z bardziej znanych ośrodków narciarskich, zbudowany na stokach Monte Emilius na wzór francuskich stacji; świetnie przygotowane trasy i widoki na masywy Mont Blanc, Cervinia i Monte Rosa; największym atutem są hotele położone blisko stoku i wyciągów narciarskich; La Thuile (1450 m n.p.m.) – doskonale przygotowane trasy, narty w 2 krajach stacja narciarska La Thuile-La Rosiere leży na granicy włosko-francuskiej, wszystkie wyciągi objęte są również wspólnym skipassem; przyjemne knajpki i bary na stoku; idealna na aktywny, rodzinny wypoczynek; Gressoney-La-Trinte – miejscowość w samym sercu strefy narciarskiej Monterosa ski, słynącej z doskonałych warunków do freeridu i heliski.

Na stoku: Pila – sezon narciarski od grudnia do kwietnia; 21 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, najwięcej tras dla średniozaawansowanych, łączna długość 70 km, w tym najdłuższa – Grimod (ok. 4,3 km) i najtrudniejsza Couis, Tsa Creuisa (długość 1,9 km, różnica poziomów 550 m); 15 wyciągów, w tym gondola, sztuczne naśnieżenie przy większości tras, szkółki narciarskie; La Thuile – wraz z francuskim La Rosiere tworzy międzynarodową strefę narciarską, także liczne trasy biegowe, heliski zjazdy poza trasami z transportem helikopterem, szczególnie na lodowcu Miravidi; Monterosa Ski – strefa obejmująca 3 miejscowości; doskonała infrastruktura pozwala na korzystanie z całej strefy bez zdejmowania nart; ok. 220 km2 pól lodowcowych do freeridu.

Spróbuj: snowpark i pipe zone; miejscowe specjały – ciasto ryżowe z ozorem wołowym i mocetta dojrzewające mięso kozie z przyprawami; duma regionu – ser Fontina, doskonałe wina i lokalna nalewka Genepa, która podobno ma właściwości wzmacniające.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Turyn – ok. 1,5 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży.



 

SEZON NARCIARSKI – Pila:
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1765-2709 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 21 tras zjazdowych o łącznej długości 70 km: 3 dla początkujących, 15 dla średniozaawansowanych i 3 dla zaawansowanych.
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 65%.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów:
15 wyciągów (1 gondola i 14 wyciągów krzesełkowych).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
niski sezon: dorośli: ok. 190 EUR/os., dzieci: ok. 115 EUR/os.;
wysoki sezon: ok. 215 EUR/os., dzieci: ok. 130 EUR/os.



SEZON NARCIARSKI – La Thuile-La Rosiere:
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1450-2650 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 160 km
Sztuczne naśnieżanie: 25%

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów:
37 wyciągów (1 gondola, 18 wyciągów krzesełkowych, 18 wyciągów orczykowych i talerzykowych).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
niski sezon: dorośli: ok. 220 EUR/os., dzieci: ok. 155 EUR/os.
wysoki sezon: dorośli: ok. 235 EUR/os., dzieci: ok. 165 EUR/os.



SEZON NARCIARSKI – Monterosa:
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie:
1587-2705 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 17 tras zjazdowych o łącznej długości 30 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i liczba wyciągów:
10 wyciągów (2 gondole, 5 wyciągów krzesełkowych, 3 wyciągi orczykowe).

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
cały sezon: dorośli: ok. 230 EUR/os., dzieci: ok. 165 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter